Şimdi Ara

dün taburcu olduk, iyi dilekleriniz için teşekkürler. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
271
Cevap
5
Favori
22.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
444 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Xakler

‘Çoğu karaktersiz’ bu sözün egomu okşamaya yetiyor işte. Türkiyede görevli 140 bin hekim varken sen 20 hekim tanıdın ve nefretinden bunu söylüyorsun, böyle devam
    Ben bir savunma yapmadım ayrıca hekimi savunduğum yok. Tek dediğim doktorlardaki egonun sebebi sen ve senin gibi kin kusan insanlar
    sevgili kardeşim ,
    ailemde bir çok doktor var bu arada kimseyi kayırmıyorum ben.Ben 20 tane tanıdıysam 40 tane çevremden duydum 10 tane gazetede okudum 20 tane haberlerde izledim sağlık sektörünün kokuşmuşluğunu herkes biliyor masal anlatma burda.İşini iyi yapana saygım sonsuz ama karaktersiz olana da zaten ne düşündüğümü biliyorsun.Bu nefret kusmaksa bence sen hekimliğini sorgula daha karşındaki anlayamazken nasıl tahlil ne tanı koyma konusunda milleti yönlendireceksin.

• yıllık izine çıkacağım diye bypass ameliyatımı birşey olmaz deyip 20 gün sonraya atan ve sol ayağımda 4 adet parmağımın amputesi ile sonuçlanan hazin hayat tecrübem geldi aklıma. İşini layığıyla yapmayan tüm doktorları Allah bildiği gibi yapsın.
  • riaz kullanıcısına yanıt
    Alanım kimya, ünvanım doktor sadece. Doktorluk yapmıyorum yani tanıyı boşver o yüzden. Ben de iyi ki varsınız diyorum sizlere, çok kapalı ve içedönük kişilikli doktor dayım var, adam oturur layığıyla mesleğini yapar, etraftakiler ona bile laf ediyor kazandığı paraya laf ediyor. Böyle insanların varlığı egomuzu okşuyor iyi ki varsınız hiçbir şey yapmadan bile birçok insana dokunabilme yeteneği tek bu meslek grubunda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xakler

Alanım kimya, ünvanım doktor sadece. Doktorluk yapmıyorum yani tanıyı boşver o yüzden. Ben de iyi ki varsınız diyorum sizlere, çok kapalı ve içedönük kişilikli doktor dayım var, adam oturur layığıyla mesleğini yapar, etraftakiler ona bile laf ediyor kazandığı paraya laf ediyor. Böyle insanların varlığı egomuzu okşuyor iyi ki varsınız hiçbir şey yapmadan bile birçok insana dokunabilme yeteneği tek bu meslek grubunda
    yazık sana kıyamam ütopik hayallerin var güzel
    aldığınız para işinizi iyi yapıyorsanız sonuna kadar helal olsun , hala konuyu evirip çevirip kendine getiriyorsun buradaki konu sen değilsin çıkar kendini aradan sana takmıyorum dostum genele takıyorum.Anlayışınızda kıtsa demekki

• Ne demek ya ? Zihniyete bak. Mal mı satıyorsun hocam ne alaka sağlık ulan bu. Sanki 100₺'lik çakma telefon almış adam. Sende 100₺'lik alırsan böyle olur gibi bir şey diyorsun. 3₺ maaş da olsa eşek gibi dört dörtlük yapmak için çalışacak.

• riaz kullanıcısına yanıt
    Adamların özgüveni düşük olduğu için egoyu yükseltecek fırsatları kaçırmıyorlar.

