Şimdi Ara

Dvd Yazıcı Ve Boş Medya Sorunlarına Son, bilimsel test yöntemi ve önemli bilgiler (143. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.970
Cevap
3
Favori
224.846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 141142143144145
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: x_tol

16x verbatimlere 20x ile rahat bir şekilde yazıyorum neronun son sürümü ile.

philips spd6004p ilemi.çünkü yazıcıdan yazıcıyada değişebilir.hoş daha bu yazıcıda verbatimleri denem fırsatım olmadı.bu arda eğer bu yazıcıya sahipseniz sorularımıda cevaplamanızı bekliyorum:)
  • Philips 4.7 gb dvd-r var.Vista Kullanıyorum önceleri pc her devasında 4.10 gb görüyordu bu boş dvdleri.Şimdi 4.38 gb görüyor.Bu nasıl oluyor anlamadım.
    Kutuda 4.7 gb yazmasına rağmen neden böyle oluyor.
  • Selamlar. Ben de çok yakın zamanda harddiskimde biriken medyayı yedeklemeye başlayacağım ve yaptığım yedeklemenin hem uzun süre dayanabilmesini hem de problemsiz olmasını istiyorum. Bu bağlamda şu anda en iyi ikili olarak tavsiye edebileceğiniz dvd yazıcı ve boş medyayı yazabilirmisniz piyasada bulunabilen. Arşivim çoğunlukla diziler ve filmlerden oluşmakta ve XP kullanıyorum.

Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nevz@t -- 5 Mart 2008; 11:24:36 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: nevz@t

Selamlar. Ben de çok yakın zamanda harddiskimde biriken medyayı yedeklemeye başlayacağım ve yaptığım yedeklemenin hem uzun süre dayanabilmesini hem de problemsiz olmasını istiyorum. Bu bağlamda şu anda en iyi ikili olarak tavsiye edebileceğiniz dvd yazıcı ve boş medyayı yazabilirmisniz piyasada bulunabilen. Arşivim çoğunlukla diziler ve filmlerden oluşmakta ve XP kullanıyorum.

Teşekkürler...

benim tavsiyelerim yazıcıda 1-benq (bulunmuyor artık heralde ama biraz araştırın isterseniz), 2-philips (biraz pahalı ama bence kaliteli yazıcı), 3-samsung (özellikle son modeli 203b idi sanırım.o çok övülüyor), 4-lg. bunların yanına lite-on da çok övülüyor.kullanmadım ama benq ve philipsin yanına bi dvd yazıcı daha almaya kalksam kesin lite-on alırdım :).sakın sakın nec ve asus yazıcı almayın.

boş dvd medyasındada verbatimden şaşmazdım.ama taiwan üretimi olmalı.hindistan üretimi verbatimi sakın almayın kalitesi verbatim gibi değil.japon üretimi verbatimi de alabilirsiniz ama onlarda o kadar kaliteli değil. taiwan üretimi bulmaya çalışın.bide çin üretimi verbatimler var. ama deneme fırsatım olmadı.ondanda şüpheliyim.verbatim kutularında üretim yerleri yazar.taiwan malı -r verbatimler mavi etiketlidir.japon üretimi -r ler turuncu.kutularıda farklıdır.taiwan üretimlerinin düz inerken,japon üretimlerin aşşağıya doğru genişler.en azından benim şimdiye kadar gördüğüm dış görünüş farklılıkları bunlardı.bunun yanıda ritekf1 kodlu maxellerde philips ve benq yazıcıyla mükemmel sonuçlar veriyor.ama asusla kötü sonuçlar veriyor. bunlardanda alabilirsiniz.

