Şimdi Ara

E180 mi? E250 mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
1
Favori
11.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Babama ait olan 2001 model S320 yi sattık ve kendisine yeni bir araç bakıyoruz. Bütçemiz E class a yetecek kadar. Aracı babama alacağımız için makyajlı kasa E180 düşünüyorum ama aracı test etmediğim için performansı nasıl olur bilmiyorum sonuçta bu aracı 12 sene S320 kullanmış birine alıcaz. Diğer taraftan babam 10-20 bin km arası 2012 E250 alalım diyor ama o kadar parayı yüzü eskimiş bir arabaya yatırmakta hiç içime sinmiyor E180 şu haliyle içiyle dışıyla tam bir efsane olmuş.

Son 1-2 gündür de aklıma A6 var full led ve iç dış S-line olanlarda efsane gözüküyorlar ama önden çekiş olmas ve daha önce hiç audi kullanmamış olmamız da beni düşündürüyor. Sonuçta bi S class kalitesi beklemiyoruz ne E den nede A6 dan ama baya kararsız kaldık şu an siz ne tavsiye edersiniz?

bahsettiğim araçlar

A6http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-sinifinin-en-dolusu-2012-s-line-a6-2.0-tdi-128520592/detay/

E250http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-2012-e-250-amg..panaromik,sogutma-isitma-keylesgo,bayi-cikisli-133814445/detay/

E180 linki vermiyorum herhangi bir premium paket işimizi görür

• 12 sene boyunca ister istemez babanızın beklenti sınırı oldukça yükselmiş.

Benim tavsiyem; makyajlısı varken makyajsız W212'yi aklınızdan bile geçirmeyin.Arada az buz fark yok.

İkinci olarak performans kriteriniz varsa E180'i de pas geçin.10 küsür saniyelik hızlanması var.Ağır ağır yol alan adama her türlü gider ama işin içine performans beklentisi giriyorsa üzebilir.

Benim görüşüm ya makyajlı 5.20i ed modelini bekleyin ya da A6'ya yönelin.Kalite yönünden oldukça tatminkar bir model.Önden çekiş olmasını dert etmezseniz gayet mutlu mesut binersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DolceVita.

12 sene boyunca ister istemez babanızın beklenti sınırı oldukça yükselmiş.

Benim tavsiyem; makyajlısı varken makyajsız W212'yi aklınızdan bile geçirmeyin.Arada az buz fark yok.

İkinci olarak performans kriteriniz varsa E180'i de pas geçin.10 küsür saniyelik hızlanması var.Ağır ağır yol alan adama her türlü gider ama işin içine performans beklentisi giriyorsa üzebilir.

Benim görüşüm ya makyajlı 5.20i ed modelini bekleyin ya da A6'ya yönelin.Kalite yönünden oldukça tatminkar bir model.Önden çekiş olmasını dert etmezseniz gayet mutlu mesut binersiniz.
    Babanız sürekli yanlayan bir insan mı ? Ön çekiş neden bu kadar takılır insanın aklına başka ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: optiSpice

Açıkcası BMW yi fazla düşünmedik hatta hiç aklımıza bile gelmedi :) performan beklentisi tabi yok kullanıcak kişi 60 yaşında zaten ama işte 3200 motordan 1600 motora geçiş nasıl olur pek bilmiyorum. Peki A6 nın performansı ve kalitesi nasıldır. linkini verdiğim araç baya dolu bir vakumlu kapılardan gece görüşüne, 4 bölge klimadan bose müzik sistemine kadar var.

• quote:

Orijinalden alıntı: ste1n

quote:

Açıkcası BMW yi fazla düşünmedik hatta hiç aklımıza bile gelmedi :) performan beklentisi tabi yok kullanıcak kişi 60 yaşında zaten ama işte 3200 motordan 1600 motora geçiş nasıl olur pek bilmiyorum. Peki A6 nın performansı ve kalitesi nasıldır. linkini verdiğim araç baya dolu bir vakumlu kapılardan gece görüşüne, 4 bölge klimadan bose müzik sistemine kadar var.

A6 2.0 TDI performansı fazlasıyla yeterli gelir o zaman size.Yüksek torkun ve E180'e göre +20 HP gücün farkını hissedersiniz.

Kalite bakımından kendi görüşümü söyleyim, 2001 S320'nin kalitesini aratmaz kesinlikle.Hatta daha iyi bence.

Buraya dikkat;

İlandaki A6 çok büyük ihtimalle özel ithalat ve yine çok büyük ihtimalle ÖTV'si düşük yatırılmış.

Bir gün sabaha karşı arabanızı kapıdan alıp emniyete çekebilirler.Çok uğraşırsınız.

Adamla irtibata geçin, araç bayi çıkışlıysa ve herhangi bir belası yoksa gayet mantıklı.Ömürlük donanım var araçta.Vakumlu kapısı yeter

• Babaniz resmen terfi edecek e180 ile. Test surusu yapin anlatin bize aradaki farki. 2001 model s320 piyasadaki pek cok c ve d segmentindeki aracla konfor olarak yarisabilir ama yeni model teknolojik ve donanimli e ve f segmentinin yaninda hikaye
  • quote:

Orijinalden alıntı: GreenHeart

Bu mesaj silindi.
    a6 donanımlı alabiliyorsanız a6 alın bence gayet iyi bir araç.520i diye bir faktör de var tabi oda 1.6 motorlu fiyat olarak benzer onu da düşünmek lazım
  • quote:

quote:

quote:

A6 da iyidir ama kalite hissini E250 kadar vermez...

