Şimdi Ara

Düğün Dernek 4 Milyon izleyiciye ulaştı (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
1
Favori
2.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • buna gülmedim cem yılmazada gülmedim o halde süper zekamıyım.

kesin öyleyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr Xzibit

buna gülmedim cem yılmazada gülmedim o halde süper zekamıyım.

kesin öyleyim

neye güldün
  • İnsanlar çalgı çengi nin acısını çıkarmak için bi nevi bunu en azından sinemada izleyelim diye gitti

Tabi birde işler güçleri internetten izleyenlerde aynı şekilde
  • Diğer sinemaları bilmiyorum ama 6 aralıktan beri Rexx'te gösterimde halen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KevinSpacey12

Film seviyesi düşük insanların seveceği filmdir. Bu yüzden 4.5 milyon

Recep İvedik'e gidenler hangi film seviyesinde o zaman?
  • recep ivedik sevmeyen biri olarak şunu söyleyebilirim ki "recep ivedik serisi bu filmin yanında başyapıttır" sözümün arkasındayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Take That -- 10 Ocak 2014; 18:30:54 >
  • Filme gittim ve eğlendim. Acaba gülersem birileri benim zeka seviyemle kafa bulur mu diye düşünmedim ve de kasmadım.

Cem Yılmaz'a da çok güldüm. Dünya kadar para alarak yaptığı gösteriyi vizyona soktu ve daha da fazla kazandı. Masraf "0". Kemiksiz para. Adamın zekası burdan belli zaten.

Beğenmeyene saygım sonsuz. Beğenenlere laf sokmadıkları sürece tabi.
  • quote:

kesin öyleyim

• quote:

Orijinalden alıntı: In My Remains

quote:

kesin öyleyim

arkadaşla takışıtık ama gerçekten iyiydi cevap, yiğidi öldür hakkını ver
  • minibüs ve twitter muhabbeti dışında gülmedim ben filmde...

ahmet kuralın o karakterine çok daha iyi şeyler yazılabilirdi..ama resmen recep ivedik çakması yapmışlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Take That

recep ivedik sevmeyen biri olarak şunu söyleyebilirim ki "recep ivedik serisi bu filmin yanında başyapıttır" sözümün arkasındayım

+1

kalitesiz ama güldürüyordu en azından. berbattı arkadaş 2 kere sırıttım koca filmde
  • Bencede berbat.Neden bu kadar sevildi anlamadım.Ne komik , ne macera var ?
  • İzlemedim, bu yüzden kapsamlı yorum yapmam haksızlık olur. Fakat üç, dört tane espri gözüme çarptı o yüzden yazayım dedim. Aslında genel olarak Türk sinemasına ait yazacaklarım.

Kendilerinin ne İşler Güçler ne de Çalgı Çengi işlerini izlemedim. Biraz bakayım dedim fakat bana fazla antipatik geliyorlar. Güldürmeye çalıştıkları şeyin temeli facebook esprileri ve mahalle dili. + Ne kesiyorsunuz? - Karı kız tarzı bir espriyi arkadaş ortamında yapsanız kimsenin gıkı çıkmaz. O kadar alt seviye gördüm espri kalitelerini.

Türkiye'de komediler absürd, karakter ya da kara komedi çeşitleri olarak gitmiyor. Ortada zaten vasat veya vasat üzeri bir senaryo konu bulunuyor. Karakter ya bir tane oluyor ya da birden fazla olup bir senaryonun içine bodoslama dalan karakterler topluluğundan oluşuyor. Bir komedinin en önemli unsuru karakterdir. Bir karakter üzerinden gidilecekse eğer buna öyle bir giysi verilmeli ki yaptığı şeylerle insanları mest etmeli. Ya da birden fazla karaktere farklı renklerde giysiler verilmeli. Ondan sonra bunlara iyi bir senaryo (hangi tür komedi olacağına bağlı olarak) yazılmalı.

