Şimdi Ara

dvd okuma problemi - bu mesaj bana ne diyor? (Ödüllü)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • lg 52*32*52 writerda yazılmış, yine bu writerdan hddye sorunsuzca kopyalanan ya da sorunsuzca dinlenebilen bu nt marka cd, nec nd-3520A dvd dual writer tarafından kopyalanmak istendiginde boyle bir mesaj alıyorum. acaba neden, bilene harbiden 8cmlik bir cpu/case fanı hediye edecem dostlar.

• hocam kopyalama işlemini öle cd den hdd ye yapar gibi yapamazsın nero vs. bi program kullanman lazım.en azından ben öle biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: seso81

hocam kopyalama işlemini öle cd den hdd ye yapar gibi yapamazsın nero vs. bi program kullanman lazım.en azından ben öle biliyorum.
    quote:

Orjinalden alıntı: seso81

hocam kopyalama işlemini öle cd den hdd ye yapar gibi yapamazsın nero vs. bi program kullanman lazım.en azından ben öle biliyorum.

okuyan 22. kişi olarak ilk yanıt veren arkadaşsınız, teşekkür ediyorum ancak, sıradan bir cd'den c:ye kopyalama işleminde buna gerek olduğunu düşünmüyorum. sanırım siz c:den cd'ye sandiniz.
    tesekkur ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: takipci

quote:

okuyan 22. kişi olarak ilk yanıt veren arkadaşsınız, teşekkür ediyorum ancak, sıradan bir cd'den c:ye kopyalama işleminde buna gerek olduğunu düşünmüyorum. sanırım siz c:den cd'ye sandiniz.
    tesekkur ederim.

Alıntıları Göster
    iyi
    bi soru cevap alırsın ınsallah cunku ınsanlar okuyo bildikleri halde yardımcı olmuyolar yada 3-4 kişi haric

• quote:

Orijinalden alıntı: theycantmeasureheart

iyi
    bi soru cevap alırsın ınsallah cunku ınsanlar okuyo bildikleri halde yardımcı olmuyolar yada 3-4 kişi haric

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Nightmare_2

iyi

bildikleri halde yardımcı olmadıklarını biliyorsanız, siz de, bilmeyen tek kişi olan benim dışımdaki gruptan biri olarak yanıtı biliyor olmalısınız. o halde siz neden yanıt vermiyorsunuz? yanılıyor muyum? (düz mantık!)

tesekkur ederim.

• quote:

quote:

tesekkur ederim.

Alıntıları Göster
    Kopyalanmaya çalışılan datada yada yazılmaya çalışılan medyada bir sorun var.

Ekşi tayfasıda az çok anlatmış olayı :http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=crc

• quote:

iyi

Alıntıları Göster
    acaba türkçe karakter kullanıyorsunuz diye olmasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: heartless

Ekşi tayfasıda az çok anlatmış olayı :http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=crc

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: heartless

tesekkur ederim. hemen inceledim:

"cyclic redundancy check.. n adet byte'tan bir tane o data'yi simgeleyen byte elde etme yontemidir.. byte ve pozisyonun kullanilan bit range'ine gore module edilmesiyle olu$turulan ussel bir tablodan kar$ilik gelen referanslarin toplanip simgesel bir sayi elde edilmesidir.. checksum'a gore avantaji pozisyonel bagimliligindan dolayi en ufak degi$imde dahi bozulmasidir.. mesela ssg ve gss ayni checksum degerini verirken crc vermez.. dolayisiyla bir data'nin bozulup bozulmadigini kontrol etmenin en tatli yontemidir.."

ancak lg 52*32*52 rewriterdan neden sorunsuz c:ye kopyalıyor ve media playerdan cd'den sorunsuz calıyor?
    Bu durumda kullanılan nt marka cd mi bozuk, yoksa dvd writer da mi bir sorun var? ya da baska bir yanıt gerekiyor...asıl soru burada aslında :)

• quote:

iyi

Alıntıları Göster
    CD ile DVD lerin lazer ışıklarının dalga boyu farklıdır..Zaten verilen hata mesajıda bunu göstermektedir.
    saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkoyuncu -- 29 Haziran 2005, 1:22:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: science is a life style