Adam performans beklentisi yok diyor.Tamam E180 uçup kaçmaz asfaltı tırmalamaz ama yolda da bırakmaz.

Bugün 115 beygirlik S80 bile basınca gidiyor.60 beygir Twingo ile 2 kişi+bagaj 180'i görüyor millet.

E250 yerine kapısını açınca içinden donanım düşen bir E180 almak daha mantıklı bence.

• E 250 almalısınız.
  • quote:

170 bin paranız var...
    A6 donanımı iyidir ama kaliteye gelince,S350 den çıkmış adamı tatmin etmez.E180 de aynı.1.6 FL motordan tatmin bekleme.Bence
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-songurlar-dan-yeni-mercedes-e250-cgi-elegance-800km-bayi-cikisli-133792808/detay
    bundan aşağısı S ten çıkan adama yaramaz

linkteki araca bakmıştım ama elegance gercekten cok itici geliyor bana. avantgarde lar daha cekici oluyor ve neredeyse su an hic beyaz benzili E250 avantgarde yok ne 2. elde nede galerilerde. bayilerde ki durumu bilmiyorum ama oralardada en az 1-2 aydan once araç bulunucagını sanmıyorum ve bize arac hemen lazım.

• quote:

Bir e180 tasarladım.
    herşeyden önce,yaşlı bir adama öyle çok fazla donanım gerekmez.
    yinede donanımlı bir e180 tasarladım
    güneş koruma
    keyless go
    premium paket
    metalik iridyum
    standart elegance jant
    ceviz ağacı süsleme
    kristal gri deri
    6 lı cd audio 20
    hafıza paketi (içinde elektirikli koltuk var diye aldım yaşlı adamcağız elle yapmasın)
    panoramik camtavan
    bardak tutucu [niye opsiyonel ki ]

ağızına kadar dolu ve 172 bin ayrıca SIFIR.
    Mantıklı

şu an galerilerde ki 0 e180 lerde donanım olarak işimizi görüyor. premium paket olarak gecıyor ve guzel donanım var ama gonul e250 den yana. koskoca memlekette bir tane galerici bile bir tane beyaz e250 avantgarde getirmemiş nerdeyse. önümüzde ki 1-2 gün içerisinde kısmetse bi test sürüşü yapıp isi oyle baglıcaz gibi gozukuyor su sartlarda. e180 premium a 150-160 verecegimize 170-180 verip e250 premium almak daha mantıklı ama araç yok piyasada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ste1n -- 12 Ağustos 2013; 23:14:57 >

• quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Yıldızdan inilip, böbrekliye binilmez. Böbrekliden inilip yıldızlıya binilir...

S'den inilir....tekerlekli sandalye dışında bir araca bir daha binilmez....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Praetor -- 12 Ağustos 2013; 21:16:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Praetor

avantgarde elegance farkından mı bahsediyorsunuz :)

S den sonra E ye binmek zaten o konulara girmiyorum bence bugun kü E lerde hala 12 yıllık bir S class ın konforu yok. gönül isterdi yeni kasa S siparişi vermek ama zira 600bin lira oludugu için biraz zor =) allah herkese daha iyilerini nasip etsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ste1n -- 12 Ağustos 2013; 23:17:59 >
  • ste1n kullanıcısına yanıt
    Hayır Bavaria vs. Stuttgart ikileminden dem vurdum...
  • quote:

quote:

quote:

S den sonra E ye binmek zaten o konulara girmiyorum bence bugun kü E lerde hala 12 yıllık bir S class ın konforu yok. gönül isterdi yeni kasa S siparişi vermek ama zira 600bin lira oludugu için biraz zor =) allah herkese daha iyilerini nasip etsin.

Siz en fazla ne kadar ödersiniz bir söyleyin

belki 200bin olabilir maksimum

ayrıca elegance ne bilim ya cok sade sanki avantgarde daki çift krom egzos ucları bile yeter :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ste1n -- 12 Ağustos 2013; 23:27:16 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

ayrıca elegance ne bilim ya cok sade sanki avantgarde daki çift krom egzos ucları bile yeter :)

Alıntıları Göster
    O 72.000 euro luk araca grey yada agır hasarı yoksa bende cagrı degılım o kadar net konusuyorum

• quote:

Hayır Bavaria vs. Stuttgart ikileminden dem vurdum...

tamam şimdi anlaşıldı ama yıldızdan inip yıldızsıza geçicez :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarapci

O 72.000 euro luk araca grey yada agır hasarı yoksa bende cagrı degılım o kadar net konusuyorum

a6 dan mı bahsediyorsunuz?
  • ste1n kullanıcısına yanıt
    Yıldız yıldızdır. (bunu bir ün söyleyeceğim aklımın ucundan geçmezdi ya)
    Aiem Yıldızcıdır. Ben koreci olarak hayata atıldım sonra Yıldıza geçtim. Şimdi Yıldız ister ön kaputun üstünde ister göğüste olsun yıldız yıldızdır diyorum (kendimi kandırıyorum yıldız dediğin ön kaputun üstünde olur ...olur da elegance siparişi bekleyecek zaman yoktu ne yapalım...)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-mercedes-s-320-benz-siyah-127716981/detay
    Bunu düşünün
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-ulucan-dan-2008-mercedes-s320-cdi-long-133208064/detay

valla bana kalsa bende 2008-2009 S class a yada CLS ye yönelirdim ama babamı ikna edemem eski araç istemiyor yoksa gerçekten alıp bi 12 yıl daha binilecek araçlar.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.