Şimdi Ara

E 60 KASA BMW 5.20İ 5.20D 5.25İ HANGİSİ ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
10.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • E60 kasa BMW 5.20İ 5.20D 5.25İ hangisi tutuluyor, hangisi kasayla daha uyumlu, lpg ile uyumlu mu güncel yakıtları falan nasıl ? 5.20İ ile 5.25İ karşılaştırırsak vergileri aynı ama kasa olarak hangisi daha uyumlu ve hangisi tutuluyor ? Yakıtları falan nasıl ? 2005 model 100-120bin kmde bir 5.20i alsak tekrar satmamız kolay olur mu ya da alsak kafamızı ağrıtır mı ? Kullanan birileri biraz bilgi verirse iyi olur. Teşekkürler.

• Bence 5.25 i lpgli olarak vergisi düşük olsun dersen 5.20d ama arada ortalama 20000 lira fark olunca verginin bir avantajı kalmıyo en mantıklısı 5.25i

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaklasık bir yıldır e 60 kasa kullanıyorum sehir içi sehir dışı 40 bine yakın km yaptım gözlemlerimi yazayım belki faydası olur.

8.aracım e60 kasa 2008

Artı eksi yönler...

Sehir içi 7.5 8 litre yakıyor makul kullanımda

Araç tasarımı çok güncel ve güzel dikkat çeken bir araç.

Km olarak 250 bine yaklastım sadece ön takım işlem gördü.

İç tasarım çok güzel fakat cok fazla paket var bnm aracımda saunruf var ısıtma yok neyi ölçü yapmışlar anlamdım.

Çekiş muhteşem suana kadar düzde veya rampada veya sollamada hiçbir zaman hantal kalmadı. Tork çok güzel.

Joyistik takıntısı var piyasada fakat tavsiye etmem bakımları düzenli değil ise elde bomba janzıman ve motor eski 163bg motor sesli fakat daha uzun ömürlü.

Araç yere çok alçak 55 yanak lastik taktım hala 4 kişi oldumu altı değiyor bilginize.

Trim sesi km fark etmek sizin aşırı var ön konsol hemen hemen hepsinde çukura girince titriyor komple söktürüp bakım yaptım yine aynı

Şanzıman Alt viteslerde hissettirerek geçiş yapıyor.

Fren diskleri 2 defa değişti yine aynı problem buda genel hastalıgı 3 arkadasımda da e60 var onlarda da aynı.

Arka cam fitili hepsinde çürüyor ucuza değişiyor.

Sağ sol direklerde bezler cıkıyor çoğu kişi çıkarıp boyatıyor.

Sehir içinde cüssesine göre çok kıvrak yormuyor.

Ses yalıtımı çok güzel yol sesi motor sesi 30km hızdan sonra yok diye bilirim.

Yedek parça bol ve ekonomik

2.eli güçlü ve deger kaybetmiyor kolay kolay...

Ses sistemi eh işte mersedesde kullandım kıyaslanamaz bile.

Direksiyon biraz ağır park ederken yoruyor bununla beraber yüksek süratte güven veriyor.

Aksesüar seviyorsanız kamyonla var buda güzel bence.

Devasa silecekler yağmurda süper.

Koltuklar gerçekten anakucagı diye bilirim pozisyonu istediğin şekilde ayarlaya bilirsin :)

Yani özetle yakıt makul ,parça bol ,tasarım güzel ama kronik problemler var fren,cam fitili ve ön takım (ülkemiizn harika yollarından dolayı)

Tekrar ifade edeyim joyistik çok bakımlı değilse 50 defa el değişmiş ise yanaşmayın saatli bomba alırken dikkatli olun.

Benzinli olan motor olarak çok daha problemsiz uzun ömürlü...

• bende 5.20i var 4 aydır.

lpg ile istanbul şehir içi 14-16lt, şehir dışı 10lt lpg tüketiyor.

tork bana göre yeterli. aşırı bir performans beklemeyin bu motordan. ama bana fazlasıyla yetiyor. 170hp/210nm tork

makyajsız versiyon olduğundan vites joystick değil. tüm viteslerde geçişler sarsıntısız.

disklerimde hiçbir sorun yaşamadım şuana kadar, ilerde ne olur görücez.

cam fitilleri gerçekten kötü. resmen kurumuş ve çatlamış.

herhangi bir döşemede sarkma vs yok. muhtemelen sarkanlarınki temizlik amaçlı kimyasalla silinmiştir.

motor sesi ve yol sesi konusunda gerçekten başarılı.

trim sesi bende mevcut değil.

yedek parçası bulunuyor evet ama ekonomiklik konusunda bir b yada c segmentin fiyatlarını aramamak lazım. bir de parça alacağınız yeri iyi bilmeniz lazım. gerçek anlamda ucuza malzeme satan yerler var.

