Şimdi Ara

Duolingo ile öğrenilir mi? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
5
Favori
38.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    yüksek lisan yapmadan önce 9 ay ing. kursuna gittim. dil öğrenmek eğlenceli bence. zamnım varsa günde 6 saat çalıştığım oluyor zaten. bakalım ne olacak..
  • quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

Belki ne desek inanmayacaksın ama ben yine de tekrarlayayım.
    Dualingo ile dil öğrenilmez,sadece bildiğin dillerde alıştırma yaparsın.
    Sana katkısı az olur.
    Söylediklerime inanmıyorsan sözlüklerde dualingo konusuna bakıp yüzlerce yorum görebilirsin.
    Kurs konusunda ise her zaman söylüyorum eğer kurstan sonra eve gelip 2 saat tekrar yapacaksan en kalitesiz kurs da olsa faydası olur.Ama sen tekrar yapmazsan en iyi kurs da olsa faydası olmaz,unutursun.Bu işin püf noktası budur.
    Eğer kursa gitmeden öğreneceğini düşünüyorsan yani planlı programlı çalışırım diyorsan şu kaynak çok iyi.Para harcamana bile gerek yoktur.
    https://forum.donanimhaber.com/en-iyi-ucretsiz-almanca-dersleri--120724464
    Başarılar.

Hocam iyi günler 8. Sınıfa geçen bir kardeşim var ama ingilizce öğrenme ile çok hevesli değil. Kitap alsam veya dizi film açmaya çalışsam muhtemelen bir süre sonra sıkılır bundan. Onun için şimdilik sadece dili sevsin diye birkaç fikir arıyorum. Aklımdaki ilk şey duolingo. Biraz oyun gibi işlenmiş ve günlük max 30dk tekrar gerektiriyor. Aklımdaki diğer bir site ise voscreen (dizilerden kesitler veriyor 10ar saniyelik falan, seviye seviye ayrılmış olması güzel). Bu iki site benim amacım için iyi olur mu ve başka tavsiye edebileceğiniz şeyler var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• isvicresiz bilim adami kullanıcısına yanıt
    Rosetta Stone olabilir.Müfredat seçerken writing kısmını kaldırırsanız sıkılmadan çalışır.Hatta gramer bölümünü de kaldırırsanız daha eğlenceli olur.Diğer yazdıklarını önerdiğin de eminim 1 hafta sonra sıkılacak.
  • Duolingoya sövmüşsünüz ama bence çok faydalı, japoncama baya katkısı oldu. Ekşisözlükteki aklı evvel öğrenemediyse onların sorunu
  • 1 haftadır sıkı çalışıyorum ingilizce bu uygulamada ama bazı şeyler kısıtlı gibi cümle kurma az mesela zamirler YouTube da anlatanlar gibi değil. Ama yine de bir kaç şey öğrendim sonuna kadar gitmeyi düşünüyorum. En azından bu uygulama da a1 ya da a2 seviyesini öğrenecek kadar öğrensem birşeyler bir kursa yazılmayı planlıyorum yani düzgün kurs da bulmak sorun o yüzden şuan bu program ile devam ediyorum arada YouTube dan bakıyorum ama herkes kendince birşeyler anlattığı için biraz bilgi çöplüğüne dönüşmüş gibi geldi bana.

• duolingo çok basit .. hiç bilmiyorsan az bi alt yapı yaparsın .. you tube dersleri daha faydalı ..
  • alıştırma konusunda çook faydalı ama size 0 dan konuşacak kadar öğretebilir , plus sürümünde de daha hızlı ilerleyebiliyorsunuz hocam

• Ben şu an ordan çalışıyorum gayet faydalı oluyor.

• Busuu yu tercih ederim duolingoya. Duolingo ezbere öğretiyor gibi busuu da notlar ipuçları konu anlatımı daha güzel bence.

• Busuu yu denemedim ama duolingo ile mondly yi kullanıyorum, artikel sorunu olmayan İngilizce, İspanyolca veya İtalyanca gibi dillerde faydalı buluyorum ancak artikelleri öğretmedikleri için Almanca için tavsiye etmiyorum. Ama yine de çok şey beklememek lazım tek başına bu uygulamaları kullanarak tam anlamıyla dil öğrenilmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ekonomist999 -- 26 Nisan 2022; 15:14:16 >
  • Hocam duolingo ile ilerliyorum gördüğüm en azından kendi üstümde temel ingilizceyi kavratıyor hocam tamamen bitirdiğinde mutlaka katkısı olur sanırım temel ingilizce öğrenmek için güzel bir kaynak (ek olarak bilmediğim tam kavrayamadığım cümleleri not alarak ilerliyorum o da yardımcı olabilir)

