Şimdi Ara

Dune HD TV-101 Review & İnceleme (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
338
Cevap
4
Favori
17.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: resai

sanırım dediğinizi yapamadım.. pc den hem dune a hem de ağdaki hdd ye erişebiliyorum.. ama dunedan diğerlerine ulaşamıyorum..

http://www.youtube.com/watch?v=xnREgyxL6HM
  • selam tekrar , sanırım dune 101 youtube dakinden biraz daha farklı , şöyle ki , network browser - smb - workgroup altında girmek istediğim nus2000 adlı şeyi görüyorum ama popup menu ye bastığımda videodaki gibi seçenekler çıkmıyor , sadece information ya da refresh falan çıkıyor.. kendim new network yapayım deyip nus2000 in ip nosunu username şifre falan yazdım yine giremedi. internet explorer dan aynı ip nosunu yazdığım zaman nus2000 karşıma çıkıyor halbuki..
  • sanırım 1 adım daha ilerledim , new network tanımlayıp server kısmına workgroup\nus2000 yazınca şimdi sadece cannot access network folder demeye başladı , adrese ne yazmam gerekli acaba
  • görmek istediğiniz hdd leri ağdan açtınız değil mi? açtıktan sonra bir de şu olay var. window share manager programı ile ağda açık olan hdd leri fixlemeniz gerekebilir.

http://www.mediafire.com/?skiho0yeh83f70h program burda, kurduktan sonra açtığınız zaman herhangi bir hdd nin ''NO'' yazmaması gerekir. eğer yazıyorsa onu seçip fixleyerek ''YES'' konumuna getirmelisiniz.

bunların hepsini yaptıktan sonra, dune ana ekranında imleç ağ klasörü üzerindeyken pop up menüye basın ve yeni ağ klasörü açın. orda sırasıyla (hdd nin ağda açılmış olan ismini), (smb), (server olan kısma ''workgroup'') ad olarak ta ne isterseniz yazın. kullanıcı adı ve parolayı da boş bırakın ve tamam deyin. bi deneyin olmazsa, yarın bir daha bakarız ben yardımcı olmaya çalışırıım.

• quote:

selam tekrar , sanırım dune 101 youtube dakinden biraz daha farklı , şöyle ki , network browser - smb - workgroup altında girmek istediğim nus2000 adlı şeyi görüyorum ama popup menu ye bastığımda videodaki gibi seçenekler çıkmıyor , sadece information ya da refresh falan çıkıyor.. kendim new network yapayım deyip nus2000 in ip nosunu username şifre falan yazdım yine giremedi. internet explorer dan aynı ip nosunu yazdığım zaman nus2000 karşıma çıkıyor halbuki..

ben de 101 var ve yadiste (nette bulduğum sürüm yaDIS_2.1.3 idi ve lap top virüs alarmı verdi yine de önce kurdum sonra dune bağlantım da kopunca hepten sildim başka bir sürüm varsa link veririrseniz sevinirim) takıldım sizi izlemeye devam ediyorum umarım çözer ve yol gösterirsiniz.bu saatte hala uğraşıyorum.
    selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferdaguler -- 26 Kasım 2011; 1:02:04 >

• Bazı antivirus programları yaDIS_2.1.3 'ü virüs olarak algılıyor , ancak değil.
    Bizzat kurup çalıştırdım ve sorun yok.
  • yok bir türlü beceremiyorum bu işi , dediğiniz programı kurup paylaşmak istediğim yeri seçince "already in use" falan diyor.. işin ilginç yanı yadise giriyorum , ağdaki harddiski seçiyorum , bana dune ağyolunu veriyor , bu yolu dune a yazıyorum giremiyorum.. şöyle birşey zaten
    smb://192.168.1.210/admin/usb2-disk1/yeniler
  • quote:

Orijinalden alıntı: popcornhour

Bazı antivirus programları yaDIS_2.1.3 'ü virüs olarak algılıyor , ancak değil.

benim arşivimdeki filmler her biri srt ve film olmak üzere ayrı ayrı dosyalar halinde acaba bu durum yadisin çalışmasında bir sıkıntı yaratır mı ?
    selamlar.
  • quote:

yok bir türlü beceremiyorum bu işi , dediğiniz programı kurup paylaşmak istediğim yeri seçince "already in use" falan diyor.. işin ilginç yanı yadise giriyorum , ağdaki harddiski seçiyorum , bana dune ağyolunu veriyor , bu yolu dune a yazıyorum giremiyorum.. şöyle birşey zaten

pes etmeyin lütfen sizi izlemeye devam ediyorum :)
    selamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferdaguler

quote:

benim arşivimdeki filmler her biri srt ve film olmak üzere ayrı ayrı dosyalar halinde acaba bu durum yadisin çalışmasında bir sıkıntı yaratır mı ?
    selamlar.

