Şimdi Ara

*** E.C.A SCOT ***Kullanıcıları (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.098
Cevap
28
Favori
73.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Üstad; evim net 120m2,ara kat, yalıtımlı yeni ev.Merkezi kömürden bireysel doğalgaza geçiyoruz. Mutfak doğu, diğer tüm odalar güney cephe. Mutfak 16m2 petek 80cm. Salon:25m2 petek:170 cm. Oturma odası:15m2 petek 70cm. Çocuk odası:12m2 60cm. Y.Odası 17m2 petek:70 cm.Banyo 5m2 havlupan. Antre 14 m2 petek yok. Kollektörler antrede. Kollektör ile mutfakta kombinin konacağı yer arası yaklaşık 8 metre. Öncelikle odalardaki petekler merkezi sisteme göre konulduğu için yetersiz gelecek sanırım.(Petek vanaları termostatik ECA) Bu ölçülere göre Antreye ve odalara petek ölçüsü öneriniz nedir? Oda termostatı önerir misiniz; gelen mühendis termostatik vana ile çakışır; sadece bu vanalar yeterli dedi. Bağlantı ve elemanları ile ilgili tavsiyeleriniz nelerdir? Kombi hariç kolondan kollektöre ordan da kombi ve musluğa bağlantı için 1800-2000 lira civarında malzeme+işçilik istiyorlar normal mi? Kimisi yarı yoğuşmaı yeter diyor,doğru mu?
    Kombi olarak ta ECA proteux premix çıkmış fiyatı ECA SCOTa yakın ama ebatları küçük sanırım önerir misiniz? Ayrıca aklımda bir de Bosh condense2500 var sizce hangisi?

• quote:

Orijinalden alıntı: besadamm

Üstad; evim net 120m2,ara kat, yalıtımlı yeni ev.Merkezi kömürden bireysel doğalgaza geçiyoruz. Mutfak doğu, diğer tüm odalar güney cephe. Mutfak 16m2 petek 80cm. Salon:25m2 petek:170 cm. Oturma odası:15m2 petek 70cm. Çocuk odası:12m2 60cm. Y.Odası 17m2 petek:70 cm.Banyo 5m2 havlupan. Antre 14 m2 petek yok. Kollektörler antrede. Kollektör ile mutfakta kombinin konacağı yer arası yaklaşık 8 metre. Öncelikle odalardaki petekler merkezi sisteme göre konulduğu için yetersiz gelecek sanırım.(Petek vanaları termostatik ECA) Bu ölçülere göre Antreye ve odalara petek ölçüsü öneriniz nedir? Oda termostatı önerir misiniz; gelen mühendis termostatik vana ile çakışır; sadece bu vanalar yeterli dedi. Bağlantı ve elemanları ile ilgili tavsiyeleriniz nelerdir? Kombi hariç kolondan kollektöre ordan da kombi ve musluğa bağlantı için 1800-2000 lira civarında malzeme+işçilik istiyorlar normal mi? Kimisi yarı yoğuşmaı yeter diyor,doğru mu?
    Kombi olarak ta ECA proteux premix çıkmış fiyatı ECA SCOTa yakın ama ebatları küçük sanırım önerir misiniz? Ayrıca aklımda bir de Bosh condense2500 var sizce hangisi?

kışın oturma odası olarak oturma odası veya salon hangisini kullanıyorsa o odadaki petekleri büyüt ve o odada termostatik vana takma oda termostatı tak diğer odalarda termostatik vanalar durabilir,banyoda da termostatik vana olmasın
    salon ilave olarak 100cm petek,oturma odası 70cm petek yerine 140cm petek,antreye ise 120cm petek yeter
    veya oturma odasındaki 70cm peteği değerlendirip antreye taktırabilirsin
    bağlantı elemanları her zaman olduğu gibi kombinin altına plastik kombi bağlantı seti değil metal/pirinç tam geçişli vana ve filtreler taktırın forumda bol bol görsel mevcut google a yazsanız bile bizim resimler çıkıyor n11 sitesinde de satılıyor
    kombi hariç yazdıklarınız pahalı geldi
    eca proteus premix yeni bir kombi bu kombide yeni erp yönetmeliğine göre dizayn edildi klasik pompa yerine modülasyonlu pompa var yazdığınız 3 kombide olur

