Şimdi Ara

DV6-1282ET Kullanan varmıdır AMD Turion ZM85

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
4.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • AMD Turion™ X2 Ultra Çift Çekirdekli Mobil İşlemci ZM-85
    • 2,3 Ghz, Düzey 2 önbellek 2 MB
    Yüklü işletim sistemi
    Orijinal Windows Vista® Home Premium ve Service Pack 1 (32 bit)
    Standart bellek
    3072 MB
    Bellek düzeni
    (1 x 1024 MB + 1 x 2048 MB)
    Maksimum bellek
    8 GB'ye kadar DDR2 belleği destekler
    Dahili sürücüler
    Dahili sürücüler
    320 GB
    Depolama denetleyicisi
    SATA Sabit Disk Sürücüsü
    Sabit disk sürücüsü hızı
    5400 rpm
    Sabit disk sürücü koruması
    HP ProtectSmart Sabit Sürücü Koruması ile
    Optik sürücü türü
    Çift Katman desteğine sahip Lightscribe Super Multi DVD Yazıcı (+/-R +/-RW)
    CD/DVD etiketi yazdırma
    Doğrudan bilgisayarınızdan LightScribe ile ipek ekran kalitesinde disk etiketleri oluşturun: Yakın, çevirin ve tekrar yakın.
    Optik sürücü denetleyicisi
    SATA optik Sürücü
    Sistem özellikleri
    Bellek kartı aygıtı
    Secure Digital kartlar, MultiMedia kartlar, Memory Stick, Memory Stick Pro veya xD Picture kartlar için 5'i 1 arada tümleşik Dijital Medya Okuyucu
    Ağ arabirimi
    Tümleşik 10/100/1000 Gigabit Ethernet LAN
    Kablosuz teknolojileri
    802.11 b/g
    Kablosuz yeteneği
    Bluetooth® kablosuz ağ iletişimi
    Harici G/Ç bağlantı noktaları
    4 (4. Esata bağlantı noktasıyla paylaşılır) USB 2.0, 1 HDMI konektörü, 1 eSata konektörü, 1 VGA bağlantı noktası, 1 RJ45 ethernet konektörü, genişletme bağlantı noktası, 2 kulaklık çıkışı, 1 mikrofon girişi, 1 IEEE 1394, Tüketici Kızılötesi, kablo yerleştirme konektörü
    Video yakalama arabirimi
    IEEE 1394 Firewire® Arabirimi
    Genişletme yuvaları
    1 ExpressCard/54 yuvası (ExpressCard/34'ü de destekler)
    Ekran boyutu
    15,6 inç Diyagonal Yüksek Tanımlı HP Brightview Ekran
    Ekran çözünürlüğü
    1366 x 768
    Grafik alt sistemi adı
    ATI Mobility Radeon HD 4650
    Video RAM
    1 GB ayrılmış DDR3 ile 2303 MB'ye kadar toplam grafik belleği
    Ergonomik özellikler
    Tümleşik parmak izi okuyucusu
    Kontrol paneli
    HP Mediasmart ortam yürütücü yazılımı ve özel menü denetimleri, müzik ve DVD düğmeleri
    Web kamerası
    HP Pavilion Web Kamerası, Tümleşik Dijital Mikrofonu ile. VGA
    Uzaktan kumanda
    HP Mobile Uzaktan Kumanda
    Dahili ses
    3B Sound Blaster Pro uyumlu ses - 16 bit tümleşik
    Hoparlörler ve mikrofon
    Audio Playback SRS Premium Sound
    Klavye
    Entegre sayısal tuş takımının olduğu tam boyutlu klavye
    Güç kaynağı türü
    90 W AC Güç Adaptörü
    İşaret aygıtı
    Açma/Kapatma düğmesi ve özel dikey Yukarı/Aşağı Kaydırma yüzeyi, ses düzeyi denetimi, ses kapatma düğmesi
    Pil türü
    6 hücreli Lityum-İyon (Li-Ion) pil
    Yazılım
    Yazılım - Verimlilik ve finans
    Microsoft® Works ve Microsoft® Office Home ve Student 2007 60 Günlük Deneme Sürümü
    Önceden kurulu yazılımlar
    Microsoft® Internet Explorer; Windows Mail; Adobe® Reader
    Optik sürücü yazılımı
    HP MediaSmart Suite; Windows Media Player; Windows Fotoğraf Galerisi; DVD Play; Windows Movie Maker, Windows DVD Maker; Cyberlink DVD Suite; Windows Media center; Digital Persona Parmak İzi okuyucusu yazılımı
    Ürünle gelen yazılım
    Kurtarma bölümü (sistem, uygulamalar ve sürücüleri ayrı ayrı kurtarma olanağı dahil); Kurtarma bölümünün isteğe bağlı yeniden dağıtımı; Kurtarma CD/DVD'si oluşturma aracı; Symantec™ Norton Internet Security™ 2009 (60 günlük canlı güncelleştirme); Dizüstü Bilgisayar Yardımı ve Desteği
    Boyutlar / ağırlık / garanti
    Ürün ağırlığı
    2,94 kg
    Ağırlık not (metrik)
    Ağırlık yapılandırmaya bağlı olarak değişir
    Ürün boyutları (G x D x Y)
    37,85 cm (G) x 25,8 cm (D) x 3,4 cm (min. Y) / 4,1 cm (maks. Y)
    Paket boyutları (G x D x Y
    450 x 160 x 345 mm