• peki mat diye adlandırılan verbatım lar hani 10 lu teknosada var onlar nasıl...
  • quote:

Orjinalden alıntı: uzil

peki mat diye adlandırılan verbatım lar hani 10 lu teknosada var onlar nasıl...

teknosadan hiç dvd medya almadım.bikere çok pahalı.bide orada hep japon üretimi satılıyor diye duydum.teknosaya gittiğim zamanlarda bile hiç incelemedim boş dvd medyaları açıkçası pahalı olduğu için.ben olsam dms den alırdım ama dms dede bu aralar taiwan verbatimler yok diye biliytyorum.ama en iyisi gidip görmek:).yazıcıoğlunun yanındaki handan belki bulunabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sarisakal

quote:

Orjinalden alıntı: nevz@t

Selamlar. Ben de çok yakın zamanda harddiskimde biriken medyayı yedeklemeye başlayacağım ve yaptığım yedeklemenin hem uzun süre dayanabilmesini hem de problemsiz olmasını istiyorum. Bu bağlamda şu anda en iyi ikili olarak tavsiye edebileceğiniz dvd yazıcı ve boş medyayı yazabilirmisniz piyasada bulunabilen. Arşivim çoğunlukla diziler ve filmlerden oluşmakta ve XP kullanıyorum.

Teşekkürler...

benim tavsiyelerim yazıcıda 1-benq (bulunmuyor artık heralde ama biraz araştırın isterseniz), 2-philips (biraz pahalı ama bence kaliteli yazıcı), 3-samsung (özellikle son modeli 203b idi sanırım.o çok övülüyor), 4-lg. bunların yanına lite-on da çok övülüyor.kullanmadım ama benq ve philipsin yanına bi dvd yazıcı daha almaya kalksam kesin lite-on alırdım :).sakın sakın nec ve asus yazıcı almayın.

boş dvd medyasındada verbatimden şaşmazdım.ama taiwan üretimi olmalı.hindistan üretimi verbatimi sakın almayın kalitesi verbatim gibi değil.japon üretimi verbatimi de alabilirsiniz ama onlarda o kadar kaliteli değil. taiwan üretimi bulmaya çalışın.bide çin üretimi verbatimler var. ama deneme fırsatım olmadı.ondanda şüpheliyim.verbatim kutularında üretim yerleri yazar.taiwan malı -r verbatimler mavi etiketlidir.japon üretimi -r ler turuncu.kutularıda farklıdır.taiwan üretimlerinin düz inerken,japon üretimlerin aşşağıya doğru genişler.en azından benim şimdiye kadar gördüğüm dış görünüş farklılıkları bunlardı.bunun yanıda ritekf1 kodlu maxellerde philips ve benq yazıcıyla mükemmel sonuçlar veriyor.ama asusla kötü sonuçlar veriyor. bunlardanda alabilirsiniz.

çok teşekkürler bilgiler için sanırım samsung 203 alacağım medya olarak da verbatim bakacağım... benq artık bulunmuyor zaten.

• taiwan üretimi mcc03rg20 kodlu verbatim medyaya benq1650 ile 16x hızında yazıldı.sonuç aşşağıda:

Dvd Yazıcı Ve Boş Medya Sorunlarına Son, bilimsel test yöntemi ve önemli bilgiler
  • Verbatim DVD+R 16X (MCC 004 Kodlu )

ASUS (DRW-2014L1T) DVDRW ile 20 X ile yazıldı.

• taiwan üretimi mcc03rg20 kodlu verbatim medyaya philips spd6004p ile 16x hızında yazıldı.

Dvd Yazıcı Ve Boş Medya Sorunlarına Son, bilimsel test yöntemi ve önemli bilgiler
  • SAĞOLASIN TEŞŞEKÜRLERRR

• quote:

Orjinalden alıntı: Sarisakal

quote:

Orjinalden alıntı: uzil

peki mat diye adlandırılan verbatım lar hani 10 lu teknosada var onlar nasıl...

teknosadan hiç dvd medya almadım.bikere çok pahalı.bide orada hep japon üretimi satılıyor diye duydum.teknosaya gittiğim zamanlarda bile hiç incelemedim boş dvd medyaları açıkçası pahalı olduğu için.ben olsam dms den alırdım ama dms dede bu aralar taiwan verbatimler yok diye biliytyorum.ama en iyisi gidip görmek:).yazıcıoğlunun yanındaki handan belki bulunabilir.

bu arada bende teknosada baktım inceledim.taiwan üretimi...yani öyle yazıyor.

