Şimdi Ara

E-SPOR kafe için mekan arayışı,maliyetler,ne olmalı nasıl olmalı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Piyasada var olan adeks kafeye gittim ve bana göre çok eksikleri var
    Diğerlerine gitmedim, adeks kafenin iyi yönü bulunduğu konum

Şu an orayı kiralamak istesem bana maliyeti ne olucaktır?

Daha iyisini kendim kurabilirim imkanım var,yer baksak nereyi tutabilirim?

Ana başlık olarak mekan konuşalım,ilerleyen mesajlarda detaylarını yazayım

• Cadde ustunde olmalı
    Sosyal medyayı iyi kullanmalısın;reklam tanıtım
    Youtube adam bulup espor kafene davet edeceksin
    Gruplar için Silver premium gold uyelikleri ayarla
    Website yapıp online rezervasyon entegre edebilirsin
    Tepeden tırnaga kafeyi tasarla
    Pavyon gibi olmalı rengarenk
    Oyuncu koltukları donanımları
    Gireni içerde tutmalısın
  • Cadde ustunde olmalı
    Gireni içerde tutmalısın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok pahalı, yeterli kar getireceğini sanmıyorum, piyasa araştırmasını yeterince yaptınız mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PONRO

çok pahalı, yeterli kar getireceğini sanmıyorum, piyasa araştırmasını yeterince yaptınız mı?
    hayır , piyasaya bakmadım hiç , var olan kafeler bence ambians olarak çok yetersiz , benim yapmak istediğim eminim en iyisi olucak.

düz mantık yaparsak , en büyük maliyet alınacak donanımlar olucak , elektirik faturası , çalışanların masrafı ve kira ... Yanılıyor muyum?

500.000 gibi bi maliyetle ortalama 100 bilgisayar dizebilirim diye kafandan sallıyorum şuan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heyysanadiyom -- 25 Şubat 2019; 2:15:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Olgi

Cadde ustunde olmalı
    Gireni içerde tutmalısın
    Pavyon gibi olmalı kısmını ben yanlış buluyorum , ortamın ışıklandırması karanlık olmalı buna kasalarda dahil , gelen kişilerin tamamen profesyonel odaklı olduklarını varsayıyorum ve bende böle bi yer planlıyorum. Gruplar içinde 3 kademe düşünüyorum , 1.seviye download-upload yapanlar ki en düşük ücret bunlar ödeyecek , 2.seviyede 1080p high-ultra ayar oyunlar için , 3.seviye ise 1440p ultra ayar oyunlar için kullanılacak ve en yüksek ücreti bu cihazlara oturanlar ödeyecek

• quote:

Orijinalden alıntı: heyysanadiyom

hayır , piyasaya bakmadım hiç , var olan kafeler bence ambians olarak çok yetersiz , benim yapmak istediğim eminim en iyisi olucak.

düz mantık yaparsak , en büyük maliyet alınacak donanımlar olucak , elektirik faturası , çalışanların masrafı ve kira ... Yanılıyor muyum?

500.000 gibi bi maliyetle ortalama 100 bilgisayar dizebilirim diye kafandan sallıyorum şuan

Alıntıları Göster
    hocam kesinlikle üst düzey bir araştırma yapın, 500.000tlye 100 adet oyuncu bilgisayarı almak çok zor şuan, ki kafeninin içine dışına yapacağınız hesaplar da var

Ayrıca internet kafedense bayilik gibi bişeyi neden düşünmüyorsunuz?
    o 500kyı kaç ayda geri alacağınızı öngörüyorsunuz hocam

• quote:

hocam kesinlikle üst düzey bir araştırma yapın, 500.000tlye 100 adet oyuncu bilgisayarı almak çok zor şuan, ki kafeninin içine dışına yapacağınız hesaplar da var

Ayrıca internet kafedense bayilik gibi bişeyi neden düşünmüyorsunuz?
    o 500kyı kaç ayda geri alacağınızı öngörüyorsunuz hocam

Alıntıları Göster
    Matematiksel hesabını inanın hiç yapmadım , sadece şuan var olanlar çok yetersiz geldi , kafeden ziyade tam profesyonel e-spor merkezi planlıyorum , yeme içme düşünmüyorum ama bunları isteyen oyuncular olur

• yeme içme düşünmüyorsan tutman çok çok zor

trilyonların var sanırım, adı olsun diye mekan mı yapacaksın

• quote:

yeme içme düşünmüyorsan tutman çok çok zor

trilyonların var sanırım, adı olsun diye mekan mı yapacaksın
    Açıkcası yemek yeme içme olmaması bana göre eksi değil ama çoğunluk olması yanasındansa yapılabilir,trilyonlarımın olması kısmına yorum yapmıyorum

• heyysanadiyom kullanıcısına yanıt
    500.000 ₺ yeterli değil. Karşıyaka’daki Nexus Arena’ya bakabilirsin. Modern e-spor merkezi. Yaklaşık 100 PC var, bütün bilgisayarlar aynı. PC’lerde 1080TI, i7 7700K ve 27” monitör var. 300 civarı oyun var ve lisanslı oyunları eğer kendi hesabın yoksa veya oyunu satın almamışsan cafenin hesabından oynuyorsun. Cafede çoğu zaman kuyruk oluyor, acayip talep var. Saati 3 ₺, epey uygun.

