Şimdi Ara

Düğün Öncesi Beyaz Eşya Önerileriniz Hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Maddi anlamda kendimi kasmadan bulaşık makinası, çamaşır makinası, buzdolabı ayrıca TV arayışına girdim.

Arçelik, Samsung, Bosch ürünleri üzerinde duruyorum.
    TV dahil maximum bütçem 7.000-7.500 TL.

Satıcısı, bayisi arkadaşlar varsa önerilere açığım.
    Taksit ve peşin ödeme seçenekleriyle desteklerinizi esirgemezseniz memnun olurum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam sana tavsiyem TV'yi kesinlikle Samsung al. LG aldım keşke Samsung alsaydım diyorum.

Çamaşır bulaşık makinesini ve buzdolabını Profilo'dan uyguna mal edebilirsin. Arçelik-Beko alırsan en düşük modelini alma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ironblood

Hocam sana tavsiyem TV'yi kesinlikle Samsung al. LG aldım keşke Samsung alsaydım diyorum.

Çamaşır bulaşık makinesini ve buzdolabını Profilo'dan uyguna mal edebilirsin. Arçelik-Beko alırsan en düşük modelini alma.

Hocam ben de evlenme arifesindeyim. Beyaz eşleri 3 parça olmak üzere Profilo’dan alacağım toplam 4 bin tl kadarı mal oluyor. Merak ettiğim tv için Samsung alın demişsiniz özellikle. Ben lg düşünüyordum Samsunga da gözüm kaymıyor değil . evde var lg 5 yıl önce almıştım memnunum. Özellikle Samsung tavsiye sebebi ne merak ettim yoksa Samsung düşüneyim ?

• ozz75 kullanıcısına yanıt
    Benim tv de ve gordugum bircok lg'de banding problemi var. Servisi de taseron yaptırıyorlar. Ben lg'nin smarti guzel diye almistim ama browserdan film acamiyor çoğu zaman. Samsung'da ise bu sekilde bir sorun yok.Goruntu kalitesi daha guzel. Yorumlara bakarsan kafan karisacak cunku herkes baska bir tv tavsiye ediyor, bunlar benim deneyimlediklerim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ironblood kullanıcısına yanıt
    Evet yorumlarda hep banding sorunu var diye okudum. Samsung ta hangi model önerirsiniz hocam eğer kullanıyorsanız ya da aldıysanız ? Bu 50mu700 veya 400 serileri gibi ?

• Konu günceldir, ürün önerisi olan varsa destek rica ederim.
  • Bende uzun süreli bir araştırma sonucunda elextrolux siemens arçelik lg vestel bosch arasından fiyat ve performans açsından arçelikte karar kıldım. bulaşık, çamaşır, buzdolabı 3lüsünde yaptığım araştırmada electrolux 7800tl civarında, siemens 8400tl, arçelikte 4800tl civarlarında.

Bir aylık araştırma sonucunda sorunsuz bir ürün olmadığı kanısına vardım. En pahalı ürünlerin bile şikayetvar sitesinde adı geçiyor, youtube üzerinde birsürü sakın almayın videosu var Hal böyle olunca yedek parça fiyatlarınıda dikkate almak gerekli.

Arçelikte seçtiğim modeller;
    Çamaşır makinesi 9143 YCM
    Buzdolabı 5507 NE
    Bulaşık makinesi 6588 ( baktığım onca model arasında sepetleri diğerlerinden buyuk hatta en üst rafı çatal kaşık için oldukça iyi düşünülmüş 3 raflı tasarım)

Henüz ödeme yapmadım kredinin çıkmasını bekliyorum. Arçelikteki indirim şubat sonu bitiyor 750tl indirim üzerine birde nakitte %8 bayii indirimi var bu sebeple kaçırmadan yararlanacağım. İndirimsiz fiyatları 6000TL civarında. Garanti işi eve kurulumdan sonra başlıyor ve ağustosa kadar depoda tutabiliyor arçelik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Visam Lord -- 22 Şubat 2018; 17:52:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Visam Lord

Bende uzun süreli bir araştırma sonucunda elextrolux siemens arçelik lg vestel bosch arasından fiyat ve performans açsından arçelikte karar kıldım. bulaşık, çamaşır, buzdolabı 3lüsünde yaptığım araştırmada electrolux 7800tl civarında, siemens 8400tl, arçelikte 4800tl civarlarında.

Bir aylık araştırma sonucunda sorunsuz bir ürün olmadığı kanısına vardım. En pahalı ürünlerin bile şikayetvar sitesinde adı geçiyor, youtube üzerinde birsürü sakın almayın videosu var Hal böyle olunca yedek parça fiyatlarınıda dikkate almak gerekli.

