Şimdi Ara

E-Ticarete atılmayı düşünüyorum (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
4
Favori
880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ben de e ticaret yapıyorum. Ürünleri shopier.com üzerinden satıyorum hocam. 8 tl kargo ücreti çıkıyor, bir de site komisyon kesiyor. 75 tl lik bir üründe 13 tl kesiliyor, kargo ve komisyon dahil. Aklınızda bulunsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teyfik Sikret kullanıcısına yanıt
    Hocam sermaye kısıtlı olduğu için ilk başlarda da kargodan dolayı minimum kazanç olacağı için başlarda ortak düşünmüyorum malesef ileride eğer istediğim şekilde ilerler bununla ilgili bir düşüncem var
  • gaziisteyengenc kullanıcısına yanıt
    Hocam sistemini biraz anlatabilir misini? Mesela bu sitede satış yapmak için hangi belgelere ihtiyaç duyuyoruz ör: vergi, ticaret sicili vb. ve kargo olayı nasıl oluyor veya faturalandırma?

Edit: Şikayet varda çok olumlu şeyler göremedim. Paypalla mı sadece alış verişe izin veriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rumpel Von Stiltskin -- 27 Mayıs 2020; 21:32:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: riaz

virüsün geçmesiyle senin websitesi yapmanın ne alakası var? daha bir tuğla bir koymamışsın boş boş konuşuyorsun kargolamaymış oymuş buymuş

Alıntıları Göster
    bilgin olmadığı konularda yorum yapma koçum bırak bilenler yapsın

• Up.

Hocam ne alıp satıcaksınız acaba? Tek üründen ne kadarlık bir kar oluyor hesapladınız mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Rumpel Von Stiltskin kullanıcısına yanıt
    Hocam her üründe %kdv kesiyor komisyon alırken ekleniyor.
    Kredi, banka kartlarıyla ödenebilir, ininal vs olur mu bilmiyorum, paypal hakkında da bilgim yok. Vergi işini ise shopier i arayarak daha net bir şekilde öğrenebilirsiniz hocam. Müşteri hizmetlerini beğeniyorum. 2 kez satış yaptım, ikisi de sorunsuz hesabıma geçti.
    Komisyon oranını da şöyle yazayım:
    Satış fiyatı : a olsun

Komisyon = ((a x 4,99/100) + 0,49) x 1,18
    Kargo = yaklaşık 8 lira olması lazım(kdv dahil)

Bu ücretler satış fiyatından düşülür.
    Eline : a - (komisyon+kargo) miktarı geçer.

• Ürünlerini nereden alacaksın? Ya tahtakaleden alacaksın yada istoçtan alacaksın. Bunların hepsinin toptancı olduğunu unutma, abi bana şundan 10 tane bundan 10 tane ver diyemezsin dekor ürünlerinde vs koli bazlı satış yapıyorlar çoğu yer koli bazlı alabilirsin ama belli bir miktarı geçmen gerekecektir yine e hadi biraz paran var aldın bu ürünleri satışa koyacaksın. Bunlarla bitmiyor senin handikapların. Bunları aldığın yerden senin gibi tonla insan alışveriş yapıyor örneğin sen 2000 tl lik bir kalem ürün aldın diğer vatandaş bu işin zaten içinde 25000 tl lik alışveriş yaptı onun iskontosuna yaklaşabilir misin? İmkansız aynı ürünü satıp daha fazla fiyattan koyacaksın üstelik pazaryerlerinde olmayacaksın bile. Keşfedilme oranın oldukça düşük olacaktır. İki büyük eksin var şu anda bir fiyat iki keşfedilebilirlik. business manager facebook kullanmayı biliyor musun bilmiyorum ama bunlara rağmen yapmak istiyorsan matematiğini öğrenmeni tavsiye edebilirim ve bu işi cidden Türkiye de bilen adam sayısı iki elin parmağını geçmiyor. Çoğu şirket dünya kadar para harcayıp verimsiz sosyal medya reklamları sergiliyor. Ve insanlardan aldığın ürünler ya çinden geliyor yada türkiyede üretiliyor. tabiii kiiii hiç birinin doğru düzgün fotoğrafı bile yok. Woocommerce ile sitene bir karakter kazandırman gerektiğini biliyorsun ki sattığın iki şey den birisi görsel bunu da öngörüyorsun. Ürün fotoğrafı demek masraf demek. Az paraya bu iş yapılır mı dersen evet yapılabilir derim ama enerjini oldukça yüksek tutmalısın

• quote:

Orijinalden alıntı: izayoi

bilgin olmadığı konularda yorum yapma koçum bırak bilenler yapsın

Alıntıları Göster
    aranızda bu işten para kazanan tek ben varımdır

• RunYobazRun kullanıcısına yanıt
    Öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim. Ben Antalya'da ikamet ediyorum ve babam ve dedemden dolayı çoğu toptancıyı tanıyorum. Bu yüzden ürün alımlarında koli bazlı almak zorunda kalmayacağımı düşünüyorum. Ancak öyle 5 tane şundan 5 tane şundan şeklinde de alım yapmam tabiki bir asorti ürün yeterli olacaktır başlanğıçta. Sonrasında lcw gibi mağazacılık sektöründe uzun yıllar görselci olarak çalıştım keşfedilebilirlik olsun kampanya veya fiyat farkındalığı olsun bu konulara oldukça hakimim. Önerilerinizi dikkate alacağım çok teşekkür ederim.
  • riaz kullanıcısına yanıt
    Allah kazancınızı artırsın.
    Peki insanlar neden daha ucuzunu almak varken senden almayı tercih etsin?

• Bogazicili_zekiye kullanıcısına yanıt
    Çok güzel bir soru. Çoğu kişi yaşadıkları yerlerden veya ulaşım imkanlarından dolayı her ürüne kolaylıkla ulaşamıyor maalesef bu nedenle internetten satın almak bir avantaj oluyor. Fiyat konusunda ise belirttiğim gibi önceki mesajlarda minimum kar elde etmeye çalışacağım ilk zamanlar mesela buna örnek olarak kargonun ücretsiz olması gibi
    Aaa cok haklısınız hocam bunu düşünemedim. Ya da bir şey sadece istanbulda satılıyorsa diğer şehirdekiler de alışveriş yapabilir. Hocam peki bunun için en önemli şey yazılımsal işleri halledebilmek değil mi? Web site kurabilmek ve web siteyi iyi bir şekilde yönetebilmek gerekiyor sanırım. Instagramdan da satış yapabilirsiniz bu arada.

• Bogazicili_zekiye kullanıcısına yanıt
    Evet düşüncem bu şekilde herkesin bir ürüne ulaşabilmesini hedefliyorum. Web sitesi kurmak ve işletmek konusunda 10 yıldan fazla bir tecrübeye sahibim ancak şuan Shopier denen sistemi kullanmaya karar verdim web sitesi kurmaktan daha mantıklı gibi geliyor. Sistem sadece yüzdelik komisyon kesiyor onun haricinde bir gideri yok kargo anlaşmaları sanal poslar herşey dahil o yüzden web sitesindense bu sisteme yönelmeye karar verdim. Ve instagram sayfasında müşteri çekip bu sistemde satış yapacağım dediğiniz gibi

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.