Şimdi Ara

DVB-C Tuner bulunan TV'lerde Teledünya yayınlarını izlemek. (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.466
Cevap
60
Favori
790.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Problemde bu ne üreticilerin sitesinde ne de bayilerin sitesinde ne de satış mağazalarında bu konuda doğru dürüst bir bilgi yok.

Araştırmalarımda sadece Philips ve Sony de ayrıntılı bilgiye rastlayabildim.

Ci plus Panasonic, Philips, Samsung, Sony gibi şirketler tarafından geliştirilen yeni bir şifreleme standartı. Bu aynı zamanda sadece yeni şifreler değil yeni fonksiyonlarında olduğu bir teknoloji.Philips ve Sony in yeni Lcd lerindeki ci slotlar ci plus slot. Bir sitede karşılaştırmalı bir yazı da bu özelliği olmayan televizyonların bazı Avrupa ülkelerindeki şifreli yayınları çözemeyeceği yazılmakta.
  • İlk sayfadan DVB-T mi C mi olduğunu basitçe anlayabilirsiniz.Tabi evde en azından analog kablo tv hattı gerek.
    CI plus'la ilgili tam bir bilgim yok dediğim gibi.Ama bu ufak bilgiler iyi oldu.
  • Evde kablo tv var ama henüz lcd yok.

Yeni lcd almak için araştırıyorum tabi ki dvb-c destekli alacağım almışken de usb den mkv divx oynatan olsun istiyorum ama böyle bir lcd bulamadım.

dvb-c mpeg4 ve ci plus desteği yeni Philips televizyonlarda var ama onların da usb den video oynatma özelliği çok kötü

Lg ve Samsung usb den video oynatma konusunda çok iyi ama dvb-c konusunda çok bilgi bulamadım.

Samsung 46B651 iyi bir seçenek gibi ama onunda ci plus desteği yok.

Uzun zamandır araştırıyorum ayrıca televizyonu aldığımda conax modül dışında başka modüllere program yükletip deneyeceğim bunu yaptığımda da başarılı olup olmadığım konusunda yazarım.
  • HDTV ,HD tuner i olanlar için ilk kurulum nasıl yapılcak tekrar yazarsanız çok iyi olur...
    teşekkürler
  • Kurulumdan kasıt nedir?
    Modül+Kart mı yoksa HD kutu mu?
    Modül+Kartta Frekansı 121Mhz yapıp taratacaksanız.
    HD kutu ise gekenleri Turksat yetkilileri yapar.
  • HD göstermez
  • quote:

HD göstermez

Ne demek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: crossfire

Peki , benim elimde "irdeto access" modül var. Bunu conax'a kaç liraya , nerde çevirtebilirim ?

Bu olayı ilk deneyen arkadaş sanırım Karaköy'de uyducu tanıdıkları olduğunu ve 10-15 TL gibi bir ücrete yaptırdığını söylemişti. Ama yaptırdığı kişiler tanıdığı olduğuiçin bu fiyata yaptırdığını, normalde işlemin 40-50 TL civarında bir ücreti olduğunu söylemişti.
  • http://www.kayacenter.org/urun.php?uid=106

almamız gereken modül budur değil mi?
    benim tv PFL 8404 siz model yazmayın demişsiniz ama şimdi benim HDTV için yukarıdaki modülü alacağım değil mi? yoksa HDTV için ayrı bir modül var mı? son sorum, bizim sokakta kablo tv ünitesi var , burdan TD için eve bağlantı nasıl oluyor? telefon hattından felan mı yoksa ayrı bir kablo mu çekiliyor veya apartmanda kablo tv yoksa olmuyor mu?
    birde eve gelen kablo yu lcd nin arkasındaki aynı tüplü tv lerdeki gibi anten girişine mi takıyoruz yada ayrı bir bağlantı şekli var mı?

teşekkürler

quote:

Orijinalden alıntı: Speedy9355

Kurulumdan kasıt nedir?
    Modül+Kart mı yoksa HD kutu mu?
    Modül+Kartta Frekansı 121Mhz yapıp taratacaksanız.
    HD kutu ise gekenleri Turksat yetkilileri yapar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bumin Kağan -- 6 Eylül 2009; 21:12:24 >