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: y_z_THE_END

cok guzel bir yaklaşım basit ama bakış açısı değişik. İlginize teşekkur ederim.
    ama ben turkce karakter goremiyorum :) (kopyalanmak istenen mp3 listesi ekli dosyada)

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: heartless

tesekkur ederim. hemen inceledim:

"cyclic redundancy check.. n adet byte'tan bir tane o data'yi simgeleyen byte elde etme yontemidir.. byte ve pozisyonun kullanilan bit range'ine gore module edilmesiyle olu$turulan ussel bir tablodan kar$ilik gelen referanslarin toplanip simgesel bir sayi elde edilmesidir.. checksum'a gore avantaji pozisyonel bagimliligindan dolayi en ufak degi$imde dahi bozulmasidir.. mesela ssg ve gss ayni checksum degerini verirken crc vermez.. dolayisiyla bir data'nin bozulup bozulmadigini kontrol etmenin en tatli yontemidir.."

ancak lg 52*32*52 rewriterdan neden sorunsuz c:ye kopyalıyor ve media playerdan cd'den sorunsuz calıyor?
    Bu durumda kullanılan nt marka cd mi bozuk, yoksa dvd writer da mi bir sorun var? ya da baska bir yanıt gerekiyor...asıl soru burada aslında :)

Alıntıları Göster
    Takipçi hocam sadece bu cd de mi veriyor bu hatayı. başka cd kopyalamayı denedin mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: mkoyuncu

CD ile DVD lerin lazer ışıklarının dalga boyu farklıdır..Zaten verilen hata mesajıda bunu göstermektedir.
    saygılarımla.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: mkoyuncu

Bir DVDRW bir CDRW gibi kullanılamaz. CD ile DVD lerin lazer ışıklarının dalga boyu farklıdır. DVDRW alıp CDRW olarak kullanamazsınız.Zaten verilen hata mesajıda bunu göstermektedir.
    saygılarımla.

Merhabalar Muhlis Bey.
    Sizin de yardımlarınıza teşekkür ederim ancak, aynı CDRW ile yazdığım diger CDleri şu ana kadar sorunsuz kopyalayabildi, sadece bu CD'de sorun çıkardı. Belki bundan sonrakinde de çıkaracak, bilmiyorum. Biraz daha açar mısınız rica etsem. Yani ben DVDRW herşeyi (hatta çizilmiş CDleri bile) daha rahat okur diye biliyordum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ankura

Takipçi hocam sadece bu cd de mi veriyor bu hatayı. başka cd kopyalamayı denedin mi?

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: ankura

Sanırım Muhlis Bey'e verdigim yanıt size verecegim yanıtın da ta kendisi olmuş ustadım :)
    Gecenin bu saatinde derdime ortak olan tum dostlara tesekkur etmeye devam ediyorum. Hadi bir omuz da siz atın :)

• quote:

quote:

Sanırım Muhlis Bey'e verdigim yanıt size verecegim yanıtın da ta kendisi olmuş ustadım :)
    Gecenin bu saatinde derdime ortak olan tum dostlara tesekkur etmeye devam ediyorum. Hadi bir omuz da siz atın :)

Alıntıları Göster
    Hocam şu linkte tam olmasada an azından neyle karşı karşıya olduğunun hakkında fikir verir sanırım..
    Bir bakıverin size zahmet, belki yararı olur.

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=crc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ankura -- 29 Haziran 2005, 1:27:59 >

• quote:

Hocam şu linkte tam olmasada an azından neyle karşı karşıya olduğunun hakkında fikir verir sanırım..

Alıntıları Göster
    quote:

birşey anlaşılmadı sanırım, çözüm yok nede olsa burada

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Tesekkur ederim ancak sayın heartless ile aynı linki vermişsiniz. Şu ana kadar elimizde başka dokuman yok zaten. Linkdeki açıklamadan anladığım kadarıyla CDdeki data bozuk. Ancak benden başka kimse mi almadı bu mesajı, bozuk CDlerini yeni DVD'sinden C:ye kopyalarken merak ediyorum?