Türk sinemasından en iyi absürd komedi örneğini de vereyim: Kahpe Bizans. Monty Python and the Holy Grail tarzı geçmiş zamanları iyi karakterle tiye alan bir filmdi. En çok güldüğüm filmlerden ayrıca. Böyle absürd komedi örneği çıkmıyor mesela bizde.

Şu meşhur sahneyi bilmeyen yoktur mesela.

GORA, Vizontele, Kutsal Damacana'nın ilk filmi tarzı komediler yok artık. O eski Kemal Sunal, Şener Şen gibi üstadları saymıyorum bile. Çünkü git gide gişe kaygısı ortaya çıkıyor. Değersiz bir şeye değer verildiği vakit değerli birşey yapılmak için uğraşılmaz.

Türk sineması çok değerli. Fakat gerçekten film yapmak için uğraşan insanlara ülkede değer verilmiyor. Hiçbir türk yapımı filme gitmiyorum açıkçası, iyi işler çıkmıyor çünkü. Olay komedi diye onun üzerinden gideyim.

Gelelim şu Cem Yılmaz olayına. Cem Yılmaz'a gülen buna gülmez diye birşey yok, tamamen zevk meselesi bu işler. O gün bir bakmışsınız tam gününüzdür olur olmadık şeylere gülersiniz. Cem Yılmaz'a gülmek için belli bir birikim gerekir. Gerek dil, gerekse genel kültür bakımından. Çok ince esprileri de içinde barındırıyor. Cem Yılmaz esnaf kesimi pek güldürmez. Bir dükkanda Cem Yılmaz açayım dedim, kimsede izlememiş. Bir Allah'ın kulu da çıkıp gülmedi. Çünkü bu kesimi güldüren daha fazla ağız oyunu yapan Ata Demirer oluyor. Ha ben ikisine de yarılarak gülüyorum ama aradaki farktan bahsettim.

Toparlayacak olursam böyle facebook'ta, twitter'da rastlayacağınız basite indirgenmiş filmlere gülmeyin demiyorum. Gülebilirsiniz fakat sinemaya gidip de böyle kişilere para kazandırmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ed Wood

İzlemedim, bu yüzden kapsamlı yorum yapmam haksızlık olur. Fakat üç, dört tane espri gözüme çarptı o yüzden yazayım dedim. Aslında genel olarak Türk sinemasına ait yazacaklarım.

Kendilerinin ne İşler Güçler ne de Çalgı Çengi işlerini izlemedim. Biraz bakayım dedim fakat bana fazla antipatik geliyorlar. Güldürmeye çalıştıkları şeyin temeli facebook esprileri ve mahalle dili. + Ne kesiyorsunuz? - Karı kız tarzı bir espriyi arkadaş ortamında yapsanız kimsenin gıkı çıkmaz. O kadar alt seviye gördüm espri kalitelerini.

Türkiye'de komediler absürd, karakter ya da kara komedi çeşitleri olarak gitmiyor. Ortada zaten vasat veya vasat üzeri bir senaryo konu bulunuyor. Karakter ya bir tane oluyor ya da birden fazla olup bir senaryonun içine bodoslama dalan karakterler topluluğundan oluşuyor. Bir komedinin en önemli unsuru karakterdir. Bir karakter üzerinden gidilecekse eğer buna öyle bir giysi verilmeli ki yaptığı şeylerle insanları mest etmeli. Ya da birden fazla karaktere farklı renklerde giysiler verilmeli. Ondan sonra bunlara iyi bir senaryo (hangi tür komedi olacağına bağlı olarak) yazılmalı.

Türk sinemasından en iyi absürd komedi örneğini de vereyim: Kahpe Bizans. Monty Python and the Holy Grail tarzı geçmiş zamanları iyi karakterle tiye alan bir filmdi. En çok güldüğüm filmlerden ayrıca. Böyle absürd komedi örneği çıkmıyor mesela bizde.

