Şimdi Ara

DYSON ELEKTRİKLİ SÜPÜRGELER HAKKINDA (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
5.700
Cevap
212
Favori
965.121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: KMLSNY

quote:

Orijinalden alıntı: muratozcirpici

Merhabalar arkadaşlar, bende dc32 modelini düşünüyorum.

tekcarsi.com da dc32 allergy modeli 1.050 TL , animalpro modeli 1.499 TL.

arada felaket uçurum var. bildiğim kadarıyla ürün aynı sadece başlıklarında farklılık var. peki hangi başlığı eksik bilgisi olan var mı ? ayrıca eksik olan başlığı almak istersek kolay bir şekilde temin edebiliyor muyuz ? ve tabi ki fiyatı ne kadara geliyor ?

hizlial.com da animalpro modeli 1.299 TL şu an.

acelem yok, uygun fiyat bekliyorum. tavsiyeleriniz olursa dinlerim. teşekkürler :)

Hocam Allergy modeli alayımda aparatları dışardan temin edeyim derseniz aynı fiyata veya daha fazlasına mal oluyor..bu seçenekler arasında en akıllıca olanı bence DC 32 Executive mi exlucive mi ne tüm aparatları olan modeli almak ve Türkiye de bu kadar pahalı olmasınında nedeni distribütörün fahiş kazanç elde etme istedği yurt dışında nerdeyse yarı yarıya...Ben heran alabilirim zira dolarda uçmuş durumda ve fiyatlar ithal ürün olduğundan artacak kanısındayım,DC32 yeni ürün zaten 1 yıl olmadı henüz 1.500 TL lerden 1.000 TL lere inmiş durumda ki daha fazla indireceklerini sanmam..900leri göreceğini bilsem veya görsem hemen tek çekimde alıcam ama en ucuz 1.037 TL lerde..

yorumun için teşekkür ederim hocam fakar exclusive madem bütün aparatları içeriyor neden en pahalısı o değil ? tekcarsi.com da yine exclusive modeli 1.133 TL şu an stok ta yok gerçi.. yani mutlaka animalpro daha fazla başlık içeriyordur diye düşünüyorum ben..

ayrıca 1.037 TL nerede, bilgi verebilirseniz sevinirim..

• quote:

quote:

quote:

arada felaket uçurum var. bildiğim kadarıyla ürün aynı sadece başlıklarında farklılık var. peki hangi başlığı eksik bilgisi olan var mı ? ayrıca eksik olan başlığı almak istersek kolay bir şekilde temin edebiliyor muyuz ? ve tabi ki fiyatı ne kadara geliyor ?

acelem yok, uygun fiyat bekliyorum. tavsiyeleriniz olursa dinlerim. teşekkürler :)

Hocam Allergy modeli alayımda aparatları dışardan temin edeyim derseniz aynı fiyata veya daha fazlasına mal oluyor..bu seçenekler arasında en akıllıca olanı bence DC 32 Executive mi exlucive mi ne tüm aparatları olan modeli almak ve Türkiye de bu kadar pahalı olmasınında nedeni distribütörün fahiş kazanç elde etme istedği yurt dışında nerdeyse yarı yarıya...Ben heran alabilirim zira dolarda uçmuş durumda ve fiyatlar ithal ürün olduğundan artacak kanısındayım,DC32 yeni ürün zaten 1 yıl olmadı henüz 1.500 TL lerden 1.000 TL lere inmiş durumda ki daha fazla indireceklerini sanmam..900leri göreceğini bilsem veya görsem hemen tek çekimde alıcam ama en ucuz 1.037 TL lerde..

yorumun için teşekkür ederim hocam fakar exclusive madem bütün aparatları içeriyor neden en pahalısı o değil ? tekcarsi.com da yine exclusive modeli 1.133 TL şu an stok ta yok gerçi.. yani mutlaka animalpro daha fazla başlık içeriyordur diye düşünüyorum ben..

Değerli hocam geçen yıl benTürkiye'ye sınırlı sayıda gelen DC23 Complete vardı DC32 den farkı bence rengi idi o eflatun mor vari birşeydi..ve diğer DC23 lerden animal ve allergy ondada vardı daha ucuzdu,ben açtım istanbula telefon distribüörle konuştum,bu ürünü az sayıda özellikle getirdik fiyatıda bu demişlerdi ve gerçekten kısa sürede de ükendi yani DC32 exclusive de bit yniği aramaya gerek yok aramıyorumda ben zaten..alınır..1.037 TL webdenal da link şu...

https://secure.webdenal.com/store/showCart.jsp

• quote:

Orijinalden alıntı: @CAN@

quote:

Orijinalden alıntı: drmert

Sana katılıyorum @celebic.
    Ne var ki bunu ancak Dyson kullandığınızda anlıyorsunuz.
    Torba bitti para,filtre değiştir para vb. sorunlarla uğraşmıyorsunuz.Bir kere para veriyorsun,gerisini unutuyorsun.
    Özellikle 500-700 TL civarına satılan Rowenta,Philips,Bosch ürünlerinin 5-10 yıllık torba+filtre maliyetini birde üzerine çekiş gücü ve içeri verdiği kötü kokuyu düşününce en mantıklı tercih Dyson oluyor.

