Şimdi Ara

Dsg sorunu ve doğuş otoda yaşadıklarım (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
3
Favori
16.426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
121 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hem rahatım bozulmasın, hem param cebimde kalsın. DSG mi? Uzak olsun...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • defiant82 kullanıcısına yanıt
    Tamamen kendi tercübelerimi paylaşıyorum dsg iyi yada sorunsuz bir şanzuman demiyorum. Reklamını yapmıyorum yada övmüyorum. Şirket araçlarımın yarısı dsg (Transporter,AW1 Polo,Golf) ortalama 400bin km de olan araçlarımda var ve tek değil akşama kadar birçok personelim bu araçları kullanıyor. Kendimde ara işlerimde kullandığim dsg aracım var 310bin km de bu zamana kadar açıkcası sadece yağ bakımları için araçları servise gönderiyorum. Şantiye ve catering sektöründeyim sürekli arazilerde geziyor araçlar. Benden yana bir sorun yok açıkcası geçmişindede hiç sorun yaşamadım. Bir personelim kart sorunu yaşadığını belirtti şahsi aracında onuda ücretsiz değiştirdiklerini söyledi. Polo marka aracı var onunda aracı 280bin kmde. Sadece tecrübelerimi paylaşıyorum wv hayranı yada wv fanı değilim. Bu zamana kadarda en beğendiğim oto şanzuman hondanın şanzumanıdır. Saygılar.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • mithrandir24 kullanıcısına yanıt
    meşhur hikayedeki gibi oldu sizin yorum da, peki hırsızın hiç mi suçu yok :)

• crow in cornfield C kullanıcısına yanıt

tabiki manuel şanzıman otomatiklere göre daha sorunsuzdur. ancak otomatiğin de artı yönü debriyaj olmamasıdır.özellikle şehir içi trafikte büyük artıdır bana göre.

şuan ben manuel araç sahibiyim. param olsa tam otomatik şanzımanlı bir araç tercih eder satın alır kullanırdım.vites değiştirme derdinden kurtulurdum.

tabi tercih meselesi de biraz bu işler. ama manuelin sorunsuzluk kısmına ve daha ucuz maliyetlerle bakım olanağı sunmasına katılıyorum.

• Yıllardır manuel araç kullanıyorum bulunduğum şehirde aşırı trafik dur kalk yok o açıdan sıkıntım yok ama gönül her zaman tam otomatik sorunsuz fb7 deliler gibi ya da ne bilim Toyota mitsu Honda cvtler gibi masrafsiz binebilecegim araçlar kullanabilmek kusura bakmasın kimse memurum dağ başında yolda kalıp binlerce lira sokağa atacak param yok parası olana saygım sonsuz.Yine diyorum tmm sol ayağım rahat etsin cennete gitsin ama fedakarlık yapacaksiniz yeri geldiğinde otomatik bozulunca paranızı harcayacaksiniz Dsg sorunu ve doğuş otoda yaşadıklarım 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quxall Q kullanıcısına yanıt

Ben olsam yerinizde bunu youtuba yüklerdim, almanyaya yazardım, hatta size bu masrafı çıkaranların yerine gidip, yüzlerine tokat gibi çarpardım.

• redkit86 R kullanıcısına yanıt

Hocam burası Türkiye o nedenle maalesef hırsızın hiç suçu yok. Yasalar sizin lehinize değil, üstünlerin hukuku ise sizi üzer o neden tek yapılacak olan bu illetten uzak durmak.

Bende isterdim tabi ki bu kadar arızadan sonra Çin gibi Amerika gibi vatandaşına sahip çıkan 'ya bu ülkede bu sorunlu şanzımanına 10 yıl garanti verirsin yada defolup gidersin' diyebilecek bir ülke vatandaşı olmak ama üzgünüm ortadoğuda işler böyle yürüyor.

• daswagen kullanıcısına yanıt

Yahu adama 60 küsür bin tl masraf çıkarmışlar, ne anlatıyorsun!!!

Biraz da doğuşa laf et! Bak yazmış adam abs sensörü için başına neler geldiğini.

Sokaktan mı topluyoruz parayı?

• redkit86 R kullanıcısına yanıt

Kötü niyet kapsamında mıymış yani?Dsg sorunu ve doğuş otoda yaşadıklarım 

• ugarb kullanıcısına yanıt
    sanırım :)

• mithrandir24 kullanıcısına yanıt
    çok iyi anlıyorum demek istediğinizi ama bir şekilde sesimizi çıkartarak bu düzeni değiştirmeliyiz diye düşünüyorum. hem İngilizce hem almanca metinler hazırlıyorum vw merkeze kadar ileticem. birsey çıkmayacak belki ama elimden geleni yapicam en azindan

• Hala inatla ucuz diye şu kuru dsg yi kullanmaya devam ediyorlar ya insanı çıleden çikariyorlar.

Audiye gelince yağlı 7 yi koymayı biliyorlar ama.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ARAÇLARINIZI GARANTİ BOZULMASIN DİYE SERVİSLERE GÖTÜRMEYİN. GARANTİLİK HİÇBİR BOK YAPMIYORLAR. BOŞUNA TONLARCA PARA DÖKMEYİN.

• Benimde 2015 model Audi A3 Dizel otomatik arabamın enjektörleri bozuldu. Bu zamana kadar doğuş oto bakımlı. 28 bin TL diyip 23 bine yapıldı. Bu yazılanlardan sonra allah bilir vites bozulsa ne para isteyecekler. Sorunsuz otomatik vites hangisi. Tecrübeli arkadaşlar hangi markalar yazabilirse sevinirim. Sanırım arabayı satıp, sorun çıkartma ihtimali az olan bir arabaya geçeceğim.

