Şimdi Ara

Dvd Yazıcı Ve Boş Medya Sorunlarına Son, bilimsel test yöntemi ve önemli bilgiler (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
2.970
Cevap
3
Favori
224.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    http://www.cdrinfo.com/Sections/Firmware/SingleModel.aspx?DriveId=1008

Ben bu adresi msn explorerde sık kullanılanlara kaydettim arada sırada kontrol ediyorum. Güncelleme varsa hemen indiriyorum.

Bu arada philips bence en iyilerden biri dvd yazcı işinde.
    selamlar..

quote:

Orjinalden alıntı: japon_bahçesi

yaw arkadaşlar bu philips 1640 için 3.6 firamware i nerden bulabilirim ben??????????????
  • NEC 3540A writer'ımda v1.01 firmware kullanıyorum.
    Bu firmware olayı nedir? bazı arkadaşların v3.04 vb. kullandıklarını duydum
    firmware ımı nasıl update edebilirim? update etmelimiyim? bana ne gibi avantajlar verir?
  • @FoxMulder 8x medyaya nasıl 16 x yazdırdın Bu arada DMA eğer acamıyorsan Bios'tan bak oradan acarsın Ondan sonra sorunun ortadan kalkacaktır

@dserkan Hocam o NEC 3520'nin firware i bizim NEC3540'ın piyasada var ama gerek yok kurulmasına yani şuanki bios'u gayet iyi

@kasaalan Dvdrom olarak bende Philips'in var gayet iyi başka alternatif samsung Düşünebilirisn

• NEC ND-3520 Aw
    TDK DVD+R 4.7gb 1-8x CMC MAG E01
    Yazma Hızı 8x

Dvd Yazıcı Ve Boş Medya Sorunlarına Son, bilimsel test yöntemi ve önemli bilgiler

Dvd Yazıcı Ve Boş Medya Sorunlarına Son, bilimsel test yöntemi ve önemli bilgiler

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

NEC ND-3520 Aw
    MAXELL DVD+R 4.7gb 1-8x RITEK R03
    Yazma Hızı 8x

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imparatore -- 31 Ağustos 2005, 21:21:17 >

• Yazma hızların neydi ? birde değişik hızlarda yazarak deneme yaparsan bu medyalardada hangiş hzıın daha ii oldugnun anlıyacgız teşekkürler testler için
  • quote:

Orjinalden alıntı: reLo

Yazma hızların neydi ? birde değişik hızlarda yazarak deneme yaparsan bu medyalardada hangiş hzıın daha ii oldugnun anlıyacgız teşekkürler testler için

8x

• NEC ND-3520 Aw
    NT DVD+R 4.7gb 4x 001 (tane ile satılan cisten.Sanırım sahte)
    Yazma Hızı 4x

• quote:

Orjinalden alıntı: sakalak_

relo denemediğim medya kalmadı nt princo oky rota benq diamond iomega sırf test etmek için aldım medyaları. 4x le yazıyorum ama testlerde okuma 6x geçemiyor.
    en son firmware yüklü. sebeb ne olabilir.

nt ye 4x 6x ve 8x de yazım yaptım sonuç aynı.

dvdrom da denediğimde aynı writerda denediğimde gine aynı 6x geçemedim.
    dvddrom tstcorp diye geçiyo.

relo sorunum ne olabilir.

• NEC ND-3520 Aw
    PRINCO DVD-R 4.7gb 1-4x PRINCO (seyyar satıcılardan alınmış. 10'lu paketler de satılıyor)
    Yazma Hızı 4x

• teşekkür edrim burçak
  • Arkadaşlar böle devam edelim lütfen herkes test yapsın yakında bi kara liste yapacam devam devam güzel gitmeye başladık
  • quote:

@FoxMulder 8x medyaya nasıl 16 x yazdırdın Bu arada DMA eğer acamıyorsan Bios'tan bak oradan acarsın Ondan sonra sorunun ortadan kalkacaktır

@dserkan Hocam o NEC 3520'nin firware i bizim NEC3540'ın piyasada var ama gerek yok kurulmasına yani şuanki bios'u gayet iyi

