Şimdi Ara

Dünya düzdür ciddiyim aksini kanıtlayana yemek ısmarlıyorum (220. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.342
Cevap
48
Favori
367.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
86 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 218219220221222
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir konunun niteliğini araştırmadan konuyu iyi biliyormuş gibi yorumlar yapmak tam bir cehalet örneğidir de, o yüzden sordum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: revivo72

Bir konunun niteliğini araştırmadan konuyu iyi biliyormuş gibi yorumlar yapmak tam bir cehalet örneğidir de, o yüzden sordum.

Konuda bazı cehalet kokan yorumları gördüm o yüzden yazdım. Konuda niteliği= Geyik konusu olması. Genel itibariyle ciddiyet yok. Ciddi mesaj verenler de var ama yok. Herkesi kendiniz gibi sanmayın.
  • Konuya 100+ sayfadır dahil kişiyim. Konudan cehalet akıyor denilmesi beni de içine alır. Cevap veririm. Başlığa bakarak geyik demek ise bir kitabın kapağına bakıp kitabı anladım demek gibidir.

• Arkadaşlar lütfen konuyu amacından saptırmayalı. Konumuz; düz dünya.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Konuya 100+ sayfadır dahil kişiyim. Konudan cehalet akıyor denilmesi beni de içine alır. Cevap veririm. Başlığa bakarak geyik demek ise bir kitabın kapağına bakıp kitabı anladım demek gibidir.

İsterse 1000+ sayfa olsun konudan cehalet akıyor demek konudaki herkes cahil demek değildir. Bazılarına Türkçe de öğretmek gerekiyor sanırım. Sen çok alıngansan kusura bakma ben alçakgönüllü bir insan değilim, en azından saldırgan üslupla yazanlara karşı hiç değilim.

Konu gerek bulunduğu bölüm itibariyle gerek konuyu açanın içeriğe girdikleriyle gerekse en beğenilen yorumlarıyla goygoy amaçlı açılmış işte. Ciddi tartışmalar dönse de bölüm itibariyle çok fazla gayri ciddi yorumlar mevcut.

Konu ciddi olsa yeri burada olmazdı. Bilim ve teknoloji bölümü var orada kapı gibi. Bu konular tartışıldı, yazıldı çizildi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

quote:

Konuya 100+ sayfadır dahil kişiyim. Konudan cehalet akıyor denilmesi beni de içine alır. Cevap veririm. Başlığa bakarak geyik demek ise bir kitabın kapağına bakıp kitabı anladım demek gibidir.

İsterse 1000+ sayfa olsun konudan cehalet akıyor demek konudaki herkes cahil demek değildir. Bazılarına Türkçe de öğretmek gerekiyor sanırım. Sen çok alıngansan kusura bakma ben alçakgönüllü bir insan değilim, en azından saldırgan üslupla yazanlara karşı hiç değilim.

Konu gerek bulunduğu bölüm itibariyle gerek konuyu açanın içeriğe girdikleriyle gerekse en beğenilen yorumlarıyla goygoy amaçlı açılmış işte. Ciddi tartışmalar dönse de bölüm itibariyle çok fazla gayri ciddi yorumlar mevcut.

Konu ciddi olsa yeri burada olmazdı. Bilim ve teknoloji bölümü var orada kapı gibi. Bu konular tartışıldı, yazıldı çizildi.

Kendi üstüme alınmadım zaten, dünyanın şekli konusu için ilkokul fen bilgisinden bahsedip üstüne cehalet muhabbeti yapan birine tepki gösterdim sadece.

Konunun nereye açılacağı, konuyu acan kişinin ne amaçla açtığı konunun özünü değiştirmez. Konu "Bilim ve Teknoloji" altında açılmış olsa sen küre dünya düşünüyorsan orada düşüncen değişecek miydi, konunun açıldığı yere göre düşünceni değiştiriyorsan onu bilmem.

Ben konuya 130.sayfadayken geldiğimde konuyu başka bir bölüm altında, "Bilim ve Teknoloji" gibi kategori altında sıfırdan açmayı düşündüm fakat burada bayağı yoğun tartışmalar yapıldığını görünce buradan devam etmeyi uygun gördüm. Fakat Konu Dışı = Geyik, Ciddiyetsiz mi demek? Sanmıyorum öyle olsaydı DonanimHaber not düşerdi ancak tersine konuya gayriciddi, trol, boş takılanlara ceza verilecektir diye notları var bu demektir ki, Konu Dışı = Normal Forum Konusu, sadece herhangi bir kategoriye tam girmeyen, genel bir konu demek olmalı, değil mi?

Böyle formalite ayrıntılara takılmaya gerek yok: Dünyanın Küre Gezegen olduğunu düşünüyorsan öyle de. Diyemiyorsan cehalet edebiyatı yapmaya gerek yok. Cehalet muhabbeti yapanlara cevap vermekten asıl yazacağım şeye ancak şimdi dönüyorum:

Dün akşam SpaceX roketi fırlatıldı ve okyanustaki rampasına dönüş yaptı. Youtube 'ta canlı izledim. Şurada özet videosu 8.dk, 20. sn den itibaren:

https://www.youtube.com/watch?v=yj4b2LzP6_Q#t=8m23s

Roketin iniş anı cekime girmedi! Yorumlarda geçen sebep: Roket inerken oluşan titreşimden kamere bozuldu! (!) Uzay hayallerine devam etmek isteyenler bu sebebe gerçekten inanıyor.