• Aynen öyle apartmandaki kablo tv hattından size bir hat atanıyor.Apartmanda yoksa belki sizden bir ücret isteyebilirler.Kurulum harici yani.Apartman için bir sürü ıvır zıvırı var.Siz bunu bir sorun.Sonra o kablo sizin ev hattınıza(Kablo Tv kablosu) bağlanıyor.Oradan da anten girişine takıyorsunuz.
    Modül sorun çıkartmaz ben de bunu kullanıyorum hatta aynı yerden aldım.Önemli olan tuner.TVnizde DVB-C varsa HDTV yazdığından zaten HD tuner de vardır.Bu açıdan sorun olmaz.
  • Sony kdl 40s3000 hd ready tv ile conak modül alarak net bir şekiilde dijital yayın seyredebillirmiyim çünkü hd yayın almak benim için önemli değil şuanki mevcut yayın baya kare kare olarak görünüyor tv de benim için dijital yayınıda yeterli olur ama emin olma adına sizlere sormak istedim tekradan
  • Mevcut yayından kastınız nedir bilmiyorum ama kesinlikle Teledünya'da modülle izlediğinizde hiçbir sorun yaşamazsınız.Cam gibi yayın yani
    Eğer Teledünya'da da takılma olursa sinyal seviyesi düşüktür.TD servisini çağırıp ücretsiz sinyal yükseltmesi yaptırabilirsiniz.
    TD için kablo tv altyapısı da şart.
  • Cvp için çok tşk ederim ben zaten 4 yıldır kablo tv abonesiydim 2 ay öncede uydunete abone olup internette bağlattım eve bugün tekonosadan philipsin yeni bir blu-ray disc playerını aldım gerçi tv benim fullhd değil ama yinede tv den son derce memnunum açıkçası beni tatmin eder diye düşünüyorum blu ray film alıp denediğimde görücem artık yüzden tv yayınlarında kablo tv nin dijital yayınını almak istiyorum oyüzden sizlere danışmıştım tekrar tşk ederim
  • Mevcut yayından olan kastım ne diye sormuşsunuz oda şuydu şuanki mevcur koblo yayınını demek istemiştim sd yayın denilen yayın omu oluyor bilmiyorum ama onu kast etmiştim
  • sayın speedy hızlı cevap için teşekkürler, bizim sokağın başında kablo tv ünitesi var ama galiba apartmanda kablo tv yok , varsa nasıl anlarız onuda bilmiyorumda gerçi, peki apartmana kablo tv hattı çekmek için sadece benim talebim yeter mi acaba? yada apartmandan sakinlerinden izin almak gerekir mi? apartmanın içine kutu yada ünite gibi bişi koyuluyor mu ki?izmirde yaşıyoruz yaşda 28 oldu ama hala entegre olamadık şu digital dünyaya yaw

quote:

Orijinalden alıntı: Speedy9355

Aynen öyle apartmandaki kablo tv hattından size bir hat atanıyor.Apartmanda yoksa belki sizden bir ücret isteyebilirler.Kurulum harici yani.Apartman için bir sürü ıvır zıvırı var.Siz bunu bir sorun.Sonra o kablo sizin ev hattınıza(Kablo Tv kablosu) bağlanıyor.Oradan da anten girişine takıyorsunuz.
    Modül sorun çıkartmaz ben de bunu kullanıyorum hatta aynı yerden aldım.Önemli olan tuner.TVnizde DVB-C varsa HDTV yazdığından zaten HD tuner de vardır.Bu açıdan sorun olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bumin Kağan

sayın speedy hızlı cevap için teşekkürler, bizim sokağın başında kablo tv ünitesi var ama galiba apartmanda kablo tv yok , varsa nasıl anlarız onuda bilmiyorumda gerçi, peki apartmana kablo tv hattı çekmek için sadece benim talebim yeter mi acaba? yada apartmandan sakinlerinden izin almak gerekir mi? apartmanın içine kutu yada ünite gibi bişi koyuluyor mu ki?izmirde yaşıyoruz yaşda 28 oldu ama hala entegre olamadık şu digital dünyaya yaw
    olmaz.
    ink]

***BURADAN*** apartmanınızda kablo tv olup olmadığını kontrol edebilirsiniz

• sordum onu bugün bizim apartmanda yokmuş sadece sokağın başındaki 1 numaralı apartmanda varmış ve apartmana bağlatmak için en az 3 abone gerekiyormuş , e zaten bizim apartmanda toplam 8 daire var, hayatta almaz kimse tam heveslenmişken başka bahara kaldı
    quote:

Orijinalden alıntı: Forever1907

quote:

Orijinalden alıntı: Bumin Kağan

sayın speedy hızlı cevap için teşekkürler, bizim sokağın başında kablo tv ünitesi var ama galiba apartmanda kablo tv yok , varsa nasıl anlarız onuda bilmiyorumda gerçi, peki apartmana kablo tv hattı çekmek için sadece benim talebim yeter mi acaba? yada apartmandan sakinlerinden izin almak gerekir mi? apartmanın içine kutu yada ünite gibi bişi koyuluyor mu ki?izmirde yaşıyoruz yaşda 28 oldu ama hala entegre olamadık şu digital dünyaya yaw
    olmaz.
    ink]

***BURADAN*** apartmanınızda kablo tv olup olmadığını kontrol edebilirsiniz

• Yok aslında biraz reklam yapın apartmanda.Varsa yönetim toplantısında dile getirin.2 kişi daha bulsanız yeter.
  • bende yeni üye oldum 32lh3000 lcd tv ile sinema paketi+kablotv üyeliği aldım cihaz çok geç açılıyor ama belgesel kanalları national geo hd olması beni çeken en büyük etken spor kanalı eurosportta hd ayrıca sinema kanallarıda iyi şuanda memnunum fiyatta çok makul zaten
  • Herkese merhaba,

Cumartesi günü Teledünya abonesi oldum, Conax modül almamıştım, Samsung 40B653 TV'de Kablolu TV'nin SD yayınları çok hoşuma gitmemişti. Aynı gün gidip Konya sokakta Kaya'dan modül aldım ve o gün bugündür National G. HD ve EuroSport HD izliyorum. Gözlerimi alamıyorum. Hatta dün Avrupa Bayanlar Futbol Şampiyonası yarı finallerini bile izledim. O derece yani

Teledünyanın SD yayınları oldukça başarılı. Bir de Show TV, TRT ayarları konusunda yardımcı olan arkadaşlara da sonsuz teşekkürler.

Herkese tavsiye ediyorum.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.