Şimdi Ara

Dvd Yazıcı Ve Boş Medya Sorunlarına Son, bilimsel test yöntemi ve önemli bilgiler (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.970
Cevap
3
Favori
224.845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • lg lerde sorun var dostum olmuyor dediğim gibi sayfalara bakrsan diğer programlarıda göreceksin
  • quote:

Orjinalden alıntı: reLo

lg lerde sorun var dostum olmuyor dediğim gibi sayfalara bakrsan diğer programlarıda göreceksin

Benim Toshiba marka DVD yazıcım kesinlikle kalite testi yapmıyor. Bazı Samsung ve LG yazıcılarda da aynı durum söz konusu, yani hiç bir şekilde kalite testi yapamıyor. Zaten CD/DVD yazılımı boşuna kara listeye almıyor bu cihazları.
  • NEC 3540 A DVD RW OEM aldım. aybilgisayar da fuar fiyatı 49+kdv... almaya niyeti olan bence kaçırmasın...
  • quote:

Orjinalden alıntı: mago

NEC 3540 A DVD RW OEM aldım. aybilgisayar da fuar fiyatı 49+kdv... almaya niyeti olan bence kaçırmasın...

Fiyatlar zaten hızla düşüyor, kısa süre sonra bu fiyatların çok altına DVDRW alacağız. Kaliteli medyalar ne zaman çıkacak ben onu bekliyorum.
  • yaw ben de bi dvd yazıcı alcam....
  • quote:

Orjinalden alıntı: mago

NEC 3540 A DVD RW OEM aldım. aybilgisayar da fuar fiyatı 49+kdv... almaya niyeti olan bence kaçırmasın...

aman Allah korusun aybilgisayardan kimler neler çekmedi aman sakın ordan birşey almayın ha sadece bu benim görüşümdür tabiki katılmayanlar olacaktır
  • quote:

Orjinalden alıntı: msw

yaw ben de bi dvd yazıcı alcam....

bence ayrıca yine benim tercihim olan asus 1608P almandır nec'ten on kat daha ii hele okumada ayrıca dvd medya olarak da verbatim kullan kesinlikle diğer medyalar nemden hemen etkileniyor ve cdlerini kağıt zarfların içine koy onlar nemi çeker
  • beyler ben zonguldakta boş dvd yi tanesi 380 ykr den alıyorum
    ama sorun şu ki eleman bunu tek tek değl 10 lu kutu halinde satıyor(farketmez bee)
    markası diamond dvd+r 8x arkadaşlar
    fakat nero ile yazarken 12x seçeneği de çıkıyor
    bugün yazdım 12x ile sorun yok walla beya iyi yazdı
    yazıcım asua 1608p
    sanırım bu boş dvdler yanlış üretim felan yaw o yüzden bu kadar ucuz
    bi de rhapsody var ama o da diamondu üreten firmayla aynı yani makro
  • General Information
    Drive: ASUS DRW-1608P
    Firmware: 1.40
    Disk: DVD+R (MCC 004)
    Selected speed: 8 X
    PI errors
    Maksimum: 1493
    Ortalama: 541.13
    Total: 8828536
    PI failures
    Maksimum: 5
    Ortalama: 0.48
    Total: 5521
    PO failures: n/a
    Jitter: n/a
    Scanning Statistics
    Elapsed time: 17:35
    Number of samples: 17547
    Average scanning interval: 8.00 ECC
    Glitches removed: 0
    her neyse resim atamıyorum hata veriyo ama bundan anlarsınız herhalde en kısa sürede resmi eklemeye çalışacam
    test verbatimle 6x de yazılmıştır nedense pi hataları çok yüksek ama pı failures 0,48 çıktı ayrıca başarım 97 puan acaba nasıldır yüksek mi
  • resimden daha net anlarız ama pi hatası oldukca yüksek değişik hızlarda testlerini bekliyorum
  • Relo özellikle nec yazıcılarda +r daha iyi sonuç veriyor gibi sebebi ne acaba yoksa bana mı öyle geliyor.
  • herkese selamlar.
    bu konuyu ve yazıyı başka bir sitede ben hazırlamıştım ve insanlar çok fayda görmüştü. iki haftalık bir araştırmadan sonra hazırladığım bu konudan olabildiğince çok kişinin faydalanması benim için sevindirici bir durumdur. alıntı olduğu belirtilmiş olmasına rağmen yine de "author" olarak konu hazırlayanın isminin belirtilmesi gerekirdi diye düşünüyorum.

