Şimdi Ara

Dyson V10 Absolute Kablosuz Şarjlı Süpürge 3.799₺

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
3
Favori
9.243
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu tip urunlerin ta V6 sini bile alsaniz evinizin (max 120-130 m2) civari "layikiyla" temizligini yaparsiniz. Bazi insanlar "su ana dek aldigim en iyi sey, en mantikli alisverisim.. der ya . Her hafta farkli farkli 5-6 urun siparis eden biri olarak 2015 te aldigim dyson V6 bu listede ilk 5 e girer

Bir urune "iyi guzel vs.." dersin ama bu kadar iyisine az rastlanir. Haliyi kedi tuyunden temizler, sert zeminlerden kumu ceker, mutfaklarda cok efektif , bendekinde her zemine uygun baslik var, bazisi sert zemin hali icin ayri ayri da olabiliyor

Ben illa dyson alin demem ama bu cihazlar sarji saglam kaldigi surece yarim saat kadar dayaniyor ve tum evi tek sarjda bitirebilirsiniz

Duvardan duvara hali olan yerler icin cok yetmeyebilir. Ama siddetle kablosuz bu modelleri tavsiye ederim, bir yere bagimli kalmadan her gun veya gun asiri evi sifirlayabilirsiniz adeta

Negatif yanlari, motor haric parcalari, borularin birlesme yerleri biraz zayif , en azindan V6 da oyle, kullanimi etkilemeyen ama tat kaciran govde plastiginde catlama, hatta vidalarin (atiyorum pili govdeye baglayan) kopmasi (evet kopuyor plastigi ile birlikte ilginc) , hepa filtresinin cikarilip cok detayli temizligi (cekisi sadece bu sebepten dusmustu, sebebi gec anladim 5 sene sonra, degistirmek gerekiyor aslinda ama ben kazidim resmen temizledim)

Yani sorularinizi cevaplarim fakat kesin kez alinmasi gereken urundeki 3 ana etmen sunlar

Kablosuz olmali , baslik aparati mutlaka elektrikli doner cinste olmali ve sarji en az 25 dk ve uzeri gitmeli

Asla ve katiyen "bir supurgeye bu verilir mi" denmeyecek cihazlar bunlar . Son soz olarak, bir evi su an evdeki elektrik supurgenizle temizleyin, bitti oh be dedikten sonra bununla tekrar tum evi supurun, toz haznesi tika basa dolmazsa ben bir sey bilmiyorum

Bu yetersiz gelecekse o zaman yine dik ama elektrige bagli calisan modelleri veya klasik supurgeleri deneyebilirsiniz hortumlu, ben dysondan anlattim ama muhtemelen pazarda buna yakin baska markalar da vardir, onlardan da alinabilir
  • Evinde hiç süpürgesi olmayan biri bunu alsa yeterli mi? Yoksa hiç maceraya girmeyip, pihilips marathon son serilerinden birini mi almak mantıklı? Özellikle philips marathon fc9934 ve xb9185 modellerine bakıyorum. XB9185 i almak üzereyim hatta. Ama dyson v10 u da çok merak ediyorum. Olumsuz yorumları neredeyse hiç yok. Ama sanırım çoğu yedek süpürge olarak bulunduruyor bunları.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yılın Üyesi

Evinde hiç süpürgesi olmayan biri bunu alsa yeterli mi? Yoksa hiç maceraya girmeyip, pihilips marathon son serilerinden birini mi almak mantıklı? Özellikle philips marathon fc9934 ve xb9185 modellerine bakıyorum. XB9185 i almak üzereyim hatta. Ama dyson v10 u da çok merak ediyorum. Olumsuz yorumları neredeyse hiç yok. Ama sanırım çoğu yedek süpürge olarak bulunduruyor bunları.

param bana batıye derseniz alın

• Yılın Üyesi kullanıcısına yanıt
    Dyson yatay supurgelere bakin. Bunlarin bataryalari 2-3 senede bir ölüyor. Yatay modeller 10-15 sene canavar gibi
  • Bu tip urunlerin ta V6 sini bile alsaniz evinizin (max 120-130 m2) civari "layikiyla" temizligini yaparsiniz. Bazi insanlar "su ana dek aldigim en iyi sey, en mantikli alisverisim.. der ya . Her hafta farkli farkli 5-6 urun siparis eden biri olarak 2015 te aldigim dyson V6 bu listede ilk 5 e girer