• Geçmiş olsun işini dürüstçe yapan insanları ayrı tutuyorum ama türkiyede saatimi doldurayım evime gideyim kafasında herkes buna sağlık sektörüde giriyor özel hastaneler ise ne kadar amaliyat okadar çok para gözüyle yaklaşabiliyor bazı yerler , kendimden bir örnek vereyim sigortada diş için sıra bulamadığım için özele gitmek zorunda kaldım , doktor diş etlerinde zayıflıyor bir an önce korumaya almamız gerekiyor dedi iyi dedik arka dişleri kaplama yaptırdık ama ısrarla ön dişleride yapmamız lazım diyor , ama ben hem maddi hem manevi bu yükün altına girmekten çekiniyorum , sürekli kaplama yaptığı dişlerde bir dengesizlik var bi tarafımı yontuyor bir taraf büyük kalıyor bir tarafı yontuyor bir taraf fazla baskı yapıyor felan derken ön dişler birbirine çarpmaya başladı , şimdi kaplama sökümü yapsak diş kaybetme riski var en iyisi önleride korumaya alalım iyi dedik yapalım , ama burda bana şundan hiç bahsetmiyor , ön dişleri keserken ciddi sorunlar çıkabilir diş köklerinde , herhangi bir sorun olurmu diyorum üstüne basa basa yok diyor , ön dişleri kesiyor keserken çoğunda sinirler açığa çıkıyor , bu doktorun hatasıda olabilir dişin yapısından da olabilir onu biliyorum onu geçtim , 5 dişe kanal tedavisi gerekiyor ve 5 dişim artık aslında bir nevi sakat kalıyor hadi onuda geçtim , kaplama yapıldıktan 2 ay sonra köklerde az önce bahsettiğim sorunlar meydana geliyor gerek kanal tedavisi gerek diş kesimi sırasında oluşan travmadan dolayı diş köklerinde kist oluşuyor al başına yeni bir ameliyat süreci , diş eti kesiliyor çene kemiği kazınarak diş köklerine ulaşılıyor ve kistler temizleniyor ve bir hafta ağrılar ve balon bir suratla yaşıyorsun , şimdi yaşadığım tüm acılar bir yana giden para bir yana , hala dişler doktora gittiğim günkü kadar sağlıklı hissettirmiyor , yani kötü halde gittiğimde tek bir dişimde sorun vardı şimdi çoğunda hala sorunlar az az hissediliyor doktor geçicek diyor ama okadar tecrübe edindimki geçicek olan ağrıyla geçmicek olan ağrıyı malesef hissediyorum ama umarım yanılırımda geçer , sonuç olarak herkese tavsiyem doktorlara güvenmeyin çok iyi araştırın ölüm söz konusu olmadıkça vucudunuza asla bıçak deydirmeyin konuyla alakasız bu tabi ama olay güven evet arkadaşlar özele bile gitseniz güvenmeyin temkinli olun

• Geçmiş olsun, iş yerimde bir arkadaşımın eşi de doğum sonrası aynı sorunu yaşadı. Yaklaşık 2 hafta hastane de yoğun bakımda tuttular. Şu an durumu iyi, bebekleri de iyi durumda. İnşallah sizinde eşiniz kısa zamanda şifa bulup sağlığına kavuşur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeyazBüyü -- 12 Nisan 2018; 9:54:10 >
  • Acele yapmayla bir alakası yoktur. Ayrıca herkes gitse bile nöbetçi olan bekler topu bırakıp gitmez. Ayrıca hemostaz bozukluğu demek ameliyatta boşalması gereken kan demek değildir. Ameliyatta boşalmalıydi çabuk kapadılar içine boşaldı diye bir argüman olursa buna ancak gülünür. Hemostaz bozukluğu kanda pıhtılaşma sağlayan faktörlerin çalışmaması demek. Genetik hastalıklar ülkemizde çok yaygın olduğu için hemostaz bozuklukları da çok yaygın. Her ameliyatın riski vardır. Aheste aheste yapsalar bile kanama olabilirdi. Ameliyatın fıtratında kanama var. Çünkü sen damarı kesiyorsun ama dikerken damarı dikmiyorsun. İnsan vücudunda milyonlarca damar var en kral cerrah bile bir ameliyat sonrası hepsini dikemez çünkü göremez. Sen yarayı dikersin damarlar kendi kendini tıkayıp iyileşir eğer tıkayamazsa bknz hemostaz bozukluğu o zaman sızıntı şeklinde kanama olur. 1 litre kanayan insan zaten ölür birde ameliyat sırasında olan kanamayı eklersen eşiniz şimdiye mefta olmuştu demek ki 1 litre değil.

Ayrıca Amerika'da malpraktisler hastal lehine çıkıyor Türkiye'de niye çıkmıyor diyenler. Orada millet herhalta dava açmıyor haklı olduğu yerde açıyor da ondan. Burada her komplikasyona dava açılıyor. Davanın ceza hükmünde olabilmesi için komplikasyonun doktor hatası olması lâzım. Mesela bu vakada doktor hatası olması için yemeğe gidecekler alelacele yaptılar değil major bir damarı yanlışlıkla kesip sonra dikmemeleri gerekirdi. Bütün ameliyatlar acele yapılır zaten yemeğe gitmek ekstra acele bir durum oluşturmaz. Günde 8 9 ameliyat yapılıyor her biri birer saat sürse bunun anestezi kısmını katmadım bile mesai saati bitiyor zaten. Bu alelacele doktorlar yapıyor demek yerine neden bu ülkede az doktor var neden devlet acele ameliyat yaptırıyor bu kadar çok ameliyat olmaz bir günde diye isyan etseniz hem siz hem doktorlar rahatlar.

• Çok büyük geçmiş olsun hocam.

• Günümüzde doktorların büyük çoğunluğunun tek derdi mümkün olduğunca operasyon, ameliyat yapıp döner sermayeden parayı götürmek.

Para kazancaz diye kesmedik biçmedik insan bırakmadılar , hastalar ameliyattan sağ çıkmamış, risk varmış umurlarında değil, yeterki ameliyat yapıp para kazansınlar...

