Şimdi Ara

DVD Yazıcım kendi yazdığı DVD yi okuyamıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2 Senedir Fujitsu-Siemens Amilo M1424 Laptop ile gül gibi geçinip gidiyorduk.

üzerinde yer alan NEC 6500A DVD yazıcım CD okuma ve yazmada hiç bir sorun çıkarmamakta.
    Hatta daha önceden yazdığım DVD medyalarda da sorun yok.

Ancak 3 gündür hiç hata vermeden yazdığı DVD medyaları okumamakta ısrarlı. Medyaların alt yüzeyine bakınca renginden yazma işleminin yapılmış olduğunu görüyorum ancak içerisinde hiç bir veri görünmemekte.

Düşük hızlardada denedim. Hiç bir hata vermemesine karşın kendi yazdığı DVD-R leri okumamakta ısrarlı. Firmware update'ini bulamadım güncelleme deneyecektim. Elimde olmadığı için şimdilik DVD+R medyalardada aynı sorun olup olmadığını bilemiyorum.

Görüş ve önerileriniz benim için değerlidir. Yorumlarınızı çekinmeden yazın :D

• idris üstadım eğer model numarasını öğrenebilirseniz yazın sizin için bulmaya çalışalım güncel firmware ini..Çünkü ben de firmware update öneriyorum..
  • Orjinal firmware 2.40 versiyonu idi. Dün aksam biraz bakinip 2.81 versiyonuna güncelledim. Ancak çabalarım fayda etmedi.

Acaba DVD yazıcının yenisini bulmak mümkün olurmu yoksa harici bir DVD yazıcımı önerirsiniz ?
  • Yeni gelişme ;

Yazdırdığım DVD leri başka bir makinada deneme şansı oldu. DVD-R medyaların sorunsuz olarak yazılmış olduğunu gördüm. Şu anda tek sorunun DVD-R medyaları okuyamaması olduğunu kesinleştirdik. Yazmada bir sorun yok :D Güleyimmi ağlayayımmı bilemiyorum :D
  • xxx-rom ların lazer kafalarının bi ömrü vardır belki seninkide miyadını doldurmuştur.
  • Fujitsu - Siemens Amilo M1424 şuan bendedir

üstad'ın hediyesi emaneti , belirtilen sorun çözülmüştür.

soranlar olacak nasıl çözüldü diye , valla kendi kendine düzeldi, elektronik cihazlar işte
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.