Şimdi Ara

Duster'ın 110 bin olmasına Alman gurbetçiden karşılaştırmalı tepki (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
185
Cevap
3
Favori
15.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tebrik ederim senin gibi görenleri burada gördükçe ülkemde az da olsa ışık görüyorum.. Birim ile karşılaştırma yapan algı yapmaktan başka hiçbir fikir belirtmemiş biri olur..
  • Desici09 kullanıcısına yanıt
    Aynen bunların hepsini koyacan Almanya 'ya 1 2 yıl sonra vasıf edinemezlerse orada Alman forumlarında başlarlar Türkiye 'ye nasıl iltica edilir diyor soru sormaya.. Güler misin ağlar mısın?? Çıkardın mı vatandaşlıktan temelli çıkaracaksın bunları orada 1000 euro birikim yapıp gelip burada 50000 tl olarak harcamaya kalkar bunların zekaları..
    Ağzına sağlık kardeşim burada bunu öğretemedik konu dışı forumlarında hep böyle yazıyorlar bari araba forumunda en güzel cevapları verin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Desici09

Birim paracı tayfa sıktınız artık ezberlemişsiniz papağan gibi aynı şeyi söyleyip duruyosunuz. Bu sözüm vasıfsız muhaliflere :

Türkiyede

1000 Tl kazanıp 100000 Tl ye X arabayı alıyor ,

Almanyada

1000 euro kazanıp 25000euro ya aynı arabayı alabiliyor olmam

Alman vatandaşım Türkden 4 kat daha iyi yaşam koşullarına sahip olduğu anlamına gelmez. Asgari ücret kazanan alman da Asgari ücret kazanan Türk kadar sefildir merak etmeyin. Ekmek elden su göldenci tayfa nereye giderseniz gidin güzel bir hayata sahip olamayacaksınız. Olacağınızı düşünüyorsanız gidin vize başvurusu yapın. Gerçi Sizin gibi vasıfsıza büyük ihtimal vize bile vermezler

Hodri meydan buyurun gidin almanyaya birim paranızla berlinde 3+1 evde oturup bmw m550d ye binin. Hadi.
    Zaten dediğin gibi olsa idi Almanlar 'ın yüzde 90 'ı bu araçlara biniyor bu evlere sahip olurdu bakın Almanlar diyorum Almanya 'da yaşayan Türkler 'i dahil etmedim, o yüzden yazmaya geldiler mi böyleler ve diyorum da Murat Özün mü nedir emin değilim ama onun niye evi yok Almanya 'da kira da yaşıyor ve niye BMW m550 'si sıfır ya da bir senelik olan bir aracı yok çünkü kullandığı ikinci el aracı da biliyorum çok iyi bir araç değil.. Seat mıydı Skoda mıydı Almanya 'nın dacia 'sı Toros 'u Almanya 'da opel bile fakir arabası olarak geçiyor siz kalkmış 1000 birim diyorsunuz lafım sana değil arkadaşım ne güzel açıklamışsın sana yazanlara gelsin bu lafım..

• Ayrıca Dustera b.k atan tayfanin gerceklerden zerre kadar haberinin olmamasi da ayri bir muamma.

Simdiye kadar satilan 2 milyon adet Dusterin cok az bir kismi ulkrmizde satildi.

Dusteri peynir ekmek gibi alan ulkelerin siralamasi şöyle;

Rusya

Fransa

Brezilya

Hindistan

Almanya

Bizimkiler saniyorki Duster birtek Turkiyede satiliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    tuscon kendini x5 ile kıyaslamazsa asla bir x5 gibi olamaz sportage gibi olduğu yerde sayıklar durur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Carsever

Ayrıca Dustera b.k atan tayfanin gerceklerden zerre kadar haberinin olmamasi da ayri bir muamma.

Simdiye kadar satilan 2 milyon adet Dusterin cok az bir kismi ulkrmizde satildi.

