Şimdi Ara

Dünya Varmışşş bu LPG neymiş böyle :)) boşuna çırpınmışım aylarca (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
316
Cevap
0
Favori
33.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2004 cdti Corsa şehir içi şehir dışı karışık 70 liralık motorinle 435 km civarı gidiyor LPG daha az yakmış hoşuma gitti, güle güle kullanın
  • Hesabınızda mutlaka bir hata olmalı ayrıca sakin kullanmadıgınızı da söylüyorsunuz.
    Bu hesaba göre 31 lt lpg almış olmalısınız 1.4 lt hacimli Corsa şehirlerarası sakin seyirle (90-100 km) 6-6.5 lt benzin tüketiyor zaten, lpg tüketimi benzinden %12-%20 oranında daha fazladır ki ortalama 140-150 km hızlara çıktıgınızda lpg tüketimi 100 km için 10 litreyi rahatlıkla bulacaktır. Belli bir devirden sonra araç yeniden benzine geçmiş olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ar ge -- 1 Temmuz 2011; 10:56:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Details

Hesabınızda mutlaka bir hata olmalı ayrıca sakin kullanmadıgınızı da söylüyorsunuz.
    Bu hesaba göre 31 lt lpg almış olmalısınız 1.4 lt hacimli Corsa şehirlerarası sakin seyirle (90-100 km) 6-6.5 lt benzin tüketiyor zaten, lpg tüketimi benzinden %12-%20 oranında daha fazladır ki ortalama 140-150 km hızlara çıktıgınızda lpg tüketimi 100 km için 10 litreyi rahatlıkla bulacaktır. Belli bir devirden sonra araç yeniden benzine geçmiş olabilir.

Araba benzine geçtiğinde öterek uyarı verir, öyle bir şey olmuş olsa arkadaş hissederdi.
  • quote:

Hesabınızda mutlaka bir hata olmalı ayrıca sakin kullanmadıgınızı da söylüyorsunuz.

Yok üstadım özellikle ss aldım benzin göstergesinde oynama yok. Lpgyi düdüğü ötene kadar bekledim turladım benzincinin içinde. Düşündüğünüz her detayı özellikle düşündüm merak etmeyin.

Çünkü takan ustamın söylediği değerleri yakalayamassam tepesine binecektim.Bugün onuda aricam bir teşekkürü haketti

Koyulan lpgnin resmini bile cektim benziklikte : S

İstanbul Levent oto sanayide taktırdım özkan ustaya.. Onca borcumun arasında taktırdım benzinden illallah deyip. Şehir içi ölçtüğümde 20 liralık lpg ile bazen 100 bazen 95 bazen 105 km yaptım. mahmutbey ve e 5 trafingi bilirsiniz akşam saati özellikle yaylaya girdim çıktım bahçelievlerde.

birde atikeri çok kötülemişlerdi açıkcası 400 lira daha kredi kartı ve nakit param olmadığı için taktıramadım diye üzülüyordum brcyi ama şimdilik çok güzel gidiyor.

Bir tek servis ışığı yandı onuda 1000 km yap ondan sonra icabına bakıcam.Şimdi istersem söndürürüm ama seni kandırmış olurum dedi.

açıkçası 170 yaksa gene razıydım .hele şehir içi az değil hocam şehir içindeki fark.Bariz fark var benzinle arasında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemalnalga30 -- 1 Temmuz 2011; 11:28:45 >

• Benzinsiz çalışan, kendisi tamamen LPG'li, deposu normal yerinde olan LPG'li araç üretirlerse almak isterim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SieGeRRR

Aracinda LPG olanlar acaba AVM kapali otoparkina girislerde sikinti cekiyorlar mi?

