Şimdi Ara

E.C.A. Confeo Plus Kombi (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
958
Cevap
28
Favori
309.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ekostu@mynet.com

çalışma süreleri normalmi derken tam anlamadım.çok peteğiniz açıksa çalışma süresi uzuyor.bekleme süresi kısalıyor.benim 3 adet toplam 3m2 peteğim açıkken 40 derecede 6 dk çalışıp 25 dk.bekliyor.yatak odasının 1.6 peteğinide açınca 9 dk çalışıp 20 dk bekliyor.45 dereceye ayarladığımda çalışma süresi uzuyor dinlenme süresi kısalıyor yani 12 dk.çalışıp 18 dk dinleniyor.rakamlar tam doğru olmayabilir ama genel olarak gözlemim o yönde.havaların çok soğuk olmasıda etkiliyor.sen ayarıyla hiç oynamasanda su soğudu için süreler değişebiliyo.annemin kombisi baretta 40 ayarla 48 çıkıyo duruyo 40 ta tekrar devreye giriyo kombiye göre değişebiliyo.bizde 40 ayarlayınca kombi 31 devreye giriyo petekler soğuyo.ben 45 çalıştırıyorum.sıcak suyu kullanınca peteklerin tekrar devreye girmesi için suyun 31 dereceye inmesi gerekiyo tabii 40 ayarlı ise.çalışma şekli o yukarı çıkıp tamamlamıyor.saygılarımla

üstat E.C.A Modülasyonlu Program Saatli Oda Termostatı almayı düşünüyorum.eca sanalmarkette fiyatı 188 tl.Bu konuda fikrini alabilir miyim?

• eca nın kablolu modülasyonlu bir termostadı.ürünün broşürünü ve kılavuzunu internette bulamamıştım.alırsanız banada gönderin lütfen.Ekranında kombiye ait bir sürü bilgi var sıcak suyun kullanılıp kullanılmadığı,kombinin çalışıp çalışmadığı gibi.bence eviniz yalıtımlı ise durmayın hemen alın.ben araştırıyorum daha çok kablosuz bakıyorum ama o ürünü de düşünmüyorum değil.Zaten eca nın programlı,modülasyonlu tek modeli sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekostu@mynet.com

eca nın kablolu modülasyonlu bir termostadı.ürünün broşürünü ve kılavuzunu internette bulamamıştım.alırsanız banada gönderin lütfen.Ekranında kombiye ait bir sürü bilgi var sıcak suyun kullanılıp kullanılmadığı,kombinin çalışıp çalışmadığı gibi.bence eviniz yalıtımlı ise durmayın hemen alın.ben araştırıyorum daha çok kablosuz bakıyorum ama o ürünü de düşünmüyorum değil.Zaten eca nın programlı,modülasyonlu tek modeli sanırım.

ECA tüm dijital modelleri ile uyumlu aşağıdaki modülasyonlu oda termostatı ile (ürün kodu 7006901593)

http://www.kombi.com/urun.php?prod=E.C.A-Modulasyonlu-Oda-Termostati-(Oval)-T87M1029-0--361

ECA Plus serisi ve Confeo Premix için aşağıdaki modülasyonlu oda termostatı var.(ürün kodu 7006902064)

http://www.ecasanalmarket.com/923-eca-modulasyonlu-program-saatli-oda-termostati.html

Her 2 model de ECA'nın Sirkülerinde ECA modellerinde kullanımı onaylanmış modellerdir. Yanlarına ECA ürün kodlarını yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sserin -- 19 Kasım 2011; 13:57:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: demirbas44

Şuan Baktım 22 saatlik tüketim 14.62 m3 şunuda belirteyim kombi dün faal oldu yani ilk yanması.... zamanla düşermi bilemiycem. Bu gün sabah buraya yazdıktan sonra ilk kombi çalıştırmasını yapan servisi aradım ilk çalıştırmada 1-2 gün yüksek yakabileceğini daha sonralarda düşüş olacağını kullanmadığım odaları kapalı tutmam menfaatime olacağını(alt ve üst daireler boş olduğundan) ayrıca termostatik vana taktırmamında menfaatime olacağını belirtti. 45 dk yanmanın normal olduğunu söyledi kombi 50c. Birazdan eca müşteri hizmetlerinede soaracağım bu 45 dk muhabbetini...
    Ayrıca Benim daha önce kullandığım confeo dan bu plus cihaz 10 kat daha verimli olduğunu üstüne basarak söyledi -+9 olmasının ek bir avantaj olduğunu belirtti.
    Müşteri hizmetleri ile görüşmemi buraya aktarırım birazdan...

