Şimdi Ara

DYSON ELEKTRİKLİ SÜPÜRGELER HAKKINDA (223. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.718
Cevap
213
Favori
966.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 221222223224225
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Robot aldıysanız yanına elbette şarjlı dyson çok iyi olur.

Ben de bu şekilde kullanıyorum.

Robot yoksa diye söylemiştim.

Malum, robot harici süpürgeler insan gücü ve vakit ayırmanızı gerektiriyor, o açıdan belirtmiştim.

• szkrb S kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, bütçem uygun olunca istiyorum. Klasik süpürge var çekişi vs. İyi ama pratik değil, onu almadan dyson çok düşündüm koca evi temizleyeceğine güvenemedim.
  • hukihuki H kullanıcısına yanıt
    Arkadaşın yazım şekli hani dysondan daha kolay süpürgelerde var gibi anlaşılıyor. Ama arkadaş direk dyson vs robot anlamında demiş.

Yoksa dyson v11 bana göre piyasadaki bataryalı ve fişli süpürgelerin arasında en rahatlarından.
  • Kısa süreli v10denedim media markta, boyum kısa o yüzden belki bana çok sıkıntılı gelmiş, yok bunu kullanamam ben demiştim. V11 bizzat denemedim bilemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hukihuki -- 24 Şubat 2021; 18:28:16 >
  • Arkadaşlar uzatma hortumu stoklara girmiş.
  • Arkadaşlar Dyson v15 tanıtılmış.

V11'e göre farkları şu şekilde.

220 aw olan emiş gücü 230 aw'ye çıkmış

Soft roller başlık boyutu büyütülmüş ucuna tozları göstermek için lazer eklenmiş.

Mini motorhead tasarımı değiştirilip konik bir hale getirilmiş.

LCD panelde artık çekilen toz miktarı ve partikül boyları gösterilebiliyor.

Standart tak-çıkart batarya olanağı ile geliyor.

v10'dan bile v15'e geçmek için çok büyük bir fark görmüyorum ben

https://www.dyson.com/vacuum-cleaners/sticks/dyson-v15-stick/overview

• Mobilya altları için şu güzel aparatta resmi olarak üretilmiş.( aliexpressde çakmaları vardı). Ama ne zaman ülkeye gelir bilmiyorum. Bana lazım açıkçası

https://www.dyson.co.uk/support/journey/tools/970790-01

• Hocam Türkiye’ye gelince bize de haber verin lütfen. Kıvrılan borusunu aldım. Çok iyiymiş. Eminim bu da çok işe yarar
  • dropby23 D kullanıcısına yanıt
    Neden öyle dediniz ki, gayet güzel özellikler eklenmiş.
  • Haticenurkc H kullanıcısına yanıt
    Benim için pratikte pek faydası olmayacak özellikler aynı fiyata gelirse belki öyle tercih edilir

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Haticenurkc H kullanıcısına yanıt
    Zamanında size de demiştim zemin hariç yerden yüksek tüm mobilyalar için(özellikle toz almak için) uzayan hortum olmazsa olmaz bir aparat.

Dyson a sordum, gelip gelmeyeceğinin belli olmadığını yazdı.
     DYSON ELEKTRİKLİ SÜPÜRGELER HAKKINDA

• Herkese merhaba

Siz değerli dyson kullanıcılarına acizane bir iki sorum olacaktı. Malum bu ay sonuna kadar devam eden ayaklı ünite kampanyasından faydalanıp v11 satın alıp çok memnun olan arkadaşlarım var. İllaki benim de almam yönünde telkinde bulunuyorlar.

Dyson sitesinde özellikle absolut ekstra/ Absolut ekstra plus ve ve absolute pro( profesyonel kullanıcılar için ne demek de?) arasındaki farkların ne olduğu tam olarak açıklanmıyor bir kıyaslama tablosu yapılmasına izin vermiyor ( Şahsi kanaatim sadece aparatlarla alakalı bir durum olduğu yönünde)

Tabii ki 400 500 TL bir farkla iki ya da üç tane fazla aparat almak çok da mantıklı. Ama hiç kullanılmayacak bir aparatsa da gereksiz kalabilir.,

Evde zaten irobot süpürge var , yanına v11 absolute Extra almak ( 5999 TL resmî web sitesi fiyatı) mantıklı mıdır?
    V11 absolute ekstra plus (6299 ) stokta yok görülmekte belki piyasadan bulunulabilir ama dövizin bu belirsizliğinde fiyat ne olur çıkar mı yoksa yeni modeller çıkacağı için bu ürünün fiyatı sabit kalır mı yoksa yeni modellerin fiyatları mı zamlı gelir tam emin olamıyorum.

Özetle versiyon 11 absolut ekstrayı tavsiye eder misiniz ?
    5999 TL fiyat ( ayaklı ünite hediyeli ) mantıklı mı?
    Çok teşekkürler

• airwolf26 kullanıcısına yanıt
     DYSON ELEKTRİKLİ SÜPÜRGELER HAKKINDA

Daha önce ülkede V11 absolute vardı. Bunların çıkarılıp takılabilen batarya desteği yoktu(tornavida ile 3 vida sökülerek anca batarya çıkartılabilirdi)

Sonra Extra takısı getirerek tüm ürünleri Click batarya şeklinde çıkarılıp takılabilir yaptılar. Ek olarak Extra takısı olmayan eski jenerasyon v11 e göre motor gücü 185 airwattan 210 a çıktı(ama ürün boyutları değişmedi).

