Şimdi Ara

E.C.A. Confeo Plus Kombi (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
958
Cevap
28
Favori
309.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ahmety

Merhabalar evimde eca confea plus kombi var peteklerin üstü sıcak altı soğuk oluyor .. radyatörlerin havasını aldım sıra ile tek tek kontrol ettim fakat yinede sıcaklıgı sağlayamadım .. baska bir arkadasımda da aynı dertten sorun yasıyordu onun çözümü kombinin havasını alarak çözmüsler .. benım kombide garanti bittiği için dokunmak istemıyorum baska çözümü olan varmı bana bu konuda yardım edebilirmisiniz

kombinin havasını alma tabirini de ilk defa duydum. peteklerin üstü soğuksa hava alınca geçer ama eğer altı soğuksa peteklerin temizlenmesi gerekebilir. hava yukarı çıkarken kireç vb. maddeler aşağıda birikir. bu yüzden altı soğuk olur.

petekleri söküp kimyasal bir malzeme ve tazyikli suyla temizliyorlar. bir de bunu yaptırmayı deneyin

• quote:

Orijinalden alıntı: ethan

quote:

Orijinalden alıntı: ahmety

Merhabalar evimde eca confea plus kombi var peteklerin üstü sıcak altı soğuk oluyor .. radyatörlerin havasını aldım sıra ile tek tek kontrol ettim fakat yinede sıcaklıgı sağlayamadım .. baska bir arkadasımda da aynı dertten sorun yasıyordu onun çözümü kombinin havasını alarak çözmüsler .. benım kombide garanti bittiği için dokunmak istemıyorum baska çözümü olan varmı bana bu konuda yardım edebilirmisiniz

kombinin havasını alma tabirini de ilk defa duydum. peteklerin üstü soğuksa hava alınca geçer ama eğer altı soğuksa peteklerin temizlenmesi gerekebilir. hava yukarı çıkarken kireç vb. maddeler aşağıda birikir. bu yüzden altı soğuk olur.

petekleri söküp kimyasal bir malzeme ve tazyikli suyla temizliyorlar. bir de bunu yaptırmayı deneyin

Tek bir petekde mi problem var yoksa hepsinde mi diye bu akşam bende bi bakıcam. Ayrıca peteklerin temizlenme işlemi servis tarafından garanti kapsamında yapılabilir mi yoksa ücret vererek kendimiz mi yaptırmalıyız?

• kombinin hava almasını su sekılde yapmıslar .. üst tarafında ventilden hava vererek mutfaktaki musluğu acarak icerideki suyu bosaltmıslar sonradan ise kombiye yenıden su alarak eski randımına ulastırmıslar bana dedıgı bu arkadasın ..
  • Arkadaşlar kiraladığım dairede ECA Confeo Plus bulunmakta, sıcak suda sıkıntı yok, petekleri ısıtmaya başladığımda kombi ön kapağı içinde sağ taraf ON-OFF düğmesinin üstünde R harfi bulunan düğme digital ekranı renginde (mavi) devamlı yanıyor. Bu normalmi yardımlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ömerçip1 -- 23 Ekim 2013; 13:39:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ömerçip1

Arkadaşlar kiraladığım dairede ECA Confeo Plus bulunmakta, sıcak suda sıkıntı yok, petekleri ısıtmaya başladığımda kombi ön kapağı içinde sağ taraf ON-OFF düğmesinin üstünde R harfi bulunan düğme digital ekranı renginde (mavi) devamlı yanıyor. Bu normalmi yardımlarınızı bekliyorum.

o mavi ışık, alev olduğunu dolayısıyla gaz tüketildiğini belirtir. mavi ışık yanmıyorsa, gaz kesilmiş sadece devirdaim pompası çalışıyor demektir.
  • teşekkürler.
  • Bende ki problem şu ...
    E.C.A confeo plus marka kombi var evde eve yeni tşındım ve bugün doğalgaz bağlandı.Herşey güzel petekler ısınıyor sorun sıcak suda .
    Sıcak su açmak istediğimde kombi devreye girmiyor ve daha sonra fark ettim eğer mutfaktakı çeşmeyi açarsam ve yanında bir çeşme daha açarsam diğer lavabolardan, o zaman devreye giriyor . Çeşmenin birini kapatınca su ısıtma devreden çıkıyor . Acaba servis çağırmadan halledebilirmiyim. Herhangi bir mudahelede bulunabilirmiyim yardımcı olan çıkarsa çok sevineçeğim. Elektrikli şofbenle ısınmaktan bıktım artık.
  • Arkadaşlar bir sorum olucak.. Bende confeo plus kullanıcısıyım.. Mayıs ayında aldım cihazı ve aldığım günden bu yana sürekli açık sıcak su kullanımı için..herhangi bir sorun ile karşılaşmadım.. havaların soğuması ile birlikte kalorifer tarafınıda kullanmaya başladım çok şükür peteklerim hemen ısınıyor orda da bir sorun yaşamadım fakat bir kaç gündür dikkat ettim kombi petekleri ısıttıktan sonra bekleme moduna geçiyor peteklerdeki su soğumaya başlayınca tekrar çalışmaya başladığı zaman "tak" diye tek seferlik bir ses çıkartıyor ondan sonra tekrar bekleme moduna geçene kadar herhangi bir ses gelmiyor.. Yani her aktif olduğunda bir kez bu sesi yapıyor.. Sizlerde kombinizde böyle bir ses ile karşılaştınız mı? Bu sesin sebebi ne olabilir ? Teşekkür ederim..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jjgudu