arkadaşlar , yazımda belirtmiş olmama rağmen bu testleri yaparken dikkat etmeniz gereken önemli bir hususu tekrarlamak ve altını kalınca çizmek istiyorum.
    "test yaptığınız medyanın ilk anda iyi puan alıp sonradan sorun çıkarma olasılığından kurtulmanız gerekiyor". çünkü bazı sahte medyalar ilk yazıldığında bu test ile çok iyi sonuç veriyor. ancak 6 ay sonra tekrar test edince görüyorsunuz ki test tamamlanamıyor bile. hatta datalar hiç okunmuyor. bu tuzağa düşmemek için yapılacak tek şey var ; medyanın altını çevirip "mor rengin koyuluğuna bakmak." kötü medyalar çok açık renk olurken iyi medyalar koyu bir mor renkte olurlar.

olması gereken renk olarak "eproformance dvd+r4x veya 8x" , "oky dvd+r 8x supremas" , "verbatim dvd+r8x" gibi medyaları örnek verebilirim.

istenmeyen renge sahip medyalar için ise "diamond dvd-r 4x" , "princo dvd-r 4x" , "nt dvd+r 4x" , "nt dvd-r 4x" medyalar örnek verilebilir.
    bunlardan elinizde varsa yanyana koyup renk farkını çok bariz görebilirsiniz. mesela bir "eproformance dvd+r 4x" ile "diamond dvd-r 4x" arasındaki renk koyuluğu farkı resmen iki mislidir.

bunu sakın es geçmeyin lütfen. aksi halde testte aldığı iyi puan ile göz boyayıp altı ay sonra uçan dvd'leriniz olabilir. renk koyuluğu bize , uçucu veya kaliteli yazım tabakası kullanılmış olup olomadığını söylemektedir.

gokhan2604

• quote:

Orjinalden alıntı: gokhan2604

herkese selamlar.
    bu konuyu ve yazıyı başka bir sitede ben hazırlamıştım ve insanlar çok fayda görmüştü. iki haftalık bir araştırmadan sonra hazırladığım bu konudan olabildiğince çok kişinin faydalanması benim için sevindirici bir durumdur. alıntı olduğu belirtilmiş olmasına rağmen yine de "author" olarak konu hazırlayanın isminin belirtilmesi gerekirdi diye düşünüyorum.

arkadaşlar , yazımda belirtmiş olmama rağmen bu testleri yaparken dikkat etmeniz gereken önemli bir hususu tekrarlamak ve altını kalınca çizmek istiyorum.
    "test yaptığınız medyanın ilk anda iyi puan alıp sonradan sorun çıkarma olasılığından kurtulmanız gerekiyor". çünkü bazı sahte medyalar ilk yazıldığında bu test ile çok iyi sonuç veriyor. ancak 6 ay sonra tekrar test edince görüyorsunuz ki test tamamlanamıyor bile. hatta datalar hiç okunmuyor. bu tuzağa düşmemek için yapılacak tek şey var ; medyanın altını çevirip "mor rengin koyuluğuna bakmak." kötü medyalar çok açık renk olurken iyi medyalar koyu bir mor renkte olurlar.

olması gereken renk olarak "eproformance dvd+r4x veya 8x" , "oky dvd+r 8x supremas" , "verbatim dvd+r8x" gibi medyaları örnek verebilirim.

istenmeyen renge sahip medyalar için ise "diamond dvd-r 4x" , "princo dvd-r 4x" , "nt dvd+r 4x" , "nt dvd-r 4x" medyalar örnek verilebilir.
    bunlardan elinizde varsa yanyana koyup renk farkını çok bariz görebilirsiniz. mesela bir "eproformance dvd+r 4x" ile "diamond dvd-r 4x" arasındaki renk koyuluğu farkı resmen iki mislidir.

bunu sakın es geçmeyin lütfen. aksi halde testte aldığı iyi puan ile göz boyayıp altı ay sonra uçan dvd'leriniz olabilir. renk koyuluğu bize , uçucu veya kaliteli yazım tabakası kullanılmış olup olomadığını söylemektedir.

gokhan2604

Gökhan yazıyı sen hazırladı isen ben kendi payıma teşekkürlerimi sunarım nec 3540 kullanıyorum maxell verbatimden daha iyi puan alıyor gibi ama alttan bakınca maxell in üstte ki yazılar gözüküyor verbatimde bu olay yok birde test ettiğim maxell +r verbatim -r ne önerirsin verbatimin artısı daha iyi olabilirmi.

