Şimdi Ara

###DSLR - Aynasız Sistem ve Ekipman Tavsiyeleri### (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.258
Cevap
20
Favori
98.914
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hie

quote:

Orijinalden alıntı: Piêr Dé Sans

hie

bakındımda daha ucuzunu bulamadım açıkcası.

Teşekkür ederim, siparişi verdim. Verir vermez, teslimata hazır yazdı yarın babama süpriz olacak

Hayırlı olsun. İnşallah beklentilerinizi karşılar. Gerçi ben sony w ve t serisinden aksini beklemem ama teknoloji ilerledikçe firmalar sapıtıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Crosshair

quote:

Orijinalden alıntı: CagdasyavasTR1

quote:

Orijinalden alıntı: arandur

quote:

Hd resim çeken ve hd video çeken bi kamera lazım 300 tl max.

Hd resim 2.1 MP oluyor Gittigidiyor sitesinin fuji reklamlarından etkilendiğiniz belli. Sağda solda "hd fotoğraf çeken makine aldım" deyip rezil olmayın diye uyarmak istedim.

Yok hocam sen beni yanlış anladın 2.1 falan geç onları ben gerçekten hd video istiyorum yani sesleri çok net karanlıkta çok iyi çekim yapan bişey.300 tlye de ne kadar alınırsa artık...

HD Resim dediğiniz için arkadaş öyle bir açıklama yapmış. hd mantığını anlamanız için. "HD Resim" diye bi ifadeyi de bu forumda ilk kullanan sizsiniz herhalde.

HD Video da öyle 300 tl'lik makinayla, hem de sesleri çok iyi ve karanlıkta çok net olarak çekilmez. ucuz etin yahnisi olur. fujifilm s2xxx serisine bakın.

----------
    @arandur

a33/55'in vizörleri büyük inovasyondu ama pratik kullanımda yeterli sayılmaz. hareketli görüntülerde kırılma yapıyor. kesinlikle klasik vizör tadı yok bence yenilik sevenler için güzel olabilir.

A77 vizörü daha net geldi bana. d90 vizörü kadar büyük. media markt'ta denemiştim, yapay ışıklı ortamda vizörden VCD izliyorum gibi geldi ama fotoğraf ayarlarının etkilerini önceden göstermesi ve kırılmaların iyileştirilmesi açısından sony'nin yeni evf'leri daha kullanışlı gibi duruyor.

Sizin kadar fotoğraf makinalarından anlamıyorum sadece evimdeki kendi setupbumu güzel bi şekilde çekmek istiyorum elimde samsung digimax a6 var kötümüdür ?

• setup ı nasıl çekeceğinize bağlı. nasıl bir çekim yapmaya çalışıyorsunuz bilemiyorum şuan için. ama yeterli ışıklandırmayı yaparsanız çok güzel çekimlerde çıkarabilirsiniz.
  • http://www.prisjakt.nu/produkt.php?g=93639 burdaki aletin aynısından bendede var aynı böyle fotoğraflar çekmek istiyorum.
  • Böyle bir çekim için oldukça iyi ışıklandırma ve ortama ihtiyacınız var.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Hd resim 2.1 MP oluyor Gittigidiyor sitesinin fuji reklamlarından etkilendiğiniz belli. Sağda solda "hd fotoğraf çeken makine aldım" deyip rezil olmayın diye uyarmak istedim.

Yok hocam sen beni yanlış anladın 2.1 falan geç onları ben gerçekten hd video istiyorum yani sesleri çok net karanlıkta çok iyi çekim yapan bişey.300 tlye de ne kadar alınırsa artık...

HD Resim dediğiniz için arkadaş öyle bir açıklama yapmış. hd mantığını anlamanız için. "HD Resim" diye bi ifadeyi de bu forumda ilk kullanan sizsiniz herhalde.

HD Video da öyle 300 tl'lik makinayla, hem de sesleri çok iyi ve karanlıkta çok net olarak çekilmez. ucuz etin yahnisi olur. fujifilm s2xxx serisine bakın.

----------
    @arandur

a33/55'in vizörleri büyük inovasyondu ama pratik kullanımda yeterli sayılmaz. hareketli görüntülerde kırılma yapıyor. kesinlikle klasik vizör tadı yok bence yenilik sevenler için güzel olabilir.

A77 vizörü daha net geldi bana. d90 vizörü kadar büyük. media markt'ta denemiştim, yapay ışıklı ortamda vizörden VCD izliyorum gibi geldi ama fotoğraf ayarlarının etkilerini önceden göstermesi ve kırılmaların iyileştirilmesi açısından sony'nin yeni evf'leri daha kullanışlı gibi duruyor.

d90 kadar büyük derken?

