Şimdi Ara

E.C.A. Confeo Plus Kombi (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
959
Cevap
28
Favori
309.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ekostu@mynet.com

sayın tatar bütün petekleriniz açıkmı bendede 8,2 metre petek var ama hepsini açmadığım için 7-8 dk.yanıyor 15-20 dk duruyor ama sıcaklık ayarı 40 olan en düşük ayarda.bu ayarı arttırdığınız zaman kombinin çalışma süresi uzarken bekleme süresi kısalıyor.saygılarımla

evet bütün petekler açık en az 15 dk sürüyor devreden çıkması bu arada sıcaklık ayarı 40 benimde.Yani sizin de petek metresine baktığımızda hemen hemen aynı ama yakmada yarı yarıya fark var süre bakımından ne yapalım yine servisi çağırmak zorundayım 15 - 20 dk çalışması bana pek mantıklı gelmedi sorun bitmek bilmiyor daha önce 50 dk çalışıyordu bacada sorun varmış onu yaptılar ama bu sefer yine biraz uzun çalışıyor.

• sayın tatar bence o süre normal.benim 3 metre salon kapalı ve 1,2 metre mutfak her zaman açık değil.bunu anlamanın kolay yolu var.4 metre peteğinizi kapatın öyle deneyin.misafirim gelince hepsini açtım benimde çok uzun yanmıştı.saygılarımla
  • arkadaşlar alarkonun kablosuz oda termostatı eca confeo plus ile aynı termostat gibi geldi bana cmt 707 ve 727 hemde fiyatı 280 tl eca nın fiyatı ise 424 tl. daha geniş bilgisi olan arkadaşlar bu konuyu inceleyebilirlermi acaba.Telefonla uzaktan kontrol cihazıda belki uyuyordur.termostatlar eca göre çok hesaplı bilginize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkostu -- 29 Ekim 2011; 13:48:05 >
  • iyi akşamlar.. benim kombi E.C.A. Confeo Plus.. kaloriferim 40 dereceye ayarladığımda +9 -9 kesintisiz çalışıyo.. forumda okuduğuma göre bu normal.. sıcak su olayında ise; 35 dereceye ayarlı duruyo suyu açtığımda 46 dereceye kadar çıkıyo sonrasında suyu hiç kapatmadan kullandığımda sıcaklık 40 derecede sabit kalıyor.. suyu kapattığımda ise 53 dereceye kadar çıkıyo fakat o esnada kombi yanmıyor ateşleme yok yani.. 1-2 dakika geçtikten sonra normal kalorifer moduna geçiyo.. sizce sıcak sudaki bu anlattığım olay normal mi yoksa servisi çağırmam gereken bir durum var mı? deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.. ona göre hareket etcem.. şimdiden teşekkürler..
  • efsane arkadaş benim kombide sanırım sıcak su konumunda aynı çalışıyor.sıcak suda dalgalanma olmuyor.benim için bu yeterli
  • Yani bu şekilde çalışması normal diyosun?
  • bence normal musluğun suyunu çok veya az açmakla da değişir ısı göstergesi.
  • bi de benim banyo fıskiyesinin delikleri çoğu kapalı ve su az geliyo.. onunla da alakalı bir problem olur sanırım ısıda..
  • Yeni takılan Confeo Plus ta şöyle bir sorun var. Sıcak su 50 dereceye ayarlandığında 50-51 derecede (önce yükselip sonra bu değerlerde) sabitleniyor. Fakat 48 derecenin altında su alamyorum, göstergede belirtilen değerde bu. Yani 35 derece bile yapsam 48-49 derece, 40 derece de yapsam, 45 derece de yapsam yine 48-49 derecede sabitleniyor. Bu sorunu bir ben mi yaşadım, servisi aradım, 5 senedir bu işi yaptığını 500 tane kombi taktığını bunun normal olduğunu söyledi ve gelmedi. Kombi bugün takıldı daha ve servise inanmadım genel merkezi aradım, yine aynı servise yönlendirdi. Servis gelecek mi bilmiyorum ama siz 35-45 derece aralığında sıcak su alabiliyor musunuz, dijital göstergede sabitlenen değer olarak gördünüz mü?
  • benim anlamadığım, servisi arayıp evi uzaylılar bastı desen bile adam gayet normal, bunda bişey yok diyecek.

