Şimdi Ara

Dvd Yazıcı Ve Boş Medya Sorunlarına Son, bilimsel test yöntemi ve önemli bilgiler (144. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.970
Cevap
3
Favori
224.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: wabs

benim sizlere bikaç sorum var
    şimdi önceden princo marka boş dvd aldım bu dvdlerin üstü cilalı gibi değildi yani parlamıyordu bugün başka yerden 1-2 tane aldım ama bunların üstü sanki cilalı parlıyor.neden böyle

ayrıca 50'li digitex boş dvd var.bunlara bişey çektiğim zaman pcde açınca dvdrom biraz geç okuyor.bide zaten cdlerin arkasında kiminin biyeri çizik kiminin erimiş vs.. acaba diyorum princomu alayım onlarda hiç sorun yaşamadım yoksa bu digitexlere çekeyimmi elimdekileri.ona göre karar vereceğim sonra pişman olmayalımda

ya bide dvd ömrü denmiş ortalama nekadardr? ozamn bi harici harddisk alsak usp gibi kullan mis gibi

ben cilalıda aldım cilasız da ikiside fake çıktı

• Bu testler biraz mantıksız geldi bana.
    Degerler; PI-E 280 geçmiyor ve PI-F 20 geçmiyor ama kalite puanı 20lerdi.
    nasıl iş bu anlamadım.
    maxell
     Dvd Yazıcı Ve Boş Medya Sorunlarına Son, bilimsel test yöntemi ve önemli bilgiler

memorex

Dvd Yazıcı Ve Boş Medya Sorunlarına Son, bilimsel test yöntemi ve önemli bilgiler

• yazıcı, samsung SH-182M
    medya, verbatim 16X dvd+r mcc004 kodlu taiwan malı.
    yazım hızı 18X
    sonuç;

• NERO DISC SPEED 4.11.4

http://rapidshere.com/files/134596742/DiscSpeed_4.11.4.exe
    ...................e'yi a yap;

Yeni sürüm Nero test düzeyleri zorlaştırdığı için; Test sonuçları sizi tatmin etmeyebilir yeni sürümleri kullanmakta fayda vardır; gerçek test sonuçlarına ulaşmak için ..?

Sonuçlarımız bizi tatmin etmese bile.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evliyacelebis -- 3 Ağustos 2008; 22:18:19 >
  • Kaydedici : LiteON DH20A4P
    Firmware : 9P54
    Kayıt Hızı : x16
    Medya : Verbatim MCC004 50'LİK BOX

Medyanın tamamı Dolu...

• Üretici firmalar yazıcıların yazma hızlarını yükseltiğinden beri test sonuçlarında kalite puanları düşmeye başladı?

Neden derseniz Medya üreticileride medyalarının hızlarını yükseltmek için medyanın yapısında değişikliklere gittiler. Ama bunu yaparken medya kodlarını değiştirmediler veya yeni kodlu medyalar üretmediler..?

Ellerindeki kodlara daha yüksek hızda yazmayı denediler... Bunun sonucundada misal 3 sene önce MCC004 Verbatim üretimi medyaya x8 daha iyi sonuçta yazabiliyorduk; birde buna test programlarıda test seviyesini yükseltti veya zorlaştırdığınıda eklemeliyim....

Ama şu an şuda var yeni üretim x20 veya x20'den daha hızlı yazdığını iddaa eden modellerde; medyaya x16 hız yazımın test sonucu x8 hız yazımın test sonucundan daha iyi sonuç verebiliyor....

Medya seçerken öncelikle Kullanacağınız medyayı en az x16 seçmenizde (DVD+R) yarar var.....

DVD9 Medyaların hala 2. katına çok iyi yazım yapamamaktayız.. 1. kat iyi yazılmasına rağmen iş 2. kat'a geldiğinde grafik çok bozulabilmekte....

Birde HD-DVD (BAŞLAMADAN BİTTİ); Blu-ray formatlarını çıkardılar; bİz elimizdekini eskitmeden...

Teoride dolu medya ömürleri 100 sene üzerinden konuşulur; ama buna bizim ömrümüz yetermi bilmem...

Boş medya içinde 5 sene bekleme ömrü biçilmiş...

Artık dosya yapıları büyüdüğünden beri 4.7 GB geçen boyutları saklamak için Hard Disc kullanıyorum..
    DVD 9 'a yazımın hala garantisi yok bana göre.... Yanlızca zorunlu olunan durumlarda mecburuz kullanmaya

Yazıcı seçerken paranız varsa tartışılmaz marka PLEXTOR'dur... Medyaya yazın buna DVD9 'da dahil; ve sonra test bile etmeyin.... Medyaya yazılması gereken en doğru biçimde yazan markadır...
    LiteON ile yazdınız DVD-Video misal test sonucuda iyi; Aynı DVD-Video imajını Plextor ile yazın hatta medyayı test edin; test sonucu LiteON'dan iyi çıkmadığını varsaysak bile; Plextorun kaydettiği medya okunabilirlik ve hız açısından daha iyi sonuç verecektir...