Arçelikte seçtiğim modeller;
    Çamaşır makinesi 9143 YCM
    Buzdolabı 5507 NE
    Bulaşık makinesi 6588 ( baktığım onca model arasında sepetleri diğerlerinden buyuk hatta en üst rafı çatal kaşık için oldukça iyi düşünülmüş 3 raflı tasarım)

Henüz ödeme yapmadım kredinin çıkmasını bekliyorum. Arçelikteki indirim şubat sonu bitiyor 750tl indirim üzerine birde nakitte %8 bayii indirimi var bu sebeple kaçırmadan yararlanacağım. İndirimsiz fiyatları 6000TL civarında. Garanti işi eve kurulumdan sonra başlıyor ve ağustosa kadar depoda tutabiliyor arçelik.

Hocam arçelik 4800 pahalı değil mi ? Ben Profilo 3 parça buzdolabı bulaşık çamaşır toplam 3800 küsüratlara getirdim. Tv de lcd düşünüyorum 4K modellerinden LG. Onu da katarsam 6 bini bulur.

• Düşük modeller seçilince tabiki fiyatlarda oldukça düşüyor. Annemin buzdolabında mavi ışık ve full fresh var mesela memnun olduğu için ona göre seçtim buzdolabını. Çamaşır makinasında yine devir, kilogram, enerji ve su tasarrufuna dikkat ettim. Seçtiklerim ne çok pahalı modeller nede en düşük. Fiyat performans ve beklenti çerçevesinde 4800tl gibi bir fiyata denk geldi.
  • Visam Lord kullanıcısına yanıt
    Hocam Profilo’nun düşük modelleri değil. Mesela aldığım çamaşır makinesi cmg 140 dtr 9 kilo 1400 devir. Buzdolabı kombili 3257 modeli. Bulaşık 2355 4 programlı led ekranlı. Ucuza gelmesinin sebebi modelden değil internet üzerinden araştırıp satış yapan hesapların adresini buldum gittim görüştüm. Tavsiyem istoç 5. Adaya gidin. Hem ürüne yakından bakın anlaşın gün içi veya sonrası teslim ediyorlar. Ama internette günün fırsatı veya gece fırsatını yakalarsanız daha da ucuza kapatırsınız. Rabbim yardımcınız olsun.

• Hocam TV için kaç inç e kadar bakıyorsunuz?

Buzdolabı

Siemens KG76NAI32N - Bosch KGN76AI32N-Profilo BD3176I3AN hocam bu üçü de aynı işlevdeki ürünlerdir. Bosch-Siemensi 3800 Profilo'yu 3200 dolaylarına bulabilirsiniz. Ben siemens aldım (3550 ye denk gelmişti Profilo da o ara 3300 dü) bunlar İnox renkte beyazları daha uygundur.

Çamaşır makinesi

Hiç düşünmeden en popüler ve f/p ürünü olan Profilo CMG140DTR ürününü tavsiye ederim. 1250 tl ye alabilirsiniz. Bosch ve siemens muadilleri 250-300 tl daha pahalı isterseniz onları da paylaşabilirim. Ben de bu ürünü aldım.

Bulaşık makinesi

Profilo BM6480MA (Bunu baya bir süre araştırmıştım buzdolabı siemens diye siemens sn236i00it modelini aldım)

Yine piyasada lg nin beyaz bir modeli var 1500 tl bandında kullananlar memnun ama ben servisi yaygın olmayan markalara mesafeliyim. 6 programlı, jet yıkama hijyenekstra gibi birkaç Farklı fonksiyonu da var 1400 tl bandında, inox. Beyazı daha uygun olabilir.

Televizyon

49-50 inç civarında düşünüyorsanız Samsung 50mu7000 modelini öneririm. İnternette 2700 tl bandında. 4K smart tv. Giriş modelidir ancak görüntüsü tatmin edici

Daha uygun olarak

Grundig 49VLX7730 4K smart bir cihazdır. Üzmez. Şuanda teknosada 2500tl ve sepet indirimi ile 2250 ye geliyor bence gayet makul bir seçim. Ben televizyonu ortağıma aldıracağımdan biraz üst düzey bir model arıyorum. 43 inç düşünürseniz model bakarız.

• ozz75 kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım benimle aynı dönemde 40KU7000 aldı ve çok daha iyi. Hem görüntü daha parlak hem de smartı çok daha iyi. O bol reklamlı film sitelerini açmakta hiçbir sıkıntı yaşamıyor. Benim LG kendinden geçiyor sonra bellek hatası alıyor. KU'lar sanırım eski seri, 50MU al derim.

Tavsiyem alabildiğin kadar büyük al tv'yi, bu lafımı hatırlarsın.
  • ironblood kullanıcısına yanıt
    Hocam araştırdım baya bugün itibariyle tavsiyenizini dikkate alarak büyük inç olan 49 uj630v lg aldım. Geldi servis kurdu. Forumda bahsedilen sıkıntılardan Şu anlık bir sıkıntı yok. Biraz kurcaladıktan sonra daha iyi anlarım. Her zaman söylenir elektronik işi birazda kısmet işi. Gerçekten öyle.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.