2020 Haziranda ilk Extra takılı olan model Extra Plus geldi. Normal V11 Absolute 5bin tl iken, ek batarya ve ek şarj adaptörü ve ayaklı ünite hediyesiyle 6bin tlye sınırlı sayıya girdi. Bu konuda bile ben dahil bildiğim 6 kişide falan var.

Sonra belliki zarar etti bu üründen Dyson Türkiye ki normal vatandaşa satışı bitirip "işletmeler için" diye satmaya başladı.

Extra Plus ile gelen ekstra 2 aparatta bir işe yaramıyor. Yani muhakkak elbet bir gün yarayacakları bir senaryo olabilir tamamen çöp diyemem inovatif aparatlar fakat o gün ne zaman gelir bilinmez. Özetle günlük kullanımda iş yapmaya aparatlar.

Standart bir v11 extra modeline alınacak tek elzem aparat uayabilen hortum aparatıdır. V11 Absolute Extra ve bu aparat her işe yeter.

https://www.dyson.com.tr/quick-release-extension-hose-967764-01

• Hocam mesajınızın başındaki tabloda "yedek batarya YOK" denilen modeller için ayrıca yedek batarya satışı mı yok, yoksa ürünle beraber yedek batarya gelmiyor anlamında mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Kutu içinde iki batarya ile gelmiyor şeklinde demek istedim

Tablodaki 3 modelde çıkarılabilir batarya özelliğine sahip model.

• Sayın Ranch sos , verdiğiniz faydalı bilgiler için çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi o iki aparat çok da olmasa da olur gibi... gerçi bir tek aklıma takılan kırılabilen dar alan aparatı belki dediğiniz uzayabilen hortuma da alternatif olabilir tabii ki tam yerini tutmaz ama?
    Kampanya fiyatı 6000 Tl de uygun gibi gözüküyor zannedersem
    Yarın İzmir’deki hiltown Avm demo standına uğrayıp satın alabileceğimi düşünüyorum. Tekrardan çok teşekkür ederim
  • Pro olanda ekstradan 2.nci batarya ve o 2.nci bataryayı şarj adaptörü mevcut galiba...
  • quote:

Orijinalden alıntı: airwolf26

Sayın Ranch sos , verdiğiniz faydalı bilgiler için çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi o iki aparat çok da olmasa da olur gibi... gerçi bir tek aklıma takılan kırılabilen dar alan aparatı belki dediğiniz uzayabilen hortuma da alternatif olabilir tabii ki tam yerini tutmaz ama?
    Kampanya fiyatı 6000 Tl de uygun gibi gözüküyor zannedersem
    Yarın İzmir’deki hiltown Avm demo standına uğrayıp satın alabileceğimi düşünüyorum. Tekrardan çok teşekkür ederim

Uzayan hortumun yerini tutmaz. Çünkü kıvrılabilen dar alan aparatının ucuna diğer yumuşak fırça ve inatçı kir fırçası gibi aparatlar takılamıyor.

Kıvrılan dar alan aparatının ucuna sadece kendisiyle gelen fırça başlık takılıyor. Ve kıvrılması bir dal parçası gibi. Az.

Ama hortum ucuna tüm motorsuz başlıkları takabilirsiniz. Bu sayede tv ekranı, mobilyaların üstü, kitaplıklar, bilgisayar kasası içi, kurutma makinelerinin toz filtresini, araç ön göğsünü gibi alanlarda sol elinizle v11 i tutar sağ elinizle de hortumun ucunu tutarak rahatça temizlik yapabilirsiniz. Yani Extra ya da Extra Plus ne alırsanız alın bu hortumu da alın.

Diğer mesajınıza cevap olarakda evet. Tabloda bir yanlışlık yok.

Yani düz extra modeline ek olarak:

Pro modelinde fazladan batarya ve fazladan adaptör

Plus modelinde fazladan 2 tane aparat var.

• Son konuşulan konudan bağımsız olarak tetik aparatı siparişi verdim.

Aynı anda babama da aldığım için iki farklı model aldım.

İlki amazon abd den kaliteli olan.

Diğeri aliexpressden dandik olan.

Ürünler geldiğinde kalite kıyaslaması yaparım. Aliexpressden gelenin iş görür mü görmez mi olduğunu buraya yazarım.

https://www.amazon.com/gp/product/B081QBZ1VN?ref=ppx_pt2_dt_b_prod_image

https://tr.aliexpress.com/item/1005002146984836.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.afa74c4dw1n6rP

• Uzatma hortumu işe yarıyor mu dar alanlar için ucuna aparat taktığımız da yoksa dar alanları girme aparatını mı almak lazım

https://www.amazon.com.tr/Dyson-K%C4%B1vr%C4%B1labilen-Temizleme-Aparat%C4%B1-917633-01/dp/B07PJJG8GN

• 
Sayfa: önceki 221222223224225
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.