Arkadaşlar bir sorum olucak.. Bende confeo plus kullanıcısıyım.. Mayıs ayında aldım cihazı ve aldığım günden bu yana sürekli açık sıcak su kullanımı için..herhangi bir sorun ile karşılaşmadım.. havaların soğuması ile birlikte kalorifer tarafınıda kullanmaya başladım çok şükür peteklerim hemen ısınıyor orda da bir sorun yaşamadım fakat bir kaç gündür dikkat ettim kombi petekleri ısıttıktan sonra bekleme moduna geçiyor peteklerdeki su soğumaya başlayınca tekrar çalışmaya başladığı zaman "tak" diye tek seferlik bir ses çıkartıyor ondan sonra tekrar bekleme moduna geçene kadar herhangi bir ses gelmiyor.. Yani her aktif olduğunda bir kez bu sesi yapıyor.. Sizlerde kombinizde böyle bir ses ile karşılaştınız mı? Bu sesin sebebi ne olabilir ? Teşekkür ederim..

ateşleme yaptığı için çıkıyor o ses.

• quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

quote:

Orijinalden alıntı: jjgudu

Arkadaşlar bir sorum olucak.. Bende confeo plus kullanıcısıyım.. Mayıs ayında aldım cihazı ve aldığım günden bu yana sürekli açık sıcak su kullanımı için..herhangi bir sorun ile karşılaşmadım.. havaların soğuması ile birlikte kalorifer tarafınıda kullanmaya başladım çok şükür peteklerim hemen ısınıyor orda da bir sorun yaşamadım fakat bir kaç gündür dikkat ettim kombi petekleri ısıttıktan sonra bekleme moduna geçiyor peteklerdeki su soğumaya başlayınca tekrar çalışmaya başladığı zaman "tak" diye tek seferlik bir ses çıkartıyor ondan sonra tekrar bekleme moduna geçene kadar herhangi bir ses gelmiyor.. Yani her aktif olduğunda bir kez bu sesi yapıyor.. Sizlerde kombinizde böyle bir ses ile karşılaştınız mı? Bu sesin sebebi ne olabilir ? Teşekkür ederim..

ateşleme yaptığı için çıkıyor o ses.

Teşekkür ederim..endişe edecek bir durum yok demek ki

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• General HT-100 Analog Oda Termostatı bu modelle uyumlu mudur? deneyen var mı. Bir de eca servisi kaça takıyormuş termostatı?
  • Arkadaşlar bu eca confeo plus kombinin su seviyesini nasıl öğrenebiliriz??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi macromax -- 29 Kasım 2013; 19:57:32 >
  • ekranın üstündeki tuşa bas
  • Bende ki sıkıntı ht-250 kablolu termostat kullanıyorum gece istediğim sıcaklığı 18 indiriyorum gerçi oda sıcaklıgı termostat da 19 dan aşağı inmiyor ve combi calışmıyor uyku zamanımız da kalktıgımız da istediğim dereceyi yükseltiyorum bu seferde combi çalışmıyor brolür reset tuşu kırmızı yanıyor basıyorum resetlemiyor çare olarakda on-of yapıyorum nedeni ne olabilir acaba
  • haakan33 H kullanıcısına yanıt
    Kombinin üzerinde On-Off ve Modulasyonlu olmak üzere 2 tane ayrı bağlantı yeri var, yanlış yere bağlınmış olabilir.
  • Zebza kullanıcısına yanıt
    Ben düzeltebilirmiyim servismi cağırmak lazım
  • haakan33 H kullanıcısına yanıt
    Girişlerin yerlerini biliyorsanız düzeltebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

ne yazık kı bilmiyorum teşekkürler cevaplar için
  • quote:

Orijinalden alıntı: haakan33

quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

ne yazık kı bilmiyorum teşekkürler cevaplar için

Servis HT-250 yüzünden sıkıntı yaşatır bilginiz olsun. ECA servisleri Honeywell marka oda termostatların dışındakilerini onaylamıyor hatta garantiyi bozabiliyorlar.
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.