Dusteri peynir ekmek gibi alan ulkelerin siralamasi şöyle;

Rusya

Fransa

Brezilya

Hindistan

Almanya

Bizimkiler saniyorki Duster birtek Turkiyede satiliyor
    oradaki alan insanların amacı belli zaten. ikinci araba, balığa gezintiye dağa çıkmak için, modifiye edip hafif offroad için, küçük haftasonu yayla ve doğa kaçamakları için, 7-8 asgari ücret falan filan. yaz bizde ki alanlar ? aile arabası, gündelik araba, ooo cip beya, dağa taşa araba, evin tek arabası, 70 asgari ücret falan filan. bunların karşılığında alttakini alıyoruz ülkede.

• quote:

Orijinalden alıntı: Anthony Hopkins

Aracımızın kaputunun altında 1 nokta 6 litre 110 beygir bir dizel motor bulunmaktadır.

Alıntıları Göster
    doğru öyle diyordu o. Otoparka selam vermemeşti o anda bırıkmıştım.

• TSY kullanıcısına yanıt
    Tabi tabi aynen öyle...

Bi kendinizi akilli saniyosunuz bu dünyada

• Bu videodaki anafikri anlamayan ve hala muhalefet eden ya gerizekalıdır ya yandaş.. Herşey çok net ortada.. Rakamlar ortada.. Vergiler ortada.. Türk parasının değeri ortada.. Son 15 yılda geldiğimiz yer ortada.. Yalancı bahar sona erdi.. Üretim yapmadığımız sürece de daha kötü duruma gelicez..
  • quote:

Oralardan Dustera bok atmakla olmuyo bu işler.

Gelsin bir de burdaki ikinci elleri gezsin dolassin.
    Sence dustera mı bok atıyor
  • alman 20 bine golf alıyor ben 120 bine niye alıyorum demek biraz saçma oluyor. ötv'yi çıkar 75 bine düşüyor ve birde üretmeyen, ekonomisi çürük,parası değersiz bir ülke de olduğumuzu hesaba katınca mesele daha iyi anlaşılır. almanın ekonomisi güçlü, ekmek üretir gibi araba üretiyorlar ve dünyaya satıyorlar böyle olunca parası da değerli olur. türkiyenin bulunduğu şartlarda böyle olması normal, adam gibi bir hükümet ekonomiyi sanayiyi şahlandırsın (böyle olursa ötv'yede gerek kalmaz, dövizin ateşide yükselmez) bir alman gibi olmasa da herkes zorlanmadan düzgün bir araba alır o zaman. şimdi burda birim parayla yapılan gazoz kapağını çeyrek altınla denk göstermekten ibaret.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kizashi

Sence dustera mı bok atıyor

Alıntıları Göster
    Videoya Dusterin 110bin lira olmasiyla basliyor.

Vergi sistemini elestirecekse o zaman brcok modelden ornek versin. Ya da orada baktigi Alman marka/modellerinin Turkiyedeki fiyatini ornek versin.

Ne alaka Dusterin 110bin lira olmasiyla???

i20 1.2 benzin manuel 80bin TL

Polo 1.0 TSI DSG 100bin TL

Bunlarin vergisiz fiyatlari 50 bin liranin altinda.

Bu videoyu izleyip de "hâlâ Duster 110 lira mi olmus laaan" diyen dunyadan habersiz insanlar var bu forumda.

Bu 'Alamancı tuzu kuru"nun videosu da dunya uzerindeki en gereksiz video bana gore.

• quote:

Videoya Dusterin 110bin lira olmasiyla basliyor.

Vergi sistemini elestirecekse o zaman brcok modelden ornek versin. Ya da orada baktigi Alman marka/modellerinin Turkiyedeki fiyatini ornek versin.

Ne alaka Dusterin 110bin lira olmasiyla???

i20 1.2 benzin manuel 80bin TL

Polo 1.0 TSI DSG 100bin TL

Bunlarin vergisiz fiyatlari 50 bin liranin altinda.

Bu videoyu izleyip de "hâlâ Duster 110 lira mi olmus laaan" diyen dunyadan habersiz insanlar var bu forumda.

