Şimdi Ara

E-kitap okuyucu tavsiyesi(kindle sony vs..) (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
776
Cevap
33
Favori
177.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tesekkur ederim.

Beklentimi dusuk tuttugum icin urun beni memnun etti. 6 saat okumada %25 sarj gitti. Zamanla da oturacak diye dusunuyorum ama yine de 1 ay surer mi sarji bilmiyorum.

Kindle touchun ne gibi bi artilari var bilmiyorum ama kobo touch bana yeterli geldi. Ulkemizde fiyatlar bu seviyede devam ettigi surece tekrar alacak olsam yine aliexpressten 40-50 dolar civari urunlerden bakardim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bkleran kullanıcısına yanıt
    Sorunsuz uzun yillar kullanirsiniz umarim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugun Kindle gormek icin İstanbul Bilisim' e gittim. Yeri cok kolay ve personel ilgili.

Pw2 nin hamur kagit gibi bir goruntusu var ancak amaci " sadece bos zamanlarda kitap okumak " olan bana fazla geldi.

Ardindan Sahibinden'de ilan veren birini cihazina baktim, elinde birkac tane Kindle 4 vardi. Gun isiginda kullanmak kaydi ile kullanilabilir geldi.

Bugunku kisa turdan edindigim su; e okuyucu pahali bir urun grubu halen. Alt tarafi kitap okuyacagiz yahu :)

Simdi gozumu tekrar Kobo Touch'a diktim. Trk endisem ekran mavi mi gosteriyor duz mu :)

Rica etsem bir arkadas Kobo' nun ekran resmini paylasabilir mi ?

Edit: imla ve resim istegi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mus_dur -- 26 Nisan 2015; 17:05:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mus_dur

Bugunku kisa turdan edindigim su; e okuyucu pahali bir urun grubu halen. Kitap okuyacagiz yahu :)

Şu yazdığınıza katılmıyorum. Bugün gidip içi boş kitap almak isteseniz 25-30 liradan başlıyor. Kısacası 10 e-kitap okusanız parasını çıkarıyor.
  • 6" bir ekranda kitap okuma teknolojisi bence en fazla 100 TL olmali. İstegen basili kitap okur istemeyen e okur :)

E okuyucu almak ile kitap satin almak farkli seyler. Birinde teknolojik bir urun aliyotuz, digerinde ise bilgi.
    insallah simdi anlatabilmisimdir.

• mus_dur M kullanıcısına yanıt
    Hocam mavi göstermesinden kastınızı biraz daha açarsanız ona göre dikkat ederek fotoğraf çekebilirim.
  • Kitap okuma alışkanlığın yok ama almak istiyorum bende bilemedim ya. Ayrıca fiyat niye yüksek onuda anlamadım

• Orijinalden alıntı: halithalit

Yotube karsilastirma videolorunda Kindle daha sari renk ( gazete sayfasi gibi ), Kobo ise daha mavimsi gelmisti.

Soyle sorayim o zaman; ekranda mavilik hissediyor musun, hissediyorsan bu seni rahatsiz ediyor mu ? Hayatin anlamini ogretebilir misin ? :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mus_dur -- 26 Nisan 2015; 18:53:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: halithalit

Kitap okuma alışkanlığın yok ama almak istiyorum bende bilemedim ya. Ayrıca fiyat niye yüksek onuda anlamadım

Ben de kararsizim, bugun karar verdim; ucuz yollu bir cihaz alacagim once, kezmesse o zaman yukseltecegim. Keser gibi geliyor sanki :)

• Keser kesmez demeden direk kaliteli birşey alın bence hocam çünkü şarj süresi ekran ışığı inceliği fln dereken size yetmeyebilir. Doğrusu bende karar veremedim ucuz mu alsam pahalı mı. Not üstte yanlış alıntı yaptınız hocam :)

Kamera kötü biraz idare edin

• quote:

Orijinalden alıntı: halithalit

Keser kesmez demeden direk kaliteli birşey alın bence hocam çünkü şarj süresi ekran ışığı inceliği fln dereken size yetmeyebilir. Doğrusu bende karar veremedim ucuz mu alsam pahalı mı. Not üstte yanlış alıntı yaptınız hocam :)

Uyarin icin tesekkur ederim.

Siyle dusunuyorum; Yurt disindan Kobo Touch aldim ve memnun kalmadim diyelim, Sahibinden vb. sitelerden 100 TL ye gitmez mi?, bence gider. Gitmezse de cocuklara veririm oynarlar :)

Kaybim olmayacak diye dusunuyorum, kitabi ise gidip gelirken ve aksam yatmadan once okuyorum. İsikli olmasinin cok ta onemi yok benim icin.

Sarj suresi de sikinti degil, kafam atarsa pilini degistiririm.