o zaman bu confeo ile ilgili bir 'CİHAZ NASIL ÇALIŞIR' yada 'NORMAL İŞLETME PROSEDÜRÜ' gibi bir belge olmalı. o da yok.

kaldı ki 1.000 adet üretilen cihazın 1.000 i de kusursuz olamaz. nakliyesi var bu işin montajı var, bir yerde sıkıntı olabilir.

ama arayıp danıştığın zaman aldığımız cevap hep aynı: cihaz böyle çalışır, sorun yok!

bir de son kullanıcı kombiden üst düzeyde anlamak zorunda değil ki, kullanma kılavuzu yetersizliğinden kaynaklanan sorunlar bunlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tekirdg

Yeni takılan Confeo Plus ta şöyle bir sorun var. Sıcak su 50 dereceye ayarlandığında 50-51 derecede (önce yükselip sonra bu değerlerde) sabitleniyor. Fakat 48 derecenin altında su alamyorum, göstergede belirtilen değerde bu. Yani 35 derece bile yapsam 48-49 derece, 40 derece de yapsam, 45 derece de yapsam yine 48-49 derecede sabitleniyor. Bu sorunu bir ben mi yaşadım, servisi aradım, 5 senedir bu işi yaptığını 500 tane kombi taktığını bunun normal olduğunu söyledi ve gelmedi. Kombi bugün takıldı daha ve servise inanmadım genel merkezi aradım, yine aynı servise yönlendirdi. Servis gelecek mi bilmiyorum ama siz 35-45 derece aralığında sıcak su alabiliyor musunuz, dijital göstergede sabitlenen değer olarak gördünüz mü?

Benim bildiğim Confeo Plus'ta zaten min. sıcaklık 40 derece... E artı eksi 9 derece olayını da hesaplarsak 49 derece minimum olarak gayet mantıklı oluyor, olağandışı birşey yok...

• quote:

Orijinalden alıntı: açık-pozisyon

quote:

Yeni takılan Confeo Plus ta şöyle bir sorun var. Sıcak su 50 dereceye ayarlandığında 50-51 derecede (önce yükselip sonra bu değerlerde) sabitleniyor. Fakat 48 derecenin altında su alamyorum, göstergede belirtilen değerde bu. Yani 35 derece bile yapsam 48-49 derece, 40 derece de yapsam, 45 derece de yapsam yine 48-49 derecede sabitleniyor. Bu sorunu bir ben mi yaşadım, servisi aradım, 5 senedir bu işi yaptığını 500 tane kombi taktığını bunun normal olduğunu söyledi ve gelmedi. Kombi bugün takıldı daha ve servise inanmadım genel merkezi aradım, yine aynı servise yönlendirdi. Servis gelecek mi bilmiyorum ama siz 35-45 derece aralığında sıcak su alabiliyor musunuz, dijital göstergede sabitlenen değer olarak gördünüz mü?

Benim bildiğim Confeo Plus'ta zaten min. sıcaklık 40 derece... E artı eksi 9 derece olayını da hesaplarsak 49 derece minimum olarak gayet mantıklı oluyor, olağandışı birşey yok...

O min 40 derece kalorifer ısınma sistemi için... Benim bahsettim yazdığımı gibi musluktan akan sıcak su ve bunda +-9 derece diye bir olay yok bildiğim kadarı ile. Zaten 35-60 derece arası seçim şansı var, 35 dereceden başlıyor yani.

