Şimdi Ara

Dünya düzdür ciddiyim aksini kanıtlayana yemek ısmarlıyorum (481. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
13.342
Cevap
48
Favori
367.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
86 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 479480481482483
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İlk okul öğretmenim. Çok severim kendisini.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • T Square kullanıcısına yanıt

sanal gerceklik .. black mirror dizisini izlemeye basladım güzelmiş . bir bölüm var 3.sezonda playtest izle ...

virtual reality gerçekliği arttırılmış . aynı rüyalar gibi

bu sebeple uzay masalları diyoruz ya

ama sen mutlusun vr içinde iss küre dünyalar galaksiler dönüyosun topac gibi kürede marsa koloni kızıl gezegen yeşil gezegende su varmış uzay mekikleri ışık yılı ufo uydular folyolu

• Az önce atatürk havaalanında uçak teknisyeni arkadaşımla konuştum. Yalan yok, Elektrikli uçak fikri bana saçma geliyordu. Ama gene de içimde bir şüphe vardı. Jet motorlarının elektrikle çalıştığından bahsettim. "Saf mısın oğlum, içinde elektrik motoru yok, uçakta batarya yok, havada o kadar elektrik yok. Seni böyle cahil bilmezdim" dedi.

"Vallahi bu fikir benden çıkmadı" dediysem de inandıramadım arkadaşımı.

• hypercubematrix H kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle başkanım, pardon yavrum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • jetgiller kerosen ile çalışıyomuş . fuel gazyağı .. jet mötörü rolls roys :)

45 dakkada depo doluyormuş . siz hiç atatürk havalimanına karosen tasıyan tankerler gordünüz mü ?

yüzlerce uçak iniyor hergün .. kalkıyor iç dış hatlar 1 tanesinin deposu 50.000 galon

kac dene yakıt taşıma tankeri gerek biliyonuz mu ?
    Ben gördüm.

• Bayberty kullanıcısına yanıt
    antarctica diye bir yer yok

yeryüzü antarctica gök arctica dır . aşağısı arctic bölgenin yani 7 göğün karşıtı yerdir .. as above so below

cevapları okuyorsun ulemalar atıp tutmuş bilmedikleri konuda ..
  • etkinus kullanıcısına yanıt
    yavrucum biz bakırköydeyiz sen teeee ötede çekmecedesin . ben görmüyom sen nasıl gördün ya sabır

yoksa galp gözün mü açık senin ulenn etkin
  • Dünya duzse en uctan daha da uzağa gidersek uzaya mı düşeriz ? Dünyanın çevresinde kutuplae oluyor size göre onun daha da ilerisine ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B8937EC2 -- 18 Şubat 2018; 21:1:33 >
  • Jet motoru hoax. uçak yakıtı da yok. Jet motoru da yok. Uçaklar hibrittir. Wireless şarj pedi döşenmiştir uçağın gövdesine. Uçakta elektrik motoru olmasa da elektrikle uçar.

Bunu idda edenler düz dünyacı görünür. Ama asıl amaçları düz dünyacıları mantık yoksunu cahil kişiler gibi göstermektir. Kripto kürecilerdir bunlar.

Senin görmemen normal. Apaçık gözünün önündeki görmezsin sen. İşine gelmez çünkü.

Araf 179: Andolsun biz, cinler ve insanlardan, kalpleri olup da bunlarla anlamayan, gözleri olup da bunlarla görmeyen, kulakları olup da bunlarla işitmeyen birçoklarını cehennem için var ettik. İşte bunlar hayvanlar gibi, hatta daha da aşağıdadırlar. İşte bunlar gafillerin ta kendileridir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etkinus -- 18 Şubat 2018; 21:6:49 >
  • inanmayacaksın sacma mantıksız bulacaksın bu noktada anlıyorum insanları :) yinede cevap vereyim

space loop ! en doğuda hawaiden doğuya devam ettiğinde batı portalına geliyorsun . fakat bu bir küre degil bir hypercube

bilim kurgu hikayesi gibi .. bu bir teori tabiki ..

bir hypercube ten hareketin kısıtlanmışsa cıkamazsın bulundugun mekanda circle içinde olursun .. 3d kürede benzer aslında doğuya devam edersen batıya gelirsin circle içindesin .

dünyanın çevresinde yani kuzey ve güneyde elektromanyetik alan savunma sistemi var . doğu ve batı yönlü ise sürekli bir döngü buna space loop diyorlar

ben square flat modelini benimseyenlerdenim . diğer modelde buz dan bir circle var flat disk modelde
  • quote:

Orijinalden alıntı: hypercubematrix

jetgiller kerosen ile çalışıyomuş . fuel gazyağı .. jet mötörü rolls roys :)

45 dakkada depo doluyormuş . siz hiç atatürk havalimanına karosen tasıyan tankerler gordünüz mü ?

yüzlerce uçak iniyor hergün .. kalkıyor iç dış hatlar 1 tanesinin deposu 50.000 galon

kac dene yakıt taşıma tankeri gerek biliyonuz mu ?