Deneyen Kullanan arkadaş varmıdır acaba ortalama performansını merak ediyorum bilen arkadaşlardan yardım rica edecektim

• bende senin kadar merak ettim. Kasa ve özellikler aynı birtek işlemci ve board farklı. İntel tutkusu yüzünden ikinci elde para etmeyecek bir bilgisayar fakat işlemci gücünü araştırıyorum. t6600 eşdeğeri olmalı
  • Arkadaşımda Acer 6530G si var Zm 84 o makinede sorun var gerçi acer old için sorun var şarjda iken performans kaybı oluyodu acer amd işlemcileri lekeledi acer ın tüm amd sistemlerinde bi tutarsızlık oldu ama HP bu olayları aşmıştır diye düşünüyorum fiyatta güzel T6600 olayına gelince daha iidir hatta üzerinde sanallaştırma mevcut win 7 satışa sunulduğnda xp mode u denemek kullanmak isteyenlere ağır bi darbe olcak çalışmaması T6000 lerde sanallaştrma yok ama yeni 6x70 ve 7x70 işlemcilerde destek var ve şansa piyasada uygun fiyatlı adam akıllı notebook yok gib samsung R620 var ama samsung kullanıcıları Win 7 ye geçişde mağdur bırakmış Hp Probook var 4510s 8 hücreli bataryalı oda stoklarda bulunmuyor kdv olayı bitmeden aliyim diyorum ama bakalım masaüstü AMD 5000 taş gibi sorunsuz masaüstünde çok memnunum ama ben Turion II lerden asıl çıkışı bekliyorum dostum şu ZM85 li notebooku bi araştıralım bugün vakit olursa vatan yapcam bi bakiim kullaniyim umarım acer gibi sorunları yoktur