• benim dvd yazıcım var nec 3500 firmware 2,19 yuklu genelde memnunum ancak bazen kayboluyor ve donanımlar gozukmuyor
    nedeni ne olabilir yardım
  • Herhalde en iyi sonucu dms den aldığım verbatim 16x dvd+r ile almaya başladım

• @bora arpınar
    evet yazıyı ben hazrılamıştım ama başka bir forumda açmıştım konuyu. arkadaşların buraya alması iyi olmuş. ben zamanında çok çektim bu dvd medya sorunlarından. kesin çözümü bulunca insanlarla paylaşmak istedim.

sen dahil bütün nec35xx serisi yazıcı kullananların dvd+r kullanması iyi olur. çünkü nec sadece dvd yazıcıyı üretmiyor. aslında yeni nesil çoğu yazıcının içindeki ana çip nec'e ait. bu yeni nec çipset bariz biçimde dvd+r için optimize edilmiş. bunun sebebi dvd+r lerin çok session lu yazılabilmesi.
    maxell marka medyanın arka kısmındaki yazıların görülmesi önemli değil. yazma tabakasında lazerin işi bitiyor zaten kafana takma. her zaman dvd+r kullan. verbatim'in dvd+r olanları mükemmel anlaşır nec 35xx serisi ile. "prodisc r03" ve "prodisc r02" kodlu medyalar da çok iyi performans verir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gorsele

benim dvd yazıcım var nec 3500 firmware 2,19 yuklu genelde memnunum ancak bazen kayboluyor ve donanımlar gozukmuyor
    nedeni ne olabilir yardım

kalitesiz anakart veya hatalı çipset sürücüsü olduğunda ortaya çıkan bir problemdir bu. dvd yazıcının master/slave jumper'ı hangi konumdaysa tersine geç(master==>slave, slave==>master). ayrıca anakarttaki diğer ide portuna bağla düzelir.
  • millet bu nec 3520a , DMS 8x +R ile hiç anlaşamıyor...20 dvd lik mp3-film arşivim rahmetli oldu..bir daha dms alırsam ............
  • quote:

Orjinalden alıntı: gokhan2604

herkese selamlar.

gokhan2604

Haklısın dostum o durumu atlamışım altına ekliyorum
  • Öncelikle bu başlığı açan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Ve konudan yararlanan kişilerin de katkıda bulunmasını rica ediyorum. Bizim insanımız bencildir. Bir yerle işi bittikten sonra genelde yeniden işi düşene kadar oraya kolay kolay uğramaz. Bu başlığı takip edip en çok kullanılan marka olduğunu gördükten sonra NEC dvd writer aldım ve deneme amacıylada maltepe pazarından 10 adet diamond +8X dvd aldım (+ ların daha iyi olduğu söyleniyordu??). Her ne kadar sonuç kötü ve dolayısıyla moralim su an çok bozuk olsa da yinede hemen sizinle paylaşmak istedim...

Aslında 4 gb ta ulaşana kadar çok kötü değildi. Yüzde 85 civarıdaydı ama son 250 mb ta şekildede görülebileceği gibi PI failures fırladı ve kalite puanı birden 23 e düştü. Ve tabi ilk yazdığım dvd böyle olunca ister istememz sizi soru yağmuruna tutucam.

İçersinde 5 adet divx film var ve su an hepsi gayet iyi çalışıyor ancak sonuç kötü olduğuna göre bir müddet sonra bu dvd nin bozulacağı kesinmidir yada sadece o en sondaki aşırı hatalı kısımmı bozulur?? Birde dvd lerde bu kadar çok bozulma olayı olduğunu okuyunca şöyle bir şey düşündüm. Yazdığım bütün dvd lerin bir kopyasını alsam ve hiç dokunmadan muhafaza etsem yinede bozulurmu yani bozulma zaman meselesimi? kullanımın etkisi varmı?

Son olarak firmwarelerle ilgili sorum olacak? Firmware versiyonu yanılmıyorsam test esnasında drive isminin sonunda görünüyor. Eğer bu doğru değilse nerden öğrenebilirim? Su an oradan 1.01 okuyorum vehttp://www.micheldeboer.nl/firmware/ de bu en son versiyon olduğu için yükleme yapmadım...

Herşey için teşekkürler...

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.