Şimdi Ara

e5200 bozuk cıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar buyuk bır havesle e 5200 işmeci aldık. kutudan cıkarttık ve bılg. taktık ancak bılg acılıyor gıbı olup kapanıyor. sonra eskı ıslemcıyı taktık o calısyor. bırkaqc kez denedık aynı soncu. sonuc: intel de bozuk ıslemcı uretebılıyormus..

anakart ep35ds3r ve f13a bıos yuklu...

• Hemen işlemciye suç atma anakartın sitesine girip o işlemciye destek verip vermediğini veriyorsa hangi bios sürümünden itibaren veriyorsa onu yükle.
  • bir de bios reset deneyin hocam, ben bozuk işlemci ile karşılaşamadım diyebilirim.
  • Bilgisayarın en sağlam parçası işlemcidir diye biliyorum. Ama genede bozuk olmayacağı anlamına gelmiyor. Bozuk çıkarsa da değiştirirsiniz önemli bir mevzu değil kanımca.
  • arkadaslar denedım sorun e520 takınca bılg acılıyor gıbı olup kapanıyor. gbyte f13a bıos e5200 u desteklıyor o konuda sorun yok. ama bılg acılmıyor ama eskı e2160 ıle acılıyor. sorun burada. kutusu hıc acılmamıs bır ıslemcı nasıl bozuk cıkar onu anlamıs degılım. kullanıp bozulsa neyse de ıntel bozuk ıslemcı uretmıs. dunya capında bır olay bu bence bende suana kadar bozuk ıslemcı duymamıstım bozulurda bastan bozuk ıslemcı olmamalı
  • Başka bir PC de dene
  • quote:

Orjinalden alıntı: pcie

arkadaslar denedım sorun e520 takınca bılg acılıyor gıbı olup kapanıyor. gbyte f13a bıos e5200 u desteklıyor o konuda sorun yok. ama bılg acılmıyor ama eskı e2160 ıle acılıyor. sorun burada. kutusu hıc acılmamıs bır ıslemcı nasıl bozuk cıkar onu anlamıs degılım. kullanıp bozulsa neyse de ıntel bozuk ıslemcı uretmıs. dunya capında bır olay bu bence bende suana kadar bozuk ıslemcı duymamıstım bozulurda bastan bozuk ıslemcı olmamalı

Alanın elinde mi patlıyor ki bu kadar büyüttünüz? Hem kesin kanıtlanmış bir durum bile değil henüz. Dünya çapında sansasyon yaratacak olay ne ki? Ha intel ben bozuk mal üretmem bunu da iade almam diyorsa o zaman kritiğini yapalım..

• baska pcde neden deneneyım onu anlamadım. anakartım saglam sorun yok. ıslemcı bılg hıc acmıyor sorun orada. acıyor 3 sanıye sonra kapanıyor. bu hatayıo baska bır parca yapmazkı
  • o işlemciyi destekleyen sadece beta bios var şu an, o da f4a

http://www.giga-byte.com.tw/Support/Motherboard/BIOS_Model.aspx?ProductID=2743

sizdeki f3a ise çalışmayabilir,
  • yok hocam benım anakart ep olamayan onunda son surumu f13a
  • ilk mesajda ep yazıyordu, ona göre hareket ettim ben de,
    revizyon kaç?

http://www.giga-byte.com.tw/Search/Search_List.aspx?Keyword=ga-p35-ds3r&SearchType=Spec

rev2.1'e F13a ile gelmiş desteği, yani, yeni ve beta,
    ondan belki sorun oluşmuştur,
  • nasıl bu kadar eminsin ya bi tak dene olmazsa o zaman işlemciye bozuk dersin...
  • hiç işlemci bozuk cıktığını görmemiştim geçmiş ola, cidden ilk kez görüyorum oda intelden okumuş oldum
  • bugun gene denemeler yaptım e5200 u takıyorum bılg aclıyor gıbı olup pat kapanıyor . sadece 3 sanıye suruyor. sonra eskı ıslemcımı takıyorum calsıyor. bunu 5 sefer yaptım ama nafıle sorun nerede...
  • anakartın karın ağrısı vardır... sen onun biosunu bi daha yükle
  • Dostum işlemcin bozuk değil. Sorun çok büyük ihtimalle beta sürüm biostan kaynaklanıyor. NF650 çipsete E8xxx serisi bir işlemci takın bakın noluyor, aynı senin dediğin gibi açılır gibi olup açılmıyor.
    İşlemcini başka bir anakartta dene,
    Yada tam sürüm bios çıkana kadar E2160 ile idare et.
  • hocalar cok haklıymıssınız sorun bıosmus bıosu yenıden yukledım ve ıslemcı calsıyor. hemen bır ayar cektım 4100mhzde 1.5 volt ıle e 5200 calsıtı. eskısı e2160 ıdı ve onuda 3 ghz de kullanoyordum. ama 5200 kurdugumda hemen kendını bellı ettı ınanılmaz hızlandı pc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pcie -- 24 Ekim 2008; 22:56:13 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: pcie

hocalar cok haklıymıssınız sorun bıosmus bıosu yenıden yukledım ve ıslemcı calsıyor. hemen bır ayar cektım 4100mhzde 1.5 volt ıle e 5200 calsıtı. eskısı e2160 ıdı ve onuda 3 ghz de kullanoyordum. ama 5200 kurdugumda hemen kendını bellı ettı ınanılmaz hızlandı pc

Valla yeni aldığım P35-S3G anakarta F5a Bios'unu yükleyip kullanmak gerekiyor E5200 için. Anakart'da yarın gelecek işlemciyle beraber. Ama senin bu başlığı görünce Bios modelleri farklı olsa bile, nasıl diyeyim; korkmuştum açıkçası. Ancak yine rahatladım. Bu arada işlemcini güle güle kullanman ve sorun çıkarmaması dileğiyle...
  • çamuru attı izi kaldı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.