Şimdi Ara

*** E.C.A SCOT ***Kullanıcıları (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.099
Cevap
28
Favori
73.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kombibu.com sitesinden 2.300,00 TL kargo dahil sipariş verdim

hadi hayırlısı, gelişmeleri yazarım sizlere
  • ApoCaLYpSe_35 kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla eca scot kablosuz modülasyonlu ot yok. Ot evinizin ihtiyacınıza göre bir kazan ısısı belirliyor. Ben lago fb aldım ama daha takmadım. Lago da ayarlarda max ve min kazan ısısı diye ayar var. Oradan ayarlayabiliyorsunuz kazan ısısını. yada dış hava sensörü seçip ısı eğrisi seçilebiliyor. Dış havaya göre kazan ısısını kendisi düşürüp artırıyor.

Benim scot dün bağlandı. İlk defa çalıştırdım. Sürekli 40 derecede yaktım. Ev bi ısınsın diye. Ekranda 35-45 arası su sıcaklığı değişip durdu evin içide fena değildi. 22-23 arasında değişti. Tabi şuan hiçbirşey bağlı değil kombiye. Kombi sadece gidiş dönüş suyuna göre çalışıp durdu.

Merak ettiğim sirkülasyon pompası hiç durmadı. Normal mi bu acaba? Ot takınca da durmadan suyu çevirip duracak mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kombibu.com sitesinden 2.300,00 TL’e sipariş ettiğim ECA Scot kombim dün elime ulaştı

Kombibu.com sitesi güvenilirdir ve Elit Mühendislik adında 7 adet şubesi olan bir firma

Almadan önce fazla referansı olmadığı için endişelenmiştim.

Çalışanları gerçekten çok ilgili, direkt cep telefonlarını bile veriyorlar. Hem WhatsApp hem telefon görüşmesi olarak çok destek verdiler

Şimdi sıra geldi montajına

• l.a.c.i.w.e.r.t kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

Hayırlı olsun.

OT takınca pompa duruyor.

• pegassus01 kullanıcısına yanıt
    Merhaba ,

Geç cevap oldu.Kusura bakmayın. Bağlantıyı yapabildiniz mi?

• ApoCaLYpSe_35 kullanıcısına yanıt
    Modülasyonlu kullanmıyorum ama bildiğim kadarı ile maksimum kazan sıcaklığını OT üzerinden ayarlıyorsunuz. Limitleme OT den yapılıyor.

5 kohm luk ntc alıp lago fb ot nin 3ve 4 nolu ayaklarına takarsanız dış hava sensörünüz 1-2 tl gibi bir fiyata olur. eca nın lago fb ot lerinde 4. ayakta klemens yok. uygun dir bağlantı parçası ile bağlayabilirsiniz. OT nin P01 ısıtma eğrisini seçerek kullanmaya başlayabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vetademkaya

5 kohm luk ntc alıp lago fb ot nin 3ve 4 nolu ayaklarına takarsanız dış hava sensörünüz 1-2 tl gibi bir fiyata olur. eca nın lago fb ot lerinde 4. ayakta klemens yok. uygun dir bağlantı parçası ile bağlayabilirsiniz. OT nin P01 ısıtma eğrisini seçerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Peki NTC yi kablo ile uzatıp balkona koyabiliriz değil mi? Yoksa oda termostatının yanına koymanın bir anlamı yok :)Benim oda termostatından balkona yaklaşık 10 metre kablo çekmem lazım. Bu uzunlukta kablo sorun olur mu? Bir de Ne tür bir kablo kullanmam lazım Bilginiz var mı?
    2*0,75 kablo kullanın. Dış ortamda güneş görmeyen bir yere koymanız yeterli. uzun kablo kullnmanızın çok bir sıkıntısı olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vetademkaya

2*0,75 kablo kullanın. Dış ortamda güneş görmeyen bir yere koymanız yeterli. uzun kablo kullnmanızın çok bir sıkıntısı olmaz.