• duolingo yu olumsuz yorumlayanlar tahminimce en başına bakıp fikir sahibi olmuşlardır çünkü bu sistemin ortasını sınama şansın yok aylarca çabalaman lazım duolingo nun ortalarında neler var görebilmek için. Ben 2 senedir duolingo da çalışıyorum daha yarısına gelebildim daha. 2 sene tabi savsaklama ile bu kadar uzadı siz bu 2 seneyi 6 ay gibi kabul edin ve yaklaşık bir senelik bir ingilizce çalışması hayal edin duolingo yu kendiniz için hayal ederken. Şunu net şekilde söyleyebilirim duolingo orta1 den beri benim hayatımdaki lise ve sonrası özel kurslar ve ara ara gaza gelip çalışmalar dahil her şeyin ötesinde tek faydalı olan araçtır ingilizcemin ilerlemesinde. Duolingo dünyanın en şahane dil öğrenme aracıdır bunu beleşken kullanmayanlar çok yazık ediyorlar. En kötüsü ise duolingo yu bir günde keşfettiğini sananların insanları soğutmasıdır. İlk dersde anaokulu seviyesinde hangisi kadın diye birinin altında Woman yazan 4 foto filan var buna bakarak duolingoyu sıkıcı bulup yorumlarsanız yazık edersiniz çünkü ben ortalarındayım 54 dersten bir tanesini aşmam 4 ayımı aldı hiç kolay bir süreç değil. Duolingo nun faydası nedir söyleyim. Bir kere yapısını anlatmayacağım ama ilerleyememe yada akıllı olma gereği şansı kurgusu icabı yoktur herkes duolingo da sabır gösterir ise ilerlerler sadece bazen çok sıkılabilirsiniz ama takılıp kalma yok bu sistemde. En büyük faydası ise ingilizce bilmiyorum sözünde nereyi bilmiyorsun peki diye sorsak cevap veremezsiniz ama duolingo sizin nereyi bilmediğinizi santimi santimine sizinle yüzleştirip orayı önce aşmanızı sağlıyor. Duolingo Harward da mesleği uzmanlığı dünyaya İngilizce öğretmek olan dil profösörü ve onun doçentlerinin başlattığı bir projedir arkasındaki kurguyu aklı hayal edin. Duolingo da neredeyse hiç ders anlatma yoktur sadece size sanki ingilizce biliyor gibi sorular sorar. Sorduğu tüm soruları o gün hatta o saat cevaplayabileceğinizden emin olun size çalışma şeklini anlatmayacağım ama her soruyu o saat içinde doğru cevaplayacağınıza söz veriyorum. Lütfen bu dediğimden kendinizce bir şeyler tahmin edip saçma demeyin eğer saçma olsa emin olun sizden önce ben beceremezdim meslek lisesi sınıfının en salağıydım ben ingilizcede. Dersler yerine her soruda açılabilen bir forum vardır ve orada hemen hemen sizin takıldığınız her şeyi soran ve cavaplayan kişiler vardır dersiniz orasıdır sadece. Bunun dışında tabi ki her yeni dersi dışardan destekleme imkanınız var. Sizi proaktif bir moda sokar bilmediğiniz yeri fark ettirir onu üstüngörü sezgisel aşmanızı eğer yapamaz iseniz onunla ilgili kendi araştırmanız ile çalışmanızı sağlar. Edatlar diye bir derse geçince internet derya deniz biraz oralarda bakıyor insan tabiki. Bu dünyada kesinlikle duolingo dan daha iyi bireysel dil öğrenme aracı yoktur bunun aksini diyenlere kesinlikle inanmayın. duolingo nun ücretli ve ücretsiz kullanımı vardır ama neredeyse aynıdır ikiside ücretli modu nerdeyse sizin bu araca duyduğunuz minnet ile destek ödemesi yapmanız ile yetinmektedir bir ücretsiz kullanım kısıtı yoktur. Duolingo yu ceptelefon uygulaması ve pc web uygulaması var benim önerim kesinlikle ama kesinlikle pc de bu uygulamayı kullanmanızdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erolkarax -- 25 Aralık 2022; 9:36:36 >

• Arkadaşlar, bu uygulamayı web sitesinden kullanın. Telefon uygulamasında, 5 defa yanlış yapınca belli bir süre kullanamıyorsun bu ...... şeyi.

Birde sihir etkisi beklemeyin, sıfırdan A2'ye kadar öğretiyor. Ancak hiç bilmeyen birinin kafasında birşeyler oluşur.

• rbayrakoglu R kullanıcısına yanıt

son durum nedir

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.