• bende dv6 1280 aldım zm82 işlemciye sahip.
    intelden başka almam diyordum aratırdım t6500lerin falan çok üstünde. veri yolu hızı 3600 benimkinin. Ki seninki daha bir iyidir.
    Amd nin bu puma işlemcileri gerçekten iyiymiş. intel centrino 2 eşdeğeriymiş. Yani intelin p serisine eşdeğermiş. 25 w gibi bir elektirik tüketimleri var işlemcinin.
  • arkadaşlar baya bi ilgimi çekti fakat ben bu dizüstüyü aldığımda şu konuda piyango olsun istemiyorum. HPlerin tuş takımları farklı farklı dün eskişehir medyamarkt ta inceledim. Bir modelde tuşların üzerinde hoş turuncu renkli malzeme kullanılmış ve tuşlar parlak renkli. Çok hoş görünüyor. Sırf bu kasa için biraz daha fark ödeyebilirim. Acaba bu modelde hangi kasa var.
  • Hevesim kursağımda kaldı bu işlemci t6400ün bile çok gerisinde kalmış. Vasat sayılır. Süper pi 3dmark ve Winrar testlerinde %50-60 fark yemiş. Amd mobilyty konusunda çok kötü. Bi beceremedi şu işi.

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Processors-Benchmarklist.2436.0.html
  • atilgan26 kardeşim bana bu işlemci sıralaması çok saçma geldi.

Bu liste dual core t4300 ü, core 2 duo t6400 den iyi gösteriyor.
  • arkadaşlar.konu açalı çok uzun süre olmuş fakat ben merakımdan konuyu yine canlandırmak istiyorum.bu cihaz ı vatan bilgisayarda çok uygun fiyatlı olarak satıyorlar.ben bu cihazı elimdeki 320gb seagate 7200 nootbook hdd ve 4gb (2x2) kingston ddr2 800 ramler ile modifiye ederek kullanmayı düşünüyorum.

bu cihazı şuanda forumda kullanan arkadaşlar varmıdır.ben şu an acer 6530g serisi laptop kullanıyorum.işlemci özellikleri aynı.acaba bu cihaz acer gibi tutarsız bir performans sergilermi yada sergiliyormu.kullanan arkadaşlar bu konuda benimle bilgi ve deneyimlerini paylaşırlarsa çok memnun olurum.

daha önce amd turion 64 2.0 ghz işlemcili bir hp pavilion dv 5000 serisi kullanmıştım.çok memnundum.hatta şuan acer in böyle dandik olduğunu bilseydim onu değiştirdiğimde kesinlikle bulaşmazdım.

açıkçası bu laptop a hp markası yüzünden güvenmiyo değilim.

bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olsalar çok sevinirim.

birde bu laptop 7200 rpm lik hdd ve ddr2 800 ramleri uygulayınca acer bilgisayarım gibi sapıtma durumları yaparmı.şuan kullandığım acer bana bu konuda çektirmekte.aşırı ısınma yüzünden kapanma problemlerinden bıktım.

• quote:

Orijinalden alıntı: VMTX

arkadaşlar.konu açalı çok uzun süre olmuş fakat ben merakımdan konuyu yine canlandırmak istiyorum.bu cihaz ı vatan bilgisayarda çok uygun fiyatlı olarak satıyorlar.ben bu cihazı elimdeki 320gb seagate 7200 nootbook hdd ve 4gb (2x2) kingston ddr2 800 ramler ile modifiye ederek kullanmayı düşünüyorum.

bu cihazı şuanda forumda kullanan arkadaşlar varmıdır.ben şu an acer 6530g serisi laptop kullanıyorum.işlemci özellikleri aynı.acaba bu cihaz acer gibi tutarsız bir performans sergilermi yada sergiliyormu.kullanan arkadaşlar bu konuda benimle bilgi ve deneyimlerini paylaşırlarsa çok memnun olurum.

daha önce amd turion 64 2.0 ghz işlemcili bir hp pavilion dv 5000 serisi kullanmıştım.çok memnundum.hatta şuan acer in böyle dandik olduğunu bilseydim onu değiştirdiğimde kesinlikle bulaşmazdım.

açıkçası bu laptop a hp markası yüzünden güvenmiyo değilim.

bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olsalar çok sevinirim.

birde bu laptop 7200 rpm lik hdd ve ddr2 800 ramleri uygulayınca acer bilgisayarım gibi sapıtma durumları yaparmı.şuan kullandığım acer bana bu konuda çektirmekte.aşırı ısınma yüzünden kapanma problemlerinden bıktım.

