Şimdi Ara

DYSON ELEKTRİKLİ SÜPÜRGELER HAKKINDA (51. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.700
Cevap
212
Favori
965.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hbsc

quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

doğru kısaca şöyle de diyebiliriz 1300/290 x440 = 1972w çıkıyor , buda 2200w a göre % 11 karlı ama ben 1350 w olduğunu biliyorum dysonun buda 2048 w eder buda % 7 ye tekabül eder ,aklıma takılanlar ise philips 2200w yani 440w güç çekerken 78db ses çıkarıyor ,ama dyson 1350w yani 290airwatt çekerken 89db ses çıkarıyor ,ayrıca sürekli aynı çekim gücü diye iddia ediyor ama bunda bulunan iki filtre hiçmi dolmuyor ,videolarda dolup temizlendiği görülüyor yıkanıp ,öyle ise dysondada temizlemezsen çekim gücü azalır buda diğerleri ile aynı kapıya çıkıyor yanlız dyson un filtrelerini yıkayıp temizlemek çok kolay

DC37 modelinde motor gücü 1300W buna eminim.

Filtrelere gelirsek;
    Dyson'da, asıl partikül ayrıştırma işlemini, patentli siklon sistemi gerçekleştirir. Dolayısıyla da HEPA filtreye diğer makinelerdeki kadar iş düşmez ve bu da ömrünün uzamasına sebep olur. Diğer HEPA filtrelerden farklı olarak Dyson'da Bactisafe denen ve Dyson laboratuarlarında geliştirilen bir kimyasal bulunur, bu da diğer HEPA filtrelerdeki gibi sadece alerjenleri yakalamakla kalmaz yakalanan alerjenlerin ölmesine sebep olur.
    Birçok makinenin toz haznesinde bulunan ve düzenli olarak temizlenmesi ve değiştirilmesi gereken filtreye yani siklonlara Dysonda ömür boyu müdahale edilmiyor, diğer makinelerdeki gibi tozu boşalttıktan sonra filtre etrafına dolanan kılla tüyle uğraşmıyorsunuz, tüm pislik sadece haznede birikiyor. Sonda bulunan hepa filtre ise aylık periyotlarda musluk altında yıkanarak ömür boyu kullanılıyor.

quote:

Orijinalden alıntı: nahittr
    Ayrıca şunu da eklemek istiyorum.
    Dyson motoruna değil siklon teknolojisine güvendiği için motor gücünü düşük kullanıyor.
    Diğer markalar dyson ın icatı olan siklon teknolojisini kullanamadığı için emiş gücünü yükseltmek için motoru büyütüyor.
    Diğer süpürgeler her kullanımda emiş gücü sürekli düşüşe geçiyor.
    ...........

Cyclon teknolojisini birçok makine kullanılıyor.
    Örneğin Philips'in internet sitesinden alıntı;
    ##############################

##############################
    Zaten alttaki açıklamada "diğer siklonlar" diye belirtiyor;ama Radial Root Cyclon teknolojisi Dyson'ın.

Bir önceki sayfa :)

• quote:

Bişey merak ettim tek filtreli modeller ile çift filtreli modeller arasında çekim farkı varmı bu belirtiliyormu ,eğer çekim güçleri aynı ise motor güçleri nasıl

Çekim ve motor güçleri aynı, aslında az da olsa fark olması gerek ne de olsa ekstra bir filtre az da olsa bir kayıp demek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BARlŞ -- 28 Aralık 2012; 13:55:46 >
  • teşekkürler üstadım açıklama için:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hbsc

quote:

Bişey merak ettim tek filtreli modeller ile çift filtreli modeller arasında çekim farkı varmı bu belirtiliyormu ,eğer çekim güçleri aynı ise motor güçleri nasıl

Çekim ve motor güçleri aynı, aslında az da olsa fark olması gerek ne de olsa ekstra bir filtre az da olsa bir kayıp demek.

bende ondan soruyorum zaten fazladan bir filtre fazladan bir engel demektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: elma11

Herkese merhaba,

Dyson elektrikli süpürge kullananlar varsa, artılarını ve eksilerini yazabilirler mi buraya?

Almayı düşünüyoruz da...

Kullananlar ayrıntılı bilgi verirlerse sevinirim, özellikle çekiş gücü ve filtrasyonu hakkında. Kutu doldukça çekiş gücü düşüyor mu, pis koku oluşuyor mu kutuda vs. ??? Bir de hangi modelini önerirsiniz?

NOT: Evde hayvan beslemiyorum, iki küçük çocuğum var...

Şimdiden cevaplayanlara teşekkürler...

biz kullanıyoruz . kesinlikle tavsiye ediyorum . eksisini görmedim .
  • Bu arada birşey dikkatimi çekti. Dyson henüz Türkiye'ye gelmeyen iki yeni modeli silindir DC47 ve dik DC50 de 2 Tier Radial™ cyclones ile iki katlı paralel çalışan daha fazla sayıda siklonlar kullanmış bunun yanı sıra Çekiş Gücünü 290AW dan 140AW 180AW'a düşürmüş demekki bir bildikleri var.
  • Yine konu karışmış.