E.C.A nın dış hava sensörünü servise sormuştum 100 lira demişti. Ben de ertelemiştim adım adım gitmek için. Haftasonu oda termostatını takacağım. Daha sonra çok ısınan oda ve mutfağa termostatik vana takacağım. Son olarak da dış hava sensörü takacaktım. Bu bilgiyi verdiğiniz iyi oldu. Teşekkür ederim. Oda termostatının kablosunu çekerken bir kablo da dış hava sensörü için çekeyim hazır olsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar içinizde ECA Akıllı Oda Termostatı kullanan var mı ?

cepten, tabletten veya web üzerinden kombi ile ilgili bütün ayarları yapıp verileri okumaya yarayan fiyatıda oldukça yüksek bu cihaz hakkında bir bilgiye ihtiyacım var
    https://www.ecasanalmarket.com/eca-akilli-oda-termostadi

Acaba akıllı oda termostatları verileri bulut üzerinden mi aktarıyor yoksa bağlanmak için evdeki ADSL hizmetimizin sabit IP'e mi sahip olması gerekiyor ? Eğer sabit IP ise sıkıntı var demektir. Bulut üzerinden cihazın seri numarası ile hizmet veriyorsa o zaman alınabilir cihaz demektir.

Bu konuda bilgisi olanların yardımını rica ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Allen_Bradley -- 12 Ekim 2017; 17:57:36 >
  • Tulpara kullanıcısına yanıt
    Estafurullah ustam evet bağlantı yapabildim fakat halen bazı sorunlar devam ediyor adana bölgesinde olduğum için daha kombiyi çalıştırmadım yani tam olarak akıllı kiti kullanmadım ilerleyen günlerde bellirli olacak umarım

Fakat halen benim evimdeki routuru görmüyor komşunun wifi sini görüyor bende onun şifresini aldım bakalım soğuklar başlayınca görecez 😁

• Arkadaşlar uzun süren incelemelerim sonunda ECA Scot kombim için Honeywell Modülasyonlu Kablosuz Oda Termostatını sipariş ettim

http://www.irka.com.tr/Y87RF2008RFG100-KABLOSUZ-Internetli-Akilli-Termostat-Modulasyonlu-OpenTherm,PR-2796.html

ürünü kullanmaya başladığımda size detayları anlatırım arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Allen_Bradley -- 15 Ekim 2017; 15:9:39 >
  • Allen_Bradley kullanıcısına yanıt
    Ben de yeni bir scot kullanıcısı olarak merakla bekliyorum sonuçları.

• Allen_Bradley kullanıcısına yanıt
    MRB. tüm sayfaları okuduktan sonra sonucu bende merakla bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Allen_Bradley

Arkadaşlar uzun süren incelemelerim sonunda ECA Scot kombim için Honeywell Modülasyonlu Kablosuz Oda Termostatını sipariş ettim

http://www.irka.com.tr/Y87RF2008RFG100-KABLOSUZ-Internetli-Akilli-Termostat-Modulasyonlu-OpenTherm,PR-2796.html

ürünü kullanmaya başladığımda size detayları anlatırım arkadaşlar

Y87RF2008 bu termostatı bir arkadş denemiş sayfalarda konusu geçiyordu fakat tam sonuç ile ilgili bilgi yok

banada kablosuz ot lazm modulasyonlu baktım yoktu

disintegration hocam general ht 300-320 -250 bunlar scot kombi ile uyumlu mu

başka kombilerle kullanan 3-4 arkadaşım var memnunlar ?

• Merhabalar,

Formdaki yazıları okuyarak eca scot kombi alıp taktırdım. Oda termostatım yok. İlk defa kombi kullanıyorum. Anlamadığın bazı noktalar var ilgilenen kişilere şimdiden teşekkür ederim. Sizde aşağıdaki probleme benzer bir durum varmı?

Kalorifer suyu sıcaklığını 40 C ayarlıyorum sıcak su kullanıldığında kalorifer duruyor (burası normal). Sıcak su kullanımından yaklaşık 5 dk sonra kalorifer sıcaklığı 32 C'ye gelince kombi alevleniyor. Kalorifer sıcaklığını 39 C'ye ayarladığımda yaklaşık 10 dk sonra 31 C'ye gelince . Benim algıladığım kalorifer ayar sıcaklığından 8 C aşağısına indiğinde kalorifer ateşleniyor. Bunun bir ayarımı var? Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismplt -- 19 Ekim 2017; 7:43:52 >
  • ismplt İ kullanıcısına yanıt
    Tesisattaki su sogumadigindan kombi devreye girmiyor.kalolifer sicakliginizi arttirin.45 yapin o zaman calisir.veya oda termostadi alin

Bildiğim kadarıyla kombiniz +9, -9 şalt diferansiyeli ayarında çalışır. Markadan markaya farklı değerler mevcut. Örn. kombinizi 40 dereceye ayarladınız; 49 dereceye kadar ısıtma yapar, su sıcaklığı 31 dereceye düşünceye kadar tekrar ısıtma yapmaz.
    Komsulariniz kac derecede kullaniyor onuda sorsaydiniz

• 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.