• Hocam bu metal bağlantı setini izmirde elden alabileceğim bir yer varmı bildiğiniz? İnternetten almaya güvenemedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ödemisli kullanıcısına yanıt
    (S) borular değil ama tam geçişli vana ve filtreleri gıda çarşısında tesa vana'dan alabilirsiniz
    filtreli küresel vana olarak geçer birleşik 3/4 ve 1/2 birer adet alabilirsiniz

http://www.tesaltd.com/pdf/Fiyat_Listesi.pdf
  • Teşekkürler hocam verdiğiniz bilgiler için

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Hocam dün detaylı yazamadım. Kışın oturma odasını kullanıyoruz ve o odanın peteğini büyültüp ordan çıkan peteği antreye koyduracağım. Salona ilave 1 metre petek demişsiniz; oraya parkelerin altından giden tek hat var ve 170 cmlik petek takılı. Kışın salonda oturmayacağımız için yine de ilave gerekir mi? Gerekirse yeni bir hat mı çektirmeliyim?
    Bağlantı elemanlarını gelen mühendise söyledim onların eskide kaldığını plastiklerin de uzun ömürlü ve müdahalesi daha kolay olduğunu v.s. söyledi. Bilgim yetersiz olduğundan şu sebepten metal olmalı diyemedim.
    Oda termostatı ile termostatik vanalar çakışır gerek yok dedi.Kombi ile kollektör arası yaklaşık 10 metre ve sizin daha önceki yorumlarınızdan bu bağlantı için 32mm boru kullanın yazdığınızı okumuştum sanırım, onu da söyledim 7,5 metre petek için 25mm yeterli dedi.
    Bulunduğumz yere Bosh servisi daha yakınmış.Bu yüzden Bosh 2500 düşünüyorum ama Bosh 2500de ECA Scottaki gibi 1:5 modülasyon yok mu? Ayrıca ECA proteus premix de bahsettiğiniz modülasyonlu pompa gerçekten çok önemli bir şey mi?
    Şimdiden teşekkürler.

• besadamm B kullanıcısına yanıt
    kışın salonu hiç kullanmıyorsanız salona petek eklettirmeyin
    mühendis,metal vana ve filtreler için gerçek dışı bilgiler aktarmış inanmayın,kombi-kollektör arası 32mm pprc boru isteyin,ne zararı var daha kalın boru içinden daha hızlı su geçecek,
    modülasyonlu pompa bence önemli ama eve yakın servis daha önemli
  • Disintegration hocam ilgin için teşekkür ederim, bugün vanaları aldım tesadan, dün gece de bakır s borular n11 de satışa girmiş, onlarıda sipariş ettim. Geriye pazartesi günü montaj kaldı, hayırlısı bakalım :)

Rica ederim iyi bayramlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Disintegration, Ankara'da güney cephe,çatı yalıtımlı net 135m2 dubleks dairede oturuyorum. Üst katta 5.5 alt katta 4.5 metre DDplus radyatörüm
    var(toplam 10 metre). Bu dubleks daireme ECA Scot 24kw yeterli gelir mi yoksa 24 kW sınırda mı kalır? ECA premiks 30 kW alayım dedim ama üretimi
    bitecek dediler. Şu anda ECA'da 30kw yoğuşmalı yeni kombi yok ya da beni yanlış yönlendirdiler. Kime sorsam senin evin için 24kw sınırda kalır diyorlar.
    Vailant'ın kombileri nasıl? Hangi serisi iyi ve tavsiye eder misin? Ya da tavsiye edeceğin kombi ne olur? Baymak,Bosch,Vailant v.s. Gönlüm pompa gücü
    ve kalitesine inandığım için Eca ama 24kw işi beni korkutuyor. Evim mobil sistem ve tesisatla ilgili bir problemim yok. Bana yakıtı üzmeyen
    pompası güçlü ve uzun yıllar kullanacağım bir kombi tavsiye eder misin? Şimdiden teşekkür ederim.
    İyi günler. N11 ürün linki atabilir misiniz acaba S borular için

• Hocam merhaba,

Konya da ikamet etmekteyim. Şu anda kömürlü merkezi sistemden bireysel doğalgaza geçiyoruz. Ev 160 m2 3+1 yalıtımı mevcut 2 yıllık binadir. kuzey doğu cepheli.