Bu 'Alamancı tuzu kuru"nun videosu da dunya uzerindeki en gereksiz video bana gore.

Alıntıları Göster
    Ya kardeşim sen hala olayı anlamamışsın. Rica ediyoruz şu konudan gidersen iyi olur hala boş boş Duster savunuyorsun. Olay Dacia falan değil ya daha nasıl anlatalım ?? Dacia burada herhangi bir marka özellikle ona saldırmıyor adam.

Rica ediyorum yorum yapma imzamı oku ve beni de alıntılama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 15 Nisan 2018; 13:41:19 >

• quote:

Birim paracı tayfa sıktınız artık ezberlemişsiniz papağan gibi aynı şeyi söyleyip duruyosunuz. Bu sözüm vasıfsız muhaliflere :

Türkiyede

Almanyada

Alman vatandaşım Türkden 4 kat daha iyi yaşam koşullarına sahip olduğu anlamına gelmez. Asgari ücret kazanan alman da Asgari ücret kazanan Türk kadar sefildir merak etmeyin. Ekmek elden su göldenci tayfa nereye giderseniz gidin güzel bir hayata sahip olamayacaksınız. Olacağınızı düşünüyorsanız gidin vize başvurusu yapın. Gerçi Sizin gibi vasıfsıza büyük ihtimal vize bile vermezler

Hodri meydan buyurun gidin almanyaya birim paranızla berlinde 3+1 evde oturup bmw m550d ye binin. Hadi.
    Ben Bogazici iktisat mezunuyum.Turkiyede 3000 tl maasa calisiyordum ve arabam yoktu.Ingiltereye geldim 4000 pound maasim var ve Mini Cooper s aldim.Hadi bu araci Turkiye'de alsana .Turkiyedeki vergiler burda olsa millet yuzde 1 bile oy vermez o hukumete.

• La ne kadar salak insanlar var olay dusterin kaliteli arac fiyatina satilmasi harbiden salak dolu

• quote:

Türkiyede

Almanyada

Ben anlamadım ki herşey ortada neden itiraz ediyorsunuz. Evet asgari ücretli insan orada m5 e binmiyor Çünkü o avrupalı insanların kültüründe aylık maaşlarının bir kısmını giym kuşam-kültürel aktiviteler- aylık maaş birikiminde yıllık tatil oluşturuyor ve bu mantığa göre arabasını alıyor.

Örneğin

Alman vatandaşı tüm geçim masraflarından geriye kalan 200euro yu bu tür masraflara ayırıp evet toyota almalıyım derken

Türk vatandaşı geriye hiç bir şey bırakmayıp ucu ucuna kurtarıp kredi süresi boyunca etten sütten hatta bayramlarda anasını babasını memlekete gidip görmekten kısıyor. Siz hiç bir türkün yüklü bir krediye girerken sinema tiyatro müze masraflarını düşünerek hesaplama yaptığını gördünüz mü ? İmkansız.

İkinci örneği kendimden vereceğim. Dünyanın en büyük telekom şirketlerinden birinde mühendis olarak çalışıyorum maaşım 4 birim istanbulda evim kira hiç bir giyim kuşam yeme içme gibi aktivitelerden kısmayıp yaşayabiliyorum. Ancak 100k ya araba mı ? İmkansız. Aynı firma almanya ofisinde 3.5 birim maaş veriyor. Fakat düşük kredi imkanlarında o sıfır 23birimlik q2 yi almak ne kadar zor olabilir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Artık gurbetçi olan biziz, güzel arabalara gurbet:)

• yaw gene birbirinizi yemişsiniz.

sorun parada filan değil.

sorun bizim ötv vergisinde. türk vatandaşı olmak suçumuz sadece. bu ülkede doğup yaşamak, devlet büyüklerimiz bunu reva görmüşler bize.

birbirinizin kalbini kırmayın, hşç bir siyasetçiyide savunmayın, hepsi aynı bok.
  • Bu videoyu maliyenin gözüne sokmak lazım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.