Şimdi Ara

DVB-T & DVB-T2 Ana Konu (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.270
Cevap
31
Favori
156.585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • RTÜK üyesi Taha Yücel, 13 temmuz 2018 tarihinde Blomberg TV'de, test yayını şeklinde de olsa, DVB-T2 yayınların başlatabileceğini ifade etmiş ;

Video'nun 22:30 ile 25:05 arasında kalan bölümlerini izleyin lütfen... Sayısal yayındaki son gelişmeyi anlatıyor ;

https://youtu.be/bURocsqQORY

Bu haberi daha önce @multisongohan @ 15 Temmuz 2018 13:54:16 tarih saat bilgisiyle, bu konu başlığı altından paylaşmıştı.

===========================

Yapımı devam eden Çamlıca kulesi ile DVB-T2 yayınların ilintisine gelince;

RTÜK sayısal yayınları test yayını şeklinde olsa bile, İstanbul'dan önce diğer şehirlerde başlatmak istemiyor, diye değerlendirmekteyim.

Yani kule bitince, sayısal yayınlar bütün Türkiye'de test yayınları olarak başlayacak.

Sayısal yayına başlayacak olan kanallar ise, analog karasal yayın lisansı olan kanallar olacak, sadece...

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

Resimdeki aksaklık vertikal entegresinden kaynaklanan bir arıza gibi görünmüyor. Resme göre kanaatim, uydu alıcının HDMI çıkışı yeterince filtreleme işlemi yapamıyor sanki.

Kesin kanaat için, başka bir uydu alıcı bağlayıp, aynı aksaklık var mı diye gözlemlemek gerekir.
    Üstat Merhaba ya bir takım teknik problemler yaşıyorum bunları seninle paylaşmak istiyorum Umarım çözüm bulabiliriz

1. sorunum şu LED monitörü TV çevirdiğim den beri televizyon izlerken görüntü gidiyor siyah bir ekran Ortalama bir iki saniye kadar sürüyor bu durum fakat ses geliyor sonra görüntü yeniden normale dönüyor bunun ne ile ilgisi var monitör Kaynaklı mı reciver kanalımı

2. sorunum şu şimdi daha yeni yeni başladı uydu receiver kendini kilitleyip resetliyor bunu çok sık yapmıyor arada bir yapıyor Bunun nedeni nedir şimdi şöyle de bir durum var ben elektriği üçlü prizden alıyorum bir laptop bağlı bir monitör Bir de uydu receiver bağlı bu durum herhangi bir probleme yol açar mı yukarıda saydığım problemler dahil saygılar .....

• quote:

Orijinalden alıntı: multisongohan

Üstat Merhaba ya bir takım teknik problemler yaşıyorum bunları seninle paylaşmak istiyorum Umarım çözüm bulabiliriz

1. sorunum şu LED monitörü TV çevirdiğim den beri televizyon izlerken görüntü gidiyor siyah bir ekran Ortalama bir iki saniye kadar sürüyor bu durum fakat ses geliyor sonra görüntü yeniden normale dönüyor bunun ne ile ilgisi var monitör Kaynaklı mı reciver kanalımı

2. sorunum şu şimdi daha yeni yeni başladı uydu receiver kendini kilitleyip resetliyor bunu çok sık yapmıyor arada bir yapıyor Bunun nedeni nedir şimdi şöyle de bir durum var ben elektriği üçlü prizden alıyorum bir laptop bağlı bir monitör Bir de uydu receiver bağlı bu durum herhangi bir probleme yol açar mı yukarıda saydığım problemler dahil saygılar .....

Alıntıları Göster
    1. Ses gelmeye devam ediyorsa, uydu cihazı yayın iletmeye devam ediyor demektir. Bu sorun nadirde olsa uydu cihazının işlemcisinden kaynaklanabilir. Monitörün beslemesi harici adaptör şeklinde ise, başka bir adaptör bağlayıp durumu gözlemleyin. Sorun devam ediyorsa, uydu cihazının işlemcisi veriştirmeye başlamış demektir.