• Kombi kış konumunda ise yani kalorifer de açıksa kazan suyu sıcaklığı min. 40 olur ve 48-49'a kadar çıkabilir...
    Sadece yaz konumunu açıp bir de öyle deneyin...
  • quote:

Kombi kış konumunda ise yani kalorifer de açıksa kazan suyu sıcaklığı min. 40 olur ve 48-49'a kadar çıkabilir...

Kaloriferi kapadım yani yaz konumuna aldım. Sonuç aynı, servis geldi aynı şeyleri söyledi. İçindeki sensör basınca, gelen suyun derecesine göre bi algoritma oluşturuyor falan filan ve şartla bu iken (bu basınçta bu su sıcaklığında) 48-49 derece altında vermez. Şu an mutfakta 48-49 derece ve banyoda 53 derecenin altında sıcak su gelmiyor, resmen yakıyor. Bu şekilde kullanacakmışız. Benim istediğim madem bu sensör algıladığının 5-7 derece altında su versin, yok mu bunun bir yolu? 60 derece suya ihtiyacım yok ama 40 dereceye var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qwrtyp -- 5 Kasım 2011; 11:30:52 >
  • acil yardım.....ECA fortius kombi peteklerde normal çalışıyor...sıcak suda 30sn çalışıyor sonra küt küt ses geliyor ve bar yükselip alttan su akıtıyor ve arızaya geçiyor....
  • quote:

quote:

Kombi kış konumunda ise yani kalorifer de açıksa kazan suyu sıcaklığı min. 40 olur ve 48-49'a kadar çıkabilir...

Kaloriferi kapadım yani yaz konumuna aldım. Sonuç aynı, servis geldi aynı şeyleri söyledi. İçindeki sensör basınca, gelen suyun derecesine göre bi algoritma oluşturuyor falan filan ve şartla bu iken (bu basınçta bu su sıcaklığında) 48-49 derece altında vermez. Şu an mutfakta 48-49 derece ve banyoda 53 derecenin altında sıcak su gelmiyor, resmen yakıyor. Bu şekilde kullanacakmışız. Benim istediğim madem bu sensör algıladığının 5-7 derece altında su versin, yok mu bunun bir yolu? 60 derece suya ihtiyacım yok ama 40 dereceye var.

Kumanda panelindeki COMFORT ledinin yanmadığından emin misiniz? Kullanım suyu (soldaki) ayar düğmesini tam kapalı konumunun alttaki karşılığına (max seviyesine getirmeden) ayarlayın. Gerekirse biraz daha azaltın. Buna rağmen kullanım suyu sıcak ise comfort özelliği iptal edilemiyor demektir. Servisin bunu onarması şarttır. Bu şekilde çalışması normal olamaz. Gerekirse ECA Sitesine e mail ile baş vurun.

• quote:

Orijinalden alıntı: sserin

quote:

quote:

Kumanda panelindeki COMFORT ledinin yanmadığından emin misiniz? Kullanım suyu (soldaki) ayar düğmesini tam kapalı konumunun alttaki karşılığına (max seviyesine getirmeden) ayarlayın. Gerekirse biraz daha azaltın. Buna rağmen kullanım suyu sıcak ise comfort özelliği iptal edilemiyor demektir. Servisin bunu onarması şarttır. Bu şekilde çalışması normal olamaz. Gerekirse ECA Sitesine e mail ile baş vurun.