Onu ben de düşündüm, bir A380 330bin litre kerosen yakıt alabiliyor, onu doldurmaya tırlar kamyonlar yetmez ve havalimanı - petro rafinerileri arasında öyle gidip gelen, kerosen taşıyan tır, kamyon ne görülüyor ne haberi yapılyor ne de cok biliyor. Yani o açıdan bir bityeniği var. Ayrıca yuotube videolarında uçaklarla ilgili milyon video var yakıt doldurma anına dair video bir elin parmakları sayısı kadar (mecazen) Ayrıca muhtemelen jet motor içinde sıkıştırılan hava uçağn kanatlarındaki yakıtı kullanmaya gerek kalmadan kendi enerjisi ile patlayarak jet türbinini cevirmek için gerekli enerjiyi sağlıyor olabilir cunku örneğin dizel motorlar havayı cok sıkıştırarak patlatmak süretiyle calışmakta fakat tabi ki belli oranda mazot ile. ancak mazot olmadan 10 numara yağ ile de aynı verimlilikte --cevreyi kirleterek te olsa-- çalışabiliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Sen Allah'a iman eden birisi olarak sonsuz kudret sahibi yüce rabbimizin yaratıp senin yaşaman için sunmuş olduğu yeri dandik bir gökkubbeden ibaret görmen sence ne kadar mantıklı?

benim ne dediğimi ne anlatmak istediğimi halen anlamamışsın

ben sistemin şeklinin bir hypercube oldugunu söylüyorum sen gökkubbe diyorsun

asıl sen gibilerin mantıksızlığı şöyle ki

ALLAH tealanın yeri el earthı 2 günde akvatını 4 günde yarattım buyurdugu dünyayı kurgu uzay boşluğunda minik bir misket olarak görüp güneş cevresinde topac gibi dönderiyonuz

hangi akılla tüm sistemi 6 günde yarattım buyurdugu mekanlardan biri olan earthı sonsuz galaksilerden oluşan uzay boşluğu zırvalığının içinde minik bir gezegen olarak resmediyorsun

bir arkadasım ynı bu kafadan elinde adroid telefondan kurgu uzay animasyonlarını açıp sen Allah tealanın büyüklüğünü bu yaratışını inkar edip küçültüyorsun demez mi

problemli batıl bir Allah tasavvuru malesef ki ..

sistem hakkında ne düşündüğümü yazayım

hayallerimin ötesinde : ) hayal bile edilemez

Yani Allah 6 günde ancak gökkubbe ve katmanlarını yaratabilir, bu evren teorisi geçersizdir diyerek misketten bile çok küçük olduğunu kabul etmiyorsun anlaşılan. Şimdi de Allah'ın yaratma gücünü mü ölçüp değerlendiriyorsun.

La olm bak git

• Şakaysa komik dğeilse daha komik
  • Üstadım biraz daha araştırırsan jet motoru işini anlayacaksın. Biraz daha araştır. Gerçeğe uzak değilsin.

• quote:

yani jet motorları kısmen hiç yakıt kullanmadan havayı itliyorlar doğrudur ancak hiç yakıt kullanmadan itleme olayı şu anki bilgimize göre mümkün deil

benim anladıgım şu ; atmosferik elektrik

şuanki bildilerimizin zaten çoğu uydurma . atmosferik elektriği bilmiyoruz . cevrendeki herkese sor elektrik nedir nerde nasıl üretilir veya hiç bir üretim tesisine gitmişler mi ? hiçbiri bilmez bende bu yasıma kadar hiç gitmedim böyle bir tesise

yakıt uçak 20 saniyede kalkarken vede belli bir irtifaya ulaşana kadar kullanılıyor .. dolayısıyla 85 .000 galon yakıt tasımanın agırlık yapmanın bir anlamı yok . uçan bomba degil ki uçaklar

türbinleri ceviren enerji atmosferik elektrikse muhtemelen böyle trollendik demektir

uçağın içindeki ilk harekette kompresörü çalıştıran bir miktar yakıt olabilir ; jet motoru denilen türbini ceviren hava kompresörü zaten ve uçaklardaki yüksek seste kompresörün sesi jet motorunun sesi degil ..

a380 320 000 litre yakıt varmış 300 ton yakıt olmaz ki sadece yakıt 250-300 ton ; uçağın yolcu bagaj agırlığı da dahil yazılana göre 560 ton azami .

sacmalık bence .. bu kada agırlıkla kalkaman 20 saniyede küllühüm uydurma ..

Vay anasını birşey daha öğrendik.

Küresel güçler insanları uçakların yakıt sarfiyatı çok fazla diye empoze edip yüksek fiyatlarla tarifeli uçuş sektörünü kurmuşlar.

Uçak sadece kalkıp irtifaya yükselene kadar yakıt kullanıyorsa bu çok önemli bir bilgi.

Rolls Royce bu yazdığını görse diz çöker, tövbe ister

Bu yazdıklarında ne kadar olağanüstü saçmalama düzeyine çıkabileceğini görmüş olduk, eminim daha ötesi de vardır.

• Bu uçaklar konusunda insanları aydınlatalı çok oldu. Geçen ay yazmıştık, tekrar yazalım...

sırf insanlar dünyayı küre sansın diye uçaklar bile bazı rotalarda daha yavaş uçar. delil mi? işte delil burda;

güya küre üzerinde aynı uzatlıkta olan şehirleri ele alalım.

tokyo-chigago

sydney-santiago

bunlar güya aynı uzaklıkta ya, uçuş süreleri aynı. ama gerçekte olan şey, süreleri eşitlemek için yavaş uçuyor zalimler.

sözde uçuş rotası 1:

Dünya düzdür ciddiyim aksini kanıtlayana yemek ısmarlıyorum

sözde uçuş rotası 2:

gerçek uçuş rotası:

sanırım artık kuzey yarımküre diye bildiğiniz yerden kalkan uçakların neden yavaş uçtuğunu anlamışsınızdır. hepsi yalan, hepsi "hoax".

tokyodan kalkan bu uçak istese 3-4 saatte amerikaya varabilecekken bunu yapmıyor.

• T Square kullanıcısına yanıt
    senin gibi cahal olmasın da... cahal nedir biliyor musun, cahil'in bi level ötesi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 479480481482483
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.