Size katılmıyorum.Dysonunda bir çok arızası mevcut.Miele ile kıyaslamanız bile yalnış

Miele kullanmadık ama 3 seneye yakın bir süredir Dyson kullanıyoruz. Dyson henüz bir arıza çıkarmadı. Miele'nin emiş gücü kaybı yok diye bir söylemi olduğunu hatırlamıyorum...

Sizin bahsettiğiniz "Dyson'un bir çok arızasını" açabilir misiniz? Arıza olmaz diye bir şey yok ama Dyson 5 sene garanti vermiş.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Değerli hocam geçen yıl benTürkiye'ye sınırlı sayıda gelen DC23 Complete vardı DC32 den farkı bence rengi idi o eflatun mor vari birşeydi..ve diğer DC23 lerden animal ve allergy ondada vardı daha ucuzdu,ben açtım istanbula telefon distribüörle konuştum,bu ürünü az sayıda özellikle getirdik fiyatıda bu demişlerdi ve gerçekten kısa sürede de ükendi yani DC32 exclusive de bit yniği aramaya gerek yok aramıyorumda ben zaten..alınır..1.037 TL webdenal da link şu...

https://secure.webdenal.com/store/showCart.jsp

Bende az sayıda getirilen dc23 complete modelini almıştım. Daha doğrusu satıcı tanıdık olduğundan beni allergy modelinden vaz geçirip complete modelini diğerlerinden hiç bir fark olmadığından ve fazla para ödememi istememişti... Başlık farkından dolayı 250-300.-TL ödemek istemedim, gayet memnunum.

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Orijinalden alıntı: @CAN@

quote:

Orijinalden alıntı: drmert

Sana katılıyorum @celebic.
    Ne var ki bunu ancak Dyson kullandığınızda anlıyorsunuz.
    Torba bitti para,filtre değiştir para vb. sorunlarla uğraşmıyorsunuz.Bir kere para veriyorsun,gerisini unutuyorsun.
    Özellikle 500-700 TL civarına satılan Rowenta,Philips,Bosch ürünlerinin 5-10 yıllık torba+filtre maliyetini birde üzerine çekiş gücü ve içeri verdiği kötü kokuyu düşününce en mantıklı tercih Dyson oluyor.

Size katılmıyorum.Dysonunda bir çok arızası mevcut.Miele ile kıyaslamanız bile yalnış

Miele kullanmadık ama 3 seneye yakın bir süredir Dyson kullanıyoruz. Dyson henüz bir arıza çıkarmadı. Miele'nin emiş gücü kaybı yok diye bir söylemi olduğunu hatırlamıyorum...

Sizin bahsettiğiniz "Dyson'un bir çok arızasını" açabilir misiniz? Arıza olmaz diye bir şey yok ama Dyson 5 sene garanti vermiş.

Yani arızadan kastettiğim dysondada emiş gücünün azalması gibi sorunlar var.Bu yüzden diğer frimaları suçlamamak gerekir ben kesinlikle dysonu kötülemiyorum ama 250 watt emiş gücü içinde 1.000TL ve üstü kadar para harcamamda bence o fiyatı haketmiyor çünkü yurt dışında çok daha ucuza satılıyor

• Dostum, Dyson'un emiş gücü azaldığına dair bir dayanağınız var mı? Ben böyle bir şey ne gördüm nede bu forumlarda okudum. Evdeki Dyson'un toz haznesi 4-5 temizlikte bir boşaltılmasına rağmen emiş gücünde en ufak bir kayıp yaşanmamaktadır. Bir önceki Philips'te 2 odanın temizliği bitip 3. ye geçince makine çekmemeye başlıyordu.

Ayrıca diğer markaları suçlamadım ve kötülemedim. İçlerinde sadece Dyson'un emiş gücünün kullandıkça düşmediğini söyledim. Hayatımda ilk defa bir cihazı bu kadar övdüğümü hatırlıyorum. Hak etmese övmem.