• arkadaslar lg 18xrw romum var test yapamıyom elimde digitex in dvd+r lerinden var 1 ay olmadan dvdye yazdıklarımı takılmadan izleyemiyom sanırım sorun medyalarda dimi???aşırı yavaslama oldu dvdlerde

sizin test sonuclarınıza gore en ucuza en iyisi princo sanırım dogrumu acaba ??
  • quote:

Orjinalden alıntı: dOmi

arkadaslar lg 18xrw romum var test yapamıyom elimde digitex in dvd+r lerinden var 1 ay olmadan dvdye yazdıklarımı takılmadan izleyemiyom sanırım sorun medyalarda dimi???aşırı yavaslama oldu dvdlerde

sizin test sonuclarınıza gore en ucuza en iyisi princo sanırım dogrumu acaba ??

Princo'dan princo'ya fark var.

Takılma probleminiz ile ilgili bir şey diyemem ama aldığınız LG DVD yazıcı yukarıdakiler gibi DVD kalite testini desteklemiyor sanırım.
  • taiwan üretim mc004 kodlu verbatim asus 1608p3s ile yazıldı... memnunum yane :)

• merhaba, bir kaç gün içinde LG nin tşınabilir harici dvd yazıcısını almayı düşünüyorum, ve tanıtım filmini izledim. securdisc teknolojisi kafamı karıştırdı ve istemiyorum bu özellikten faydalanmayı, herhalde öyle bir seçenek sunuyordur program bana dvdmi yazdırırken, değil mi? yani sıradan bir video dvd si için (ki tv de izlenecek diyelim ki bu video) gerekli görmüyorum bu özellikten faydalanmayı. lütfen bir cevap verin bana, yoksa almicam bu ürünü
  • bendede nec 713-A var - R leri okumuyor kafayi siyiracagim..icini 1 kere actim simdi geri vermeye calissam degisme talep etsem kabul ederlermi garanti suresi daha bitmedi golddan aldim?
  • yeni pc alacağım, dvd yazıcı olarak asus 1814BLT 18X ± DOUBLE LAYER LIGHTSCRIBE SATA DVD-RW SİYAH modeli gözüme kestirdim, bu dvd hakkında kötü bir tecrübesi olan var mı acaba? mesela dvd kalite testi yapabiliyor ve yazdırırken istediğimiz hızı seçebiliyor muyuz? bilgisi olan var mıdır?
  • Benim 3550a DVD okumaz oldu internette bir site gordum 3550 yi 4550 yapmak diye 4550 oldu ama hala DVD okumuyor.(Versiyon 1.9 a yükselttim ama gene olmadı)Bir tane 1CD diye bir uptade vardı onuda kuramadım neyden kaynaklanıyor acaba.
  • benim sizlere bikaç sorum var
    şimdi önceden princo marka boş dvd aldım bu dvdlerin üstü cilalı gibi değildi yani parlamıyordu bugün başka yerden 1-2 tane aldım ama bunların üstü sanki cilalı parlıyor.neden böyle

ayrıca 50'li digitex boş dvd var.bunlara bişey çektiğim zaman pcde açınca dvdrom biraz geç okuyor.bide zaten cdlerin arkasında kiminin biyeri çizik kiminin erimiş vs.. acaba diyorum princomu alayım onlarda hiç sorun yaşamadım yoksa bu digitexlere çekeyimmi elimdekileri.ona göre karar vereceğim sonra pişman olmayalımda

ya bide dvd ömrü denmiş ortalama nekadardr? ozamn bi harici harddisk alsak usp gibi kullan mis gibi

• 
Sayfa: önceki 141142143144145
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.