2. Uydu cihazına başka bir adaptör bağlayın, sorun devam ediyorsa, uydu cihazının işlemcisi soğumak için cihazı restart ettiriyor demektir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• serkanguzel_ kullanıcısına yanıt
    Üstad birkaçta ne daha reciver denedim aynı şeyleri yapmıştı birde monitör 50ha ben reciverden 60hz olarak ayarladım sorunlar burdan kaynaklı olabilirmi birde mini hd yerine normal kasalı bir model kullansam hem görüntü kalitesinde hemde varsa ısınma sorununu bu şekilde çözebilirmiyim

Saygılar....
  • quote:

Üstad birkaçta ne daha reciver denedim aynı şeyleri yapmıştı birde monitör 50ha ben reciverden 60hz olarak ayarladım sorunlar burdan kaynaklı olabilirmi birde mini hd yerine normal kasalı bir model kullansam hem görüntü kalitesinde hemde varsa ısınma sorununu bu şekilde çözebilirmiyim

Saygılar....
    Diğer receiver'lerle de aynı sorun varsa, monitör'den yapıyor demektir.

Türkiye'de şebeke 50hz. Ancak uydu cihazından yada receiver'den 60hz. seçilse bile, cihazlar yine 50hz 'e göre çalışmaya devam eder.

Kasalı olanlarda ısınma daha az olur, genelde... Başka bir fark olmaz.
  • quote:

Türkiye'de şebeke 50hz. Ancak uydu cihazından yada receiver'den 60hz. seçilse bile, cihazlar yine 50hz 'e göre çalışmaya devam eder.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler üstad

Saygılar.....
  • quote:

Alıntıları Göster
    Teşekkürler üstad

Saygılar.....
  • quote:

Teşekkürler üstad

Saygılar.....

Alıntıları Göster
    Üstad birde kapatınca monitörden tak tuk çat cut cart curt diye yüksek seviyede sesler geliyor gerçi artık çok yapmıyor öyle bunun nedeni ne olabilir

Saygılar....
    quote:

Teşekkürler üstad

Saygılar.....

Alıntıları Göster
    Üstad birde kapatınca monitörden tak tuk çat cut cart curt diye yüksek seviyede sesler geliyor gerçi artık çok yapmıyor öyle bunun nedeni ne olabilir

Saygılar....
  • quote:

Saygılar....

Alıntıları Göster
    Monitörün şasesi bir yerden dokunan metal yada kablo kesiği dokunuyor olabilir. Monitörün arka kapağı sökülüp Kontrol edilmelidir.
  • quote:

Monitörün şasesi bir yerden dokunan metal yada kablo kesiği dokunuyor olabilir. Monitörün arka kapağı sökülüp Kontrol edilmelidir.

Alıntıları Göster
    Üstat ben sesten rahatsız değilim Fakat bu vermiş olduğun cevap da anlattığın durum herhangi bir kısa devreye ya da arızaya ya da ev için elektrik kontağına sebep olabilir mi ve bu daha önce anlatmıştım siyah görüntüden bahsetmiştim 1-2 saniye Siyah görüntü gidip geliyor demiştim bunun onunla bir ilgisi olabilir mi anlattığın durumun

Saygılar.....

• quote:

Üstat ben sesten rahatsız değilim Fakat bu vermiş olduğun cevap da anlattığın durum herhangi bir kısa devreye ya da arızaya ya da ev için elektrik kontağına sebep olabilir mi ve bu daha önce anlatmıştım siyah görüntüden bahsetmiştim 1-2 saniye Siyah görüntü gidip geliyor demiştim bunun onunla bir ilgisi olabilir mi anlattığın durumun

Saygılar.....

Alıntıları Göster
    Daire içinde elektrik kısa devresine neden olmaz.

Monitörde görüntünün gidip gelmesine neden olabilir. Cihaz içi şase temas, cihazın ısınmasına neden olursa arızaya da sebebiyet verebilir. Ancak bu incelenmeden kolayca karar verilemez.

Kararma için ilk etapta adaptör değiştirerek denemeye başlamanızda yarar var.

Eyvallah üstad

Saygılar....
  • quote:

Daire içinde elektrik kısa devresine neden olmaz.