SpaceX SES-10 roket iniş anını hiçbir kamera cekemedi cunku kameralar bozuldu. Küre dünya masalına inananlar buna da inanıyor.

• Kartal Göz kullanıcısına yanıt
    Üstadım ön yargılı olayın, yeni fikirlere açık olun. bazı noktalarda eksik biliyor olabiliriz. Eksik kalan yerde bizi aydınlatın. Bu aralar gök cisimlerine merak saldım. Astronomik gözlem için önereceğiniz fotoğraf makinesi var mı? Nikon demeyin, çok pahalı.

• Üstadım spacex konusunda çok doğru yazdınız. Roketin inişinin gösterilememesi çok düşündürücü. Gerçi, inişi gösterilse de bir şey ispat etmez, sonuçla inişi olanlar da var ama hepsi fotoşop. Raw çekim yok hiç.

• quote:

Orijinalden alıntı: EmuMaster

quote:

Orijinalden alıntı: semavi7

Oha ya ben şu an şok. Tartışılan mevzuya bak

Dünya düzdür ciddiyim aksini kanıtlayana yemek ısmarlıyorum

Bu resimdende göründüğü üzere dünya düzdür. Küre olması düz olması gerçeğini değiştirmez. Şeli küre ama yüzeyi düz

Kamerayı kim çekmiş pampa eğer oradaki iss ise iss'nin yukarısında başka bir cihaz mı var

Dünyada binlerce uydu yörüngede hareket ediyorsa niye bunlar dolaştığı yere göre 24 saat canlı stream yayın yapmıyor?

Uyduya o kadar para harcanırken üzerine küçük bir kamera konumlandırmak o kadar zor olmasa gerek

Hadi şimdi bunları düşün sonra başka saçmalıklarla yine gel

Canlı yayın var. Youtube'a nasa live yaz.

• Şaka maka sayfalarca bunu ciddi ciddi tartışan olmuş bu konu amerikada sazanlari avlamak için açılan bir mevzuydu.Son zamanlarda nedense ülkemizde yeniden popüler oldu.Onlarca fizik matematik kuramı çekilen resimler bilimsel yaklaşımlar Dünyanın yuvarlak yapısını kanıtlıyor.Bu tartışmak bile zaman kaybı

• Şu cehaletten kurtul asıl ben sana yemek ısmarlayayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kabus87

Şaka maka sayfalarca bunu ciddi ciddi tartışan olmuş bu konu amerikada sazanlari avlamak için açılan bir mevzuydu.Son zamanlarda nedense ülkemizde yeniden popüler oldu.Onlarca fizik matematik kuramı çekilen resimler bilimsel yaklaşımlar Dünyanın yuvarlak yapısını kanıtlıyor.Bu tartışmak bile zaman kaybı

Sadece Almanya Internetinde Youtube'te konuyu tartışan binlerce başka kişi gösterebilirim. Alman eğitim sistemi de sazan mı yetiştiriyor?

• http://www.n2yo.com/space-station/

Kıbrıs'ta askerim IBAN atayım mı

• Canlı yayın adı altında işlenmiş video akımı. @Akasha_Ether

• Şüphesiz ki yayın canlıdır.

• Fade to Black kullanıcısına yanıt
    aslında sorulması gereken soru şu hep rakamlar yazılıp çiziliyor bol sıfırlı .. nasıl hesaplanmış 150 milyon km ? bunların bir hesabı olmalı degil mi ? sonuçta her insan yanılabilir fakat metod ne bu sonuca ulaşırken kim güneşin uzaklığını hangi yöntemle ölçüp bulmuş ?

http://www.bilimgenc.tubitak.gov.tr/makale/yildizlarin-uzakligi-nasil-olculur

makaleyi okudum ve dioki bu hesap geometri veya trigonometri ile hesaplanır ..paralaks yöntemi ile ..

anladıkta !! güneşin uzaklığını nasıl ölçtün .. az bucuk geometri biliyoruz açılar tan kotanjant

m.ö erastotenes şöyle ölçmüş güneşin uzaklığını veya yüksekliğini

http://www.theflatearthsociety.org/tiki/tiki-index.php?page=Eratosthenes+on+Distance+of+the+Sun

http://www.millersville.edu/physics/experiments/058/index.php

gölge boyu -- little trigonometri matematik yeterli demekki ? hesaplayalım o zaman

• Nasanın hayali oyuncaklarıyla ilgilenmektense gidip "Eve Online" oynamak daha iyidir.Sağlam oyundur.
  • Arkadaş bu konu ne zaman kapanıcak , bir tonda şikayet atıldı , Yarın öbürgün bi platforma düşücek dalga daşşak geçilicek. Bilimsel verilerce ispatlandı ki ben koskoca bi yazı yazdım ekşiden alıntı olarak. Hani kime yemek ısmarlandı ? neden bu konu halen açık arkadaş.
  • Kartal Göz kullanıcısına yanıt
    senide biliyoruz snucckle örnegini hatırladın mı dünyanın topluğunu ispat için verdiğin bir örnekti

hesapla bakim güneşin uzaklığını erastotenes gibi ...
  • konu kapanmıyor .. bende cok tsk gectim top dünyacılarla bir önceki sayfada nasa nın toplarını gösteren bir görsel en son örnekti .. silmişler

dalga tsk gececek olan ekşici veya hangi platformun üyeleriyse buraya gelsinler bir görelim kim kimle egleniyomuş

hodri meydan cadence1 meydan okuyor .. alayına tüm top dünyacı tayfaya !!!
  • 
Sayfa: önceki 218219220221222
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.