Yukarıda bahsettiğim Philips gibi makinelerden 3 tane eskittim. Keşke en baştan Dyson'dan haberim olsaydı. 1.000.-TL'yi hak etmediğini söylemişsiniz. Bu göreceli bir kavramdır. Size göre etmez ama bana göre edebilir. Ama bir örnek göstermeniz gerek; şu makine şu kadar fiyat ve aynı işi yapıyor şeklinde. Yoksa savınız havada kalır.
    Yurt dışında daha ucuza satılıyor demişsiniz. Bu dediğiniz her makine veya her eşya için geçerli değil mi? Yada sizin övdüğünüz makinelerde yurt dışında daha ucuz satılmıyor mu? Selamlar...

• Orijinalden alıntı: celebic

Dostum, Dyson'un emiş gücü azaldığına dair bir dayanağınız var mı? Ben böyle bir şey ne gördüm nede bu forumlarda okudum. Evdeki Dyson'un toz haznesi 4-5 temizlikte bir boşaltılmasına rağmen emiş gücünde en ufak bir kayıp yaşanmamaktadır. Bir önceki Philips'te 2 odanın temizliği bitip 3. ye geçince makine çekmemeye başlıyordu.
    Bencede emiş gücü azalmaz dyson'un Bozuk değilse.Sabit 280 Airwatt diyor yani..
  • Orijinalden alıntı: KMLSNY

Dostum, Dyson'un emiş gücü azaldığına dair bir dayanağınız var mı? Ben böyle bir şey ne gördüm nede bu forumlarda okudum. Evdeki Dyson'un toz haznesi 4-5 temizlikte bir boşaltılmasına rağmen emiş gücünde en ufak bir kayıp yaşanmamaktadır. Bir önceki Philips'te 2 odanın temizliği bitip 3. ye geçince makine çekmemeye başlıyordu.
    Bencede emiş gücü azalmaz dyson'un Bozuk değilse.Sabit 280 Airwatt diyor yani..

Dostum dediğiniz gibi cihazda bir arıza yoksa emiş gücü kaybı yaşanmıyor. Zaten cihazın çalışma prensibine göre böyle bir şey olamaz.

Ayrıca makinanın kaç watt elektrik çektiği o makinanın çok emiş gücünün yüksek olduğunu göstermez. Aksine yüksek watt lı makineler sanılanın aksine tercih sebebi değildir. Çünkü fazla elektrik çekerler ancak sizin verdiğiniz airwatt değeri yani çekiş güücü değeri önemlidir. Üstelik bunu ne kadar az watt elektrik çekerek yapabiliyorsa bu o makinanın daha değerli olmasını sağlar... Selamlar...

• Dyson dc23 ile cd 32 arasında aksesuar dışında fark olmaması biraz garip değil mi? Dc23 ün de kendi içinde birkaç modeli var (aksesuar farkı olan) ve dc32 nin de var. Siteye girildiğinde görülüyor. O zaman ne diye 23 ve 32 diye ayırıyorlar? Ben turbo fırça nedeniyle dc32 animal pro ya bir dönem kafayı takmıştım. Sonra elektroworld de dc23 motorhead i gördüm. Farkettim ki motorlu turbo fırçaları aynı. 270 w emiş gücü diye yazıyor her ikisinde de. E o zaman fark ne? Eğer teknik olarak hiç bir fark yoksa yani emiş gücü aynı, motor sistemi aynı ve filtre sistemi aynı ise, benim gördüğüm tek fark renk ve fiyat. Bu durumda şahsen dyson güvenimi sarsıyor. Sitede de zaten farka dair hiçbirşey vurgulanmamış. Ben de o yüzden dyson dan vazgeçtim. Şimdi ise rowenta silence force eco veya philips 9256 arasında kalmış durumdayım. Fiyatları ort 500 tl civarında ve ikisinde de hepa 13 var ve yeterli derecede iyi bir filtreleme yapacaklarına inanıyorum. Güçlerini de mağazada denediğimde beğendim. Yalnız silence foce eco da yanık motor kokusuna benzer bir koku aldığım için şu an kronik mi yoksa o alet mi ağırzalıydı diye araştırıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: chips

