Şimdi Ara

E7500 çarpanı neden 8.5 gözüküyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Yeni bilgisayar topladım ve işlemci intel E7500. çarpan 6.0 ile 11.0 arası değişiyor sanıyorsam. Fakat everestte sürekli log tutuyorum ve oyunlarda 8.5tan yukarı çıktığı görünmüyor. Dolayısı ile 2.93GHz'e ulaşmıyor. Yanlış anladığım bir yer mi var acaba? FSB 266Mhz olarak ayarlı ve Windowsta boşta iken 1600MHz yani 6 çarpan ile çalışıyor orası da tamam.Ama oyunlarda o kadar gerek olmuyor da mı o hıza çıkmıyor anlamadım yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    not: anakart gigabyte ep45 ud3lr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi johnny -- 29 Aralık 2009; 15:46:35 >

• çok emin değilim ama Speed-Step Teknolojisi enable olabilir çarpanla alakalı bir o teknoloji var intelin yapmış olduğu
  • oyunlar genelde sanıldığı gibi işlemciyi sürekli %100 yüke sokmaz, asıl yük ekran kartında.
    sende enerji tasarufu açıktır o yüzden ihtiyaca göre hızı yükseliyor ve ya düşüyor.
  • intel işlemcilerde step-speed diye bir özellik vardir pc boştayken enerji tasarrufu için işlemci frekansını düşürürler, yani sorun yok, istersen biosdan bu özelliği kapatabilirsin.
  • biosdan cpu multiliper ı ayarla kendi değerine.
  • arkadaşım biostan çarpanı 11 yap düzelir..çarpanın 6'ya düşmesini arkadaşlar söylemişler zaten(speed-step)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.