İşini hakkıyla yapanlara, kul hakkı gözetenlere, azıcık vicdanı olanları tenzih ederim...

• Havya Makinesi kullanıcısına yanıt
    Yurt dışında bazı ülkelerde örneğin Amerika'da doktorların yüksek maaş almasının sebebi orada malpraktis cezalarının daha ağır olmasından kaynaklanıyor. Benim değinmek istediğim birkaç nokta var. Türkiye'de aile hekimi ile görüşmeden diğer uzmanlık bölümlerine (örneğin kbb, göz) randevu alabiliyorsun ama Amerika'da bunu yapamazsın. Amerika'da yine doktor en ufak bir riskte seni ameliyat etmeyebilir, Türkiye'de daha rahat(yani ameliyatı yapacak doktor bulma bakımından) olabilirsin. Konu sahibine, eşine ve bebeğe geçmiş olsun, umarım kısa zamanda iyileşirler.

• Bizde de bu kadar ciddi olmasa da benzer bir durum oldu. Hastanede kan tahlili istedi doktor. Kan alıp tüpleri acil laborotuvarına teslim etmemizi istediler ben de teslim ettim. Tahlil sonuçları yarım saat içinde çıkar dediler yarım saat geçti gittim sordum daha çıkmadı dediler. 3 saat boyunca yarım saatte bir gittim sordum yok çıkmamış dediler. En sonunda gittim laborotuvara sordum bize bunun için kan örneği gelmemiş dediler. Kan örneklerini kaybetmişler yani. Gittik bi daha kan verdik.

• Geçmiş olsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sesimizi duyuralim arkadaşlar. Herkes işini düzgün yapsın. Para için yapıyorsa yapmasın o zaman. Kimse kimsenin canına kiyacak hareketler yapamaz. Allah göstermesin daha ciddi durumlar olabilirdi.

• Olay hasta sayısıyla alakali, Türkiye'de normalin çok üstünde iş yaptırılıyor maalesef buda rahatlıkla malpraktis yaptırıyor. Zaten bu sistem fazla gitmez şimdiden 6 ay sonrasına vermeye başladılar randevuyu yakında patlar. Düşünün normalin 5 10 kat üstünde hasta bakılıyor yine yetiştiremiyor...

• They Killed Kenny kullanıcısına yanıt
    Ekleme yapayım Türkiye'de verilen malpraktis cezaları Amerika düzeyinde 1 milyon TL'yi buluyor ama verilen maaş Uganda düzeyinde 6 bin ortalama Zaten aklı olan hiçbir doktor cerrahiyi seçmez zaten puanlarıda dip yapmış durumda çoğunda boş kalıyor

• Doktor düşmanları olayın iç yüzünü bilmeden direkt doktora suç atmışlar.Cidden yazık diyorum...

Bunlar hep çekememezlikten kaynaklanıyor,rezil herifler. Zaten doktorları yolunacak kaz olarak görmeleri de ayrı mesele.(Hala doktorları zengin senen mahlukatlar var)

Bu arada eğer doktor hatası varsa umarım cezasını çeker eğer yoksa ve siz günahını aldıysanız siz cezanızı çekersiniz.

Ailenize acil şifalar diliyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: eric13

Ekleme yapayım Türkiye'de verilen malpraktis cezaları Amerika düzeyinde 1 milyon TL'yi buluyor ama verilen maaş Uganda düzeyinde 6 bin ortalama Zaten aklı olan hiçbir doktor cerrahiyi seçmez zaten puanlarıda dip yapmış durumda çoğunda boş kalıyor
    Devlet bunu kendi yaptı...

Hasta haklarını bu denli arttırırsan tabiiki cerrahi seçilmez.İnsanlar şu topicten bile anlaşılacağı gibi doktor düşmanı.Olayın iç yüzünü dahi bilmeden yargısız infaz yapıyorlar.En ufak bir şeyde tazminat,doktorlar yolunacak kaz bunların gözünde.

İlerde cerrah bulurlarsa şükretsinler!

Umarım bu atıp tutanların ailesinde acill cerrahi işlem gerektiren bir olay çıkar da,o operasyonu gerçekleştirecek cerrah bulamazlar ülkede,tek dileğim bu...

Dünyanın hiçbir yerinde cerrahi asistanlar vs bu denli çalışmıyor.Ayda 10u aşan 36 saatlik nöbetler ve hakedilenin yarısı kadar bile olmayan maaş.Doktor düşmanları,saldırılar ve cinayetler hak getire...Gereksiz dava süreçleri ve yolunacak kaz olma durumu!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-CA6EED738 -- 12 Nisan 2018; 11:1:54 >

• Gorunen o ki ortada bir malpraktis var. Bakanliga sikayetten ote hukuki yollara basvurmanizi tavsiye ederim. Gecmis olsun.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.