İlk benim başıma geliyorsa "ilginç aksi tesadüfler hep beni bulur" deyip geçecek miyim :)

- - - > @ Muhlis Bey editlediginiz yeni açıklamanız acaba, bir CDRW ile yazılmış bilgilerin, bir DVDRW ile okunamabilmesinin garanti olmayacağını mı ifade ediyor? Sizin böyle bir tecrübeniz oldu mu hiç?

Sonuçta "DVD geri gitsin mi kalsın mı" ya geleceğiz, az kaldı :)

Sırf meraktan aynı model bir nec DVDRWsi olan arkadaşa aynı CDyi alıp gideceğim, bakalım onda da sorun verecek mi :)

• quote:

quote:

Tesekkur ederim ancak sayın heartless ile aynı linki vermişsiniz. Şu ana kadar elimizde başka dokuman yok zaten. Linkdeki açıklamadan anladığım kadarıyla CDdeki data bozuk. Ancak benden başka kimse mi almadı bu mesajı, bozuk CDlerini yeni DVD'sinden C:ye kopyalarken merak ediyorum?

İlk benim başıma geliyorsa "ilginç aksi tesadüfler hep beni bulur" deyip geçecek miyim :)

- - - > @ Muhlis Bey editlediginiz yeni açıklamanız acaba, bir CDRW ile yazılmış bilgilerin, bir DVDRW ile okunamabilmesinin garanti olmayacağını mı ifade ediyor? Sizin böyle bir tecrübeniz oldu mu hiç?

Sırf meraktan aynı model bir nec DVDRWsi olan arkadaşa aynı CDyi alıp gideceğim, bakalım onda da sorun verecek mi :)

Alıntıları Göster
    Bence kullanılan cd nin kalitesizliğinden kaynaklanıyor...
    Aynı cd yi başka bir boş cd ye yazdırın yüzde 90 dvd okur cd kaliteliyse %100 okur...başka bir deyişle dvd yazıcı cd seçiyor ve her marka değişik huylara sahiptir birinin okumadığını diğeri okur

• quote:

Orijinalden alıntı: thunderace

Aynı cd yi başka bir boş cd ye yazdırın yüzde 90 dvd okur cd kaliteliyse %100 okur...başka bir deyişle dvd yazıcı cd seçiyor ve her marka değişik huylara sahiptir birinin okumadığını diğeri okur

Alıntıları Göster
    NOT: Eğer fanı kazandıysam türk hava kurumuna bağışlıyorum
    ciddiyim

• quote:

Orijinalden alıntı: thunderace

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: thunderace

offline olunca ilk iş olarak bunu deneyecegim ustad, tesekkur ederim. Ancak nec en iyisi diye biliyorduk.

Sizce, kırmızı ile belirttigim kesim için, "ne kadar övülürse övülsün NEC'in de eksik kaldığı nokta budur" diyebilir miyiz?

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Bir DVDRW bir CDRW gibi kullanılamaz. CD ile DVD lerin lazer ışıklarının dalga boyu farklıdır.Burdan şunu anlıyabiliriz.DVDWR lar cd yazıcı gibi kullanılabilsede tam olarak bir cd yazıcı olmadıgı için ve yazılan datanın dalga boyutu ile okuyan cismin dalga boyutu farklı oldugunda bu tür sorunlar çok fazla olmasada ortaya çıkabilir ve buda gayet normaldir.
    Ayrıca cdrom ve cdyazıcıların cd seçmeleri gibi dvd yazıcılarda boş yada dolu farketmeksizin bazen cd/dvd seçerler.Yani sizin bu olaydaki cdnizde sanırım böyle bir duruma kurban gitmiş gibi gözüküyor.
    Ayrıca bu olayda dvdyazıcının hiç bir suçu oldugunuda sanmıyorum.Mesela Easy cd ile yazılan bazı cdleri nero yüklü cdyazıcıların okumadıgı pek çok kez olmuştur.Buda böyle bir şey anlıyacagınız

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.