Şimdi Ara

DUAL P412 BN1 PİKAP DEVİR SORUNU YARDIM!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar. dual p412 bn1 model bir pikabım var. hediye edildi ben almadım. pikap da devir sorunu var. 45 lik plak 33 lük devirde çalıyor. 33lük plak çalarken de ses çok tiz ve hızlı bir şekilde geliyor. tamir için hatayda bir yere götürdüm ama adam resmen randevu gibi 1 ay sonra gel dedi. bu şekilde durması da canımı sıkıyor işin aslı. yanlış yaptığım bir şey mi var yada kendim düzeltebilir miyim?
     DUAL P412 BN1 PİKAP DEVİR SORUNU YARDIM!! DUAL P412 BN1 PİKAP DEVİR SORUNU YARDIM!!

• ..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı sorun benim dual 412 bn1 de de var. Aradan 2 yıl geçmiş ama. Siz nasıl çözdünüz?

• aykırı58 kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam. o zaman şanstan pikaplardan anlayan bir elektronikçi abi denk geldi. içindeki birkaç parçayı değiştirdi. ne olduğunu hatırlayamıyorum ne yazık ki mekaniğinden ben de anlamadığım için. sonrasında düzeldi. size pek yardımcı olamadım biliyorum ama söyleyebileceğim şu ki, mekaniğinden anlamayan ve yedek parça temin edemeyecek biri yapamaz. zaten hassas bir cihaz, iyi bir tamirciye götürün derim ben.
  • aykırı58 kullanıcısına yanıt
    Pikabınızın servis kılavuzu internette var ancak Almanca...
    Anladığım kadarı ile pikabın motoru DC motor ve besleme devresinden besleniyor.
    Muhtemelen parça değişikliğine gerek kalmadan motor sürücü devresi üzerindeki trim-pot'lar ile ince hız ayarı yapılabilir.
  • Teşekkürler. istanbulda ilken Kadıköy’de bi ustaya benzer bi sorunu çözdürmüştüm. Ama şimdi Eskişehir de pek anlayan yok sanırım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.