Farklı klasörlerde olmalılar.

Örneğin,

Filmler (klasör)

FilmA (klasör)
    FilmA.avi
    FilmA.srt

FilmB (klasör)
    FilmB.avi
    FilmB.srt

gibi.

Sanırım sizinkiler de bu şekildedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocaklilar -- 26 Kasım 2011; 19:13:26 >
  • quote:

quote:

yok bir türlü beceremiyorum bu işi , dediğiniz programı kurup paylaşmak istediğim yeri seçince "already in use" falan diyor.. işin ilginç yanı yadise giriyorum , ağdaki harddiski seçiyorum , bana dune ağyolunu veriyor , bu yolu dune a yazıyorum giremiyorum.. şöyle birşey zaten

selamlar.

Yadis çalışıyor ama usb den basit yapılıyor , ama ağdaki diskler için farklı tanımlamalar gerekiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ocaklilar

quote:

quote:

selamlar.

Farklı klasörlerde olmalılar.

Örneğin,

Filmler (klasör)

FilmA (klasör)
    FilmA.avi
    FilmA.srt

FilmB (klasör)
    FilmB.avi
    FilmB.srt

gibi.

Sanırım sizinkiler de bu şekildedir.

evet doğrudur.o halde sorun klasörlemede değillmiş.uğraşmam gerekecek başka bişeyleri yanlış yapıyorum galiba.teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferdaguler -- 26 Kasım 2011; 22:27:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mastor1

quote:

quote:

selamlar.

Yadis çalışıyor ama usb den basit yapılıyor , ama ağdaki diskler için farklı tanımlamalar gerekiyor

yanlış anladımsa kusura bakmayın;
    benim tüm harddisklerim (6x1tb) usb hub üzerinden 101 e bağlı.yadis hariç hiç bir sorun yok
    verdiğiniz linkteki (http://forum.donanimhaber.com/m_47963676/mpage_1/key_/tm.htm) herşeyi tek tek yapıyorum ancak en son dışa aktar dediğimde ''dune arayüz kalsörü yok '' mesajı alıyorum.
    selamlar

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mastor1

quote:

quote:

selamlar.

yanlış anladımsa kusura bakmayın;
    benim tüm harddisklerim (6x1tb) usb hub üzerinden 101 e bağlı.yadis hariç hiç bir sorun yok
    verdiğiniz linkteki (http://forum.donanimhaber.com/m_47963676/mpage_1/key_/tm.htm) herşeyi tek tek yapıyorum ancak en son dışa aktar dediğimde ''dune arayüz kalsörü yok '' mesajı alıyorum.
    selamlar

''smb://192.168.2.22/MyBook-1-/Bluray/The.Secret.in.Their.Eyes.2009.1080p.BluRay.x264.DTS-WiKi/The.Secret.in.Their.Eyes.2009.1080p.BluRay.x264.DTS-WiKi.mkv

Mesela sorunsuz çalışan bir uzantı.Dedigim gibi ilk yere ip daha sonra hdd yi ag paylaşımına açarken verdiginiz ad ve dosyanın bulundugu yer.''

her film için tek tek mi girmek gerekli
    selamlar.

• quote:

dışa aktar dediğimde ''dune arayüz kalsörü yok '' mesajı alıyorum

Dışa aktarımın hangi klasöre yapılacağını tanımladınız mı?
  • her film için değil, filmlerin olduğu klasörü seçin dosyanın adını seçmenize gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ocaklilar

quote:

dışa aktar dediğimde ''dune arayüz kalsörü yok '' mesajı alıyorum

Dışa aktarımın hangi klasöre yapılacağını tanımladınız mı?

\\DUNE\Elements_7836f22a36f1e8d0\yaddis
    şeklinde bir klasör tanımlamıştım.
  • yaddis mi yadis mi? burada bir hata yapmış olabilir misiniz? Klasör yok diyorsa bulamıyor demek ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: saintroyo

her film için değil, filmlerin olduğu klasörü seçin dosyanın adını seçmenize gerek yok.

ok
  • seçtikten sonra tüm liste ana ekranda açılacak. ister teker teker isterseniz de toplu halde taratma yaparsınız. yalnız şuna dikkat edin 2 kelimeli ise mesela arasında nokta olmasın. kesinlikle yazımına dikkat edin yoksa anlamıyor.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.