###DSLR - Aynasız Sistem ve Ekipman Tavsiyeleri###

• Hocam benim anlatmak istediğim şey şu mesela ben karanlık bir ortamdayım ama elimi kaydırsam bile hıp hızlı çeksin istiyorum spor modumu diyorlar carl zeismi ne öyle birşey madur görün okadar bilgim yok.
  • quote:

Hocam benim anlatmak istediğim şey şu mesela ben karanlık bir ortamdayım ama elimi kaydırsam bile hıp hızlı çeksin istiyorum spor modumu diyorlar carl zeismi ne öyle birşey madur görün okadar bilgim yok.

o dediğiniz şey ancak flashla olur. ama yine de öyle bir ortamda foto çekmek cidden zor iştir. bahsettiğiniz gibi çekim yapanı görmedim ben

carl zeiss optik üreten bir firma

spor modu da hareketli nesneleri çekerken kullanılan bir mod. sizin hareket anınızda çekimi kolaylaştırmaz yani

• Neyse abi verdiğin bilgiler için çok sağol 300 tlye bulamayız yani ?
  • Arkadaslar konu actim ama buraya sormak en mantiklisi, canon ixus 300 hs, Sx130 ve Sx210 is arasinda kaldim.
    HS teknolojisi bayagi gizel,fakat resimde sx130 daha basarili gibi geliyor.ayrica manuel mudahale imkani 300hs ye gore daha fazla imis.Sx210 ise hem kompak,tasinabilir,hemde sarj konusunda sx130 dan iyi gibi.
    Siz bilen arkadaslardan bu 3 makinayi yorumlamasini rica ediyorum.
  • canon 1000d ile 1100d arasındaki farkları söyleyebilecek birisi varmıı?başka konudaydımda buraya geldim bunu bi söyleyin gidicem :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sh@rKs-PoWeR

quote:

@ Sh@rKs-PoWeR ve @ Piêr Dé Sans affınıza sığınarak ben bu cihazdan vazgeçiyorum dslr almaya karar verdim. Düşündümde bu makina tam prof değil ama tam amatörde değil. Şimdi D40 kullandıktan sonra bu makina 'nın çekim kalitesi beni memnun etmez diye düşünüyorum çünkü lensi nekadar kaliteli bilmiyorum... Video çekimi yapabilen bir makina önerebilirmisiniz, Max 800,900 düşünüyorum, ani dalgınlıkla 1.000 TL olabilir

Biraz geç oldu ancak kusura bakmayın.Çok doğru bir karar vermişsiniz.Dslr'den sonra elbette tatmin etmez görüntü kalitesi

Bu arada yeni bütçenize göre bende Pentax KX tavsiye ediyorum size.Pişman olmazsınız

İnşallah pişman olmam, hiç bilmediğim bir marka pentax aslında sadece nikon biliyorum ben, birde canon ama canonda konan gibi geliyor bana ve sahte bir kahraman gibi sanki ...

quote:

Orijinalden alıntı: Piêr Dé Sans

hie

sweep panaroma iphoneda da var. 360 bile yapıyor meret

iPhone ayrı bir dünya zaten
    ---

Bu arada babam için Sony W570 'in siparişini veriyorum ama daha uygun bir yer bileniniz varmıdır, yoksa hb 'den almak üzereyim. 418 TL

Şimdiden hayırlı olsun

• @M@rvelous

eyvah yanlış yaptık sony'ye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M@rvelous

quote:

quote:

quote:

quote:

----------
    @arandur

d90 kadar büyük derken?

###DSLR - Aynasız Sistem ve Ekipman Tavsiyeleri###

A77 nereden çıkmış ki, yanlış yazmışım. A33/55 olacaktı o.

• Dostlar, kaç mm'lik lenslerin hangi modlarda daha başarılı olduğunu, ya da kullanım amaçlarını bulabileceğim bir site önerir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

Dostlar, kaç mm'lik lenslerin hangi modlarda daha başarılı olduğunu, ya da kullanım amaçlarını bulabileceğim bir site önerir misiniz?

http://www.flickriver.com/lenses/

Burdan her türlü marka ve lens ile çekilmiş fotolara bakarsanız kullanım amaçları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CanTnçr -- 30 Aralık 2011; 23:43:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sh@rKs-PoWeR

quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

Dostlar, kaç mm'lik lenslerin hangi modlarda daha başarılı olduğunu, ya da kullanım amaçlarını bulabileceğim bir site önerir misiniz?

http://www.flickriver.com/lenses/

Burdan her türlü marka ve lens ile çekilmiş fotolara bakarsanız kullanım amaçları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz

Çok teşekkürler üstad

• Estağfurullah hocam , üstat olmak için yol uzun daha.Rica ederim bu arada çok güzel sitedir
  • Acil yardım lütfen...

Merhaba arkadaşlar. Fotografçılığa yeni başlıyorum. yarın akşama kadar karar verip bir Dslr makina alıcam.

Aklımda hep nikon d3100 vardı. bugun mediamarkete gittim

nikon D3100 -----1400 Tl
    Canon 500d + 75-300mm ------1600tl

idi. satış elemanı canonu öve öve bitiremedi. normalde 2.100 tl olan set 1.600 tl ye inmiş. kanıma da girmedi değil hani.

Ama Nikonun kasası ve tasarımı daha çok hoşuma gidiyor. Renk kalitesi olarak da nikon daha iyi ama.

canonun yanında zoom lens veriyor adamlar. nikonda sonradan lens alcak olsam sanırım baya pahalıya gelir aynı lens.

Bi de Canon 500d nin lcd ekranı D3100 ünkinden 4 kat daha iyi görüntü veriyormuş. sonuçta ekranı da önemli makinanın fotoğrafı çektikten sonra.

Tecrübeli arkadaşlar Acil yardım lütfen zamanım da kalmadı pek.
  • Canon 500d canoncular tarafından dahi çok beğenilmeyen bir makine.Kötü değil ama bu karşılaştırmada d3100 tercih edin.Ayrıca canon ile verilen lens çok dar bir açı sağlar size.Aynı durum nikon içinde geçerli.Almışken kit lens ile satın alın sadece zoom lens ile değil
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.