Şimdi Ara

Dünyanın en çok yakıt tüketen otomobilleri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
13.585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: AXAPTA

2km de 8 lt hiç inandırıcı gelmedi bana

100km de 400lt yapar.

200lt lik deposu olsa, her 50km de bir depoyu fullemeleri lazım

mümkün mü bu allahınızı severseniz.. bişey yazarken biraz düşünün öyle yazın yahu...

bu araclar zaten ozellıkle maybach izmirden istanbul yapılcak arabalar degıl zaten gala otelınden kumarhaneye gıtmek ıcın kullanılan araclar cıkıpta colugu cocuga pıknıge goturulcek araclar degıl o arac 100km de 400lt yakıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: infinite

buradaki değerler neye göre verilmiş bir lambo 29 litre tüketimi neye göre hesaplamışlar...

Ford GT40 100km de performans kullanımında 65litre yakıt istiyor

Bugatti Veyrona 1001 hp in hepsi kullanılacak ise 200LT lik depo sadece 12dk içinde bitiyor ortamalası alındığında 100km için 78 Litre verisi var...

Exelero da ise FC oranı verilmemiş V12 Bi-turbo motorun 700hp güç ürettiği ve ortalama tam güç kullanımı ile 60litre tüketimi olduğu belirtilmiş 100km 400LT sanırım jet uçağından bahsediliyor...

Porsche Cayenne Turbonun tam güç kullanım tüketimi ise 67litre....

Burada belirtilen 29 litreler bu arabalar için çok masum tüketimler...piste çıktığınızda 45litreyi acımadan yakacaktır

Standart( Efendi ) şehiriçi kullanım verileri bunlar, Pist verisini yazmazlar heralde. Ama şöyle bir durum var benim 2006 1.6TDCI focus'umla bile full performans sürsem 12lt-14lt arası yaktırtabilirim. Bu konuda güveniyorum kendime.

• 110 litrelik hacmi var zaten 400lt yakma olayıda bu gizli beygir gibi fenomen olmasın böyle bir veri yok....nerden duydunuz ve neye göre söylüyorsunuz bunları bilmiyorum ama gerçekçi değil...

http://www.exelerocar.com/project.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anaximenes

quote:

Orijinalden alıntı: infinite

buradaki değerler neye göre verilmiş bir lambo 29 litre tüketimi neye göre hesaplamışlar...

Ford GT40 100km de performans kullanımında 65litre yakıt istiyor

Bugatti Veyrona 1001 hp in hepsi kullanılacak ise 200LT lik depo sadece 12dk içinde bitiyor ortamalası alındığında 100km için 78 Litre verisi var...

Exelero da ise FC oranı verilmemiş V12 Bi-turbo motorun 700hp güç ürettiği ve ortalama tam güç kullanımı ile 60litre tüketimi olduğu belirtilmiş 100km 400LT sanırım jet uçağından bahsediliyor...

Porsche Cayenne Turbonun tam güç kullanım tüketimi ise 67litre....

Burada belirtilen 29 litreler bu arabalar için çok masum tüketimler...piste çıktığınızda 45litreyi acımadan yakacaktır

Standart( Efendi ) şehiriçi kullanım verileri bunlar, Pist verisini yazmazlar heralde. Ama şöyle bir durum var benim 2006 1.6TDCI focus'umla bile full performans sürsem 12lt-14lt arası yaktırtabilirim. Bu konuda güveniyorum kendime.

Ortalama tüketimi sıfırlayıp 10 km performanslı kullanırsanız bu değerleri yakabilir focus TDCI ancak sıfırladıktan sonra 100-150 km kullanırsanız sürekli overboost çalışsın motor yine de 9-10 litreyi geçmez, bu konuda da ben iddialıyım.

• ben ülkenin başında olsam 100 hp sınırı getiririm . hem kazalar azalır hem tüketim . doğayada daha az zarar vermiş oluruz. yoksa 8300 cc motor v.s cok yakmak kolay iş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selim82

ben ülkenin başında olsam 100 hp sınırı getiririm . hem kazalar azalır hem tüketim . doğayada daha az zarar vermiş oluruz. yoksa 8300 cc motor v.s cok yakmak kolay iş.

