Şimdi Ara

Dünya'nın benzeri gezegen keşfedildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Porto Riko'daki Arecibo Gözlemevi'nin açıklamasına göre 16 ışık yılı uzaklıkta, Dünya'yla oldukça benzer şartlar taşıyan biz gezegen bulundu.

Dünya'nın benzeri gezegen keşfedildi

Karasal atmosfere sahip gezegenin, sıcaklık ve enerji özellikleriyle "Yaşanabilir Alan" olduğu kaydedildi. Gezegende, Dünya'daki gibi mevsimler yaşanıyor, ancak geçişleri çok hızlı ve çabuk oluyor. Dünya'nın 5 katı büyüklüğündeki Gliese 832c, yıldızının etrafındaki bir turu 36 günde tamamlıyor ve yıldızına yakın olduğu için aydınlık ve ısı alabiliyor.

kaynak

• insanlığın çıkabildiği en yüksek hız şuan ne kadar?
  • bir marlboro gibi sigara bulamadılar ama
  • yaw he he bunlar da biz anlamıyoz nasıl olsa diye sallıyolar hadi ordan. ben de yeni galaksi buldum ulan kim karşı çıkar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WISDOM -- 28 Haziran 2014; 22:15:33 >
  • 5 yılda bir dünyaya benzeyen gezegen buluyor bu araştırmacılar da
  • nasıl benziyor dünya düz ya...?
  • Işık hızı bile değil biz bu hızla ancak yüzyıllar sonra bu gezegene ulaşırız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aslında bu haber çok önceleri çıktı. Ağır amağara yani.

• Oraya tasinsak keşke. Hep gece olur orda belki

• quote:

Orijinalden alıntı: Bruce Wayne_

insanlığın çıkabildiği en yüksek hız şuan ne kadar?

saniyede yaklaşık 300.000 km hıza ulaşabilirsek 16 yılda bu gezegene ulaşabiliriz
  • Birkaç bin yıl sonra galaksiye hafif hafif yayılmaya başlar mıyız acaba çok merak ediyorum belki birkaç yüzbin yıl sonra ya da milyon

Off çok erken doğdum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jeodempp -- 28 Haziran 2014; 22:26:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zengin84

Işık hızı bile değil biz bu hızla ancak yüzyıllar sonra bu gezegene ulaşırız

ışık hızına ulaşmak imkansızdır. çoğu bilim adamına göre ışık hızına ulaşınca farklı bir boyuta geçilebilir. insanoğlunun çıkabildiği en yüksek hız 3.3 Mach'dir. Lockheed SR-71 uçağı ile yapılmıştır. 3.3 Mach = 4000 km/saat. (normalde 3300km/saat ama SR-71 çok yüksek irtifada çok yüksek hızlara ulaşan bir jet. irtifa ne kadar yüksek olursa mach okadar artar. yani 4 km/saat)
  • quote:

Orijinalden alıntı: zengin84

Işık hızı bile değil biz bu hızla ancak yüzyıllar sonra bu gezegene ulaşırız

saatte 1 milyar 78 milyon kilometre

o ışık hızı bile değil dediğin hız
  • Benim anlamadığım bir gezegenin sıcaklığı iyi su da varsa yaşanabilir mi oluyor? Bizim bir yıl 365 günken orada 36 gün öyle bi gezegende olsaydık asırlarca yaşardık heralde
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevilesi adam

5 yılda bir dünyaya benzeyen gezegen buluyor bu araştırmacılar da

5 yılda bir aynı haberi önümüze koyuyorlar. Yoksa ABD'li bilim adamlarının zeka seviyesi bu kadar geri olamaz.
  • haber yeni gezegen yeni bulunmuş gençler ve şu ana kadar dünyaya benzeyen gezegenler arasında 1. sıradaymış , kim bilir üstünde ne seksler dönüyordur
  • eline fener almadan da gidilmiyo bu gezegenlere. otobüsle 15 dakika olanını duymadım. hep ışık yılı hep ışık yılı. yıldızlar falan karanlık tabi hep oralar.
  • Bence şu anda üstünde bakteriler, algler gibi tek hücreli canlılar yaşıyor olabilir, ilgimi çekti. Ama nasıl ulaşacağız ki oraya

• o zaman uzaylılar var dikkat ederseniz yeşilik doğa var yani yaşam var
  • Yerçekimi ne durumda g kuvveti ? basınçtan ezilmeyelim ve uzaya bakarken geçmişi görürüz aynada 0.0..1 saniyelik gecikme ile kendimizi görüyoruz ayın 1sn önceki halini güneşin 8 dk o gezegen belki yok oldu şu an ama geçmişi gördüğümüz için var gözüküyor niye yazdım bilmiyorum engel olamadım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.