Çoğu avm bagaja bakıyor. Simit tank olduğu için pek belli olmuyor zaten istediğim gibi girip çıkabiliyorum. (açık yoksa kapalıyı tercih ederim)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonersoy
    Yok üstadım özellikle ss aldım benzin göstergesinde oynama yok. Lpgyi düdüğü ötene kadar bekledim turladım benzincinin içinde. Düşündüğünüz her detayı özellikle düşündüm merak etmeyin.
    Çünkü takan ustamın söylediği değerleri yakalayamassam tepesine binecektim.Bugün onuda aricam bir teşekkürü haketti
    İstanbul Levent oto sanayide taktırdım özkan ustaya.. Onca borcumun arasında taktırdım benzinden illallah deyip. Şehir içi ölçtüğümde 20 liralık lpg ile bazen 100 bazen 95 bazen 105 km yaptım. mahmutbey ve e 5 trafingi bilirsiniz akşam saati özellikle yaylaya girdim çıktım bahçelievlerde.
    birde atikeri çok kötülemişlerdi açıkcası 400 lira daha kredi kartı ve nakit param olmadığı için taktıramadım diye üzülüyordum brcyi ama şimdilik çok güzel gidiyor.
    Bir tek servis ışığı yandı onuda 1000 km yap ondan sonra icabına bakıcam.Şimdi istersem söndürürüm ama seni kandırmış olurum dedi.
    açıkçası 170 yaksa gene razıydım .hele şehir içi az değil hocam şehir içindeki fark.Bariz fark var benzinle arasında

Aracı iyi bildigim için konuşuyorum, anlattıklarınıza abartı demiyorum elbette ama depo şamandrası çok sağlıklı çalışmıyor lpg'li araçlarda özellikle atiker'de (ben atikerle çok sıkıntı yaşadım) aracınızda mutlaka ki boş gösterse bile önceki dolumlardan bir miktar (5-6 lt) lpg kalmıştır. 40 lt depoyu %80 dolum yapılabilecek şekilde uyarlıyor ve ortalama 32 litre yakıt almasını bekliyorlar, pratik kullanımda bu böyle olmuyor, ben kimi zaman 30 kimi zaman 38 litre lpg aldıgını ve lpg seviye ışıkları kırmızıya döndügünde kimi zaman 40 kimi zaman 150 kilometre yol yaptıgımı biliyorum.
    Ne olursa olsun lpg benzine göre ekonomik ve 90 kilometre sabit hızla o araç 17 krş seviyelerine inebiliyor. Bundan 2-3 yıl önce benzinle o tüketimlerde seyrediyorduk.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sonersoy

Aracı iyi bildigim için konuşuyorum, anlattıklarınıza abartı demiyorum elbette ama depo şamandrası çok sağlıklı çalışmıyor lpg'li araçlarda özellikle atiker'de (ben atikerle çok sıkıntı yaşadım) aracınızda mutlaka ki boş gösterse bile önceki dolumlardan bir miktar (5-6 lt) lpg kalmıştır. 40 lt depoyu %80 dolum yapılabilecek şekilde uyarlıyor ve ortalama 32 litre yakıt almasını bekliyorlar, pratik kullanımda bu böyle olmuyor, ben kimi zaman 30 kimi zaman 38 litre lpg aldıgını ve lpg seviye ışıkları kırmızıya döndügünde kimi zaman 40 kimi zaman 150 kilometre yol yaptıgımı biliyorum.
    Ne olursa olsun lpg benzine göre ekonomik ve 90 kilometre sabit hızla o araç 17 krş seviyelerine inebiliyor. Bundan 2-3 yıl önce benzinle o tüketimlerde seyrediyorduk.

hocam boş göstermesine bakmıyorum düdüğe bakıyorum ötüyor.Tabiki öttüğünde bir miktar kalacak diye ayarlamışlardır. Yani öter ötmez 0 a inmesi mantıksız zaten yolda kalınır vs vs . ama bu 4-5 . ölçümüm tüm değerler hemen hemen yakın çıkıyor.Çünkü işe giderkende G.O.P beylik düzü tem yolu kulanıyorum.

