Şimdi Ara

Düşüncülerimizi nasıl düşünüyoruz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dün akşam, düşürken fark ettim. Ben bu düşünceleri nasıl düşünüyorum?

• neyi fark ettin
  • mhmt042 M kullanıcısına yanıt
    dirseğimi dilimle yalayabileceğimi
  • ROOKİYEADAMDIR R kullanıcısına yanıt
    peki düşünme kısmını hangisiyle yaptın dirsek mi dil mi
  • mhmt042 M kullanıcısına yanıt
    düşüncelerimizi beyin düşünüyor ama aklıma gelen düşünceyi düşünmemiz gerektiğine irademizle nasıl karar veriyoruz?
  • ROOKİYEADAMDIR R kullanıcısına yanıt
    düşünceyi düşünmemiz gerekmesi noktasında irade yok beyin düşünebilecek seviyeye gelince ister istemez düşünüyorsun böyle başlayan düşünme yolculuğu bir zaman sonra neleri düşünüp neleri oluruna bırakacağını düşünmeye başlıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ROOKİYEADAMDIR

düşüncelerimizi beyin düşünüyor ama aklıma gelen düşünceyi düşünmemiz gerektiğine irademizle nasıl karar veriyoruz?
    Duyu organlarimiz ile cevremizden alinan sinyallerin beyne iletilmesiyle olsa gerek.

Irade diye bir sey varsa bunu bilgisayardaki bios gibi dusunebiliriz.

Biz onunla dogariz.

Muhtemelen yeridw bilincalrimizi saklayan beynin ilgili bolumudur.

Ama o sadece belli ve kisitli bilgi ve ic gudulerle hazirlanmistir.

Dogadan sonra edindigimizle bir bilgi havuzu olusturuz.

Buna da isletjm sistemi diyebiliriz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu cevabini kimsenin bilmedigi bir soru. Ama ilerde firsatim olursa uzerinde calismak istedigim alan. Bunu cozuldukten sonra da insan beyninin sanal dunyaya aktarimi konusunda calismak isterim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NoNickMan

Bu cevabini kimsenin bilmedigi bir soru. Ama ilerde firsatim olursa uzerinde calismak istedigim alan. Bunu cozuldukten sonra da insan beyninin sanal dunyaya aktarimi konusunda calismak isterim.
    Net veya yakin cevap bulursaniz mesaj bekliyorum litfen.zira beyinde fosfor birakmayan bi konu..

• quote:

Orijinalden alıntı: sething

Net veya yakin cevap bulursaniz mesaj bekliyorum litfen.zira beyinde fosfor birakmayan bi konu..

Alıntıları Göster
    Bu soruya bir cevap bulabilirsem haa dh kullanir miyim bilmiyorum cunku bu is turkiyede imkansiz once yurtdisina gitmenin bir yolunu bulmam gerekiyor. O zamana kadar da muhtemelen dh kalmaz kalsa da ben girmem muhtemelen. Ama zaten bilim adamlari 2040a kadar nu konuda epey ilerlenileceginden bahsediyorlar yani bir gelisme olursa halkin haberi olur muhtemelen.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• NoNickMan kullanıcısına yanıt
    Ben daha cok insanlim cevabino bulurmudan zoyade biz cevabina ulasabilirmiyiz modundayim.

Zira bizim cevabi bikjnmiyor dedigimiz cok seyi birileri poposunjn usumesini goze alarak bulup ortaya cikariyor.

Atalar ne demis ilkm cinde de olsa gidip alin..

Yani bikim her yerde mesele onu isteme onu arzulama mevzusu.

Kkmi cehaleti ile mutlu ve beyin bogazi girtlaga kadar doluyken kimi de kutuphaneyi yese hala actir hala zayiftir..

2000 li yillarda hyper trading makalesini okuduktan sonra bi hocama eslemcilerde yapiliyorsa ekran kartinda yapilabilir dememle tr de kendkni asmis dedigim hocamdan ucma gibi bir cevap almistim.

Ama birileri benden once ucmus hatta gercekelstirmisti bile..

Hayal edebilip hayalinizi gerceklestirme iradwniz kadar varsiniz.

Toplum olarak bunfan dolayi yokuz..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.