• Geçmiş olsun, çok can sıkıcı bir durum...

Yetkili servis bakımlı olmasının 5 yıldan sonra bir işe yaramadığını da görmüş olduk.

• Dogus otomotive guvenerek, surekli orada bakimimi yaptirdim, parasini odedim orada degistirttim diyerek hata yapmissiniz…

Dogus otoda ‘usta’ diye calisan mi var… Alayi cirak, isi ogrenince kendine sanayide dukkan acan insanlar… Surekli acemi personel ile yuruyor oyle yerler, bir yeri yaparken 3 yeri bozarak ‘guya’ tamir ediyorlar..

Araci dogusa biraktigimda, biraktigim ariza giderilmedigi gibi baska arizalar da actilar hep… Bir de diyorlar bir su ekstra arizayi da fark ettik, giderdik onu da.. Ulan giderdik dedigini de gidermemislerdi…

Aracin emniyet kemerlerinin kapi kolonuna giren yerden tikirti (trim sesi) ile ilgili 2 sefer biraktim araci…

Hic bu sorunu gideremedikleri gibi, tekrar teslim aldigimda koltukta hic sorun yokken koltuktan gicirti gelmeye basladi… Ve ustune deli gibi balans yapmis arac (artik janti mi egdiler alt takimda parca mi egdiler bilmiyorum tekrar goturdugumde balans yaptik duzeldi janttan kursun dusmus dediler) Dediler ustamiz baska bir trim sesi kesfetti koltukta gicirdamaniz var onu da yaptik, ama islem fisinde koltuk gicirdamasi yazmiyor… Baska sorunu olan musterideki koltukla benimkini mi degistiler, yoksa usta hayvan gibi koltuga kendini atti vs. de mi gicirti gelmeye basladi bilmiyorum… Test surusunde derin cukurlari saglam sekilde doldurdular da mi o ‘janttan kursun’ dustu onu da bilmiyorum…

Ve ustune her iki defasinda da esas goturdugum sorun cozulmeden teslim edildi arac…

Bir de ustune fabrikadan konulan viskozitede yagi yillik bakimda koymadiklarini soylediler, defalarca sordum, talep actim… Ben de artik ‘usta kilikli kasap’ lara aracimi goturmek istemedim…

Sanayiden isin ehli olan ustaya denk getirsin allah herkesi bir sorun yasadiginda, servislerin eline dusene de allah sans bahsetsin verdiginiz sorunu cozmeseler bile baska yerlerde sorun acmasinlar diye dua ederim…

Bu arada bahsettigim kasap yetkili servis ustalari sadece dogus otoya ait bir sorun degil, neredeyse tum markalarin yetkili sevisleri bu sekilde… Isten anlayan, ustaligi olan adam zaten asgari ucret gibi bir maasla orada calismiyor/calismaz… Yetkili servisler de isten anlayan ustayi ‘hem istemiyor’ hem de yuksek maas vermek istemiyor…

Cunku isten anlayan usta ‘henuz 30 binde, asinma da yok, balata degisimine gerek yok’, ‘bu parca onarilir komple degisime gerek yok’ gibi yorumlar yaptigi zaman o servislerin hic mi hic isine gelmez… Sen bizi iflas mi ettireceksin diye bakarlar olaya… Isten anlamayan ver yeni arizalar acan acemi ‘usta kilikli kasap’ da onlarin tam aradigi… Dusuk maasa calisir, surekli servisin para kazanacagi ariza yumagi olusturur, sorun cozmez sorun acar…

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Çok geçmiş olsun; ancak ben artık DSG şanzıman arızası konularına çok da üzüldüğümü söyleyemem. Yıllarca insanlar burada dert yandı, doğuş otonun yaptığı saçmalıkları yazdı, binlerce lira faturalardan bahsedildi; ama hala daha güncel konu açılıyor bununla alakalı. Kardeşim madem başınıza gelmesini istemiyorsunuz, şahit olduğunuz bu kadar konudan sonra neden hala elinizde tutuyorsunuz. Dacia gibi ucuz bir marka olsa tamam milletin parası kısıtlı mecbur alıyor diyecem de yani orta segmentin en pahalı markası. Fiyat olarak Mercedes, BMW, Audi'nin arkasından geliyor. O yüzden her vw sahibi bu riski bilerek ve isteyerek taşıyor aslında. Arıza durumunda buraya yazdıklarınız hiç samimi gelmiyor bilesiniz.

• Vw kullananları Iphone kullananlara benzetiyorum. Çağ dışı tasarımlar, şarj aleti çıkmaz, kulaklık uymaz, gece yatarken %80'de bırakıyorum %20'nin altına düşmeden tekrar şarja takıyorum, şu modu kapatıyorum parlaklığı düşürüyorum günü çıkartıyor falan filan Dsg sorunu ve doğuş otoda yaşadıklarım 

Bir insan kendine bunu niye yapar ki? Başka telefon mu yok başka araba mı yok? Bu konular on sene önce de gündemdeydi değişen bir şey yok..

• eapantherea kullanıcısına yanıt

Bazen işte diyorum, niye insanın başı durduk yere belaya giriyor?

Servise araç bırakıyorsun, aracın içine dışına zarar veriyorlar. Önceden uyarsan bile! Yahu bir de demezler mi "Birşey olmaz, istemeden olmuştur" diye!

Genel memleketin sorunu bu tipler, veya benzer işletmeler. Hiç farketmiyor, sağlık sektöründe, makine sektöründe, inşaatta vs. Dolu!

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.