100hp sınırı ile neyin önüne geçeceksin ?

50cc lik 3hp lik ürünler bile terör estirebilirsin zihniyeti oturtmak mesele
  • uzak olsunlar. helede Türkiyede
  • quote:

Orijinalden alıntı: selim82

ben ülkenin başında olsam 100 hp sınırı getiririm . hem kazalar azalır hem tüketim . doğayada daha az zarar vermiş oluruz. yoksa 8300 cc motor v.s cok yakmak kolay iş.

Herkesin arabası 100bg olsa bu devlet kimi soyacak ÖTV diye benzin diye?
  • otomobil değil ama
    Reo da deli yakar
  • 4 kişi ve klima açık olarak,
    bostancı şarköy, şarköy gelibolu ve gelibolu şarköy güzergahında yakaladığım değer.
    cruise controlda açık değildi. gerçi açınca bazen fazla yiyor.
    araba 1.6 benzinli 307

Dünyanın en çok yakıt tüketen otomobilleri
  • cayenne turbo da cok yakıyor o yok listede

suv sınıfında liderdir kendisi.

fabrika versi şehir içi 22 lt şehir dışı 12 lt. tüketiyormuş..

gercek tüketimi şehir içi 25-28 lt arası

şehir dışıda 15 lt. civarı tüketiyor (rahat durursan oda)

şahitlerim var

ama tam gazda tüketimler korkunç seviyelere cıkıyor

bu rakamlar ekonomik kalır

örn.

cayenne turbo tam gazda rahatlıkla 40 lt yakıyor

c6 mesela yüklüleri 60 lt yakabiliyor tam gazda

tabi bu aracların tüketimden cok kullanıcısına verdiği hissiyattır önemli olan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NİTROUS666 -- 26 Mayıs 2010; 20:23:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Duratorq

quote:

Orijinalden alıntı: stilll

quote:

Orijinalden alıntı: Darkferocious

Bunlar kilometre başına değil sanırım ?

Benim bildiğim en yüksek tüketim Maybach Exelero 2 kilometrede 8 lt.

çok abartılı bir rakam değil mi?

2 kmde 8 litre tüketiyorsa cidden enjektör yerine musluk koymuş olmalılar, çünkü bu değerler enjektörün teknik yapısına aykırı.

Çok güldüm Yerinde bir yorum olmuş.. :))

• quote:

Orijinalden alıntı: Duratorq

quote:

Orijinalden alıntı: stilll

quote:

Orijinalden alıntı: Darkferocious

Bunlar kilometre başına değil sanırım ?

Benim bildiğim en yüksek tüketim Maybach Exelero 2 kilometrede 8 lt.

çok abartılı bir rakam değil mi?

2 kmde 8 litre tüketiyorsa cidden enjektör yerine musluk koymuş olmalılar, çünkü bu değerler enjektörün teknik yapısına aykırı.

Havuz problemleri bundan sonra araçlar üserinde işler heralde.
    Bir maybach 2 kmde bir motora 16 litre benzin akıtıyor ve motorda arızadan dolayı 2 litre fazla yakıyorsa, mercedes ml 63 amg aynı yakılan yakıtla kaç km gide

• quote:

Orijinalden alıntı: individual

4 kişi ve klima açık olarak,
    bostancı şarköy, şarköy gelibolu ve gelibolu şarköy güzergahında yakaladığım değer.
    araba 1.6 benzinli 307

Geliboluya ne zmn geldiniz

• quote:

araba 1.6 benzinli 307

Abi senin ekran ne kadar çiçekmiş yahu :)

• bnm 98 model polom sanırım
  • Chevyde 1 liraya yakın yakıyor şehir içi ve dışı karma olarak. Şehir içi hiç ölçülmedi, gerek yok yüreğimize inmesin
  • quote:

araba 1.6 benzinli 307

Bu ekranı kendiniz taktınız galiba güzelmiş. Markası nedir bu cihazın?

• maybach 57 nasıl maybach 62 den fazla yakar anlamadım :S
  • Sattığımız 93 model şahini ve şuanki 88 taunusu da bu listeye koymak gerek.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.