• Ust düzey makinalarla kafe açacaksınız ve 100 masa istiyorsanız işiniz zor.Bana kalırsa tum masalar aynı donanım ve konforda olmamalı.Foyat farklılaştırması yaparsanız müşteri memnuniyeti açısından da iyi olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ksenofanex

500.000 ₺ yeterli değil. Karşıyaka’daki Nexus Arena’ya bakabilirsin. Modern e-spor merkezi. Yaklaşık 100 PC var, bütün bilgisayarlar aynı. PC’lerde 1080TI, i7 7700K ve 27” monitör var. 300 civarı oyun var ve lisanslı oyunları eğer kendi hesabın yoksa veya oyunu satın almamışsan cafenin hesabından oynuyorsun. Cafede çoğu zaman kuyruk oluyor, acayip talep var. Saati 3 ₺, epey uygun.
    Yaparsam gtx serisi değilde rtx serisi kullanacağım , zaten şuan var olan merkezlerin üstünde bir şey düşünüyorum, 3 farklı seviyede donanım belirledim ve üstteki mesajımda belirttim , dediğiniz merkezin fotoğraflarına baktım ve bakar bakmaz olumsuzluk dikkatimi çekti , dediğim gibi renkler ve zevkler tartışılır , içerdeki ambians çok eksik veya ben farklı düşünüyorum bilemedim. 3 tl çok ciddi fiyat , karşısında tutunmak zor olur kurtarıyorsa sen daha iyisini yap sen kazan müşterileri mantığı devreye giriyor

• quote:

Orijinalden alıntı: heyysanadiyom

Pavyon gibi olmalı kısmını ben yanlış buluyorum , ortamın ışıklandırması karanlık olmalı buna kasalarda dahil , gelen kişilerin tamamen profesyonel odaklı olduklarını varsayıyorum ve bende böle bi yer planlıyorum. Gruplar içinde 3 kademe düşünüyorum , 1.seviye download-upload yapanlar ki en düşük ücret bunlar ödeyecek , 2.seviyede 1080p high-ultra ayar oyunlar için , 3.seviye ise 1440p ultra ayar oyunlar için kullanılacak ve en yüksek ücreti bu cihazlara oturanlar ödeyecek

Alıntıları Göster
    Profesyonel olan adam asla gelip de kafede oynamaz, oraya anca profesyonel olmaya calisan adamlar gelir. Pavyon gibi olmasi abarti olsa da kesinlikle RGB isiklandirmalar olmali bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: LazerBülbül

Profesyonel olan adam asla gelip de kafede oynamaz, oraya anca profesyonel olmaya calisan adamlar gelir. Pavyon gibi olmasi abarti olsa da kesinlikle RGB isiklandirmalar olmali bence.

Alıntıları Göster
    Profesyonelden kastım şuydu; çoluk çombalak olmayan ironi yapmak istedim

• Bana sorarsan yurtdışındaki örneklere göz atman.Ve birkaç takımı ayarlayıp e-spor merkezi haline getirirsen daha iyi olur yada birkaç e-spor takımıyla görüş nasıl bişey hayal ediyorlar ona göre ayar çek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Galatas4ray -- 27 Şubat 2019; 14:3:3 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Galatas4ray

Bana sorarsan yurtdışındaki örneklere göz atman.Ve birkaç takımı ayarlayıp e-spor merkezi haline getirirsen daha iyi olur yada birkaç e-spor takımıyla görüş nasıl bişey hayal ediyorlar ona göre ayar çek.
    aynen bu çok iyi olur, hem onlara belirli bir indirim veya ücretsiz bişey sunarsan, hem takımları afişe bastırıp reklam yaparsın, hemde onlar videolarında senin reklamını yaparlar

büyük kitleli e sporculara ve e spor takımlarına ulaş, fikrinden bahset , gelin siz tasarlayın nasıl bişey istiyorsanız deyin bakalım ne çıkacak ortaya

• Sadece piyasa yetersiz geldi ve mekan bakmaya başladın öyle mi? Mekan tabiki önemli ancak bu büyük sayılabilecek bir yatırım ve hiçbir hesap yapmadığınızı söylüyorsunuz. Talebi araştırmamışsınız. En basitinden yemek meselesini bile düşünmemişsiniz ancak mekana odaklanmışsınız. Mekan en son planlanacak şeydir zannımca. Sermayenizi batırmak istiyorsunuz sanırım.

• Tuthan come on kullanıcısına yanıt
    Yorumunuz için teşekkür ederim yaradan sizede banada akıl vermiş , benim yerime bunları düşünmenizi istemiyorum , lütfen.

• heyysanadiyom kullanıcısına yanıt
    Haklısınız kusura bakmayın.
    Mekanı açtığınızda adres verirseniz ziyaret etmek isterim. Şimdiden başarılar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.