Şimdi Ara

Dünya'nın benzeri gezegen keşfedildi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Bruce Wayne_

insanlığın çıkabildiği en yüksek hız şuan ne kadar?

bir roketin atfosferden çıkıştaki hızı kadar sanırım 20bin km falan ISS bu hızla dönüyor olması lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _bluescream_ -- 28 Haziran 2014; 22:56:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -TheDoctor-

Yerçekimi ne durumda g kuvveti ? basınçtan ezilmeyelim ve uzaya bakarken geçmişi görürüz aynada 0.0..1 saniyelik gecikme ile kendimizi görüyoruz ayın 1sn önceki halini güneşin 8 dk o gezegen belki yok oldu şu an ama geçmişi gördüğümüz için var gözüküyor niye yazdım bilmiyorum engel olamadım

Dünyadan çıplak gözle bakmıyorlar oraya, teleskopla baktığında çok yakınını görüyorsun yani ışığın gezegenden henüz çokta uzak olmadığı noktayı. Dünyaya benzer olduğunu görebilecek kadar yakınına göz atılabildiyse bir kaç yüz kilometre falan var arada. Hemen hemen o anını görüyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metal-Gear

quote:

Yerçekimi ne durumda g kuvveti ? basınçtan ezilmeyelim ve uzaya bakarken geçmişi görürüz aynada 0.0..1 saniyelik gecikme ile kendimizi görüyoruz ayın 1sn önceki halini güneşin 8 dk o gezegen belki yok oldu şu an ama geçmişi gördüğümüz için var gözüküyor niye yazdım bilmiyorum engel olamadım

Dünyadan çıplak gözle bakmıyorlar oraya, teleskopla baktığında çok yakınını görüyorsun yani ışığın gezegenden henüz çokta uzak olmadığı noktayı. Dünyaya benzer olduğunu görebilecek kadar yakınına göz atılabildiyse bir kaç yüz kilometre falan var arada. Hemen hemen o anını görüyorlar.

Uzay ya da dünya her türlü gecikmeli görüyoruz diye biliyorum yanlış biliyorsam doğrusunu öğrenmek isterim bir kaynağınız var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: WISDOM

yaw he he bunlar da biz anlamıyoz nasıl olsa diye sallıyolar hadi ordan. ben de yeni galaksi buldum ulan kim karşı çıkar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  •  Dünya'nın benzeri gezegen keşfedildi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evrenden daha bize ulaşmayan ışıklar var düşünün
  • Artik bizden bin yil sonra yasayanlar gider

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • -TheDoctor- kullanıcısına yanıt
    Bilginiz kısmen doğru; uzayda gördüğümüz şeyler sadece onların bize şuan gelen ışığıdır. Yani milyonlarca yıl önce patlayıp kül olmuş bir gezegen olabilir, görüntüsü bize şuan geliyordur, dediğim gibi kısmen doğru bir bilgi ancak bilim adamları bu gezegeni çok çok uzakları gösteren teleskoplarla ve daha birçok farklı teknolojilerle inceliyor. Yakınına gidip bakıyormuşuz gibi düşünün. Ki bunun sadece görüntü olduğunu sanmıyorum çünkü maddesel olarak da orada olduğunu teyit edecek cihazlarla gözlem yapıyorlar. X dalgası veya x ışını gönderiyorlar, ışık gezegene çarpıp geri dönüyor o şekilde inceleme yapıyorlar.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Metal-Gear

quote:

Uzay ya da dünya her türlü gecikmeli görüyoruz diye biliyorum yanlış biliyorsam doğrusunu öğrenmek isterim bir kaynağınız var mı

Şu an görünen gezegenin 16 yıl önceki halidir sanırım gezegenden yansıyan ışık 16 yılda buraya ulaştığına göre.

• Bu adamları da anlamıyorum. Dünya'da oksijen kalmayınca taşınacak gezegen arıyorlar ama biri de çıkıp demiyor 16 ışık yılı mesafeyi nasıl gideceğiz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jackie Estacado

Bilginiz kısmen doğru; uzayda gördüğümüz şeyler sadece onların bize şuan gelen ışığıdır. Yani milyonlarca yıl önce patlayıp kül olmuş bir gezegen olabilir, görüntüsü bize şuan geliyordur, dediğim gibi kısmen doğru bir bilgi ancak bilim adamları bu gezegeni çok çok uzakları gösteren teleskoplarla ve daha birçok farklı teknolojilerle inceliyor. Yakınına gidip bakıyormuşuz gibi düşünün. Ki bunun sadece görüntü olduğunu sanmıyorum çünkü maddesel olarak da orada olduğunu teyit edecek cihazlarla gözlem yapıyorlar. X dalgası veya x ışını gönderiyorlar, ışık gezegene çarpıp geri dönüyor o şekilde inceleme yapıyorlar.

Anladım teşekkür ederim değişik dalgalarla baktıklarını görmüştüm ama gecikmenin bu görüntüleme şekillerini etkilemediğini söylememişlerdi öğrenmiş oldum teşekkürler

• Oo helal

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • -TheDoctor- kullanıcısına yanıt
    Rica ederim hocam ama benim de bu konuda çok derin araştırmalarım falan yok bilgili biri olduğumu söyleyemem sadece makalelerden haberlerden vs. aklımda kalanlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DirtyDingy

Bu adamları da anlamıyorum. Dünya'da oksijen kalmayınca taşınacak gezegen arıyorlar ama biri de çıkıp demiyor 16 ışık yılı mesafeyi nasıl gideceğiz ?

Bende şunu anlamıyorum ağaç dikmek çok mu zor gezegenimizi öldürüyoruz bunu biliyoruz da karbondioksit salınımı yüzünden sera etkisi giderek artıyor ve ormanlarımız yok ediliyor devletler bu konuda kampanya falan yapsa teşvik etse de ölmesek zor birşey değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jackie Estacado

neyle baktığının önemi yok o ışık sonuçta o aletin ucuna gelmesi gerekiyor oda dünyaya gelmesi demek yani 16 yıl önce ki halini görüyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: Bruce Wayne_

insanlığın çıkabildiği en yüksek hız şuan ne kadar?

insanlı uzay aracı ile 60.000-80.000 km/saat insansız 120.000 km/saat civarı
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.