@kasaalan Dvdrom olarak bende Philips'in var gayet iyi başka alternatif samsung Düşünebilirisn

dvd'yi yazdırmaya çalıştığımda dms'lerde direkt 16x hız seçiyor. sonra 16x yazıyor gösteriyor ama gerçek hızı nedir bilemem 8x maxell'de ise direkt 8x seçiyor. maxell'le yaptığım test aşağıda. dvd: maxell 8x dvd+r. yazma hızı :8x yazıcı :nec 3540a

• TDK 8x +DVD =Phılıps dvd writer'ile sorunsuz olarak yazdım(25 adetten
    fazla_diğer medyalarada yazdım fakat problem oluştu.Hepsinde degil ama
    ;mesela dms boş dvd'ye yazdırdım,10dvd'den 5'i kullanılamaz halde.
    TDK haricinde olan bazı medyalar 8x hız.yazmasına rağmen 4x hızından yukarı yazılamıyor.)Saygılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: FoxMulder

quote:

@FoxMulder 8x medyaya nasıl 16 x yazdırdın Bu arada DMA eğer acamıyorsan Bios'tan bak oradan acarsın Ondan sonra sorunun ortadan kalkacaktır

dvd'yi yazdırmaya çalıştığımda dms'lerde direkt 16x hız seçiyor. sonra 16x yazıyor gösteriyor ama gerçek hızı nedir bilemem 8x maxell'de ise direkt 8x seçiyor. maxell'le yaptığım test aşağıda. dvd: maxell 8x dvd+r. yazma hızı :8x yazıcı :nec 3540a

Gayet güzel birde 6x denermisin maxell daha iyi bir sonuç verecekmi

• NEC ND-3540A
    NT DVD+R 4.7gb 4x
    Yazma Hızı 4x
    Pl Errors:
    Ortalama:607.25
    Max:4963

Pl Failures
    Ortalama:11.72
    Max:319

Kalite Puanı:0

İlginçtir Disc infosuna baktığımda Üretici: Verbatim MID:MC003(000) gözüküyor ve 8 yazma hızı da seçilebiliyordu. Sahtecilik diz boyu.
    Aslında resimleri koymak istiyordum ama beceremedim.

Aynı medyayı imparatore arkadaş da test etmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atakan84 -- 1 Eylül 2005, 22:48:49 >
  • değişik hızlarda dene NT ye genelde ii demiyorlar ama tabi her medya (farklı kod)değişik sonuçlar verebiliyor
  • Bildiğim kadarıyla philipslerin tek marka DMS (hepsiburda da bir kullanıcı pdf kullanım kılavuzunda dms için böyle bir not olduğunu söylüyordu).

Bende philips kullanıyorum. Çok memmunum 35 diamond yazdım. Kalite puanları 94-97 arası çıktı. Fly larda yine aynı şekilde başarılı.

Bu arada merak ettim bende philips kullandığım için. TDK lar kalite testinde kaç puan aldı?

quote:

Orjinalden alıntı: mahom

TDK 8x +DVD =Phılıps dvd writer'ile sorunsuz olarak yazdım(25 adetten
    fazla_diğer medyalarada yazdım fakat problem oluştu.Hepsinde degil ama
    ;mesela dms boş dvd'ye yazdırdım,10dvd'den 5'i kullanılamaz halde.
    TDK haricinde olan bazı medyalar 8x hız.yazmasına rağmen 4x hızından yukarı yazılamıyor.)Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burçak -- 2 Eylül 2005, 1:46:59 >

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: FoxMulder

quote:

Gayet güzel birde 6x denermisin maxell daha iyi bir sonuç verecekmi

elimde başka maxell kalmadı relo almayı düşünüyorum alınca yazarım mutlaka.

• NT 4X DVD+R

DVD yazıcım bugün elime geldi ve hemen Knoppix in DVD versiyonunu indirmiştim NT DVD+R 4X e yazdırdım sonra testi yaptım...

• quote:

Orjinalden alıntı: Montage

NT 4X DVD+R

DVD yazıcım bugün elime geldi ve hemen Knoppix in DVD versiyonunu indirmiştim NT DVD+R 4X e yazdırdım sonra testi yaptım...

gerçekten çok iyi değerler. nerden aldın nt'leri?

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.