Dyson dc23 ile cd 32 arasında aksesuar dışında fark olmaması biraz garip değil mi? Dc23 ün de kendi içinde birkaç modeli var (aksesuar farkı olan) ve dc32 nin de var. Siteye girildiğinde görülüyor. O zaman ne diye 23 ve 32 diye ayırıyorlar? Ben turbo fırça nedeniyle dc32 animal pro ya bir dönem kafayı takmıştım. Sonra elektroworld de dc23 motorhead i gördüm. Farkettim ki motorlu turbo fırçaları aynı. 270 w emiş gücü diye yazıyor her ikisinde de. E o zaman fark ne? Eğer teknik olarak hiç bir fark yoksa yani emiş gücü aynı, motor sistemi aynı ve filtre sistemi aynı ise, benim gördüğüm tek fark renk ve fiyat. Bu durumda şahsen dyson güvenimi sarsıyor. Sitede de zaten farka dair hiçbirşey vurgulanmamış. Ben de o yüzden dyson dan vazgeçtim. Şimdi ise rowenta silence force eco veya philips 9256 arasında kalmış durumdayım. Fiyatları ort 500 tl civarında ve ikisinde de hepa 13 var ve yeterli derecede iyi bir filtreleme yapacaklarına inanıyorum. Güçlerini de mağazada denediğimde beğendim. Yalnız silence foce eco da yanık motor kokusuna benzer bir koku aldığım için şu an kronik mi yoksa o alet mi ağırzalıydı diye araştırıyorum.

http://www.hepsiburada.com/Liste/nilfisk-extreme-eco-enerji-tasarruflu-elektrikli-supurge/ProductDetails.aspx?productId=evnilfiskexteco&categoryId=155123&SKU=EVNILFISKEXTECO şu cihazıda bir değerlendirin derim fiyasa fiyatı 500 TL.Nilfiks süpürgenin mucididir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KMLSNY -- 22 Ağustos 2011; 12:34:55 >

• quote:

quote:

Dyson dc23 ile cd 32 arasında aksesuar dışında fark olmaması biraz garip değil mi? Dc23 ün de kendi içinde birkaç modeli var (aksesuar farkı olan) ve dc32 nin de var. Siteye girildiğinde görülüyor. O zaman ne diye 23 ve 32 diye ayırıyorlar? Ben turbo fırça nedeniyle dc32 animal pro ya bir dönem kafayı takmıştım. Sonra elektroworld de dc23 motorhead i gördüm. Farkettim ki motorlu turbo fırçaları aynı. 270 w emiş gücü diye yazıyor her ikisinde de. E o zaman fark ne? Eğer teknik olarak hiç bir fark yoksa yani emiş gücü aynı, motor sistemi aynı ve filtre sistemi aynı ise, benim gördüğüm tek fark renk ve fiyat. Bu durumda şahsen dyson güvenimi sarsıyor. Sitede de zaten farka dair hiçbirşey vurgulanmamış. Ben de o yüzden dyson dan vazgeçtim. Şimdi ise rowenta silence force eco veya philips 9256 arasında kalmış durumdayım. Fiyatları ort 500 tl civarında ve ikisinde de hepa 13 var ve yeterli derecede iyi bir filtreleme yapacaklarına inanıyorum. Güçlerini de mağazada denediğimde beğendim. Yalnız silence foce eco da yanık motor kokusuna benzer bir koku aldığım için şu an kronik mi yoksa o alet mi ağırzalıydı diye araştırıyorum.

http://www.hepsiburada.com/Liste/nilfisk-extreme-eco-enerji-tasarruflu-elektrikli-supurge/ProductDetails.aspx?productId=evnilfiskexteco&categoryId=155123&SKU=EVNILFISKEXTECO şu cihazıda bir değerlendirin derim fiyasa fiyatı 500 TL.Nilfiks süpürgenin mucididir..

Evet özellik olarak çok iyi görünüyor. Önzeriniz için çok tşkler. Ama hiçbiryerde bizzat deneyemeyecek olmam kötü. Nilfisk süpügesini ofiste kullandıkları için tanıyorum. Ama başka bu modeli görmeden almak biraz risk olur.

• quote:

Dostum yapacağınız tek şey HAKMAN'a telefon açıp sormak istediklerinizi sormaktır. Ben oradan istediğim bilgileri telefondan almıştım.

Size nacizane bir öneride bulunayım eğer gönül koymazsanız;
    yarı yarıya ucuz diye 3. odaya gelindiğinde toz çekmeyen sadece gürültü çıkartmadığı için bir makine almayın.
    Model isimlerine bakıyorum "silence" felan ama bir evin tam temizliğini bitirmeden filtreler tıkandığından toz çekmeyen makineler bunlar. Bu makinenin amacı az ses çıkartması değil emiş gücünü kaybetmeden tam temizlik yapması. İsterseniz 5 evin temizliğini yapın, son odada bile ilk odadaki emiş gücünü bulursunuz ama aynı şeyi saydığınız makineler için söylemek mümkün değil. en fazla 2-3 oda temizledikten sonra maalesef emiş gücü düşüyor.
    Mağazada denemişsiniz ve hepsinin gücünden memnun kalmışsınız. Çok güzel yapmışsınız keşke satıcıya şu soruyu sorsaydınız; bir kaç odayı temizledikten sonra filtresi dolduğu için çekiş gücünde düşme oluyor mu diye? Eğer saydığınız makinelerin çekiş gücünü kaybetmeden kullanmak istiyorsanız her 2 odada bir toz haznesini yada toz torbasını boşaltıp filtreleri temizleyin. Aksi halde yaptığnız temizlik boşa gider. Selamlar