Monitörde görüntünün gidip gelmesine neden olabilir. Cihaz içi şase temas, cihazın ısınmasına neden olursa arızaya da sebebiyet verebilir. Ancak bu incelenmeden kolayca karar verilemez.

Kararma için ilk etapta adaptör değiştirerek denemeye başlamanızda yarar var.

Alıntıları Göster
    Merhaba üstad

Üstat esti uydu alıcısında bir problem çıktı mesele şu Ben Bloomberg Ht ve Habertürk'ün frekanslarına girdiğimde bana error hatası veriyor frekansla değil mhz verisini girdigimde sd uydu alıcıların belli bir megaherz kapasitesi mi var

Saygılar......

• quote:

Merhaba üstad

Üstat esti uydu alıcısında bir problem çıktı mesele şu Ben Bloomberg Ht ve Habertürk'ün frekanslarına girdiğimde bana error hatası veriyor frekansla değil mhz verisini girdigimde sd uydu alıcıların belli bir megaherz kapasitesi mi var

Saygılar......

Biraz daha detaylı yazabilir misin ? Soruyu tam anlamadım.

Cihaz bir kaç/bir çok frekans girdikten sonra, daha fazla frekans eklenmesine izin vermiyorsa, Fabrika ayarına alıp, yeniden girmeyi deneyin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 20 Eylül 2018; 9:59:13 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Merhaba üstad

Saygılar......

Biraz daha detaylı yazabilir misin ? Soruyu tam anlamadım.

Cihaz bir kaç/bir çok frekans girdikten sonra, daha fazla frekans eklenmesine izin vermiyorsa, Fabrika ayarına alıp, yeniden girmeyi deneyin...

Alıntıları Göster
    Hocam durum şu Bloomberg HT adlı kanalın MHz bilgisini uydu alıcıya girdiğim zaman cihaz bu bilgiyi kabul etmeyip error yazısını çıkartıyor Ayrıca sıfırdan kanal aradığımda da bazı kanalları Bulmamış cihazın bir arızası mı var cihaz Skytech st-13000 Mini SCART SD uydu alıcı Iğdır cihaz ortalama 4 5 seneliktir

Saygılar....

• quote:

Hocam durum şu Bloomberg HT adlı kanalın MHz bilgisini uydu alıcıya girdiğim zaman cihaz bu bilgiyi kabul etmeyip error yazısını çıkartıyor Ayrıca sıfırdan kanal aradığımda da bazı kanalları Bulmamış cihazın bir arızası mı var cihaz Skytech st-13000 Mini SCART SD uydu alıcı Iğdır cihaz ortalama 4 5 seneliktir

Saygılar....

Alıntıları Göster
    SD cihaz için girdiğin frekansın modülasyonu mutlak suretle dvb-s ve mpeg2 olmalıdır. flysat'tan parametreleri konrol edin.

Parametreler uygun ve hala aynı hatayı alıyorsan, cihazı fabrika ayarlarına alıp tekrar dene.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

SD cihaz için girdiğin frekansın modülasyonu mutlak suretle dvb-s ve mpeg2 olmalıdır. flysat'tan parametreleri konrol edin.

Parametreler uygun ve hala aynı hatayı alıyorsan, cihazı fabrika ayarlarına alıp tekrar dene.

Alıntıları Göster
    Hocam Anladığım kadarı ile siz durumun Codec kaynaklı olduğunu da olabileceğini de ifade ediyorsunuz durum anlaşılmıştır Saygılar .. ....
  • quote:

Hocam Anladığım kadarı ile siz durumun Codec kaynaklı olduğunu da olabileceğini de ifade ediyorsunuz durum anlaşılmıştır Saygılar .. ....

Alıntıları Göster
    Bu frekanstan bahsediyorsan, SD cihaz bu frekansı girince, tarama yapar ve cihaz görüntü verir ;

Cihazı fabrika ayarlarına alıp, yeniden deneyin.

• quote:

Bu frekanstan bahsediyorsan, SD cihaz bu frekansı girince, tarama yapar ve cihaz görüntü verir ;

Cihazı fabrika ayarlarına alıp, yeniden deneyin.

Alıntıları Göster
    Üstat cihazı resetledim ve sorun çözüldü
    Saygılar....

• 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.