Şimdi Ara

DVD WRİTER ALACAK ARKDAŞLAR DİKKAT YENİ MODELLER GELİYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bildiğiniz gibi ülkemizde piyasada satilan dvd writerlar üreticilerin aylarca önce piyasaya
    sürdükleri modeller ve üreticiler bu modellerin üzerine yeni modelleri sürmeye başladı, ilk ataklardan birini lg yaptı ve LG GSA-4167B modelini piyasaya sürdü.Bunun yanısıra Nec firmasının da yeni bir modelini piyasaya sürme hazırlığı yaptığı söyleniyor.Asus firmasıda aynı şekilde yeni bir modelin çok yakında piyasaya sürecek.Lg ilk hamlelerden birini yaptı ve piyasayı oldukça kızıştırdı ,aşagıda ki linklerde lg nin
    yeni modelinin alman chip dergisinin listesinde 1. sıraya yükseldiğini görebilirsiniz.

Yeni modellerin piyasaya çıkması ile stoklarını eritmek isteyen ülkemizdeki satıcı veya distrübütör firmalar fiyat ları önemli oranlarda aşağı çektiler ve çekmeye devam ediyorlar ;böylelikle biliyorsunuz dvd
    writerların fiyatlarında önemli düşüşler meydana geldi.

O yüzden dvd writer alacak arkadaşlara bir müddet beklemelerini tavsiye ediyorum.

Size lg nin yeni çıkan modeli hakkında geniş bilgi veren bir sitenin adresini veriyorum yalnız ingilizce:
    http://www.cdrinfo.com/Sections/Reviews/Specific.aspx?ArticleId=14976&PageId=0

Bunun yanısıra lg nin yeni modelinin chip dergisinin test sayfasında en üst sırada yer
    aldığını görebilirsiniz:
    http://www.chip.de/perl/tpdb/tpdb_out.pl?db=out&partid=506319

Not:site içi değişimlerden dolayı linkler çalışmayabilir bu durumda sitelerin anasayfalarından ulaşmaya
    çalışın.

EK:

Asus un yeni dvd writerı:

DRW-1608P2

http://www.asus.com/products2.aspx?l1=6&l2=35
    http://www.asus.com/products4.aspx?l1=6&l2=35&l3=0&model=638&modelmenu=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deadbye -- 24 Eylül 2005, 2:40:02 >

• Bence bu modelleride almasınlar yakıda philips ile başlayan ama hakları hp'de bulunan light scribe olması lazım bu tekniği kullanacak yeni modeller artık dvd'nin üzerine veya cd üzerine markör ile isim yazmak için uğraşmayacaksınız onunla cd'nin eya dvd'nin üstüne istediğiniz resmi,ismi bastırabileceksiniz.
  • sağolasın dostum.. yarın bakmaya gidecektim.. kalsın o zaman.. bekleyelim biraz daha
  • fazla bi özellik dvdram onun içindee şuanda bi suru para veremem ben
    negüzel çıksında ucuzlasın işte zamananında ne biçim paraydı bunlar
    bende samsung aldım şuanda yetiyor bana ilerde RAMlısınıda alırız

dvd wr alacaklar hemen alsın beklemesin yeni ürünleri
  • cok saol dostum bilgi paylaşımın için yararlı bir bilgi oldu bu bence
  • philips light scribe'li modeller satiliyor zaten
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozturert

philips light scribe'li modeller satiliyor zaten

Bende zaten sadece philips için demedim diğer modeller de yakında destek verecek.Herkes bakalım philips mi isteyecek
  • bence bundan sonra artık light scribe'li dvd yazılıcılar gelısecek
    zaten dvd maksımum yazma hızına ulastı
    bundan sonra daha hızlı light scribe'li dvd yapmaya ugrasıcaklardır
  • beklemekle bitmez bu iş
    yenisini alacaksın onun peşine yenisi çıkacak
    ondan sonra blue ray falan filan
    bence hiç beklemeyin parası olan gitsin alsın
    dvd-rw ler her zaman var ama para her zaman yok
  • asus alabilirsin hiç sorun yaşamadım
  • SANKI SIMDI ALINSA COK BUYUK ZARARA GIDILCEK FIYATLAR 70 YTL CIVARI BEN ALDIM MEMNUNUM
  • Yeni modellerin çıkacağı baştan belli, DVD-RW fiyatları iyice düştü...
  • 50$ düşmüş dvd yazıcılar.Beklemeye hiç değmez. Her zaman daha yenisi çıkar. Beklemenin mantığı sadece elindeki modeli upgrade etmek için mantıklı olur.
  • Ben aldım 50$ a Nec 3540
  • Öncelikle hocam sağolasın gerçekten haber niteliğinde bir yazı olmuş.

Konuya gelince zaten piyasadaki modellerin her birinin bir veya daha fazla eksik noktası vardı.Gerçekten dört dörtlük bir writer yoktu.Bazı arkadaşlarımda plextorlar teaclar
    pioneerlar var onların bile bazı şikayetleri oluyordu. Bu yeni modellerde bu sorunlar çözülür tahminimce.Bu yazın üzerine bende bir bakayım dedim biraz araştırdım Asus un o belirttiğin yeni modelini gerçekten çok övüyorlar zannedersem bu model en geç 1-2 aya Türkiyede satışa çıkarılır.Asus un DRW-1608P modeli bile birkaç sorun hariç gerçekten çok kaliteli idi yeni modelinde bence bu sorunlarda çözülmüş olacaktır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: asprin

Ben aldım 50$ a Nec 3540

Yani sanki yeni çıkanlarda çok yeni süper özelllik varda veya 2,3 katı performans varmış gibi beklemeye gerek yok.Amaç arşiv mi yapmak al asprin almış.50 dolar, günü kurtar meselesi.Ben böyle düşünüyorum.
  • Valla ben de aldım nec 3540a'yı bir hafta kadar önce sorunsuz kullanıyorum,light scribe olayının tam olarak gelişiminin yaklaşık olarak iki sene kadar süreceği yazıyordu geçen ayki chip dergisinde,iki sene de bekleyemem kusura bakmayın
  • quote:

Orjinalden alıntı: theja

Valla ben de aldım nec 3540a'yı bir hafta kadar önce sorunsuz kullanıyorum,light scribe olayının tam olarak gelişiminin yaklaşık olarak iki sene kadar süreceği yazıyordu geçen ayki chip dergisinde,iki sene de bekleyemem kusura bakmayın

light scribe denen şeyin ne özelliği var anlamadım yani dvd medyanın üzerine yazsan, çizsen, resim çizsen ne olacak hani blueray filan deseniz (işte başlangıçta 20 gb veri yazacağımız yeni teknoloji) anlayacam; alırım bi tane cd kalemi yazarım üzerine olmadı yapışkanlı kağıtlarla hallederim.
  • Aman ilk yamahada vardı ya disctatoo falan filan ama yazdığın veriden götürüyor EEE NE ANLADIM
  • quote:

Orjinalden alıntı: khn

Aman ilk yamahada vardı ya disctatoo falan filan ama yazdığın veriden götürüyor EEE NE ANLADIM

Bide veriden mi çalıyor pes yani üzerine resim çizecem diye bide kapasite düşüyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.