Arkadaşlar yazılanları okumuyor musunuz ?
    Dyson elektrikli süpürgelerinin tamamında ( tüm modeller ) 2 adet filtre vardır. Tek filtreli model yoktur.

Birinci filtrenin ismi motor öncesi filtre, ikinci filtrenin ismi motor sonrası filtredir.

Motor sonrası filtre ise kendi arasında ikiye ayrılır. Hepa olan ve olmayan.

Filtrelerin isminden de anlaşılacağı gibi bu filtrelerin süpürgenin çekiş gücü ile ilgisi yoktur.

Motor öncesi filtrenin görevi süpürgenin motorunu korumaktır.
    Motor sonrası filtrenin görevi ise süpürgenin arkasından çıkan havayı süzüp kullanıcıyı korumaktır.

Yine söylüyorum, bu filtreler süpürgenin çekiş gücü ile ilgisi yoktur. Diğer süpürgeler ile karıştırmayın, Dyson'ın çalışma prensibi farklıdır.
  • arkadaşlar 37 orıjın modelı medıamarkette 900' düşmüş .Acaba alsakmı? ben allerjı düşünüyordum ama bılemıyorum.
  • Geçen eve sulu sistem satan bir firma cleanmax sanırım ihlas pazarlama eve gelmiş hanıma sunum yapmışlar hanım çok etkilenmiş.Acayip kir pislik çıktı diye? Yatagı felan süpürmüşler acayip toz yag mı desem artık pislik çıkmış?
    dyson bu sulu sistemlerin sundugu temizlik hizmetini sunabiliyoru degilmi? zira o cihaz 2000 Tl civarı gibi .Dyson kullananlar acaba fikri olarak yardımda bulunabilirmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: BMW 528

Geçen eve sulu sistem satan bir firma cleanmax sanırım ihlas pazarlama eve gelmiş hanıma sunum yapmışlar hanım çok etkilenmiş.Acayip kir pislik çıktı diye? Yatagı felan süpürmüşler acayip toz yag mı desem artık pislik çıkmış?
    dyson bu sulu sistemlerin sundugu temizlik hizmetini sunabiliyoru degilmi? zira o cihaz 2000 Tl civarı gibi .Dyson kullananlar acaba fikri olarak yardımda bulunabilirmi

Tavsiyem sulu sisstemden uzak dur verdigin paraya yazık olur ve bir süre sonra evin bir köşesine atarsın .tamamen göz boyuyorlar.bütün makinalar aynı şeyi yapıyor.
  • quote:

Geçen eve sulu sistem satan bir firma cleanmax sanırım ihlas pazarlama eve gelmiş hanıma sunum yapmışlar hanım çok etkilenmiş.Acayip kir pislik çıktı diye? Yatagı felan süpürmüşler acayip toz yag mı desem artık pislik çıkmış?

normal bir makine ile süpürüp çıkan pisliği suya dökersen aynısı olduğunu görürsün sulu sistem kullananlar pek memnun değiller en azından hiç hjyenik değil ,bu arada bursa anatolium mediamarkta dyson animal 999 tl ye düşmüş
  • quote:

quote:

normal bir makine ile süpürüp çıkan pisliği suya dökersen aynısı olduğunu görürsün sulu sistem kullananlar pek memnun değiller en azından hiç hjyenik değil ,bu arada bursa anatolium mediamarkta dyson animal 999 tl ye düşmüş

DC32 Animal mi 900 TL? DC 37 mi?

• DC 32 animaldır çünkü DC 37 origin de 999tl mediamarkt da haftasonu.
  • dc37 animal hocam eve dağıtılan broşürde var
  • Lizge bursada dc 37 origini o fiyattan satacagini soylemisti ankaradaki brosurde de origin yaziyor ama animalsa eger super kacmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vallaha insert e yanlışmı yazdılar bilmem ama sanırım mor renkli idi ama animal yazıyordu bende şaşırdım aslında animal en çok başlıklı model diye biliyorum ben , ilgilenen arkadaş olur diye yazdım
  • Bursada olupta yardimci olabilecek varmi acaba..dc37 animal icin..havale yapabilirim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yazıda animal diye geçiyor ama hile yapmasalar sanki renk farklı gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperen_69 -- 29 Aralık 2012; 22:13:54 >
  • Alperen hocam siz gidecekmisiniz mmarka..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Resim önemli değil ya yazı önemli resimdeki Dc37 allergy gerçi o bile olsa çok çok iyi fiyat. Ankarada mesela Dc37 Origin yazıyor ama Dc32 origin resmi koymuşlar komedi :) hep yapıyorlar o yanlış resim işini. Geçen ayda yaptılar farklı bir model için. Bursadakiler kaçırmasınlar.
  • 
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.