Şimdi Ara

Dünyadaki insanların

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dünyadaki insanların bir amacı olmasaydı dünyanın evrenin var olmasının bir anlamı olurmuydu Allahın açısından?
    Yani amacımız olmasaydı Allah evreni yokmu ederdi yoksa var etmeye devammı ederdi?

• Tanri'nin insanlari ya da onlarin amaclarini hic umursamamasi ihtimaline cok kapali bir soru olmus bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnsanların amacı nedir ?

• insanlar kendilerini görmek istemiş olabilirler. bu durum da dünyaya gelen kişinin aynı zamana tabi olması bakımından körlüğe neden olmuş olmalı. biz esasen körüz diyebiliriz. kendimizi görme isteği buna neden oldu.

ilahi kudretin bu aşamadaki talebi öncelikle kendimizi görme talebimizden vazgeçmemiz ve görür hale tekrar gelmemiz olmalı.

......................

kendimizi görme amacımız olmasaydı kör olmayacaktık yani görür halde kalacaktık. ilahi kudret bana göre bu halde dahi görülen bir kainat yaratmış olarak mevcuda hakim olacağa benzemekte.
  • amaç algısı insan için var olan bir şey, amacı da tanrı yarattığı için tanrı evreni yok edecek amaca da muhtaç değildir diye düşünüyorum. yani evren insanlardan milyarlarca yıl önce varsa, insanlardan milyarlarca yıl sonra da var olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mephalay

Tanri'nin insanlari ya da onlarin amaclarini hic umursamamasi ihtimaline cok kapali bir soru olmus bu.

Hocam demek istediğim gezegenlerin görevi nedir dönmektir amacı vardır bu benzetme itibariyle neden insanında bir amacı/görevi olmasın yani.
    Her canlı cansız şeyin programı amacı var yani.
  • Hocam Tanrı evreni insanları sınamak için yaratmıştır.Yani Tanrı insanları yaratmasaydı evreni yaratmasına gerek kalmazdı. Bu dünyada iyi ile kötü birbirinden ayrılacak.

Tanrı insanıda kendine kulluk etsin diye yaratmıştır. Yani insanın amacı Tanrıya ibadet etmek, şükretmektir. :

Ben, insanları ve cinleri bana kulluk etsinler diye yarattım.

Zariyat suresi ayet 56

Yani bu dünyada iyi olup ibadet edenler cennete gidecek, kötü olanlar cehenneme.

Koskoca Tanrının Kendini övsün, kendine tapsınlar diye insanları ve cinleri yaratması. Tanrının övülmeye ihtiyaç duyması da ayrı bir komik .

Tanrıların egosu olabiliyormuş demek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-874E38824 -- 12 Kasım 2017; 4:32:44 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.