Şimdi Ara

DUYUNCA OHENNESBURGER DEDİĞİM PRES o.O

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bi haftadır derincedeki yapıtek çelik sanayi fabrikasında uzun donem stajerlik yapıyorum bilenler vardır belki yapıtek sektorunun onde gelen firmalarındandır ornek verecek olursak dünyada sadece 2 tane bulunan(büyüklük ve kapasite bakımından) tünel kazma makinelerinden birine ve birazdan bahsedeceğim öküzvari prese sahiptir

lafı dolandırmadan konuya geliyim mühendis bizi gezdiriyordu dövme sahasında bi dünya pres var işte 4000 ton 3000 ton arada gezerken işte bu da 40.000 tonluk presimiz ama mili kırıldı mil arıyoruz yaptırınca çalıştıracağız dedi orda tabi nutkum tutulduğu için bişe soramadım

bugun oranın eskilerinden bi çalışana presi sordum ve şok edici gerçekle karşılaştım :P bu presi çalıştırmak için belediyeden ozel izin alıyorlarmış ve çalıştırdıklarında 2 mahalle otedeki evlerin parkeleri dokuluyormuş presin altında 5 katlı bina dikecek kadar beton varmış fakat altındaki beton buna rağmen çatlamış ve bakıma alınmış o.O düşünebiliyomusunuz 40.000 ton bilmeyenler için pek bişe ifade etmeyebilir ama bu inanılmaz yüksek bir kapasite bahsi geçen muhterem resimdeki prese çok benziyor bu preste 40000tonluk fakat bizim fabrikadaki değil resimlerini çektikce koyarım

not: presle arabaların bi parçasını (adını hatırlamıyorum garip isimli birşeydi) ve gemi pervaneleri üretilebiliyormuş ve türkiyede sadece 2 firmada varmış o.O

muhterem:
     DUYUNCA OHENNESBURGER DEDİĞİM PRES o.O

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cliff -Lee- Burton -- 8 Temmuz 2009; 21:33:48 >

• OHA - bu kadarını görmemiştim ! Yıkar ortalığı bu.
  • iyimiş
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ömer

Estaş Kam mili fabrikasında da olacaktı.

valla biyer dediler de hatırlamıyorum p ile başlıyodu galiba adı
  • türkiyede ya kesin biri deneme amaçlı bişey preslemeye çalışmıştır kırmıştır bozmuştur
  • onun altına yatsan salam olursun la
  • bu makineyi görünce aklıma Black Sabbath geldi
  • quote:

Orjinalden alıntı: Atakan.A

türkiyede ya kesin biri deneme amaçlı bişey preslemeye çalışmıştır kırmıştır bozmuştur

zannetmiyorum uzun süredir çalışan bi fabrika 59 yılından beri çalışan baş mühendisleri var müsade etmez oyuncak etmelerine:)

@black
    nalaka
  • quote:

Orjinalden alıntı: Cliff -Lee- Burton

quote:

türkiyede ya kesin biri deneme amaçlı bişey preslemeye çalışmıştır kırmıştır bozmuştur

zannetmiyorum uzun süredir çalışan bi fabrika 59 yılından beri çalışan baş mühendisleri var müsade etmez oyuncak etmelerine:)

@black
    nalaka

Heavy metal bu makineler sayesinde çıktı ortaya

• aman tanrııııııııııııııııııııııııııııım
  • up
  • quote:

Orjinalden alıntı: Black Sabbath

quote:

Orjinalden alıntı: Cliff -Lee- Burton

quote:

@black
    nalaka

Heavy metal bu makineler sayesinde çıktı ortaya

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.