Kaydedicinizi seçerken iyi düşünün ; iyi kodlu medya kullanın isterseniz hiç test bile etmeyinnnn..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evliyacelebis -- 3 Ağustos 2008; 23:25:16 >

• Samsung SH-S202N yazıcı ile, Verbatim 16x DVD+R'ye, 20x hızında, yaklaşık 1,5 ay önce yazılmıştır.

Sonuç olarak idare eder, ama her yazdığım diskle de aynı kalite skorunu alamıyorum maalesef.

Samsung SH-S202N ile hangi dvd medya en çok uyum gösteriyor acaba? Deneyip, fiyat- performans olarak memnun kalanlardan tavsiyelerini bekliyorum

• quote:

Orjinalden alıntı: BJKKKKK

Samsung SH-S202N yazıcı ile, Verbatim 16x DVD+R'ye, 20x hızında, yaklaşık 1,5 ay önce yazılmıştır.

Sonuç olarak idare eder, ama her yazdığım diskle de aynı kalite skorunu alamıyorum maalesef.

Samsung SH-S202N ile hangi dvd medya en çok uyum gösteriyor acaba? Deneyip, fiyat- performans olarak memnun kalanlardan tavsiyelerini bekliyorum

nero ortalama skoru göstermiyor nedense. mesela dvd'nin ufak bir bölümü çizilmiş orayı okuyamadığı zaman direk 0'a çekiyortoplam puanı(anladınız sanırım).

onun için sonuç birinde 0 çıkarken diğerinde 99 çıkabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x_tol -- 16 Ağustos 2008; 12:35:48 >

• Verbatim Taiwan MCC 004
    (Maxipaket 50'li)

İki resim arasındaki 1 farkı bulun

• quote:

Orjinalden alıntı: kalpakci

/>

/>

Verbatim Taiwan MCC 004
    (Maxipaket 50'li)

İki resim arasındaki 1 farkı bulun

İlginç gerçekten , aynı dvd için 2 farklı sonuç

• quote:

DVD kalite testinin kararlı bir test olduğunu düşünüyordum. Versiyonlar PI ve PO değerlerini farkı değerlendiriyor ve kalite puanı farklı çıkıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kalpakci

quote:

DVD kalite testinin kararlı bir test olduğunu düşünüyordum. Versiyonlar PI ve PO değerlerini farkı değerlendiriyor ve kalite puanı farklı çıkıyor.

Hani biri 99 biri 95 bilemedin 90 verir de, yani fark çok fazla Ama beta bir tanesi, ondan herhalde

• Arkadaşlar birkaç gün önce toplu olarak boş DVD almaya gidiyordum internette bir araştırayım dedim ve bu konuyu buldum gerçekten çok yararlı oldu kafamdaki tüm soruların cevaplarını burada buldum hazırlayan ve emeği geçen herkese teşekküe ediyorum .Fakat benim bir sorunum var daha dün ekadar LG H42N DVD-RW den menmun iken bugün bu konuyu okuyup test yapıyim dediğim anda bu yazıcı hakkında bütün fikirlerim değişti geçmiş konuların hepsini okumadım çünkü çok uzun bağışlayın ama birkaç arkadaşında yazıcısı LG ve onlardada aynı sorun var test ederken nero dada info tooldada herhangi bir kalite testi uygulayan programda LG yazıcım çalışmıyor bir türlü test yapamıyorum eski pc me takılı Samsung combo SH522c sürücümde test yapılıyo ama nero 8 de değil nero 7 de oda forum bu konuyu hazırlayan bir arkadaşımız vardı o bir çözüm yolu anlatmıştı onu uygulayarak kayıt defterinden cd qulatiy den samsungun girdisini silerek testi yapabildim nero 7 de böyle çalışıyor nero 8 de çalışmıyor diğer test programlarında çalışıyor nese bugünden itibaren zaten pek samsung yazıcıları tercih etmezdim hep LG tercih ederdim ama hevesim kırıldı size bir sorum bu LG nin tüm modellerindemi böle yoksa bazı modellerindemi mesela H55N de bu durum varmı vey ayeni sata girişli bir modeli var tam hatırlamıyorum ondada bu olay varmı yeni bir rewrıter almayı düşünüyorum sizce hangi marka modeli almalıyım yardımlarınızı bekliyorum.

• Arkadaşlar yaptığınız testlerde 8X olarak değil maksimum olarak seçerek testlerinizi yapınız.Aksi takdirde gerçek kaliteyi göremeyeceksiniz
  • Sonuçlar iyimi???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 07nightdevil -- 19 Ağustos 2008; 20:02:37 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: 07nightdevil

Sonuçlar iyimi???

