Şimdi Ara

E6550, E6750, E6850 ve Core 2 Quad Q6600, Q6700, QX6800, QX6850 CPU'ları Performans İncelemesi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
148
Cevap
0
Favori
13.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: minimalist

Q6600 4 çekirdek destekli uygulama ve oyun olmadığından almanın bi anlamı yok

Nasıl anlamı yok? Q6600 tüm işlemlerde çok iyi bir işlemci sadece 4 cekirdek desteklilerde değil. Fiyatı bu seviyeye düşmüşken Q6600 almayımda ne alayım?
  • valla ben alıcam Q6600 ama G0 olanını beklıyorum :( benim ıcın render > oyunlar şu an ıcın. ama oyunda da işimi fazlasıyla gorucek bı ıslemcı. E6850 E6750 den kalır yanı yok. fark cok cok fazla dııl. 120 fps varken 130 fps yı cok takmam acıkcası!! zaten 60 fps den sonra (85 diyelım ona) göz pekte farkı yakalayamıyor oyunlarda. 40fps ustu ıse oynanabılır oyun, akıskan oyun oluyor. G0 revisyon Q6600 fiyatı 295 cıvarı olucak TR de. kacmaz bence.
  • Ben video edit render multimedya işleri çok kullanıyorum quad daha mı uygun olur diyosunuz yani? Vallaha birinin 3ghz birinin de 2.4 olması dolayısıyla kafam da karıştı bu işe...
  • Harika olmuş gerçekten eline sağlık. Genel kullanıcıların performans endeksli bakışı çok yanıltıcı yerlere çıkabiliyor.

Aslolanın fiyat/performans (aslında bunun da doğrusu performans/fiyat'tır ama artık yerleşti bi kere) olduğunu unutmamak gerekir.

Grafiğin fiyatlar oturduktan sonraki güncellenmiş halini merakla bekliyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Apocalypticboy

Ben video edit render multimedya işleri çok kullanıyorum quad daha mı uygun olur diyosunuz yani? Vallaha birinin 3ghz birinin de 2.4 olması dolayısıyla kafam da karıştı bu işe...

Googleden cpu charts yazarsan tomshardwrenin karşılaştırmaları var senin durum tabi farklı işlemciler uyglamlara göre farklılık gösterdikleri için bu teste kullandığın programın sonuçlarını bul bakalım en performaslı işlemci olarak ne görünmekte senin işin işlemci seçiminde genel kullanıcıya göre daha basit gözükmekte çünkü kullandığın belirli programlar var ve iyi bi işlemci alman çok iyi olur...
  • Lütfen kişisel teknik sorunlarınızla ilgili pm atmayınız, varsa bir sorununuz yeni bir konu açınız veya burada belirtiniz. Takdir edersiniz ki, benim burada bulunuş amacım teknik destek sağlamak değil. Bu türde olan pm'lere tarafımdan yanıt verilmeyecektir.
  • biz burada quadcorelara gore oyun cıkacak diye umit ediyoruz ama mesela 64biti destekleyen kaç tane çıktı o kadar bekledik de?
  • go rev nezaman çıkar acaba???
  • cok guzel ya
    e4300 su listeye gore su anda 79 scor ile 6. sirada e6850 nin hemen ustunde

demekki bu e4300 gercekden son kurusuna kadar verilen parayi hak ediyor

tabi %73 oc li hali ^^ (stok fanla)

nereden biliyorsun derseniz sissoft sandra ile test ettim simdi
  • Katılıyorum,
    Bu tabloda eksik kalan şey e4300 ve 6320-6420'yi de görmek olmuş.
    Bir de birkaç hafta içinde bunların overclock düzeyleri de gelmeye başlar o zaman eklenmesi gereken yeni başlıklar da oluşmuş olur...
  • bu kadar insan c2d kullanırken çıkarmaları gerek
    quote:

Orjinalden alıntı: labrodorit

biz burada quadcorelara gore oyun cıkacak diye umit ediyoruz ama mesela 64biti destekleyen kaç tane çıktı o kadar bekledik de?
  • Dün bir tane Q6600 aldım sanırım eski revizyon ama bekleyemedim yemişim revizyonunu diyip aldım valla. Daha fazla kullanamadım ama bir program install ederken falan uçuyor valla
  • Buda yeni revizyonun ne kadar iyi olduğuna bir başka örnek hava soğutmayla 4 GHz barajını aşmış bir E6850, s-spec kodundan da anlayacağınız üzere G0 revizyon. Buradan çıkarılması gereken sonuç, G0 revizyonu için beklemeye değer olduğu. Bunu söylerken Q6600'ü kastediyorum zira E6X50 serisinin tamamının G0 revizyonu olduğu hepimizce malum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoolnQuiet -- 22 Temmuz 2007; 14:03:49 >
  • CoolnQuiet çok güzel açıklıyorsun! ama aynı şeyi sorduğum için özür dilerim,

2 gb ddr3 1375 kingt. hx ramleri aldım

önümüzdeki hafta sonuna kadarda kanideyi bitireceğim

anakart siparişini verdim (ödemesini daha yapmadım) 310$
    http://www.dfsbilgisayar.com/asp/listgroup.asp?group=OEMMBDINT

işlemci siparişinide verdim (ödemesini daha yapmadım) 295$
    http://www.dfsbilgisayar.com/asp/show_stock.asp?product=Q6600BOX&view=2

ama bu okuduklarımla birlikte tekrar düşündüm ve içime sinmedi! ben cinema 4d kullanan animasyon çalışmaları yacap biriyim! oyunuda severim :)

o/c yapıcam ve işlemcime iyide bir soğutucu alıcam!