• quote:

quote:

Dostum yapacağınız tek şey HAKMAN'a telefon açıp sormak istediklerinizi sormaktır. Ben oradan istediğim bilgileri telefondan almıştım.

Size nacizane bir öneride bulunayım eğer gönül koymazsanız;
    yarı yarıya ucuz diye 3. odaya gelindiğinde toz çekmeyen sadece gürültü çıkartmadığı için bir makine almayın.
    Model isimlerine bakıyorum "silence" felan ama bir evin tam temizliğini bitirmeden filtreler tıkandığından toz çekmeyen makineler bunlar. Bu makinenin amacı az ses çıkartması değil emiş gücünü kaybetmeden tam temizlik yapması. İsterseniz 5 evin temizliğini yapın, son odada bile ilk odadaki emiş gücünü bulursunuz ama aynı şeyi saydığınız makineler için söylemek mümkün değil. en fazla 2-3 oda temizledikten sonra maalesef emiş gücü düşüyor.
    Mağazada denemişsiniz ve hepsinin gücünden memnun kalmışsınız. Çok güzel yapmışsınız keşke satıcıya şu soruyu sorsaydınız; bir kaç odayı temizledikten sonra filtresi dolduğu için çekiş gücünde düşme oluyor mu diye? Eğer saydığınız makinelerin çekiş gücünü kaybetmeden kullanmak istiyorsanız her 2 odada bir toz haznesini yada toz torbasını boşaltıp filtreleri temizleyin. Aksi halde yaptığnız temizlik boşa gider. Selamlar

Paylaşım sitesi adı istinde, gönül koymak anlamsız olur. Fikir paylaşıyoruz. Fikriniz için ve öneriniz için teşekkür ederim.

Ben naçizane şu fikirdeyim ve yukarıda belirttiğiniz 3. odadan itibaren çekmiyor ifadesi bana abartılı geldi. Miele, ihlas aquavak, arnica k ile bugüne kadar süpürge maceralarım oldu. Hepsi toz torbalıydı ama hiçbrisi 3. odadan itibaren performans kaybetmedi. Şimdiye kadar da forumun dışında bir akrabam yada arkadaşımdan böyle birşey duymadım. Ne zaman ki toz torbasızlardan sonra çıkan yeni enerasyon süpürgeler çıktı ve tekno market veya avm lerde satıcılar süpürgeler konusunda branşlaştı, o zaman bu emiş gücü zayıflama furyası çıktı. Özellikle tekno marketlere torbasız süpürgeler boy gösterdi, satıcıların ağzında emiş gücünü kaybetmeyen lafı sakız oldu. Özellikle dyson ile iyice ağızlarda alışkanlık oldu bu ifade. Şu anda kullandığım arnica toz tobalı ama antialerjik özelliği olsun (hepa) ve çok ses yapmasın dediğimiz için süpürgeyi değiştirmeye karar verdik. Torbasını tıka basa kalana kadar dolana değin emiş gücünü kaybetmedi ve 6-7 yıldır kullanıyoruz. 1 kere bozuldu ve motor sardırdık sonra devam. 300 watt emiş gücü var ve daha ortada bu yeni nesil makineler yok iken rowenta ve philipslere yol vermezdi :). Halen de birçok yeni nesil makineden güçlü olduğunu görüyorum. İhlas da öyleydi ve ondan önce miele de fena sayılmazdı. Hiçbirinde bırakın 3. odayı, 10 ay torba değiştirmediğimiz olurdu ve emiş gücünü kaybetmeden halıları kaldıra kaldıra, yapışa yapışa süpürdüler.

Sırf meraktan ve sizi kırmamak adına hakmanı en geç yarın arayacağım. Ama ismi lazım değil teknoloji marketlerden birinde süpürgelerin kompetanı gibi bilgi sıkan arkadaşlardan nede hikmetse benim bildiğimin dışında hiç yeni bilgi edinemedim. (daha önceleri de pc, lcd ve bilimum aletlerin özellikleri ile ilgili bilgi ihtiyacım oldu. Ve onların resmi satıcılarının müşteri temsilcileri ile görüştüğümde evet hayır dışında yanıt alamadım. Basmakalıp yanıt verdiklerinden Hakman'da da aynı şeyi yaşarım diye aramadım.