Şu meşhur sahneyi bilmeyen yoktur mesela.

GORA, Vizontele, Kutsal Damacana'nın ilk filmi tarzı komediler yok artık. O eski Kemal Sunal, Şener Şen gibi üstadları saymıyorum bile. Çünkü git gide gişe kaygısı ortaya çıkıyor. Değersiz bir şeye değer verildiği vakit değerli birşey yapılmak için uğraşılmaz.

Türk sineması çok değerli. Fakat gerçekten film yapmak için uğraşan insanlara ülkede değer verilmiyor. Hiçbir türk yapımı filme gitmiyorum açıkçası, iyi işler çıkmıyor çünkü. Olay komedi diye onun üzerinden gideyim.

Gelelim şu Cem Yılmaz olayına. Cem Yılmaz'a gülen buna gülmez diye birşey yok, tamamen zevk meselesi bu işler. O gün bir bakmışsınız tam gününüzdür olur olmadık şeylere gülersiniz. Cem Yılmaz'a gülmek için belli bir birikim gerekir. Gerek dil, gerekse genel kültür bakımından. Çok ince esprileri de içinde barındırıyor. Cem Yılmaz esnaf kesimi pek güldürmez. Bir dükkanda Cem Yılmaz açayım dedim, kimsede izlememiş. Bir Allah'ın kulu da çıkıp gülmedi. Çünkü bu kesimi güldüren daha fazla ağız oyunu yapan Ata Demirer oluyor. Ha ben ikisine de yarılarak gülüyorum ama aradaki farktan bahsettim.

Toparlayacak olursam böyle facebook'ta, twitter'da rastlayacağınız basite indirgenmiş filmlere gülmeyin demiyorum. Gülebilirsiniz fakat sinemaya gidip de böyle kişilere para kazandırmayın.

yaw adamlar 1 saatte senaryo yazıp film diye koyuyorlar bunuda 5 milyon kişi izliyo. lan oturayım 1 gün bişiler karalayım çok daha komik bişiler çıkarırım ortaya. aynen dediğin gibi zaten baymış internet espirilerini araklıyorlar. oğlum bak git tarzı. yemin ederim ekranı yumruklayasım geliyor. zaten ne türk dizisi ne de filmi izliyorum 10 senedir. eskiden kaliteli işler vardı . adamlar 1970 lerde yapılan tosunpaşa ,süt kardeşler,hababam sınıfı, şaban oğlu şaban gibi klasik filmler yaptı 1000 kere izlesen sıkmıyor. şimdiki filmlere dizilere 1 dk bile dayanamıyorum bu filmede pek çokları gibi kız arkadaşımın zoru ile gittim. birdaha beraber filme gitmeyeceğimize söz verdik
  • arabesk filmi turk sinemasin da tiye alan en iyi film bence.
  • Dvd ne zaman satisa çıkarılacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla zevkli oluyor o 2'linin filmleri.Çalgı çengi iyiydi.O zamanlar çok tanınmıyorlardı.Ordan sonra uçuşa geçtiler zaten.Bu filme gidenleri çok duydum, gördüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wakara

sag salim giriyor. bu hafta düşüş olur bu filmde.

Tam tersi Düğün Dernek daha çok iş yaptı Sağ Salim 2 den şaşırdım kaldım Düğün Dernek 5.haftasın da hala full çekiyor salonlar
  • Film çok abartılıyor vs. diyorlar. Salonda sıkıntıdan uyuyanlar felan varmış arkadaşlardan. Gitmedim. Bu yorumlara karşılık gidesimde yok.

• Filme eleştiri olabilir fakat izleyenlere hakaret ediliyor konuda bir yöneticide çıkıp silmiyor . Film hoşunuza gitmemiş olabilir gayet doğal fakat izleyenlerin seviyesini zekasıni ölçmek size kalmadı.

Verdiğim para helâl olsun çok güzel film yapmışlar bence

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.