Oturma odasında 90+90 iki petek var

Mutfak 120 lik petek var

Yatak odası ve çocuk odası 18 m2 90 lık petekler var

Salon 27 m2 120 lik tek petek var.

Peteklere dağılım vanalari vestiyerin içinde kalıyor kombi ise mutfağa bağlanacak arası yaklaşık 10 mt.

Ben geçmiş yıl isinmalarimi göz önünde bulundurarak peteklerin yetersiz olduğunu düşünüyorum ve yatak odasına çocuk odasına 140 lık petek koydurtmayi düşünüyorum. Oralardan çıkan 90 liklari hole ve salona eklettirecegim. Bu yapilacaklara göre ECA scotlu 4.400 tl fiyat aldım birde viessman vitodens 100-w 26 kw 5.800 tl fiyat aldım. Sizden öğrenmek istediğim petekler konusunda düşüncem doğru mu ? Aldığım fiyatlarda ki kombilerden hangisini kullanmam daha doğru olur? Yardımcı olursanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsnrbl -- 10 Eylül 2017; 12:36:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ifrkngdk

İyi günler. N11 ürün linki atabilir misiniz acaba S borular için

Merhaba, malesef bulamadım üründen. geldim_gördüm_aldım adlı mağazadan almıştım.

İyi aksamlar. Eca scot ile Bosch condense 2500 arasında kaldım sizce hangisini tercih etmeliyim

• Arkadaşlar yeni evimizde ECA scot gas adaptive system kombi takılı. Daha önce Bosch kullanıyordum ve Fr 10 kablolu oda termostatım vardı. Bu termostat ECA ya uymuyor. ECA için kablosuz iyi bir termostat önerimiz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi destannn -- 10 Eylül 2017; 23:7:55 >
  • destannn kullanıcısına yanıt
    eca honeywell cm 727
  • ifrkngdk İ kullanıcısına yanıt
    iki kombide olur bölgenizde iki markanın servisini araştırın hangisi iyiyse evinize yakınsa o cihaza yönelin
  • hsnrbl H kullanıcısına yanıt
    düşünceniz doğru yaptırabilirsiniz,kışın hangi odayı kullanıyorsanız o odaya kaliteli oda termostatı taktırın diğer odalara da kaliteli termostatik vanalar yazdığınız fiyatlar neyi kapsıyor yazmadınız hangi işlemler yapılacak
    Hocam, bahsettiğim fiyatlara evin doğalgaz iç tesisatı + peteklerin değişimi ve eskilerin istediğim yerlere monte edilmesi + bahsettiğim kombiler montaj dahil kısacası anahtar teslim desem yanlış olmaz. Mevcutta ki peteklerde eca nin termostatik vanalari takılı sanırım bunlar iş görür. Birde öğrenmek istediğim viessman vitodens 100w ye eca scot a gore 1400 tl fazla para vermenin ısınmada veya tasarrufda bir artısını görürmüyüm yoksa fark biri alman biri Türk ürünü olması mı?

• Disintegration, Ankara'da güney cephe,çatı yalıtımlı net 135m2 dubleks dairede oturuyorum. Üst katta 5.5 alt katta 4.5 metre DDplus radyatörüm
    var(toplam 10 metre). Bu dubleks daireme ECA Scot 24kw yeterli gelir mi yoksa 24 kW sınırda mı kalır? ECA premiks 30 kW alayım dedim ama üretimi
    bitecek dediler. Şu anda ECA'da 30kw yoğuşmalı yeni kombi yok ya da beni yanlış yönlendirdiler. Kime sorsam senin evin için 24kw sınırda kalır diyorlar.
    Vailant'ın kombileri nasıl? Hangi serisi iyi ve tavsiye eder misin? Ya da tavsiye edeceğin kombi ne olur? Baymak,Bosch,Vailant v.s. Gönlüm pompa gücü
    ve kalitesine inandığım için Eca ama 24kw işi beni korkutuyor. Evim mobil sistem ve tesisatla ilgili bir problemim yok. Bana yakıtı üzmeyen
    pompası güçlü ve uzun yıllar kullanacağım bir kombi tavsiye eder misin? Şimdiden teşekkür ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.