sayın demirbaş44 müşteri hizmetleri ile görüşmenizin sonucu ne oldu?Bende de aynı sorun vardı.Servisten sonra düzeldi ama şu an yine 42 de 30 dk'yı buluyor.Isıyı yükselttikçe herhalde bu süre yine artacak.Birde ben şunu merak ediyorum.Oda termostatı takıldığın da kombi oda sıcakılığına bağlı devreye gireceğinden bu şimdiki çalışma-durma süresinin bir fonksiyonu kalmayacak değil mi?

• Kombilerde ısıtma kapasitesi kontrolü gidiş suyu sıcaklığı üzerinden olur. Yani kombi üzerinden ve varsa oda termostatından seçilen sıcaklık değerlerine göre, hedef su sıcaklığına (T set değeri) ulaşıncaya dek kombi yanar. ECA confeo plus ve confeo premiks kombilerde T set değeri, seçilen kalorifer sıcaklığının + 9C (fabrika ayarı) üstüdür. Eğer oda termostatı kullanılıyorsa, oda termostatında set edilen sıcaklığa ulaşıldığında, tesisat suyu +9C ısınmadan kombi kapanabilir. Bu +9C lik ısınma peryodunun süresi, mekanın ısı ihtiyacı ile ısıtılacak tesisat suyu miktarına göre değişir. Yani ilk ısıtmayı takiben peteklere giden suyun yerine kombiye gelen suyun sıcaklığı ne kadar düşükse kombinin yanma süresi de o ölçüde uzun olacaktır. Bu +9C ısıtma ayarı servisler tarafından değiştirilebiliyor.
    Kombilerin çalışma peryodundan ziyade, ısı dağıtıcısı olan petek ve tesisat borularının yeterliliği ile ısınma konforu tercihlerini gözden geçirmek daha rasyonel olacaktır. Yani ortam ısınıyorsa, peteklerin ılık-soğuk olması veya kombinin 30/45 dk yanma/bekleme ile çalışması sorun değildir.

• quote:

Orijinalden alıntı: memint

Kombilerde ısıtma kapasitesi kontrolü gidiş suyu sıcaklığı üzerinden olur. Yani kombi üzerinden ve varsa oda termostatından seçilen sıcaklık değerlerine göre, hedef su sıcaklığına (T set değeri) ulaşıncaya dek kombi yanar. ECA confeo plus ve confeo premiks kombilerde T set değeri, seçilen kalorifer sıcaklığının + 9C (fabrika ayarı) üstüdür. Eğer oda termostatı kullanılıyorsa, oda termostatında set edilen sıcaklığa ulaşıldığında, tesisat suyu +9C ısınmadan kombi kapanabilir. Bu +9C lik ısınma peryodunun süresi, mekanın ısı ihtiyacı ile ısıtılacak tesisat suyu miktarına göre değişir. Yani ilk ısıtmayı takiben peteklere giden suyun yerine kombiye gelen suyun sıcaklığı ne kadar düşükse kombinin yanma süresi de o ölçüde uzun olacaktır. Bu +9C ısıtma ayarı servisler tarafından değiştirilebiliyor.
    Kombilerin çalışma peryodundan ziyade, ısı dağıtıcısı olan petek ve tesisat borularının yeterliliği ile ısınma konforu tercihlerini gözden geçirmek daha rasyonel olacaktır. Yani ortam ısınıyorsa, peteklerin ılık-soğuk olması veya kombinin 30/45 dk yanma/bekleme ile çalışması sorun değildir.

