Şimdi Ara

Dünya Yuvarlaksa Alttakiler Niye Düşmüyor ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
0
Favori
9.212
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Neye göre alt üst sen sana göre kuzey güney diyorsun. Kutuplardan yalıtırsan olayı ona göre de o üstte bence sen açıklama yap sen nasıl düşmüyorsun, formülün ne?
  • Adam troll olduğunu belli etmeden eğleniyor çoğu düz dünyaci gibi.
    Böyle konulara mesaj atmayın artık.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Madem dünya yuvarlak Nil nehri nasıl yukarı doğru akıyor ?
    Dünya Yuvarlaksa Alttakiler Niye Düşmüyor ?

• Uzayda yukari yada asagi kavrami yoktur.Sen dunyaya gore dusunuyorsun.Ya senin yukarisi olarak bildigin yer asagisiysa ? Yada asagi dedigin yer yukarisiysa ? Uzayda yukari assagi yukari yoktur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • aşağı düşmek = aşağıdaki kütlenin çekimine maruz kalmak. kütle çekimi yukarı doğru olursa yukarı düşülür. aşağıdakilerin aşağı düşmesi için aşağıda bir kütle olması lazım. eğer kütle çekimi olmasa aşağıdakiler de yukarıdakiler de dünyada duramaz savrulurdu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Düz dünya teorisi gibi belki onlarca gereksiz, saçma, abuk teori var. Adı üstünde bunlar teori. Biri çıkıp "benim bir fikrim var lan, şu şöyle olmasın sakın???" dediğinde bir deli kuyuya taş atmış oluyor ve kırk akıllı onu çıkarmak için uğraşıyor. Kendini akıllı sanan akılsızlar için de vakit geçirmek için güzel bir uğraş oluyor. İyi bişey yani aslında.
  • Gidip görmeden onlarca yorum yapan olmuş. Yerinde inceledim, oradaki insanlar tutunuyorlar. Hicbirseyden haberiniz yok kör cahiller.

Tutunamayanlar düşüyor, atmosfer tabakalarından geçtikten sonra tutunamayanlar diyarına devam ediyorlar, sağa sola yaprak gibi savruluyorlar diyecem ama uzayda da rüzgar yok anasını satayim. En son bi tanıdık tutunamadı eli kaymış, nasıl düştüyse kara deliğe girmiş, geçen cepten aradı quantum ile şarj etmiş telefonunu. Sordum nasıl falan diye, özlüyorum diyor, beyaz peynir ile simit yokmuş oralarda. Gündüzleri uzay ve zamanı falan büküyoruz akşam da uzay-zaman saatiyle 6 olunca çıkıyoruz arkadaşlarla FIFA 80300 oynuyoruz sonra da evlere dağılıyoruz diyor. Zamanı çok bükmüşler bizden 78,280 yıl ilerdeler. Gel arada dedim abi dedi 0.00002 ışık yılı nasıl geleyim diyor.

• Dünyanın lahmacun küreği olmadigini bilmeyen kaldı mi ki

• Yer çekmiyor uzay cisimleri dünyaya itiyor. Kafan yeterince karışık değil biraz daha karışsın.
  • Önceleri troll zannederdim bu düz Dünya cıları ancak gerçek şu ki zır cahiller. Halk arasında aşağı, yukarı diye tabir ettiğimiz kavramlardan "aşağı" Dünya'nın merkezi olmakta. "Yukarı" ise aksi yön.

Dünya Yuvarlaksa Alttakiler Niye Düşmüyor ?

• Yeryüzü çekiyor
    Gökyüzü itiyor

• Dünya düzlüklerden oluşan bir yuvarlaktır.
    Düz diyende doğrudur yuvarlak diyende.

• nick-mesaj uyumu
  • merkezkaç kuvvetinden dolayı düşmüyorlar. eline bir kova su al ve hızlı hızlı bunu 360 der. çevir. sudan 1 damla bile yere dökülmediğini göreceksin.
  • Hangi taraf altta nerden bilicez

• gecen bizim arkadas guney memleketlere gezmeye gitmisti
    dun haberini aldik, düşmüş.
    Gidecekseniz kuzeye gidin

• Neresinin alt neresinin yukarı olduğuna neye göre karar verdin peki?
  • Kardeş türkiyeden yola çık dümdüz hiçbiyere sapmadan devam et sonunda türkiyeye geri dönüyosan yuvarlaktır dönemezsen nası dönüleceğini bana sorma
  • Doğru soru "dünya dönerken neden uzaya fırlamıyoruz?" olmalı bence

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.