Gayet başarılı

• Ty For paylaşım
  • Verbatim 8x ile Samsung DVD yazıcı ile yazıldı. Ona rağmen puanı tatmin etmedi beni nedense. Bakalım bir kaç ay sonra nasıl çıkacak aynı dvd.

• quote:

Orjinalden alıntı: gokhangogo

Arkadaşlar birkaç gün önce toplu olarak boş DVD almaya gidiyordum internette bir araştırayım dedim ve bu konuyu buldum gerçekten çok yararlı oldu kafamdaki tüm soruların cevaplarını burada buldum hazırlayan ve emeği geçen herkese teşekküe ediyorum .Fakat benim bir sorunum var daha dün ekadar LG H42N DVD-RW den menmun iken bugün bu konuyu okuyup test yapıyim dediğim anda bu yazıcı hakkında bütün fikirlerim değişti geçmiş konuların hepsini okumadım çünkü çok uzun bağışlayın ama birkaç arkadaşında yazıcısı LG ve onlardada aynı sorun var test ederken nero dada info tooldada herhangi bir kalite testi uygulayan programda LG yazıcım çalışmıyor bir türlü test yapamıyorum eski pc me takılı Samsung combo SH522c sürücümde test yapılıyo ama nero 8 de değil nero 7 de oda forum bu konuyu hazırlayan bir arkadaşımız vardı o bir çözüm yolu anlatmıştı onu uygulayarak kayıt defterinden cd qulatiy den samsungun girdisini silerek testi yapabildim nero 7 de böyle çalışıyor nero 8 de çalışmıyor diğer test programlarında çalışıyor nese bugünden itibaren zaten pek samsung yazıcıları tercih etmezdim hep LG tercih ederdim ama hevesim kırıldı size bir sorum bu LG nin tüm modellerindemi böle yoksa bazı modellerindemi mesela H55N de bu durum varmı vey ayeni sata girişli bir modeli var tam hatırlamıyorum ondada bu olay varmı yeni bir rewrıter almayı düşünüyorum sizce hangi marka modeli almalıyım yardımlarınızı bekliyorum.

aynı sorun bende de var laptopta samsung dvdrw var kalite testinde başlat butonu aktif değil... nasıl çalıştırıcam bilmiyorum.. gerçi ben cd testi yapmaya çalıştım ondanmıdır bilmiyorum .. ama forumda cd testi yapanlarda olmuş sanırım.. yardımcı olabilecek arkadaş varmı ???

• quote:

Orjinalden alıntı: vurkan24

quote:

Orjinalden alıntı: gokhangogo

Arkadaşlar birkaç gün önce toplu olarak boş DVD almaya gidiyordum internette bir araştırayım dedim ve bu konuyu buldum gerçekten çok yararlı oldu kafamdaki tüm soruların cevaplarını burada buldum hazırlayan ve emeği geçen herkese teşekküe ediyorum .Fakat benim bir sorunum var daha dün ekadar LG H42N DVD-RW den menmun iken bugün bu konuyu okuyup test yapıyim dediğim anda bu yazıcı hakkında bütün fikirlerim değişti geçmiş konuların hepsini okumadım çünkü çok uzun bağışlayın ama birkaç arkadaşında yazıcısı LG ve onlardada aynı sorun var test ederken nero dada info tooldada herhangi bir kalite testi uygulayan programda LG yazıcım çalışmıyor bir türlü test yapamıyorum eski pc me takılı Samsung combo SH522c sürücümde test yapılıyo ama nero 8 de değil nero 7 de oda forum bu konuyu hazırlayan bir arkadaşımız vardı o bir çözüm yolu anlatmıştı onu uygulayarak kayıt defterinden cd qulatiy den samsungun girdisini silerek testi yapabildim nero 7 de böyle çalışıyor nero 8 de çalışmıyor diğer test programlarında çalışıyor nese bugünden itibaren zaten pek samsung yazıcıları tercih etmezdim hep LG tercih ederdim ama hevesim kırıldı size bir sorum bu LG nin tüm modellerindemi böle yoksa bazı modellerindemi mesela H55N de bu durum varmı vey ayeni sata girişli bir modeli var tam hatırlamıyorum ondada bu olay varmı yeni bir rewrıter almayı düşünüyorum sizce hangi marka modeli almalıyım yardımlarınızı bekliyorum.

aynı sorun bende de var laptopta samsung dvdrw var kalite testinde başlat butonu aktif değil... nasıl çalıştırıcam bilmiyorum.. gerçi ben cd testi yapmaya çalıştım ondanmıdır bilmiyorum .. ama forumda cd testi yapanlarda olmuş sanırım.. yardımcı olabilecek arkadaş varmı ???

Nero CD/DVD Speed bende de çalışmadı ama gene sitesinde, Nero Disc Speed var, o çalıştı, sizde de çalışabilir

• 
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.