Bu yıl yeni kullanıma başladığımız için doğalgaz konusunda fazla bir bilgimiz yok. siz kombinin çalışma periyodundan ziyade petek ve boruların yeterliliği ve ısınma konforundan bahsetmişsiniz.Bunu rica etsen biraz açar mısınız?Evim 138m2 yeni bina(4.yılımız) doğalgazı bağlattığımızda sadece mutfakta kombiye bağlantı yapıldı.Tesisat hazırdı ve alttan geçiyor.Toplamda tahmini 8-9 m petek var.Alt üst yanıyor.Kombiyi 45c'ye ayarladığımda özellikle 50c den sonra ısının yükselmesi çok zaman alıyor(her 1 c de 6 dk ve üstü )Bu nedenle süre uzadığı için yakıt sarfiyatı çok artıyor.Yoksa ortam gayet güzel ısınıyor,petekler sıcak el değmiyor.Ben bu süre konusuna takıldım :) çünkü yukarıda ki mesajlarda 45c de yakan bir arkadaş kısa sürede T set sıcaklığına ulaştığını ve uygun bir yakıt sarfiyatı olduğunu söylemişti.Ben de bu T set değerine ulaşma süresi sürekli artıyor.Bunun sürekli artış göstermesi normal bir durum mudur?Yine mesajlarda bunun petek sayısı ve boyları ile alakalı olduğu söylenmişti.Oda termostatı bağlatmam bu sorunu kökünden çözümler mi:))

• quote:

Orijinalden alıntı: mr05

quote:

Kombilerde ısıtma kapasitesi kontrolü gidiş suyu sıcaklığı üzerinden olur. Yani kombi üzerinden ve varsa oda termostatından seçilen sıcaklık değerlerine göre, hedef su sıcaklığına (T set değeri) ulaşıncaya dek kombi yanar. ECA confeo plus ve confeo premiks kombilerde T set değeri, seçilen kalorifer sıcaklığının + 9C (fabrika ayarı) üstüdür. Eğer oda termostatı kullanılıyorsa, oda termostatında set edilen sıcaklığa ulaşıldığında, tesisat suyu +9C ısınmadan kombi kapanabilir. Bu +9C lik ısınma peryodunun süresi, mekanın ısı ihtiyacı ile ısıtılacak tesisat suyu miktarına göre değişir. Yani ilk ısıtmayı takiben peteklere giden suyun yerine kombiye gelen suyun sıcaklığı ne kadar düşükse kombinin yanma süresi de o ölçüde uzun olacaktır. Bu +9C ısıtma ayarı servisler tarafından değiştirilebiliyor.

Bu yıl yeni kullanıma başladığımız için doğalgaz konusunda fazla bir bilgimiz yok. siz kombinin çalışma periyodundan ziyade petek ve boruların yeterliliği ve ısınma konforundan bahsetmişsiniz.Bunu rica etsen biraz açar mısınız?Evim 138m2 yeni bina(4.yılımız) doğalgazı bağlattığımızda sadece mutfakta kombiye bağlantı yapıldı.Tesisat hazırdı ve alttan geçiyor.Toplamda tahmini 8-9 m petek var.Alt üst yanıyor.Kombiyi 45c'ye ayarladığımda özellikle 50c den sonra ısının yükselmesi çok zaman alıyor(her 1 c de 6 dk ve üstü )Bu nedenle süre uzadığı için yakıt sarfiyatı çok artıyor.Yoksa ortam gayet güzel ısınıyor,petekler sıcak el değmiyor.Ben bu süre konusuna takıldım :) çünkü yukarıda ki mesajlarda 45c de yakan bir arkadaş kısa sürede T set sıcaklığına ulaştığını ve uygun bir yakıt sarfiyatı olduğunu söylemişti.Ben de bu T set değerine ulaşma süresi sürekli artıyor.Bunun sürekli artış göstermesi normal bir durum mudur?Yine mesajlarda bunun petek sayısı ve boyları ile alakalı olduğu söylenmişti.Oda termostatı bağlatmam bu sorunu kökünden çözümler mi:))