COMFORT özelliği zaten düğmeyi çevirince iptal olan bir şey diye biliyorum ve ışığı yanmıyor yani aktif değil gözüküyor. En minimumda bile denesem bu sıcaklığın altında su vermiyor nerdeyse bütün dereceleri denedim. Servis benim sadece fazla hassas ve pimpirikli olduğum imasında bulundu o kadar, onlara göre her şey normal, hiçbir sorun yok. Şu anda 40 derece sıcak su musluktan alan varsa bi yazsa... ECA yı telefonla aradım yine bu servise yönlendirdiler, yani mail atsam özel servis çıkarmayacak aynısını yapacak. Sorun olduğunu ispat için kullanan arkadaşların kaç derecede su aldığı bilgisinede ihtyiacım var, hani sıcak su gelse iyi resmen kaynar su, batarya çevirmeli biraz soğuk su katayım derken pat kombi sıcak su kapanıyor tekrar devreye girmesi falan filan derken resmen kaynar suya katlanmayı göze alıyorsunuz. 40 derece su gelse hiçbir sorun olmayacak, banyoya kombi çıkışı 53 derece hadi yolda 3-4 kaybetse 49-50 derece sıcak su geliyor.

COMFORT özelliğinden kaynaklanacağını şundan düşünmüyorum. Mesele dün saat 8 de 50 derece sıcak su kullandım, bugün o saatte kullanırım diye 50 dereceye sıcak su hazırlayıp bulunduruyor diye açıkladı servis. Son 24 saateki kullanımı izleyip ona göre tahminde bulunup plaka eşanjör içinde sıcak su bekletmesi.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sserin

quote:

quote:

COMFORT özelliği zaten düğmeyi çevirince iptal olan bir şey diye biliyorum ve ışığı yanmıyor yani aktif değil gözüküyor. En minimumda bile denesem bu sıcaklığın altında su vermiyor nerdeyse bütün dereceleri denedim. Servis benim sadece fazla hassas ve pimpirikli olduğum imasında bulundu o kadar, onlara göre her şey normal, hiçbir sorun yok. Şu anda 40 derece sıcak su musluktan alan varsa bi yazsa... ECA yı telefonla aradım yine bu servise yönlendirdiler, yani mail atsam özel servis çıkarmayacak aynısını yapacak. Sorun olduğunu ispat için kullanan arkadaşların kaç derecede su aldığı bilgisinede ihtyiacım var, hani sıcak su gelse iyi resmen kaynar su, batarya çevirmeli biraz soğuk su katayım derken pat kombi sıcak su kapanıyor tekrar devreye girmesi falan filan derken resmen kaynar suya katlanmayı göze alıyorsunuz. 40 derece su gelse hiçbir sorun olmayacak, banyoya kombi çıkışı 53 derece hadi yolda 3-4 kaybetse 49-50 derece sıcak su geliyor.

COMFORT özelliğinden kaynaklanacağını şundan düşünmüyorum. Mesele dün saat 8 de 50 derece sıcak su kullandım, bugün o saatte kullanırım diye 50 dereceye sıcak su hazırlayıp bulunduruyor diye açıkladı servis. Son 24 saateki kullanımı izleyip ona göre tahminde bulunup plaka eşanjör içinde sıcak su bekletmesi.

Ben de sadece sıcak su ile 40 derece su almak istiyorsunuz sanmıştım. Siz bir de sıhhi tesisatçının görüşünü almalısınız. Çünkü soğuk su açılınca sıcak su kapanıyorsa, dairenizdeki su basıncında problem var demektir. Bunu ek bir takım önlemlerle giderecektir. Böylece sıcak suyu soğuk su katarak, daha basınçlı olarak kullanabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: izturk57

acil yardım.....ECA fortius kombi peteklerde normal çalışıyor...sıcak suda 30sn çalışıyor sonra küt küt ses geliyor ve bar yükselip alttan su akıtıyor ve arızaya geçiyor....

3 yollu vana yön vermiyor cihaz hararet yapıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: abd1984

quote:

Orijinalden alıntı: izturk57

acil yardım.....ECA fortius kombi peteklerde normal çalışıyor...sıcak suda 30sn çalışıyor sonra küt küt ses geliyor ve bar yükselip alttan su akıtıyor ve arızaya geçiyor....

3 yollu vana yön vermiyor cihaz hararet yapıyor

teşekkür ederim sn abd1984....
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.