Diğer taraftan şunu da belirteyim. Dyson motorhead i, turbo başlığı ile kullandığımda emiş gücünü hiç beğenmemiştim. Kıytırık makineler bile halıflekse vakum yaparken, dyson da emişten eser yoktu. Ama fırçasız evet güzel çekiyor. Kaldırdım elimle vakumunu hissetmeye çalıştım ama vakumdan eser yok. Satıcıya sordum nedenini, isterseniz inamayın ama cevap: Turbo fırça zaten döverek temziliyor. O yüzden vakuma gerek yok. (yorumsuz)
    Eşim bile güldü bir bayabn gözüle bu cevaba.
    Baktık diğer tekno marketlerdede sadece yok yok kask malzemesinden üretiliyor, yok filtre değişimi yok gibi basmakalıp yanıtlar. Bir de yukarıda bahsetttiğim dc23 ve 32 arasında teknik fark olmaması beni fiyat performans olarak iyice soğuttu.
    Dyson u sildikten sonra arnicanın sulu süpergesi olan bora nın topiğini okurken philips 9170 i tavsiye etmiş birisi. Gittim mağazada baktım. Neredeyse kolumu içine çekecek. Derken eleye eleye son bahsettiğim modellere kadar geldim.
    Ha bir de dyson un evet karantisi var 5 yıl ama forumda bazı tecrübeler paylaşılmış. Mesela her ekeltronik üründe yaşadığımız "kullanıcı hatası" denşilerek pasın müşteriye atılması ve cepten ödemek zorunda kalınması olayı. Dünyanın parasını ödeyenler olmuş. Bu da tehlikeli. Zaten 1200 tl ye dc32 animal ı alacağım. Sonra bişi olacak ve servis diyecekki, "garanti kapsamına girmez". Al sana 300 tl mesela. O zaman camdan aşağı atasın gelir makineyi.

• Az önce eşime sordum,"süpürgeden memnunmusun diye?"
    Verdiği cevap;
    "daha önce elek.süpürge ile süpürdüğüm yerleri bezle sildiğimde birsürü kıl,tüy, toz zerresi gelirdi elime,şimdi ise hiçbiri yok"

İnanın ne bir kelime eksik ne bir fazla...

Eğer çekim gücü yetersiz olsa bu cevabı vermezdi hanım.Üstelik daha fazlasına ihtiyaç olsa daha fazla emiş gücüne sahip bir motor yapardı Dyson.
    Onca modeli var bu markanın hepsi 1400 w.

Elbette herkesin beğenisi ve beklentileri farklı,saygı duyuyorum.

Ancak sizi temin ederim alırsanız asla pişman olmayacaksınız.

Ayrıca 4 farklı DC32 modeli arasında fark üzerinde taşıdığı aparatları.
    Benim aldığım model hepsini barındırmasına rağmen hanım sadece bir tanesini kullandı şu ana kadar
    Yorumsuz...

@CAN@ arkadaşın "250 watt emiş gücü içinde 1.000TL ve üstü kadar para harcamam" demesine anlam veremedim.Araba değil ki bu beygir yarıştırasın !!
    Bir elektrik süpürgesinde önemli olan temizlik yapılan yüzeyi her türlü pislikten arındırmasıdır.Dyson 1400 w olmasına rağmen bunu son derece güzel başarıyor.Şu ana kadar her yüzeyde test ettik ve bir sorunla karşılaşmadık.

Son olarak yine aynı şeyi söylüyorum;
    maddi konuda sıkıntısı olmayan tüketiciler için şiddetle öneriyorum

• Dediğim gibi turbo başlık ile vakum zayıf ama normal balıklarda vakum sorunu yok. Ayrıca f/p olarak, hele de diğer modelleri inceledikten sonra cidden gereksiz gördüm. Ortalama 500 tl ye hepa 13 filtreli, güclü, kompakt ve sessiz bir makine almak varken. 1200 tl yani 700 tl fazla vermek şahsen benim için gereksiz. Ama dyson eğer bu saydığım özelliklerin 2 sinde diğerlerinde üstün olsaydı 700 tl fazlayı seve seve verirdim çünki tipi güzel :). Buna kimsenin diyeceği yok. Spor araba gibi süpürge tasarımı yapmış mühendisler. Bakarken zevk veriyor. Başka ağır basan maalesef birşey kalmadı gözümde.
  • @drmert dostum ;

tek bir başlık kullandı şimdiye kadar demişsiniz fakat o kullandığı başlık hangisi acaba ?

ve arkadaşlar bilgisi olan arkadaş varsa son kez sorayım yoksa müsait bir zamanda HAKMAN'a soracağım gerekli bilgiyi ;

Modeller arasındaki aparat farklılıkları nelerdir bilen var mı ?