hortlatmışsın evet konuyu biraz dillendirmek iyi olabilir belki almayı düşünenler için haklısın

cihazda tutarsız ya da ısıdan cayır cayır yanan bi durum yok herkes konuşur yok amd şöyle amd böyle de acer daki gibi dandik bi hava akımı dizaynı yok aletin ısınması çok fazla değil aynu zamanda işlemcisi de güzel zm85 diğerlerinden daha iyi amd nin intel in de t6600 ünün biraz üzerinde bi işlemci 7350 fln da gerisinde kalan bi işlemci yani genel kullanımda

7200rpm disk alacağına biraz daha koy ssd al daha iyi olur bence eğer sıfır alacaksan laptop ı aldıktan sonra diski ssd çünkü gerçekten inanılmaz bi hıza sahipmiş laptop söz konusu olunca ben farkı gördüm yani canlı olarak yakın zamanda bi corsair p128 fln almayı düşünüyorum ramleri zaten ddr2-800 ayrıca aletin

• Ben dv 6 1282 et kullanıyorum ,ısınma ile alaklı en küçük bir şikayetim yok, şu anakadar ekran kartının açmadığı herhangibir uygulamaya rastlamadım , autocad, 3 d making pro, oyun olarak call of duty modern warfare, crysis , gta ıv'ü full detay oynayabilirsiniz, ve bunlara ek olarakta hearts ,soliter ve freecell i oynayabilirsiniz kasmadan :P

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sd950 -- 6 Kasım 2009; 2:09:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sd950

Ben dv 6 1282 et kullanıyorum ,ısınma ile alaklı en küçük bir şikayetim yok, şu anakadar ekran kartının açmadığı herhangibir uygulamaya rastlamadım , autocad, 3 d making pro, oyun olarak call of duty modern warfare, crysis , gta ıv'ü full detay oynayabilirsiniz, ve bunlara ek olarakta hearts ,soliter ve freecell i oynayabilirsiniz kasmadan :P

ya sorma dostum aynı makina bendede var crysis oynarken ısınmıyorda bu freecell de feci kasıyo makina =)
    şaka bi yana çok güzel makina hp nin tasarımı şahane zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dewil_may_cry

quote:

Orijinalden alıntı: sd950

Ben dv 6 1282 et kullanıyorum ,ısınma ile alaklı en küçük bir şikayetim yok, şu anakadar ekran kartının açmadığı herhangibir uygulamaya rastlamadım , autocad, 3 d making pro, oyun olarak call of duty modern warfare, crysis , gta ıv'ü full detay oynayabilirsiniz, ve bunlara ek olarakta hearts ,soliter ve freecell i oynayabilirsiniz kasmadan :P

ya sorma dostum aynı makina bendede var crysis oynarken ısınmıyorda bu freecell de feci kasıyo makina =)
    şaka bi yana çok güzel makina hp nin tasarımı şahane zaten

ekran kartını kurmadan deneyin harbi feci kasıyo ama :D:D

• bu bilgisayar mı ya arkadaşlar bu bizim evdeki tost makinası :D ahaha
    ben den bunda var hala kullanıyorum sağlam çıktı ama çok feci ısınıyor
  • 4 sene geçmiş olmasına rağmen konuyu hortlatalım pc hala taş gibi sadece ısınması hariç hep BGA yandı ne başka bişi oldu evimde media pc olarak window 8 ile kullanıyorm HP bazen yapınca tam yapıyor sorunsun kaya gibi ...
  • 6 sene geçmiş olmasına rağmen bende konuyu hortlatıyım pc hala taş gibi ısınma problemi her daim vardı ancak autocad ve mesleki programları hala çalıştırıyor canavar gibi. windows vista kullanıyorum aynen sorunsuz takılıyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.