ses sistemi bence vasat.özellikle yüksek ses dinledikten belli bir süre sonra hoparlörlerden kirli bir ses geliyor. sesi bir müddet kısıp tekrar sesi yükseltince bir süre net sonra gene gürültülü.daha iyi bir hoparlör seçimi sorunu çözer anca. bir de bass konusunda yeterli gelmedi bana. 2008 scenic2 aracımın bassları ve ses kalitesi bence daha iyi. gerçi bende standart sistem var. bazı modellerde daha kaliteli ses veren sistem mevcut. muhtemelen sorun bundan kaynaklı.

koltuklar rahat ama oturma pozisyonunu ayarlamak sorun geldi bana. biraz geriye çekince arka taraftaki diz mesafesi yeterli olsa da daha geniş olmasını beklerdim.

bu arada @encamfatih
    sizin şanzımanda hafiften sorun var sanırım. bence vakit kaybetmeden öncelikle yağ değiştirin. sonrasında düzelmezse maalesef şanzıman revizyonu yaptırmanız gerekecek. bu da 7-8bin tl civarı

• temiz bir lpg takılmamış 5.25i alıp güzel bir bakımdan geçirdikten sonra lpg takıp keyfini sürün.

olmazsa olmaz donanımlar:

- deri,ısıtmalı ve hafızalı koltuk
    - arka perde

genelde bakım yapılırken atlanan birkaç kısım var.

- ateşleme sistemi ve bujiler ( yakıtı ve performansı direk etkliyor). usta idare eder dese de siz değiştirin.
    - devirdaim pompası ve radyatör temizliği: radyatörü komple boşaltıp yeni su ve antifriz koyun. devirdaim ses yapıyorsa değiştirin.
    - şanzıman yağı ve filtresi değişimi. uzun ömürlü kaliteli yağ ile değişim yapın. ses azalır, şanzıman rahat vites değiştirir.
    - motor kulakları ve şanzıman kulakları. araçta belli bir titreşim varsa bu parçalar aşınmış olabilir.
    - fren disk balata: araç ağırlığı ve gücü düşünülürse alınabilecek en kaliteli parçaları almak da fayda var.
  • Bende de 530i var 147bin küsürde lpg yok.

Trim sesi : Sadece kasislerden gecerken sanruf kısminda gıcırtı geliyor. Torpido trim sesi yok.

Alt takım: Biraz masraf isteyenilir. Ben sag ve sol alt salıncakları değiştirdim. 640 TL parca maliyeti tuttu.

Arka cam fitili: Problemim.yok. Araç güneşte fazla kalmamışsa saglam kalabilir.

Donanım: Bende Logic7 var. Ses iyi. Koltuklar minimum hafızalı koltuk olmalı. Koltuk ısıtma sana kalmış birsey. Bana gerekli değil. Bende aktif direksiyon var. Bu donanim olursa direksiyon şehir içinde kolay manevra olanağı sağlıyor. Bende arka yan manuel perde yok ama aileniz varsa olsa çok iyi olur. Ben yazın sıkıntısını çekiyorum

Olası arızalarda iyi bir Bmw ustası şart. En uygun parça konusunda da sizi yönlendirebilir. Pek aracı tanimayan ustaya sırf hesaplı diye bence Bmw yi götürmeyiniz.

Şanzuman: Bence en büyük olası maliyet kalemi bu. 120bin km lerden sonra ufak tefek sıkıntılar başlayabilir. Yağ ve filtre değişimi belki çözebilir. Rektefiye maliyeti 5bin tlye yakındır.

Motor; 520d de 177ps lik motor zincir kırabiliyor. Zincir değişimi gerekebilir. Maliyeti 3 bin tl civarı. Benzinliilerde ve 163pslik dizel motorda problem yok. Lpg sensörleri bozuyor diye duydum ancak çoğunluk memnun lpg li biniyor :) Ama tercih olarak ben 3bin tl olası masrafına ragmen 177pslik dizeli tercih ederdim. Zira genel kullanım için en ideal motor bu. Bi ihtimal 530i de alabilirsiniz. Tüketim 520i ve 525i ye çok yakindır.

• AraCımda cam filmi yok. 2 numara Yaptırmayı düşünüyorum ama tek aklıma takılan yan aynaların karartmalı olması.
    Cam filmi yokken bile gece karardıgı için görüşü azalıyor. Cam filmi olunca daha da kötü olacak. Ne yapsam karar veremedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FelixCrail -- 19 Temmuz 2017; 19:33:49 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FelixCrail

AraCımda cam filmi yok. 2 numara Yaptırmayı düşünüyorum ama tek aklıma takılan yan aynaların karartmalı olması.
    Cam filmi yokken bile gece karardıgı için görüşü azalıyor. Cam filmi olunca daha da kötü olacak. Ne yapsam karar veremedim

Bende 2 numara film var. problem yok.
    Ziebart film. Benden onceki sahibi yaptırmış.
    Belki filmdendir bilemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acc04 -- 20 Temmuz 2017; 15:27:21 >
  • bende 2 numara yaptırayım bi dahaki ay. bakalım ne olacak
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.