Yani Animalpro alırsak Exclusive e ek olarak hangi aparat çıkıyor ? ve o aparat çok işlevsev midir ?

Webdenal sitesinden incelediğimde exclusive modeli tek çekim 1031, animal modeli 1133 liraya gelmekte. yani 100 tl lik bir fark mevcut.
  • Ben de almak için araştırıyorum.
    Arkadaşlar kimse siklon sayısını değerlendir memiş!

bazı modeller 6 sklonlu yeni tip olanlar 12 siklonlu bunu değerlendirmek gerekli diye düşünüyorum. Aşağıda karşılaştırmamı bilginize sunuyorum.

DC23 ALLERGY : 2 LT HAZNE, KALIN BAŞLIK, YENİ TİP BORU, 12 SİKLON, 8,75kg, (LİFETİME HEPA+BACTİSAFE) TEKÇARŞI.COM’DA 1.074 TL

DC29 ALLERGY : 2 LT HAZNE, KALIN BAŞLIK, ESKİ TİP BORU, 6 SİKLON, HEPA FİLTRE (Ideal for allergy sufferers), 7.91KG, DARTY’DE 999 TL

DC32 ALLERGY (yeni) : 2 LT HAZNE, KALIN BAŞLIK, YENİ TİP BORU, 12 SİKLON, (LİFETİME HEPA+BACTİSAFE), 8,65KG, tekcarşi.com’da 1.008 TL

Benim tercihim DC32 ALERGY olacak galiba. Yeni tip oluşu, kolay açılır boru tipi, 12 siklon sayısı, hepa filtre özelliği, Kalın fırçalı başlığı.
  • quote:

@drmert dostum ;

tek bir başlık kullandı şimdiye kadar demişsiniz fakat o kullandığı başlık hangisi acaba ?

ve arkadaşlar bilgisi olan arkadaş varsa son kez sorayım yoksa müsait bir zamanda HAKMAN'a soracağım gerekli bilgiyi ;

Modeller arasındaki aparat farklılıkları nelerdir bilen var mı ?

Yani Animalpro alırsak Exclusive e ek olarak hangi aparat çıkıyor ? ve o aparat çok işlevsev midir ?

Webdenal sitesinden incelediğimde exclusive modeli tek çekim 1031, animal modeli 1133 liraya gelmekte. yani 100 tl lik bir fark mevcut.

Motorlu turbo fırçalı başlığı var animalpro da. O nedenle exclusive'e göre daha pahalı. Bulduğunuz fiyat benim de dysın almayı düşündüğüm zamanda bulduğum en ucuz fiyat.