Bir urune "iyi guzel vs.." dersin ama bu kadar iyisine az rastlanir. Haliyi kedi tuyunden temizler, sert zeminlerden kumu ceker, mutfaklarda cok efektif , bendekinde her zemine uygun baslik var, bazisi sert zemin hali icin ayri ayri da olabiliyor

Ben illa dyson alin demem ama bu cihazlar sarji saglam kaldigi surece yarim saat kadar dayaniyor ve tum evi tek sarjda bitirebilirsiniz

Duvardan duvara hali olan yerler icin cok yetmeyebilir. Ama siddetle kablosuz bu modelleri tavsiye ederim, bir yere bagimli kalmadan her gun veya gun asiri evi sifirlayabilirsiniz adeta

Negatif yanlari, motor haric parcalari, borularin birlesme yerleri biraz zayif , en azindan V6 da oyle, kullanimi etkilemeyen ama tat kaciran govde plastiginde catlama, hatta vidalarin (atiyorum pili govdeye baglayan) kopmasi (evet kopuyor plastigi ile birlikte ilginc) , hepa filtresinin cikarilip cok detayli temizligi (cekisi sadece bu sebepten dusmustu, sebebi gec anladim 5 sene sonra, degistirmek gerekiyor aslinda ama ben kazidim resmen temizledim)

Yani sorularinizi cevaplarim fakat kesin kez alinmasi gereken urundeki 3 ana etmen sunlar

Kablosuz olmali , baslik aparati mutlaka elektrikli doner cinste olmali ve sarji en az 25 dk ve uzeri gitmeli

Asla ve katiyen "bir supurgeye bu verilir mi" denmeyecek cihazlar bunlar . Son soz olarak, bir evi su an evdeki elektrik supurgenizle temizleyin, bitti oh be dedikten sonra bununla tekrar tum evi supurun, toz haznesi tika basa dolmazsa ben bir sey bilmiyorum

Bu yetersiz gelecekse o zaman yine dik ama elektrige bagli calisan modelleri veya klasik supurgeleri deneyebilirsiniz hortumlu, ben dysondan anlattim ama muhtemelen pazarda buna yakin baska markalar da vardir, onlardan da alinabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• CeyKalDa kullanıcısına yanıt

Dyson V10 Absolute Kablosuz Şarjlı Süpürge 3.799₺  Evinde kablolu süpürge yanında, dyson v10/v11 , hatta 5-6 bin tl lere robot süpürge de ekleyen sıyırmış tipler var. Ama ben evde adam gibi bir süpürge olsun yeter diyorum.

• Onu da çok tavsiye ediyorlar. Animal pro 2 al diyen arkadaşlarım da oldu, ama onlar da sanırım 5 bin tl civarı.

• Alerjiniz yoksa süpürgeye bu kadar para vermek te saçmalık bana göre...

Alın 150 tl ye yerli ve milli bir Fantom marka süpürge.Ohh misss.Ev tertemiz. Dyson V10 Absolute Kablosuz Şarjlı Süpürge 3.799₺ 

Dyson V10 Absolute Kablosuz Şarjlı Süpürge 3.799₺

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41F3DB120 -- 25 Kasım 2020; 10:30:38 >
  • jujuuu kullanıcısına yanıt

Gayet güzel anlatmışsınız, elinize sağlık. V10 için orta şiddette 40 dk gidiyor diyorlar genel olarak. Sanırım max çekimde 20 dk gibi. Sonuçta her zaman evi baştan aşağı süpürmek gerekmiyor. Çoğu zaman mutfak ve bir iki yer temizleniyor. O yüzden şarjın sorun olacağını düşünmüyorum. Şuan hem elekrikli hem de bunlara ayıracak param olmadığı için tek bir süpürge almam lazım ve tek başına iş görmesi lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yılın Üyesi -- 25 Kasım 2020; 10:59:34 >
  • Akıllı süpürgeler varken bu süpürgelere istediği kadar çekim de yapsa bu paralar bence çok mantıksız geliyor. Cx1 var miele bizde, osmo 950 aldığımdan beri elimizi sürmedik cx1 e. Sadece arada kçşe veya batık olunca fakir el süpürgesini kullanır olduk.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Genel temizlik için düşünenler robot süpürgelere yönelmeli. Çok daha faydalı cihazlar.