Benzinli şehir içi 350 yira yakıyordu. şehir dışı ise yüklü 290 a yüksüz 240 220 arası değişti tüm ölçümlerim bunlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemalnalga30 -- 1 Temmuz 2011; 11:59:33 >

• boş depoya 70 liralık lpg alıp mı 475 km yaptınız yoksa 475 km yaptıktan sonra ötünce depoyu fullediğinizdemi 70 liralık lpg aldı. ve aldığınız lpg nin litre fiyatını öğrenebilirmiyim acaba
  • o cesarete bide ben kavuşsam
  • fazla övmeyin şu zıkkımı yahu, sonra olan bize oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

boş depoya 70 liralık lpg alıp mı 475 km yaptınız yoksa 475 km yaptıktan sonra ötünce depoyu fullediğinizdemi 70 liralık lpg aldı. ve aldığınız lpg nin litre fiyatını öğrenebilirmiyim acaba

hocam tam pompa patladığında 68 yahut 69 lira bilmem kaçı gösteriyordu. Öttü benzincide ve direk pompaya bağladık doldurduk ve onunla yolu yaptık bi dahaki ötüme kadar

Yani benzincinin etrafında beş tur attım bitmeye yakındı.Öttü bağlattık doldurdu 68 yahut 69 lirada pompa yeter dedi attı. Sonra yola koyulduk kmyi sıfırlayıp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemalnalga30 -- 1 Temmuz 2011; 12:29:35 >
  • Benimde şuan clioda brc sistem var.Muhtesem gerçekten çekişte farklılık yok bastımı kaçıyor.
  • Ben de şu anda benzinli Focus II var, LPG yok. AVM'lerin kapalı otoparklarına girerlerken henüz bir kontrolle karşılaşmadım. Ama 2 aya yeni araba alacağım ya dizel ya da LPG'li olacak, aklımda Citroen C4 VTR-VTS olduğundan LPG daha ağır basıyor. Ama şimdi LPG yok, kontrol etmiyorlar ya; ben LPG taktırırım, kız arkadaşımı alırım AVM'ye giderim kontrol edip, kapalı otoparka almayacakları tutar.

Bir de aslında Kızılay'da bir çok otopark var yerin altında ve kapalı, oralara alıyorlar LPG, şimdiye kadar bir tehlike olsa, patlama yaşansa oralarda çoktan yaşanırdı diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

quote:

Aracinda LPG olanlar acaba AVM kapali otoparkina girislerde sikinti cekiyorlar mi?

Lpg tanki eger bagajda degilse yani simit tank ise uzaktan kontrol eden adamlara bakiyorum ellerinde aracina altini gosteren sopa şeklinde ayna varsa girmeye yeltenmiyorum cunku sokmuyorlar iceri. Eger yoksa bagaj kapagink açiyorlar bakiyorlar lpg li degil yolluyorlar iceri. Şu zamana kadar lpg li arac ile %70 girmişimdir. İstinye parktaki gorevliler bile sadece bagaja bakip yolluyorlar. Sorun olmuyor kisaca

Senin araçta LPG problem oldu mu ?

Bazı yerlerde, Insignia ile LPG'nin sorunlu olduğunu okumuştum.

Tam uymuyormuş falan.

• dizel yoksa lpg candır , bu devirde benzinle yol mu biter
  • kendi aracımızın değerini vereyim 330 km yol=50 tl lpg(46 tl aslında yuvarlak hesap 50 diyorum).
  • Millet coşmuş valla biz 50 tl lik gaz ile 200 km zor gidiyoruz, herkes 400-500 gidiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

quote:

Lpg tanki eger bagajda degilse yani simit tank ise uzaktan kontrol eden adamlara bakiyorum ellerinde aracina altini gosteren sopa şeklinde ayna varsa girmeye yeltenmiyorum cunku sokmuyorlar iceri. Eger yoksa bagaj kapagink açiyorlar bakiyorlar lpg li degil yolluyorlar iceri. Şu zamana kadar lpg li arac ile %70 girmişimdir. İstinye parktaki gorevliler bile sadece bagaja bakip yolluyorlar. Sorun olmuyor kisaca

O aynalarla kontrol ettiklerinde de giriyorum ben içeri kimse de giremezsin demedi şimdiye kadar. Ankara'da Kent Park açılmadan önce Media Markt açıldı. Kapalı otopark açıktı sadece. Girerken görevliye sordum. LPG'li yalnız araç dedim. Buyur abi sorun yok dediler. Söylediğim halde içeri girebildim.

Her türlü kapalıya girmişimdir. LPG dolum yeride tamponun altında. Kimse sallamıyor. Sallasalar kimse girmez aşağıya.

• r böyle kafanıza vurmuşsunuzdur artık
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.