Isıtılacak hacmin daha büyük olduğu mekanlarda, mekanın baktığı cephe, dış sıcakılk, yalıtım gibi değişkenlere de bağlı olmak üzere birim zamanda ısı kaybı daha fazla olur. Kombi bu ısı kaybını karşılayıp fazlasını üretmek için haliyle daha fazla süre yanar. Sizde yanma süresi gün içerisinde yaklaşık 30-45 dk arasında değişebilir; bekleme süresi de uzun olacaktır. Dolayısıyla yanma/bekleme süresi sizden kısa olanların kombisi saatte 2 kez toplam 20-30 dk yanarken sizinki 1 defa 30-40 dk yanacaktır. Arada yine sarfiyat farkı olur ama sandığınız kadar değil, sonuçta ısı ihtiyacı büyük evlerin sarfiyatının da ısı ihtiyacı düzeyi ile orantılı olarak fazla olması normaldir. Isınma konfor tercihi evin içinde istediğiniz sıcaklıktır. Bu tercihi ısınma sistemine en iyi şekilde oda kumandası kullanarak yansıtabilirsiniz.
    Evinizde ısınırken oda sıcaklıklarını da ölçerek gerekirse kombiden ısı sınırlaması ile fazla sarfiyatı engelleyebilirsiniz. Örneğin kombi 45C ayarda yanarken iç sıcaklık fazla oluyorsa (güneşli günlerde) en azından gündüz saatlerinde 40C veya daha düşükte yakabilirsiniz. Akşam gerekirse 45C'ye alırsınız. Isı kontrolünün otomatik olarak ve hassas bir şekilde yapılması ancak dijital oda kumandası kullanımı ile mümkündür. Oda kumandası kullanımı ile kombinin gereksiz yanmasının önüne de geçersiniz. Yani iç sıcaklık set ettiğiniz örneğin 23C'ye geldiğinde termostatlı kumanda kombiyi kapatır ve yanma 40 dk yerine, örneğin 20 dk sürmüş olur.

• öncelikle herkese merhaba. ben de confeo plus tercih edip 4 gün önce kullanmaya başlayanlardan biriyim. evim 98 m.kare. salondaki petekler hariç, diğer petekler kombiye olan uzaklığa göre vana açım ayarları yapılmış olarak yanıyor. izmirde oturuyorum ama yüksek bir yerindeyim. örneğin az önceki testimi paylaşmak istiyorum. saat 22:00 itibariyle dışarıdaki sıcaklık 6 derece. kombimi 55 derecede açtığımda 8 buçuk dakika yanıyor, 5 buçuk dakika duruyor. sıcaklığı 50 dereceye düşürdüğümde 2 buçuk dakika yanıp 3 dakika duruyor. sizce bu değerler nasıldır? bir de, sonuçta kombi +9 -9 matematiğinde çalışıyorsa neden kombimi 55 yapınca yanma ve yakıt sarfiyatım artıyor da, 5 derece indirdiğimde bu şaşırtacak yakıt tasarrufuna geçiyor? cevaplarınız için şimdiden tşkler.
  • Testinize +9 -9 aralığını uygularsak, 50C ayarda kombiniz 59C'ye kadar, 55C'de ise 64C'ye kadar ısıtma yapması arasında, yanma süreleri bakımındasn (1 saate oranladığımızda) 1/3 kadar fark oluşuyor. Yani 55C ayarda kombi doğal olarak daha fazla ısı üretiyor, ama bu fazlalığın yakılan gaz anlamında da 1/3 olduğunu ancak sayaçtan bakarak anlayabiliriz bence...
  • Arkadaşlar Merhaba,

Bugün petek montajları için usta geldi ve 2 petek hariç diğer peteklerin montajları bitti.
    Kalorifer tesisat vanası kapalıydı geldiğinde hiçte açmadık, iş bittikten sonra kombinin başına geldiğimde kombi hataya düşmüştü basınç düşüklüğünden dolayı 0,4 Bar kombinin altındaki mavi vanadan kombiye su batım 1,5 bar civarında da kestim aradan 1-2 dakika geçtikten sonra basınca baktığımda 3,5 bar gibi yüksek bir basınç vardı. Kombinin arkasındaki küçük borudan bir miktarda su geldi daha sonra (1 bardak kadar).
    Basıncı düşürmek için ne yapmalıyım şu an sadece sıcak su amaçlı kullanıyoruz.
  • arkadaşlar selam
    bu confeo plus denen kombi ocağıma incir ağacı dikti :))))
    bu ay ki fatura 450 tl
    petekler minimum 40 derecede kombi hiç kapatmadan ayı bitirdik dedik oysa o bizi bitirdi :))))
    nerede hata yaptık anlamadım gitti .
    comfort modu aktif sıcak su 45 derecede petekler 40 derecede sürekli açık aç kapa olayı yok .
    önerilerinizi bekliyorum
  • dostum üç aylık fatura gelmiş sana yakında olsaydın bacanı cihazla ölçerdim yanmamış gazı fan dışarı atıyor gibi bakılması lazım co 02 değerlerine
  • quote:

Orijinalden alıntı: drdonanım

arkadaşlar selam
    bu ay ki fatura 450 tl
    petekler minimum 40 derecede kombi hiç kapatmadan ayı bitirdik dedik oysa o bizi bitirdi :))))
    comfort modu aktif sıcak su 45 derecede petekler 40 derecede sürekli açık aç kapa olayı yok .
    önerilerinizi bekliyorum

Selamlar,
    Ev içi sıcaklığı gündüz-akşam 21-22C, gece yattıktan sonra 19-20C'de sabitleyecek şekilde kombiyi dizginleyin. Bu kontrolü de en iyi dijital oda kumandası yapar. En düşük ayarda olsa bile kombiyi 7/24 kesintisiz kullanmak en tasarruflu yol değil. Sizi üşütmeden ısıtacak en düşük sarfiyatı ancak sıcaklığı ihtiyaçtan fazla yükseltmemek için gerektiğinde kombiyi kapatarak ve bu süreci otomatiğe bağlayarak elde edebilirsiniz...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: drdonanım

arkadaşlar selam
    bu ay ki fatura 450 tl
    önerilerinizi bekliyorum

Selamlar,
    Ev içi sıcaklığı gündüz-akşam 21-22C, gece yattıktan sonra 19-20C'de sabitleyecek şekilde kombiyi dizginleyin. Bu kontrolü de en iyi dijital oda kumandası yapar. En düşük ayarda olsa bile kombiyi 7/24 kesintisiz kullanmak en tasarruflu yol değil. Sizi üşütmeden ısıtacak en düşük sarfiyatı ancak sıcaklığı ihtiyaçtan fazla yükseltmemek için gerektiğinde kombiyi kapatarak ve bu süreci otomatiğe bağlayarak elde edebilirsiniz...

+ Sıcak kullanım suyu comfort modunu eco moduna getiriniz.
    Buna rağmen günlük tüketim düşmezse, gazın hava ile yeterli karışımda yanıp yanmadığı test edilmelidir.

• bu oda termostadını konfeo premix yoguşmalı kombiyle kulanabilirmiyim acaba Siemens RDH10RF Kablosuz, Dijital Oda Termostatı
    http://www.sanalpazar.com/Siemens-Rdh10rf-Kablosuz-Dijital-Oda-Termostati__isp2168621
    eca nı ki cok pahalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: rofenid

bu oda termostadını konfeo premix yoguşmalı kombiyle kulanabilirmiyim acaba Siemens RDH10RF Kablosuz, Dijital Oda Termostatı
    http://www.sanalpazar.com/Siemens-Rdh10rf-Kablosuz-Dijital-Oda-Termostati__isp2168621
    eca nı ki cok pahalı

Hayır. Siz aşağıdakilerden birini almalısınız. İlk linkteki haftalık programlıdır.
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=E.C.A-Modulasyonlu-Haftalik-Program-Saatli-Dijital-Oda-Termostati-Lago-FB-OT-0--362
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=E.C.A-Modulasyonlu-Oda-Termostati-(Oval)-T87M1029-0--361

• quote:

Orijinalden alıntı: sserin

quote:

Orijinalden alıntı: rofenid

bu oda termostadını konfeo premix yoguşmalı kombiyle kulanabilirmiyim acaba Siemens RDH10RF Kablosuz, Dijital Oda Termostatı
    eca nı ki cok pahalı

Hayır. Siz aşağıdakilerden birini almalısınız. İlk linkteki haftalık programlıdır.
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=E.C.A-Modulasyonlu-Haftalik-Program-Saatli-Dijital-Oda-Termostati-Lago-FB-OT-0--362

siemensi demirdöküm kombide arkadaşım kulanyo eca sorun olcanı sanmyordum

• kapatırsan anca öyle tasarruf olur gerisi hikaye
  • bende yeni evime bu kombiyi almayı planlıyordum ama yorumları okuyunca vaz geçtim. oturduğum evde demirdöküm aden diye bir kombi var. hiç bir özelliği yok evin hiçbir yerinde termostat yok ev kuzey cephe alttaki vatandaş evde yok sadece üst kattaki yakıyor. 50 derecede yakıyorum 7/24 açık. günde 8,2 - 9 m3 yakıyorum.
  • confeo sayaç durumu 40 derece sabit
    14:20 de 1029486
    16:20 de 1030269

2 saatte 0.783 m3 normal mi bu arkadaşlar
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.