Bu arada electroworlde gitim bugün rowenta silence force eco yada philips 9256 arasında karar vereyim artık diye (arnica ora ile başlamıştım ) Satıcı ben onları incelerken güç mü istiyorsunuz dedi. Ne var menü de dedim. Buyrun dedi ve hiç aklımın ucunda dahi geçmeyen bir makine getirdi. Elektrolux 8810.
    Dediğine göre 500 watt (eve gelince baktım bir yerde yazmıyor 500 watt diye o ayrı). Ama bir çekişi var... hayran kaldım. 500 watt yazmasa dahi philips performer dan daha güçlü olduğunu gördüğümden 500 watt olmasından kuşku duymam. Normalde orada denediğim hiç bir süpürge zemindeki o halıfleks kılıklı malzemeye yapışmıyodu. Bu vantuz gibi yapışıyor. Zeminin içinden mütün tozları çektiğini adeta hissettim. Aynı anda rowenta silence force u denedim. O kadar yapışmıyor.
    Saplarını söktüm ikisinin de be sadece plastik borunun uçlarından vakumu denedim. Her ikisini de aynı anda çalıştırdım ve kesinlikle 8810 çok daha güçlüydü. Ayrıca ikisi de neredeyse aynı sessizlikteydi. Ama electrolux 8810 apayrıydı. Ayrıca rowenta ve philipsin saplarının yanında electrolux un sapı çok daha kaliteli ve klas duruyor.
    8810 da, Hepa 13 den sonra bir de süngerimsi siyah bir malzeme koymuşlar (satıcının ifadesi ile mikrofiltre ama bence sesi azaltmak için kullanılan birşeydir). Belki de hepa 13 den kurtulan 50 partikülün gerçekten de birkaçı bu süngere takılıyordur
    Neyse ben hayranlıkla makineyi inceledim ve yardımcı olmak için standa götürürken bir baktım turuncu vw marka vosvoslara benzeyen bir süpürge. Dedim bu güzel şey nedir, kaç watt. "Aynı 500 " dedi. Peki dedim buna niye bakmadık madem öyle. Bu daha şık. "Bu 8870, bunda turbo başlık var" dedi.
    Yahu dedim ben zaten silence force ecoya o yüzden baktım, fırça var diye. Baştan göstersene bunu. "Bunun turbo fırçası yüzünden vakumu daha az" dedi. Sorun değil dedim, 8810 un başlığını buna takalım olur mu diye dedim. "Olmaz" dedi. Deneyelim dedim ve tak diye girdi ve kitlendi (electrolux güzel ve pratik bir kilit sistemi yapmış). Dedim servisten bu başlığı da alırım. Altı üstü 20-30 liradır. Kıl tüğ için torboyu ve normal vakum için klasik başlığı kullanırım dedim.
    Ve bir de sapından kumanda var. Turboyu açıp kapatabiliyorsunuz ve tabiki makineyi kapat aç, vakum azalt yükselt filan... Çok beğendim. Tek tereddütüm şimdi electrolux servisi. Acaba (inşallah olmaz ama olur ya) arıza durumunda ürünlerinin arkasında duyurlar mı ve yetknler mi?
    Ha bu arada fiyatı orda 700 tl ve internette şu saate kadar en ucuz 600 e buldum. Philips ve rowentayı 450-500 aralığında (taksitle) bulabiliyorum. Şimdi 100-150 daha vermek var bir de servis olayı. Nasıllar acaba.
    Ha bu arada 8870 in turbo başlığı dyson dc23 motohead'in ve dc32 animal pro nunki gibi elektrik ile dönüyor. Arnica bora veya rowenta silence force eco gibi vakumla değil. Bu nedenle dyson almamak için bir sebebim daha var artık. dyson gibi motor yönetimli turbo başlık. Artı: sapından kumanda /tüm fonksiyonlar), sessiz, 400-500 tl daha ucuz ve dyson kadar yakışıklı.
    Unutmadan! Büyük başlığı dışında aksesuar ne var dedim satıcıya. "Tek bir uç var" dedi. Yüzüm asıldı . Sonra bir anlattı ki u uç 3 ayrı şekle giriyor. Yani Tüm süpürgelerde 3 ayrı uç olarak satılan o aksesuarlar bunda bir tane ama aynı şekilde (transformers gibi) dönüşüyor. Dolayısı ile aksesuar dağınıklığı yok. Ben çok beğendim ve dyson almaktan son anda vazgemiş biri olarak dyson düşünenlere tavsiye etmek istedim.

• Arkadaşlar bu konu çok su götürür biliyorum ama Ben Dyson DC 32 Exlucive alıcam sanıırm...bende limit 1.000 TL...
  • chips , bazen makinaların teknik becerilerini anlamak zor olsa da,ilk görüşte bir üründe iyi malzeme kullanılıp kullanılmadığını anlamak bence iyi analizciler için kolaydır.Bir üründe diğerlerine göre kaliteli malzeme kullanıldığını görebiliyorsan seçimin daha da kolay olur.Bir marka bir üründe açık açık dandik malzeme kullandıysa çok da müşteriyi memnun etme amaçlı çalışmadığını belli eder.Çünkü kötü malzeme kullanan bir firma,aynı üründe iyi malzeme kullanan firmaya göre düşünün önemli miktarda daha az para harcamış olur o ürünü üretmek için ve satabilirse daha fazla para kazanır.Bu benim için önemli detay ve yol göstericidir.

Sizin yazınızı dikkatle okudum,bence siz iyi karar verebilecek birisiniz,bence kendi kararınızı kendiniz verdiğinizde kötü bir karar vermeyecek birisiniz.Ben de koldan kumandalı elektirik süpürgesi kullanıyorum,hem koldan açıp kapatabiliyor hem de seviyesini azaltıp arttırabiliyor ve ben çok yararını görüyorum.Yalnız,koldan kumandalı süpürgelerin çoğunda açma kapama yok kolda,sadece seviye azaltma arttırma var,bu önemli bir avantaj değil,bence açma kapama olmazsa olmaz.
    Birde süpürgelerde,ayakta parkedebilme özelliğini önemsiyorum,yani kolay park.Çoğunda ayakta park yeri zamanla kopuyor,sadece özellik olsun göz boyasın diye yapıyorlar bu özelliği ama dikkatli kullanılırsa uzun süre bozulmaz.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.