• Yılın Üyesi kullanıcısına yanıt

Bu temizleme aliskanligi ile ilgili bir tercih aslinda. Eski yonelim, haftada bir komple temizlik yapariz seklindeydi, derinlemesine, yorularak ama layikiyla ...

fakat bunun yerine daha kisa zaman alacak sekilde, daha pratik ama daha az aralikli temizlik yapmak cok daha dogrusu, bunu ben soylemiyorum ...

su sekilde dusunun, haftada bir dunyanin en iyi makinesi ile temizlik yapip evi 0 liyorsunuz. Eger 2-3 gunde insana zarar verecek her ne varsa tekrar toplaniyorsa 5 gun daha bunlarla sirf o hafta sonunu beklerken birlikte yasayacaksiniz demektir

o tip cihazlar (yani buyuk ama guzel cekisli) iyi supurmuyor demiyorum fakat insan onlari her defasinda kullanmiyor her gun her gun

bir de fikir konusu cihazi almadan onceyle aldiktan sonra cok degisiyor, ben 2015 oncesi yani almadan evvel ayni fikirlerdeydim, ama 5 senedir tek cumlem "ben onlarca yil pislik icinde yasamisim" oldu

eger evde 2 gunde bir o hazne full olacak kadar birikim olmasa derdim ki "olsa da olur olmasa da" ama bazen akrabalarin eve goturuyorum, klasik "daha dun supurdum" lafini duyduktan sonra giriyorum dysonla , bu mu temizlik dedigimde uzuluyorlar , o denli

ki bendeki V6 , su an en son model hangisi bilmiyorum ama kesin kez alinacak urunler bunlar , duvara monte ediyorsun ve her an elinin altinda

• Robot supurgeler bunlardan elbette iyi ama orada hesabi su sekilde yapmaniz lazim , evin tumunu 100 birim olarak alin, dyson bu modelle yaklasik 70-80% ine ulasabilirsiniz, yatak altlari sudur budur kalir . Cok aparat baslik degistirip bunu 5-10% arttirabilirsiniz

Robotlarda bu oran "ortalama olarak" 60% larin altina iniyor, fakat bu evine gore degisir elbette , bunlar biraz kisisel bazda karar verilecek tercihler

• quote:

Orijinalden alıntı: jujuuu

Robot supurgeler bunlardan elbette iyi ama orada hesabi su sekilde yapmaniz lazim , evin tumunu 100 birim olarak alin, dyson bu modelle yaklasik 70-80% ine ulasabilirsiniz, yatak altlari sudur budur kalir . Cok aparat baslik degistirip bunu 5-10% arttirabilirsiniz

Robotlarda bu oran "ortalama olarak" 60% larin altina iniyor, fakat bu evine gore degisir elbette , bunlar biraz kisisel bazda karar verilecek tercihler

o robotlar evine halı bilem koymayan kedi köpek besleyen batılı tipler için

• vincent5555 V kullanıcısına yanıt

Çok teşekkürler. Bunu almak aslında benim daha çok işime gelir, arabada da kullanma imkanım olur.

• Robotlar eger zeminde robotun ulasamadigi, mutlaka elle girilmesi gereken yerler 3-5% in uzerindeyse (toplam ev zemin alaninin) islevsiz kaliyor , mutlaka ikinci bir elle mudahale gerekiyor

Ama benim bogazda oturan 2-3 katli evleri olan ve odalarin 70 m2 olup mobilya engellerinin az sorun oldugu arkadaslarim var , her kata bir robot alip gun boyu supurtuyorlar, ise yariyor .. son donemde gitmedim bunlardan birine ama oncesinde gormustum verimliydi

Bazilari ise duvarlardan bir merkezi sisteme baglanan yontemi kullaniyorlar, duvara fis takar gibi boruyu takiyorsun, cok guclu cekimi var, cekis gucu ile tetiklenen doner basliklar filan da var, ardiye gibi bir yerdeki merkezde toplaniyor her sey ve 2-3 ay hic dokunmuyorlar sonra sirket gelip aliyor , o da iyi sistem

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-41F3DB120

Alerjiniz yoksa süpürgeye bu kadar para vermek te saçmalık bana göre...

Alın 150 tl ye yerli ve milli bir Fantom marka süpürge.Ohh misss.Ev tertemiz.  

Kesinlikle çok iyi bir süpürge, çok iyi süpürüyor. Tek eksisi kablosı kısa.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.