Şimdi Ara

DVD Rip filmlerde en boy oranı sorunu.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar DVD içinden aldığım video dosyalırının en boy oranı neden farklı. Geniş ekran değil dar ekran görünüyor. Ama DVD'yi TV'Den izlerken flimler geniş ekran. Ama film içindeki dosyaya dıklayınca dar ekran. Bu sorun nasıl aşılır, nasıl geniş ekran yapılır bu film?

• genelde dvd videolar 720*576 olarak çıkıyor.ancak video bilgisi 16/9 oalrak işleniyor.şuana akdar dvd film izlerken sorn yaşamadım.istersen media player classicden dvd aç komutuyla çalıştır.
  • ONY86 kullanıcısına yanıt
    Evet söylediğin gibi sorun da bu, dosya DVD den çıkarılıp direkt kendi başına izlenir iken boyutu 720*576 ama DVD player ile izlerken 16/9 oluyor.

Benim yapmaya çalıştığım DVD içinden çıkarttığım bu videoları o şekilde HDD imden izlemek ama boyutları daralıyor böyle oluyor.

Bunları nasıl 16-9 boyutunda kaydederim bir türlü bulamadım. Sanki eski televizyon ekranları için yapılmışlar. Geniş ekranda yanlardan siyah bantlar çıkıyor. Bunları yok edemedim gitti.
  • MonitörKertenkelesi kullanıcısına yanıt
    vlc player ve media player classicte aspect ratio diye bi ayar olmalı.ordan 16/9 u seçerek ekrana yayabilirsin aslında
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.