• Zahmetin icin cok tesekkur ederim. Gordugum kadari ile mavilik yok

burda birazda hökümetimizin uyguladığı kol gibi vergi politikası etkili tabi tedarikçilerde arada fiyata ortalama 100 tl kar katıyorlar
    amazonda geçen ay pw2 99 dolardan satıldı sıradan abd vatandaşı 99 dolarsı ne kadar zamanda kazanıyor? onuda göze alın adamların fiyat normal bence ama bizim fakirliğimizin yanında getirtme masraflarıda can sıkıcı oluyor
  • 1 aydan fazla bir zamandir yerli yabanci forumlari okuyorum. One cikan 4 cihaz var;

Kindle pw2
    Kindle voyage
    Kobo Aura
    Kobo aura Hd

Okuduklarimin ozeti ;
    Kindle daha dogal, Kobo ise daha ozgur

Bugun Kindle pw2 ye dokunmak nasip oldu, sirf bunun icin 2 aktarma yaptim,

Not almak, lugat yuklemek, onemli belgeleri okumak, karizmaya karizma katmak icin Kindle olabilir ancak 400 e yakin bir parayi vermem cunku hak etmiyorum. Hak etmiyorum derken o ozellikleri kullanmayacagima gore bosuna para vermek istemem demek istiyorum.

Bugun Kindle 4 te gordum ikinci el, guzel geldi gozume. Satici 125 diyor, o parayi verdikten sonra az kullanilmis Kobo touch almak daha mantikli geldi acikcasi.

Genelde 2 nci el saticilari kanatsiz ucabildikleri icin pek tercih edesim yok acikcasi. Benim gozumde Kindle 4 en fazla 100 eder.

• quote:

Orijinalden alıntı: tribal_dns

burda birazda hökümetimizin uyguladığı kol gibi vergi politikası etkili tabi tedarikçilerde arada fiyata ortalama 100 tl kar katıyorlar
    amazonda geçen ay pw2 99 dolardan satıldı sıradan abd vatandaşı 99 dolarsı ne kadar zamanda kazanıyor? onuda göze alın adamların fiyat normal bence ama bizim fakirliğimizin yanında getirtme masraflarıda can sıkıcı oluyor

Bunun hukumetle ilgisi yok, pw2 su anda 119 usd. Bence o kadar etmez bu teknoloji, alternatifi fazla olmadigi icin pahali bence.

Amazon amca satis yapmiyor Turkiyeye. Yapsaydi 320 TL ye alabilirdik, N11 vb sitelerde 375 civari satiliyor, bence Kindle i buradan garantili faturali almak daha mantikli

• http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Flexible-Portable-White-LED-Clip-On-Reading-Book-Travel-Night-Light-Lamp-for-Kindle/2051375567.html

Soyle bir lamba nasil olur, kullanisli mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Maskeli Bilo

http://www.aliexpress.com/snapshot/6580427127.html?orderId=66610959894392

Ben linkteki ürünü aldım. 17 günde geldi. Linkte %95 new gibi bi şey yazıyodu. Bana gelen aletin güç düğmesinin biraz yanında çok hafif çziik gibi bi şey var. İncelemezsen farketmezsin bile. Onun dışında arka kapak çok az kirli gibi. Silinince geçer. Kutudan şarj kablosu ve bi tane ekran koruyucu çıktı. Bi de kurulumu anlatan 1 sayfa not çıktı satıcının hazırladığı. Wifi çalışıyor. PCden bağlanıp kitapları attım, sync falan ettim. Şarjını da 1-2 günlük kullanımım sonunda yorumlayabilirim. Onun dışında merak edilen şeyler varsa cevaplayabilirim.

hocam selamlar
    bu cihazdan bende almayı düşünüyorum bi kaç sorum olacak forumda pek kullanan da yok :)
    öncelikle cihaz yavaş çalışıyor arada donuyor takılmalar oluyor vs gibi bikaç eleştiri duymuştum bunlar var mı cihazda?
    cümle altı çizerken zorlanma oluyor mu?
    ekran görüntüsü nasıl sizce?
    bir de genel olarak artı ve eksileriniz neler?i nceleme videosu çekmeyi düşünür müsünüz?

• Cihazda herhangi bi yavaşlık yok. Zaten yaptığın bi sayfa değişmek onda da kasma yok. Altı çizmeyi kullanmadığım için bi şey diyemiycem. Ekranında da herhangi bi sıkıntı yok. Başka bi e-ink cihazı kullanmadığım için gözüme çarpan bi eksisi yok. Karanlıkta kullanacaksanız bi ışığı eksik işte. Video çekeceğimi sanmıyorum. Daha fazla sorunuz varsa cevaplamaya çalışırım.
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.