Şimdi Ara

E-DEVLET ARAÇ SORGULAMA BÖLÜMÜ KAPATILDI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
4.728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. E-devlet üzerinden başkasına ait araçların sorgulanması kaldırılmıştır. Sadece kendinize ait aracın bilgilerine ulaşabiliyorsunuz.

İlgili açıklama şu şekilde:

"İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliği ile sunulmakta olan bu hizmet, Emniyet Genel Müdürlüğü talimatı ile; Anayasa ve diğer mevzuatta düzenlenen kişisel verilerin korunması kapsamında e-Devlet Kapısı’na giriş yapan gerçek kişinin yalnızca kendisine ait araç ve sürücü belge bilgisi sorgulama işlemleri yapabileceği şekilde yeniden düzenlenmiştir."

E-DEVLET ARAÇ SORGULAMA BÖLÜMÜ KAPATILDI

• Acaba neden böyle yaptılar var mı bir açıklama
  • atla kullanıcısına yanıt
    Kisisel bilgi guvenligi bla bla bla. Ama 50 milyon nufus ve adres bilgisi herkese acik. Baktim benim adim da var. Seveyim oyle gizliliği

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sanki detaylı bilgi veriyorduda...

İş yapmış olmak için kapatmışlar.

Al-sat yapanlar anlaşılıyordu bu basit sorgulama ile ayrıca ilk sahibinden yazan ilanların gerçekten ilk sahibinden olup olmadığı anlaşılıyordu.

Arabanın üzerine haciz var mı yok mu belli oluyordu.Tramer'i ücretsiz yapacaklarına azda olsa bilgi sahibi olabildiğimiz sorgulamayı kapatmışlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hlksnrr

Sanki detaylı bilgi veriyorduda...

İş yapmış olmak için kapatmışlar.

Al-sat yapanlar anlaşılıyordu bu basit sorgulama ile ayrıca ilk sahibinden yazan ilanların gerçekten ilk sahibinden olup olmadığı anlaşılıyordu.

Arabanın üzerine haciz var mı yok mu belli oluyordu.Tramer'i ücretsiz yapacaklarına azda olsa bilgi sahibi olabildiğimiz sorgulamayı kapatmışlar.

Haklısınız yapılan son devir işlemi öğrenilebiliyordu böylece bu bilgiden mahrum kalacağız. Her araç için de emniyete gidip bilgi alınamaz ki.
  • oğuz*han kullanıcısına yanıt
    Hocam kuzene araba bakıyoruz şu aralar bu e-devletteki sorgulama ile al-sat yapanlar çok rahat tespit edilebiliyordu.

Ayrıca tramere para vermekten bıktık araba bulamıyoruz.
  • Yuh be, baktim harbi kapatilmis.
    Biz de oyluyorduk trameri acsinlar diye, adamlar arac sorgulamayi kapatmis.
    Az daha egilelim ileri dogru.

• hlksnrr kullanıcısına yanıt
    En azından tescil tarihi açık kalsaydı iyi olurdu.
  • oğuz*han kullanıcısına yanıt
    Hocam kişisel bilgi yoktu ki sorgulamada tescil tarihi / renk / tescil yeri /hak mahrumiyeti / çalıntı bölümleri vardı sadece satıcıyla alakalı bilgi zaten yoktu.

Ayrıca ilanlarda zaten satıcı ismi var onu bırakın 50 milyon Türk vatandaşının adresine kadar ulaşılabiliyorken bunu kaldırmaları tamamen saçmalık.Ben bugün bir araç sahibi ile ilgili bilgi almak istesem internetten adresinden,anne-baba adına kadar çıkıyor zaten.
  • hlksnrr kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz gibi kişisel bilgiler zaten verilmiyordu. Neden böyle bir şey yapıldığını anlamış değilim. Bu durum araç almak isteyenlerin işini zorlaştırır.

• Adini soyadini bil sulalesine ulas yatagina kadar gir ama plaka sorgilama kapali

• sanırım şu haciz varmı yok mu yoksa araç kredi ile mi alındı gibi bilgilerin herkes tarafından öğrenildiği için kapatılmıştır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çalıntı araçlar anlaşılmaz heralde artık.
  • bimer e toplu şikayette bulunsak bi şey çıkar mı. egm talimatı ile kapatılmış diyor. 1-2 aydır araba bakıyorum ve baktığım araçların %80 inde buradan yaptığım sorgulama (al satçı mı sahibi mi) ile ilk etapta ne olduğunu anlıyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [external] -- 11 Nisan 2016; 21:53:48 >
  • İçine tüküreyim başka bişey demiyorum lanet olsun

• Komşular araçlarını peşin mi yoksa krediyle mi almış diye bakıyorduk ne güzel..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5664 sorgusunun bedavalaştırılmasını beklerken eldeki tek bedava bilgi alma imkanı da engellendi, kişisel verilerin gizliliği kısmı işin hikayesi zaten

ayrıca şu kimlik bilgilerinin internete düşmesinin de nedenini iyice anlamak lazım, ab yle göçmen anlaşması yapılıyor hepsi geri kabul ediliyor, nedense 2009 dan bu yana birilerinin elinde olan bilgiler de bugün servis ediliyor, yine nedense hemen arkasına sorumluları bulacağız vs tarzı hiçbir açıklama yapılmadan tek önlem olarak bir sonraki seçimde seçmen bilgilerinin paylaşılmayacağı açıklanıyor, artık seçimde kaç milyon suriyeli oy kullanır Allah bilir
  • Kötü olmuş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok kötü oldu bir araca niyetleniyorsun üstünde çeşit çeşit haciz var boşuna heves yapmıyorsun belki adamın ağzına baksan ülkenin diğer ucuna boşa gideceksin. Model yılını bile yanlış yazan dolu insan var. Artık bankadan bakarız en azından bandrolünü yatıran birimi çok yanlış bir uygulama oldu çok
  • Sen ülkede 50 milyon kimlik bilgisini çaldır..
    üstüne de ülkenin Başbakanı çıkıp çalmalarına gerek yoktu isteseler adres ve bilgilerimi verirdim desin..
    ondan sonrada kişisel bilgi korunacakmış ki, (çocuk inanmaz buna) diye arac sorgulamayı yasaklat..yersen..
    muz Cumhuriyetinden Gerçek haberler dinlediniz.

hayır arkadaş nasıl bir kafa yapısıdır ki bunu yasaklarsınız nedir amaç herkes sahtekarların eline mi düşsün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi search in vain -- 12 Nisan 2016; 0:56:36 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.