Şimdi Ara

DVB-C Tuner bulunan TV'lerde Teledünya yayınlarını izlemek. (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.465
Cevap
60
Favori
790.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bazı kısıler mpeg2 mpeg4 muhabbetıne gırmıs

bırsuru conax modul var alınması gereken dogru modul hangısı
    resmını koyarsanız sevınırım
  • Mpeg4 olması pek bir şey ifade etmiyor. Önemli olan TV'nin HD çözüp çözmemesi. En çok kullanılan modül şu:
     DVB-C Tuner bulunan TV'lerde Teledünya yayınlarını izlemek.

DVB-C Tuner bulunan TV'lerde Teledünya yayınlarını izlemek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tegora -- 8 Eylül 2009; 13:29:47 >

• Saol fıratbozkurt
    Samsung tv'de Show için 563Mhz girilecekti sanırım.Teledünya başlığında bu konu çözümlendi.
  • @fıratbozkurt

eyw. sony w5500 serısı hd cozup cozmedıgını bılmıyorum...
    bu modul ıle sınema paketınıde cozebılıyor muyum
  • Selam Tankaya,
    Ben Neotion modul kullaniyorum lcd tv 40w5500 sd ve hd herhangi problem yok.
    uste gormus oldgun modulde calsabilir ama unutma 40w5500 CI+ modul kullaniyor.yani modulun yazilim en guncel olani olmasi lazim.
    bu modul benim kullandigim modul:
    http://www.neotion-module.com/module_conax.php

Kolay gelsin
  • @coldasice73

eyw. hocam,
    pekı nereden aldın bunu benı yonlendırebılır mısın

bırde bazı arkadaslar trt show tv gıbı bazı kanallarda sorun yasamıslar
    bunun modul guncellemesı ıle ılgısı varmı
    guncelleme ısını ben yapabılıyor muyum
  • Arkadaşım yukarıdaki resmi geçen modülle de sorun yaşamazsın.Tüm modüller aynı gibi bir şey.Tek farkları şifreleri ve bazıları çift girişli.İki codec çözüyor.
    Sony Tv'in garanti altında ise servis gelip ücretsiz güncelleme yapıp gidiyor.Sorunun modüllerle alakası yok.
    Show'da olmuştu.Servis gelip güncelleme yaptı gitti.
  • @Speedy9355

eyw. sony w5500 serısı daha bırkac gunluk cıhaz garantılı tabi
    modulu bu tv de kullanmayı dusunuyorum
    yardımlarınız ıcın sağolun

ozellıkle Speedy9355 bu verdıgın bılgı cok ısıme yaradı eyw.
  • Arkadaşlar benim anlamadığım bir şey var.

Teledünya konusu 2 ayrı forumdan ilerliyor. Birde TELEDÜNYA GENEL KONU başlığında. Bunu tek foruma düşürelim. Zaten burada olan bir kaç arkadaş diğer tarftada var. Daha iyi olmazmı ???

TELEDÜNYA GENEL KONU forum adresini veriyorum....

http://forum.donanimhaber.com/m_27090081/mpage_86/key_/tm.htm
  • @CARTEGENA

Conax modül konusunun genel konu yerine burada tartışılmasının nedenini Speedy9355 bu konunun ilk mesajının ilk cümlelerinde açıklamıştı. Bunun üstüne bir şey söylemeye gerek yok;

Bu konunun amacı nedir ?

"Bildiğiniz gibi TELEDÜNYA yayınları hakkında burada bir genel bir konu mevcut. Bu konunun 1.mesajını okuyarak Teledünya hakkında temel bilgiler edinebilirsiniz.

Ancak son dönemde bu konudaki mesajların Teledünya yayınlarından ziyade, DVB-C tuner'li Tv'lerde Teledünya izlenmesine ve modül kullanılmasına kaymasından dolayı, yeni bir konu açılarak modül kullanımı hakkındaki bilgilerin tek başlık altında toplanmasının daha faydalı olacağı düşünüldü."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tegora -- 8 Eylül 2009; 18:12:28 >

• Saol fıratbozkurt.
    Aslında Teledünya Genel konu haricinde Cebit haber başlığı altında başka bir teledünya da var da o 1. kadar aktif değil.
  • Teledünya genel konu forumunda DVB-C hakında sorular sorulmuyormu ve cevaplar verilip yorumlar yapılmıyormu ? Hatta DVB-C forunundada TD ile ilgili başka konularda konuşuluyor.

Benimki sadece bir fikirdi. Teledünya konusu dallanıp budaklanacağına tek bir yerde olsa daha iyi olur dedim. Sizde yok böyle daha iyi dersiniz devam edersiniz. Bu kadar tepki vermenize gerek yok…
  • Speedy9355 , verdiğin değerli bilgiler için teşekkür ederim. leren sizinle aynı durumdayız. lcd alacaktım ki bu başlığa rastladım, iyi ki de rastlamışım. sony 32 ve 40 inç w serileri teledünyadan sonra ön plana çıktı. sony yeni bir seri daha çıkarmış ama tek farkı düşük enerji tasarrufu.

quote:

Orijinalden alıntı: leren

Evde kablo tv var ama henüz lcd yok.

