Şimdi Ara

DSÖ, “uzamış covid” hakkında oldukça endişeli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şu ana kadar Covid-19’ geçirmiş olan yaklaşık 200 milyon insan olduğu düşünülüyor. Dünya Sağlık Örgütü ise Çarşamba günü yaptığı açıklamada, halen “uzamış covid”ten muzdarip insanların olduğunu ve bu konuda endişeli olduklarını ifade etti.

“Uzamış Covid”, bireylerde akut enfeksiyon dönemi geçtikten sonra hala görülmeye devam eden belirtiler sonucu oluşuyor. Bu belirtilere; kronik öksürük, nefes daralması, eklem ağrısı, aşırı halsizlik, uyku bozukluğu gibi semptomlar örnek verilebilir.

DSÖ’ye göre virüsten kurtulmuş olmalarına rağmen hâlâ virüsün bıraktığı etkilerle mücadele eden insanlar hemen tıbbi yardım almalılar. BM sağlık ajansından Maria Van Kerkhove de yapılan basın toplantısında şunları söyledi: “Covid sonrası sendromu veya Uzamış Covid olarak bilinen şey DSÖ’nün derinden endişe duyduğu bir şeydir. Bu uzun vadeli etkilerin ne kadar sürdüğünü bilmiyoruz; ancak Covid sonrası sendromunu anlamak için bir vaka tanımı üzerinde çalışıyoruz.”

Belirtiler 3 aydan 6 aya kadar sürebiliyor

Açıklamalara göre koronavirüs geçirmiş insanlardan “birçoğu” uzun vadeli etkilerden muzdarip durumda. Bu insanların sayısının ne kadar olduğu ise bilinmiyor; ancak belirtilerin üç aydan altı aya kadar sürdüğü ifade ediliyor.

DSÖ’ye göre “Uzamış Covid” pandeminin en gizemli yönlerinden biri ve anlaşılması için üzerinde yapılan araştırmaların artırılması gerekiyor.

Kaynak:https://www.channelnewsasia.com/world/who-deeply-concerned-long-covid-19-2092646

• Sürekli kötü haber,iyi haber görmüyorum.Bunaldım.Psikolojik olarak sıkıntılı bireyleri kötü eylemlere zerk edicek düzeyde bir durumdan bahsediyorum.Belli olmayan şeyler için bile iç karartıcı haberler yapılıyor.Daha hiçbir şey belli değil çıkıp bu çok riskli olabilir diyor.Bu belli olduktan sonra dense çok daha iyi değil mi mesela.Neyse bu kadar karamsarlık dalgası içinde umarım ışık çabuk yanar.
  • DSÖ çalışanlarıda ara ara açıklama yapıyor, biz çalışıyoruz haaaa demek için DSÖ, “uzamış covid” hakkında oldukça endişeli 

Halbuki kovid dönemini berbat yönetiyorlar. Hani veriler nerde DSÖ veriler? Aşı işe yarıyor mu yaramıyor mu onu söyle bir?

• Uzamışlara gelesin Dsö.

1. doz aşı içinde tüm dünyaya acele etmeyin diyorlar şimdide.ekim ayını bekleyin öyle 3.dozu vurdurun açıklaması yaptılar.ABD buna karşı çıktı ve biden yönetimi ilk kez DSÖ ile bu konuda karşı karşıya geldi.
  • Uzamış civite karşı etkili maske satışlarımız başladı.

• dşö endişeli mi . halkın endişeli dsö nün yol gösterici olması gerekmiyor muydu. bilim camiası paranın köpeği olmuş insanlık için bilim bitmiş durumda medya zaten satılıktı tıp bilim camiası da satılmış çoktan. mümkün olduğunca bağışıklığı sağlam tutup hastanelerden ve ilaçlardan uzak durmak lazım ciddi durumlar hariç

• Uzatılmış dsö drama edition not limited version.ftw

Böyle neden yazıyorum biliyormusun ağa bu dünyada neyin ne olduğu belli değil herşey, herkes birşey her kafadan bir ses çıkıyor yoruluyorum okuyunca uzaklaşarak notr olacağım baydı laaa.

• Sürekli kötü haber,iyi haber görmüyorum.Bunaldım.Psikolojik olarak sıkıntılı bireyleri kötü eylemlere zerk edicek düzeyde bir durumdan bahsediyorum.Belli olmayan şeyler için bile iç karartıcı haberler yapılıyor.Daha hiçbir şey belli değil çıkıp bu çok riskli olabilir diyor.Bu belli olduktan sonra dense çok daha iyi değil mi mesela.Neyse bu kadar karamsarlık dalgası içinde umarım ışık çabuk yanar.

• DSÖ öncelikle Covid ilk çıktığında aylarca neden bir önlem almadığı ve pandemiye dönüşüm sürecinde açık olmadığı konusunda açıklam yapsın da sonra endişelensin...

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    bilinçli yapılıyor medya diyeti yapmalısın düzelir medya hasta yapabilir günde 1 öğün medya yeterli fazlası şişkinlik yapar amaç o zaten

• Aşı ya bağışıklığı olan mutasyon varyant %kaça ulaştı ondan haber ver dsö alttan alttan söylentiler geliyor ateş olmayan yerden duman çıkmaz. aşının bağışıklık sürtesi 10ay demişler di şim3 yakında 4 sonra eeee.
    neyseki yeni aşı gelliştiriyolarmış aşıyada zam yapmışlar.
    covid çıkmadan önceki ve sonraki şirket ülke gelirlerini bir paylaşın bakalım hangi ülkeler hangi şirketler karlı çıktı

• Arkadasim asi yaptirdi öldü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • :( başın sağ olsun

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.