son kararım E6850 almak oldu! o/c 4. ghz ulaşmayı hedefliyorum!

kararımı desteklersen bana ANAKART seçiminde VE SOĞUTUCU seçinimde yardımcı olursan çok sevinirim! (anakartta 4 ram yuvası arıyorum sonra 2 gb daha takıcam)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yes_anime -- 22 Temmuz 2007; 14:19:51 >

• Anakart olarak P5K Deluxe almanız bana göre yeterli, P5K3'ten tek farkı DDR3 ram desteğinin olmaması, DDR3 ramler düşük voltajda çalışıyor ve daha yüksek frekanslara çıkabiliyorlar ama gecikme süreleri çok fazla bu sürenin zamanla düşeceğini bekliyorum ama şu an için DDR3'e yatırım yapmanın pek anlamlı olmayacağı kanısındayım o yüzden DDR2'den vazgeçmemek bence şu aralar en iyisi ve o yüzden P5K Deluxe işinizi görecektir anakart olarak ve 40 dolarınızda cebinizde kalacaktır.

Soğutucu olarakta eğer hava soğutma kullanacaksanız yukarıda verdiğim linkteki kullanıcının Thermalright Ultra 120 Extreme kullandığını farketmişsinizdir eğer bulabilirseniz bende bu soğutucuyu tavsiye ederim ancak bu yeni bir ürün henüz ülkemize geldimi bilmiyorum eğer işiniz acilse Thermaltake'in Big Typhoon'u var onu kullanabilirsiniz, o ürün hakkında da çok iyi şeyler duydum şimdiye kadar.

• q6600 ün g0 ve b3 revizyonlarının kaç watt kullandığını biliyor musunuz?
    eski revizyon 95W gibi yüksek bir rakam ki 1.4v ile 3ghz ye oc edilse 147W a ulaşıyor TDP değeri
  • peki sizce e6750 ve big typhoon ile 3.5 ghz (sanırım çıkabilir) kullanılan bir işlemci mi? yoksa stok fanla oc edilmemiş e6850 veya q6600 mü ? fiyatları aynı oluyor (photoshop,3d max amatör kullanıyorum oyunda oynuyorum ) hangisi çok karasız kaldım
  • quote:

Orjinalden alıntı: CoolnQuiet

Buda yeni revizyonun ne kadar iyi olduğuna bir başka örnek hava soğutmayla 4 GHz barajını aşmış bir E6850, s-spec kodundan da anlayacağınız üzere G0 revizyon. Buradan çıkarılması gereken sonuç, G0 revizyonu için beklemeye değer olduğu. Bunu söylerken Q6600'ü kastediyorum zira E6X50 serisinin tamamının G0 revizyonu olduğu hepimizce malum.

öncelikle bizi bilgilendirdiğiniz ve dolayısıyla bilinçlendirdiğiniz için teşekkürler
    bahsi geçen adreste bir başka kullanıcı e0 revizyonuyla da (e0 pre-release oluyor tabi e6850 için) aynı hıza ulaşmış, aşağıdaki mesajlara bakınca gördüm

• arkadaşlar yarın bunu alıcam!

GO VERSİYONMU BU İŞLEMCİ????? GO VERSİYONSA ALICAM!

http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=2103

INTEL - E6850 C2D

FSB 1333 MHZ
    CACHE 4 MB
    GARANTİ 3 YIL
    DİĞER ÖZELLİKLER

INTEL CORE 2 DUO E6850
    İŞLEMCİ KODU : CONROE
    ÇİFT ÇEKİRDEKLİ İŞLEMCİ
    ÇEKİRDEK HIZI : 3.0 GHZ
    TAMPON BELLEK : 4 M CACHE
    ÖNYÜZ VERİ YOLU HIZI : 1333 FSB
    SOKET TİPİ : LGA775
    DUAL CORE
    INTEL TRUSTED EXECUTION TECHNOLOGY DESTEKLİ
    INTEL EXTENDED MEMORY 64 TECHNOLOGY DESTEKLİ
    64 BİT DESTEKLİ
    INTEL VIRTUALIZATION TECHNOLOGY DESTEKLİ
    3 YIL GARANTİLİ

• Yeni alacakları CPU'lara anakartta arayan arkadaşlar için Abit in IP35 Pro çözümüde güzele benziyor. Abit anlaşılan yeniden eski günlerine dönmüş, buradan görebileceğiniz gibi, E6600'ü su soğutma ile 4 Ghz'de rahatça çalıştırabiliyor ve Asus'un aynı çözümüne oranla 50 dolar daha ucuz olduğu söyleniyor. Kişisel tercih olarak ben tercihimi bu anakarttan yana kullanırdım muhtemelen. Nede olsa ilk göz ağrımız abit.

Buda aynı anakartla yapılmış başka bir O/C 'nin SS'i. Anakartın ne kadar iyi olduğunu anlatmak için kafidir herhalde.

E6550, E6750, E6850 ve Core 2 Quad Q6600, Q6700, QX6800, QX6850 CPU'ları Performans İncelemesi

Ayrıca anakartla ilgili xtremesystems'de yapılan incelemeye buradan ulaşabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoolnQuiet -- 22 Temmuz 2007; 19:24:35 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.