Yeni lcd almak için araştırıyorum tabi ki dvb-c destekli alacağım almışken de usb den mkv divx oynatan olsun istiyorum ama böyle bir lcd bulamadım.

dvb-c mpeg4 ve ci plus desteği yeni Philips televizyonlarda var ama onların da usb den video oynatma özelliği çok kötü

Lg ve Samsung usb den video oynatma konusunda çok iyi ama dvb-c konusunda çok bilgi bulamadım.

Samsung 46B651 iyi bir seçenek gibi ama onunda ci plus desteği yok.

Uzun zamandır araştırıyorum ayrıca televizyonu aldığımda conax modül dışında başka modüllere program yükletip deneyeceğim bunu yaptığımda da başarılı olup olmadığım konusunda yazarım.

• Biraz abartı olacak ama Sony 3D Tv çıkaracak.Tam zamanını bilmiyorum.Netten bakabilirsiniz.PS3 ile 3D film + oyun oynayabilirsiniz.Öyle yeşil kırmızı gözlükleden değil polarize özel gözlüklerden.Tabi heralde baya sürer gelmesi ve iyi para olur.
    LCD tvde DVB-C HD olmasına özellikle dikkat edebilirsiniz.
  • Kayacenter'dan Conax modül siparişi verdim. İnşallah yarın elimde olur. Tv'm 42LH7000. Kablo tv üyesiyim. Yarın, yine modülüm gelince, kablodan teledünya hd'ye geçicem. En çok Eurosport HD 'de US Open 2009 tenis maçlarını izleyeceğim için heyecanlıyım. Haydi hayırlı olsun bana.
  • Merhabalar,
    ben yılbaşında STB (hdmi üzerinden) alarak teledunyayı bugüne kadar 32 " philips LCD de izliyordum.
    gecen haftalar içerisinde yeni bir sony LCD aldım (46W5500) . dolayısı ile -teledunya yayınını conax modul ile seyretme şansım doğdu. merak ettiğim STB ile conax modul arasında ciddi derecede görüntü kalitesinde fark varmı.
    ikinci bir masraf yaparak modul almaya değer mi. ne dersiniz.
  • Selam arkadaşlar,

Herhalde duymuşsunuzdur TD'nin kampanyası var 31ekime kadar üye olanlara SD Settop boxı hediye veriyor. Ben de bu kampanayadan yararlanarak TD + Uydunet üyesi olmayı düşünüyorum 2 yıl taahüt karşılığında. YAlnız bizde 2 LCD var biri samsungun eski bi modeli diğeri de sony 40e4000. Bunların ikisnde de TD izlemek istiyorum. Şimdi bana haliyle settopboxla bir adet TD kartı verecekler. Eğer istersem bana Sony'ye modülle bağlamak için ikinci bir TD kartı da verirler mi?
  • Ben sadece kablotv'ye aboneyim. Conax modülüm gelince teledünya abonesi olacağım. 2 adet tv'm var. Biri tüplü diğeri lcd (lg42lh7000). Conax modülü lcd'ye takıp izliycem. Madem STB bedava , onuda alıp tüplü tv'me takabilir miyim? Ayrıca internet falan istemiyorum. Kuruluma para veriliyor mu? Ayrıcabu işin tek külfeti sadece 2 yıllık abone olma şartı mı ?
  • @crossfire

ben sırf Teledünyaya değil aynı zamanda uydunete de 2 yıl üye olmak gerekiyor diye biliyorum. Yine kablolu modemi de ücretsiz veriyorlar settop boxta olduğu gibi. Ancak işte bilmek istediğim biri settop boxa diğeri de modüle takılmak üzere 2 adet teledünya kartı veriyorlar mı? Bilen veya deneyen bi arkadaş bilgilendirirse sevinirim.
  • Herkese sadece bir kart verilecektir.
    DT de olduğu gibi diğer tvler için ayrıca Bir STB veya modül alıp 2. bir üyelik başlatmanız gerekir.
    TD 2. üyelik %50 indirimlidir.
    Kartım bozuldu deyip yeni kart almaya gitmeyin çünkü eski kart numarasını sistemden siliyorlar.Elinizde ikinci yeni kartınız olsa bile eski kart inaktif duruma geçiyor.Yani yine bir aktif kartınız oluyor.

Yine sizler şanslısınız yeni üye olacaklar.Bedave SD kutu veriyorlar.Ama bana onu bedava da verseler almam şahsen.Ama Tüplü Tvye veya eski LCD'ye takabilirsiniz.Üstüne ayrıca Sadece modülle başlatabilirsiniz.Bu sayede iki TV de de izlemiş olursunuz.Toplam min. 14Tlye.
    Ama bence Tüplü TVde TELEDÜNYA izlemek sinema TV dışında fanteziden başka bir şey değil.

Wellwell eğer HD kutunun problemlerinden sıkıldıysan ve kanal sıralamasını istediğin gibi yapmak istiyorsan kablolardan kutudan kurtulmak istiyorsan Modül alabilirsin.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.